Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Vladi válasza ToG (#4598) üzenetére


Vladi
nagyúr

Újabb verzió felrakása? (Pl: openSuSE 10.3) a 9.3 már nem támogatott úgy tudom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4602) GD válasza Vladi (#4601) üzenetére


GD
őstag

régebbi verzió alatt régebbi flash-t értettem, persze attól még frissebb disztrokiadás lehet jó megoldás.. mondjuk a susétól alapból feláll a hátamon a szőr.. :Y

(#4603) Vladi válasza GD (#4602) üzenetére


Vladi
nagyúr

Psszziiiit! Nekem is. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4604) GD


GD
őstag

hogy is hívják az külföldiül mikor 2 wan-os netet összefésülnek és a sávszélességek összeadódnak egy NAT mögött?
erről akarok vmi howto-t keresni, köszi
tehát 2 fajta külső netkapcsolat egy linux gépen összefűzése majd tovább natolása

(#4605) bambano válasza GD (#4604) üzenetére


bambano
titán

load balancing
www.lartc.org

de szerintem ezt majdnem lehetetlen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4606) GD válasza bambano (#4605) üzenetére


GD
őstag

valahol pedig olvasta már egy doksit adsl megoldásban a témára de nem raktam el a linket..
"Abban az esetben, amikor a network load balance több internet kapcsolat (például több bérelt vonal több különböző ISP-hez) ugyan abban a zónában végződtetését jelenti, [[BGP|Border Gateway Protocol]-t kell használni. Ez load balance-ot tesz lehetővé a bejövő és kimenő kapcsolatok között, valamint ha az egyik kapcsolat valamiért megszakad, a kliensek automatikusan átkerülnek a másik kapcsolatra (fail-over). Hátránya, hogy csak statikus IP címekkel működik, és az ISP-knek BGP-t kell szolgáltatnia - ez bérelt vonal esetén csak némi plussz adminisztrációt jelent, *DSL vonalak esetén általában az ISP-k nem szolgáltatnak BGP-t".

[ Szerkesztve ]

(#4607) bambano válasza GD (#4606) üzenetére


bambano
titán

A bgp-hez autonóm rendszerré kell válnod, autonóm rendszer számmal tudtommal. Ehhez optimális esetben provider independent ip címtartományt kell kapni, de ilyet az én tapasztalatom szerint gyakorlatilag lehetetlen keríteni (hacsak nem vagy bazira nagy isp). Elméletileg provider aggregateable címekkel is megy, de azt nem hiszem, hogy egy isp-t rá tudsz beszélni arra, hogy routolja a másik isp címtartományait. Szóval ez a dolog nagyon szép műszakilag, de a magyar isp viszonyok útvesztőiben kivitelezhetetlen (pontosítok: nekem 2-3 év alatt nem sikerült leverni nagy magyar isp-ken).

Több asdl-t úgy lehet kihasználni, ha valamilyen metódussal fel tudod osztani a forgalmat. Például protokoll szerint (az egyik dróton jön be a webes forgalom, a másikon a többi), vagy a kliensek ip címe szerint (a páros végű ip-ket az egyik drótra natolod, a páratlant a másikra).

De ezek nem igazán teljes értékű load balancingok, a semminél azért jobbak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4608) GD válasza bambano (#4607) üzenetére


GD
őstag

olyat olvastam, hogy belső host kéréseket a külső trace-ra váltogat a két wan között talán..nekem az is bőven elég, meg ha az egyik ledöglik, attól még van net és kézzel nem kell adhock utána állítgatni..
b verzói mindkettő vpn-zik egy 100megás szerverre de akkor a szerver ip látszik kifelé, akkor van ciki ha reccsen a szerver és vagy a vpn, arra meg talán lehet vmi emergency script..
illetve, láttam olyan dlink routert aminek két wan portja van olyan ~180$-ért
mivel azok is linux alapon mennek, gondolom ezt egy p2-es kiszolgálná linux-al
tehát ha nem is lesz dupla sebesség, de lesz dupla biztonság,és vagy fele terheltség/vonal
még körberágom a témát, egyenlőre nem éles de a közeljövőben az is lehet

(#4609) Nagytalp válasza ToG (#4595) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szia!

Csináljj szoft linket a Firefox plugins könytárából ami a FP 9 pluginra mutat és máris fixáltad a problémát.

A firefox plugins könyvtárban :

ln -s /elérési út/plugin

De egy rendszer frissítés sokszor változtat az ember nézetein :). Haladni kell a korral.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4610) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sziasztok!

Következőt szeretném megoldani. Lenne egy szerver amit csak operációs rendszerszámára tartanék fenn. Ergo a kliens gépben nincs rendszervinyó. Van-e rá lehetőség, hogy a két gép -kliens és szerver- teljesítménye összeadódjon. A kérdés az : hogyan oldhatnám ezt meg? Továbbá az is érdekel, hogy egy gigabit háló elegendő-e az oprendszer -linux- folyamatos eléréséhez?

És még egy nagyon ronda kérdésem van : Megoldható ugyanez window$ alatt is?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4611) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérésem.
Akinek 10-esnél nagyobb szorzójú A64-e vagy x2-je van és használ c'n'q-t az megadná nekem a "cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies" parancs eredményét. Ez adja meg hogy milyen processzor szorzókkat próbál beállítani az energia gazdálkodás.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4612) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam az XFCE Linux Mint -nek a Brasero CD/DVD író szoftvere tetszik a legtöbb asztali és számítógépes lejátszó boldogúl a megírt anyaggal. Írtam már vele CD DVD képből és adat lemezt is támogatja a többszakaszos írást így nem kell lezárni a lemezt az írás végén lehet folytatni káésöbb is. Mondjuk és a Philips Verbatim, TDK lemezeket használok leginkább CD 12x és DVD 4* es en írom.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4613) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nyomtatással kapcslatos a kérdésem :
Openoffice szövegszerkesztőjéből akarok nyomtatni, úgy, hogy 1 oldalon 4 A4 es képe látszodjon kis méretben, puskát akarok nyomtatni
No és ezt hogyan
Az penoffice ban nem találtam erre vonatkozó beállítást, holott a nyomi drivere képes erre, mert pl ha pdf et akarok nyomtatni, akkor felkinálja és mukodik is
Most csinálhatnám úgy hogy kimentem a pdf be és úgy nyomtatom ki de jobb szeretném a Write ból, hasonlóképpen mint a Wordből ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4614) zoltanz


zoltanz
nagyúr

XFCE -re milyen CD/DVD író progi van még?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4615) ngabor2 válasza zoltanz (#4614) üzenetére


ngabor2
nagyúr

most kötözködni fogok :D

progik oprendszerre, esetleg környezetre vannak, nem ablakkezelőre. az xfce pedig "csak" egy ablakkezelő. tehát akár a k3b-t is felteheted, húzza maga után a kde-s libeket, amik önmagukban nem lassítják a rendszert, viszont kapsz cserébe egy nagyon pöpec cd/dvd-író progit. mikor a gnome-ot nyomtam, akkor is k3b-vel írtam dvd-t.

(#4616) _cirmos_


_cirmos_
őstag

Sziasztok!

a szakdolgozatomhoz próbálok anyagot gyűjteni. címe "színmenedzsment linux platformon", és a baj az, hogy egyáltalán nem értem a linuxhoz... :D szóval ha valaki tudna online/offline magyar/angol szakirodalmat ajánlani azt nagyon megköszönném! linux alapok és disztribúciók összefoglalója is hasznos lenne, szóval ha belinkelitek a kedvenc linuxos oldalatokat akkor azt is átnyálazom, csak nem tudom merre induljak! előre is köszönöm!

(#4617) doc válasza _cirmos_ (#4616) üzenetére


doc
nagyúr

színmenedzsment?
azmiaz? :D

(#4618) Vladi válasza ngabor2 (#4615) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az xfce is gtk-t használ, nem? Rosszul tudom? akkor gnome baker.

nade miért nem csinálnak k3b színvonalú cd írót qt-re vagy gtk-ra?? :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4619) doc válasza Vladi (#4618) üzenetére


doc
nagyúr

a k3b QT-t használ :DD
afaik
amúgy messze a legjobb író Linuxra
nem rossz még a Linuxos Nero sem, es nagyon gyorsan indul

(#4620) ngabor2 válasza Vladi (#4618) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor úgy mondom: nem igényli a gnome-session-t. monnyuk általában a többi gnome-os ablakkezelő is elmegy session manager nélkül, csak vele jobb.

lehet, hogy megint hülyeséget mondtam, és az xfce-nek is jót tesz a gnome-session?

(#4621) Nagytalp válasza zoltanz (#4614) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Bármit feltehetsz..Csak kapcsoldd be a kde és gnome szolgáltatások indítását a beállításokban. k3b-t használok én is.De X-CD roast vagy bármi megteszi. Manapság meg simán elnidul a gtk-s cucc qt-vel és viszont. Amúgy meg írtam már DVD-t terminálból is. :).
De ahogyan ngabor2 mondta xfce csak ablakkezelő.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4622) Nagytalp válasza Vladi (#4618) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Kár ezen vitázni. Van téma ami telepítés után pl. gtk alkalmazásokat qt-vell használ (KDE). Úgy vettem észre egy ideje már arra törekszik mind, hogy gond nélkül fusson az egyik ablakkezelő cucca a másik alatt.

Egy jó példa: FVWM-Crystal-k3b

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4623) bambano válasza Nagytalp (#4622) üzenetére


bambano
titán

Elvileg is lehetetlen, hogy egy gnome-os alkalmazás qt-val menjen, gnome nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4624) ngabor2 válasza Nagytalp (#4622) üzenetére


ngabor2
nagyúr

fvwm... régi jó ablakkezelő :D de nekem akkoris jobban tetszett az olvwm, bár már nem szívesen váltanék vissza a kde-ről.

(#4625) doc válasza ngabor2 (#4624) üzenetére


doc
nagyúr

én a mai napig WindowMakert használok már jópár éve az otthoni gépen
bármilyen más ablakkezelő feszélyez, nem áll kézre, nem elég testreszabható, lassú, stb
WM a király :D
melóhelyen Gnome megy a notebookon, de nyomába sem ér a windowmakernek
pedig időnként próbálkozom ismerkedni (gnome, kde, fvwm, enlightenment, xfce, stb) de mindig visszatérek :D

(#4626) zsoi


zsoi
senior tag

Adott egy "desktop" PIV, és hozzá Suse Linux EnterPrise 9. -lehetséges távolról telepíteni a rendszert?
//az install cd-vel való boot talán még megoldható...
Egy alhálózaton van minden. A gépben van pxe komp. hálókártya.
&rew segítségével próbáltam működésre bírni egy bootp szervert: Cabletron
(windows 2000 prof. sp4, fsec client security 7.1-inaktív tűzfal-)
A probléma az hogy a gép kártyája nem hajlandó felvenni dhcp-n az ip címet.
A Cabletron ilyet logol le a dhcp kliens kérésére:
[I]Bootp error: [10040] Erro reading from socket. (2 gépen is próbálva)

google ezt írja erre:
Message too long.
A message sent on a datagram socket was larger than the internal message buffer or some other network limit, or the buffer used to receive a datagram was smaller than the datagram itself.[/I]
5let hogy merre induljak el a megvalósítás terén?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4627) ngabor2 válasza doc (#4625) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én a kde-vel vagyok így. ha kiakaszt a gnome, a 466-os cerkával, 192mb rammal ellátott notira is azt dobok :D

(#4628) doc válasza ngabor2 (#4627) üzenetére


doc
nagyúr

az vidám lehet:D
anyámnak 433-as cerkája van 256 rammal, neki egy Xubit raktam fel, azzal egész szépen elkocog
még a beryl is megy rajta, de úgy már azért érezhetően belassul (gondolom a ram kevés neki)
úgyhogy az defaultban off :D

(#4629) ngabor2 válasza doc (#4628) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bx440 chipset, úgyhogy valszeg memet elég macerás lenne bele találni, ráadásul semmi hangulatom porrá bontani, hogy a bővítés helyét megtaláljam (a hátlaok leszedésével nem lehet, ezt már végignéztem). de ha ilyen sebességű és ilyen jól viselkedő marad, akkor nem is bántom. telepítés során kevesebbet kérdezett, mint egy win :D ja, és természetesen mindent elsőre felismert. cska kicsit sokáig tartott a teljes telepítés (700 csomagot még lekapott a netről...)

(#4630) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#4616) üzenetére


_cirmos_
őstag

#4616 senki? :U

doc: összetett, a színmélység/felbontástól elidulva az icc-profilokig és a dtp progikig szinte minden belefér...

[ Szerkesztve ]

(#4631) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Opensuse 10.3 asra feltettem a verylt vagy compus fusiont vagy hogy hívják most épp, forog a kocka szépen
De a tetejére és az aljára hogyan tudok tenni egy képet, vagy bármi mást ?
Háttérbe, hogy tudok tenni képet, a térbeli kocka hátterére gondolok...

Miért van az, hogy néhány képernyővédő satura kiakasztja a rendszert, ha mukodik a compus
a glxinfo szerint megy a 3 D gyorsításom
A sax2 ben azt mondja, hogy nem megy
Úgyanezek a képernyővédök, ha nincs használatban a compuz, akkor gond nélkül mennek

Várom az 5leteket

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4632) doc válasza ngabor2 (#4629) üzenetére


doc
nagyúr

abba még EDO kell, ugye?
anno jártam én is a boltokat ilyen ramért, aztán osztottam-szoroztam, és kijött hogy olcsóbb ha veszek másik gépet :D
esetleg bontóban érdemes körülnézni, vagy itt a ph-n az apróhirdetések között is szokott lenni
bár ha jól megy, akkor nincs nagy gond :)

_cirmos_:
hát, ahhoz sajna nem értek sokat, max. az xorg.conf szintjéig :D
dtp proggi van Linuxra (normálisabb)?
azért ha elkészülsz, szerintem szívesen vennénk ha nyilvánossá tennéd, érdekesség is meg a Linuxnak is jót tesz ha ilyen komoly felhasználási területről készül róla szakdoga.

[ Szerkesztve ]

(#4633) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

A következőben van-e valakinek tapasztalata: Windoze Server 2003 rendszer, AD, file sharing, és printszerver funkciókkal, ~egy tucat XP-s klienssel nagyjából milyen szinten migrálható át egy Samba szerver alá? Egyelőre csak a mértékek érdekelnének, néhány kulcsszóban.. Pl.: igen / nem / kicsit / nagyon / reménytelen. :D

Köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4634) 04ahgy válasza Nagytalp (#4621) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát jah. A múltkor böngésztem a wikipédiát egy kicsit. Azóta a dd a kedvenc parancsom. Ha egy-két alap csomag fenn van, az aztán mindenre jó. Pl. CD / DVD írás konzolban. :DDD

Adott egy A64, MSI VIA K8T800 chipsetes lap, ATI 9600AGP. Nagyon alapfelahsználó szintű ismerősöm használná a gépet, net, multimédia, irodai munka, (pasziánsz :DDD ) a feladatkör. Ingyenessége, stabilitása folytán rábeszéltem egy Mandriva disztribre. A VGA-t nem jól ismeri fel, csak 800*600 a felbontás (KDE-ben, állítani sem lehet), xorg.conf manuális szerkesztésével sem orvosolható. Anno ilyennel találkoztam a notebookomon, egy i915resolution nevű csomagot kellett telepíteni. Annak a manualja valami olyasmit írt, hogy betöltődés után a VGA BIOS-ból kiolvasott felbontások egy szabványos értékét kicseréli a nekem kellőre, így ment az 1280*800-as felbontás. Nincs valami hasonló a Radeon 9600-hoz is? Vagy itt szerintetek más eredetű a gond.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4635) doc válasza 04ahgy (#4634) üzenetére


doc
nagyúr

az ATI vidkártyadrivert felraktad? ha nem, akkor azzal kezdd :)
samba-ra: részben...
amennyire tudom, az AD-ra Linux alatt nincs igazán megoldás

(#4636) ngabor2 válasza doc (#4632) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem sd kell bele. csak azt nem tudom, hogy hova... ha megtalálnám, akkor tudnám bővíteni.

esetleg ha ethernet-kártyát is találnék hozzá, ami passzol a foglalatába (amilyet még nem igazán láttam, jelenleg egy modem csücsül benne, az lspci szerint winmodem), akkor hirtelen lecsapnék rá.

(#4637) Vilmoskorte válasza 04ahgy (#4634) üzenetére


Vilmoskorte
tag

ATI driverrel mennie kell, benne van a disztribekben. Ha nem kell neki 3D, akkor gyári drivert sem kell feltenni. xorgconfig parancs lehet a barátod. Itt simán be lehet lőnni a cuccost.

(#4638) szatocs


szatocs
őstag

Hi Mindenki!

Az lenne a problémám, hogy feltettem egy Feroda linuxot a win xp mellé. Ezzel nem is lenne gond, viszont a monitort állandóan nagy felbontásra lövi be (2xxx szer 1xxx - re), és sehogy nem tudom átváltani, mert amikor váltanám, akkor minden csíkos lesz, és semmire nem reagál. Leszedtem egy elvileg a videokártyámhoz tartozó drivert 32 bites linuxra, de nem akarózik feltenni. Hogyan tudok feltenni egy ilyen drivert, vagy mi lehet a megoldás erre? Előre is köszi!

=== Szatocs ===

(#4639) Vladi válasza szatocs (#4638) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pislants be hozzám jóbarát! :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4640) szatocs válasza Vladi (#4639) üzenetére


szatocs
őstag

Ment pm:R

=== Szatocs ===

(#4641) bambano válasza zsoi (#4626) üzenetére


bambano
titán

A bootp szerver által generált válaszcsomag mérete túl nagy a bootp szervernek. Lehet, hogy nem dhcp szerver fut abban a cuccban, hanem bootp.

Debiant lehet hálózaton telepíteni... Az még egy kérdés, hogy ilyen cuccot rá tudsz-e venni a pxe bootolás kiszolgálására (szerintem nem).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4642) korcsi válasza korcsi (#4611) üzenetére


korcsi
veterán

Másvalaki?
Előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4643) Vladi válasza szatocs (#4640) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jaaa úgy érem a blogomba. MIndegy is, megdumáljuk! :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4644) GD


GD
őstag

üdv!

milyen workaround vagy már kitaposott út lenne arra a problémára, hogy:

egy 20-30 xp kliens outlook címjegyzékét egymás közt látni tudják ha van egy linux server?
azaz, egy központi címjegyzék "szinkronizálódna" minden esetben ha vki új címet vesz fel a saját outlookban, az megjelenni a többieknél is

még az is járható lenne hogy: a kliensek outlook tároló mappája sambás könyvtár lenne, ezeket vmi script leszedi, kifejti, összefésüli, és generál belőle valami adatbázist vagy webes felületet ami egy html mailto kattintással megnyitná a megcímzett üres levelet..

mondjuk a lehető legkevesebb programozói tudás (php és társai) némi bash script-el

bocs ha zavaros voltam, csak vakon vagyok a témában, bármi életképes ötletet szivesen fogadok ami nem az hogy vegyenek 2k3servert meg exchange-t + kitudja hány licencet

(#4645) GD válasza GD (#4644) üzenetére


GD
őstag

http://www.brennan.id.au/20-Shared_Address_Book_LDAP.html

találtam egy ilyet, de LDAP-hoz szaglásom sincs, gondolom ez alapján meg lehet csinálni?

(#4646) bambano válasza GD (#4645) üzenetére


bambano
titán

Ha nem akarsz ldiff-del kinlódni, akkor az Apacs webjén van apache directory stúdió nevű cucc, amivel valamivel egyszerűbb ldap szervert adminolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4647) GD válasza bambano (#4646) üzenetére


GD
őstag

oké, megnézem, köszi
szted maga a leírásban szereplő eljárás alkalmas a feladatra?
illetve a meglévő kliens gépeken lévő címeket hogy lehet átmigrálni szerverre..még ez a kérdés nyitott..

(#4648) bambano válasza GD (#4647) üzenetére


bambano
titán

Az egy doksi, ami az ldapról szól ezen kérdéskörből szemlélve. Hogy ez alapján meg lehet-e csinálni, az egyéntől függ. Szerintem az ldapról első nekifutásra keményen le lehet pattanni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4649) GD válasza bambano (#4648) üzenetére


GD
őstag

ha van egyszerűbb megoldás nem kötöm magam az ldaphoz..
bár egyszer mindent el kell kezdeni..

(#4650) Marty8


Marty8
tag

hello
Suse linux 10.3 van fent a gépemen, és egy ntfs particiót akartam vele felismertetni.
találtam egy leírást, ezt... itt nem tiszta ez teljesen.
ha valaki segítene, megköszönném.

hup-on olvastam:
Gondolom ntfs particióról van szó.
Több megoldás is van:
1. Létrehozol egy fat32-es particiót adatcserére, mert azt tudod windows és linux alól is írni/olvasni.
2. pendrive-ot használsz, bár ebből már a fél gigásnak is rendesen megkérik az árát.
3. Elméletileg létezik megoldás arra is, hogy ntfs-t írj linux alól, de nem ez nem teljesen biztonságos. Szóval inkább az első kettő valamelyikét ajánlom.

persze a pendrive kilőve:), és csináltam egy fat32-t windóz felületről, ezt hogyan kell felismertetni vele?

M a t y a s

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.