Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Sanyix válasza GD (#5797) üzenetére


Sanyix
őstag

Hát nem én írtam...

Egyébként nyomtam egy dhcp-client removet, azt írta rá hogy nincs ilyen csomag telepítve, aztán egy installt, és akkor kiírta, hogy eltávolítja, majd újratelepíti. Azóta működik is a dhcp.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5802) GD válasza Sanyix (#5801) üzenetére


GD
őstag

tehát megoldódott?

(#5803) Sanyix válasza GD (#5802) üzenetére


Sanyix
őstag

az ipcímes dolog igen, de a az elindított programok sehol sem látszanak dolog nem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5804) GD válasza Sanyix (#5803) üzenetére


GD
őstag

indítsd grafikus-terminálból és nézd mit dob

(#5805) whYz


whYz
addikt

hali! hátha itt tudtok segíteni :(
most raktam a debianos gépembe 2x512 ramot a 2x512 mellé és a top ezt írja:
Mem: 906792k total, 897540k used, 9252k free, 9704k buffers
906 megát észlel csak belőle, viszont amikor csak 1giga volt benne akkor is csak ennyit észlelt...
a lap tuti kezeli, tuti jók a ramok és tuti jól van benne
légyszi segítsetek! fontos lenne :(

(#5806) bambano válasza whYz (#5805) üzenetére


bambano
titán

A debian install kernel ennyit szokott látni. Hogy miért nem került fel közben jobb, azt nem tudom.
Tegyél fel egy másik kernelt, ha az nem segít, keress a kernel listában olyan példányt, aminek a nevében szerepel a bigmem szó. Bár bigmem kernel csak 3.5G-nél több esetén szokott kelleni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5807) whYz válasza bambano (#5806) üzenetére


whYz
addikt

köszi a segítséget!
igazából nem tudom h kéne kernelt felrakni
tudnál adni egy tutira működő kernelt ami lekezel 2giga memóriát?
kezdő vagyok igen, viszont az abszolút kezdőknek topicba nem tudtak segíteni :(

(#5808) bambano válasza whYz (#5807) üzenetére


bambano
titán

van a debianban gyárilag. rootként terminálban:

apt-get install linux-image-2.6-686
vagy
apt-get install linux-image-2.6-686-bigmem

és reboot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5809) whYz válasza bambano (#5808) üzenetére


whYz
addikt

köszi szépen
akkor próbálok egy bigmemet
ugye az nem okoz semmi lassulást ha bigmem verzsön?

(#5810) GD válasza whYz (#5809) üzenetére


GD
őstag

nem..

(#5811) bambano válasza whYz (#5809) üzenetére


bambano
titán

Okoz, de a fele ram sokkal nagyobb lassulást okoz, mint ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5812) #25954560 válasza whYz (#5809) üzenetére


#25954560
törölt tag

a legszebb az lenne, ha forditanal sajat verziot highmem opcioval es akkor nincs lassulas, viszont latsz majdnem 4G-ig. a bigmem-es picit lassit, de tobbet nyersz azzal h nem kell annyit swap-pelni. az eddigi ~890M helyett most latni fogja a 2048M-t :)

(#5813) GD válasza bambano (#5811) üzenetére


GD
őstag

hm, mitől lenne lassabb? nem kötekedek csak érteni szeretném..

(#5814) FireShadow


FireShadow
senior tag

hali

gondolom sok hozzam hasonlo emberke volt mar:
eddig windowst hasznaltam, de most erdekel linux is

föleg arra kell hogy a 2giga ramomból lássak is valamit és mayázzak rajta 64biten mert az jó. ;]

suse és ubuntu között vaciclálok, GNOME felület az ugy jó.
az a lényeg hogy ne kelljen sokat macerálni vele beállitásokkal
szóval miutan megszoktam wint ne kapjak a képembe egy parancssort aztan telepitsek mindent 0ról, mert lehet hogy kihivás de nekem most a cél a fontos hogy mayázzak békében

valami csinos kis multimedias megoldás ami mégsem vista.. láttam hogy nagyon szépen es izlesesen be lehet lőni a felületet. [link]

fussanak a programjaim meg a zene.. gondolom kmplayerrel fogok filmezni meg zenélni ha lusta leszek rebootolni winfosra

jol sejtem hogy desktop environment függö hogy mennyire lehet testreszabni a kinézetet? mert azzal szeretmék azért szöszölni. valamint ha ugy tartja kedvem mind2 fajtára fel lehet rakni KDE-t is?

mar van fenn egy xp meg egy vista ezek mellé jönne a linux 3adiknak. mennyi helyet vágjak le neki az egyik vinyobol? azt hogy hogyan kell megoldani hogy jó viszonyba legyen a másik 2vel boot ügyileg azt majd megoldom meg utana olvasok :)

kösz

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5815) Sanyix


Sanyix
őstag

Van egy leírás hogy lehet egy ilyen minimál ubuntut rakni gyenge gépre, nemrég asszem ide is be volt linkelve, de nem találom. Aki tudja linkelje be plz.

Már nemkell, megvan :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5816) valóságépítő válasza FireShadow (#5814) üzenetére


valóságépítő
tag

haller

suse is ubuntu is főleg gnome-ra tervez, de mindkettőn telepítheted a kde-t is. Igazából a legjobb ha mindkettőt kipróbálod, mondjuk egy live cd-n. Elsőre talán a kde jobban hasonlít a windows-ra, bár én amikor először feltettem valahogy jobban kiismertem magam a gnommal. Megszokás meg ízlés kérdése.

A mai népszerű disztrókbat már jól be lehet állítani ablkaosan is, a terminál minimális használatával, ezt majd idővel úgyis megtanulod ill. hozzászoksz. Pár dolgot csak terminálból lehet, de ezek száma egyre csökken. Igazából a kattintgatós felület és a terminál jól kiegészítitk egymást.

Talán ami az ubi mellett szól, hogy több hozzá a leírás a neten meg a legtöbb gondra egy alapguglizással találsz leírást és megoldást.

boot megoldható.

én ebből tanultam sokat az elején

valóságépítő technikum

(#5817) Sanyix


Sanyix
őstag

Hogy lehet magyarítani fluxboxot? Vagy legalább a firefoxot? Kellene, mert nem nekem lesz a gép :|

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5818) bambano válasza GD (#5813) üzenetére


bambano
titán

Elvileg (és konkrétan nem tudom, a bigmem hogy csinálja), van olyan memóriakezelési mód, amikor 3 szintű laptáblákat használnak. Ez okozhat minimális lassulást, bár normális esetben ezt a tlb megoldja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5819) bambano válasza Sanyix (#5817) üzenetére


bambano
titán

debian esetén vannak lokalizációs csomagok, gondolom azokat kell feltenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5820) student


student
őstag

meik linux distr bootol be a leggyorsabban ugy hogy netezni lehessen vele?

(#5821) bambano válasza student (#5820) üzenetére


bambano
titán

amelyikre kevés szemetet raktál fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5822) student válasza bambano (#5821) üzenetére


student
őstag

5sec-es bootra gondoltam

(#5823) Vladi válasza FireShadow (#5814) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi aza maya?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5824) FireShadow válasza Vladi (#5823) üzenetére


FireShadow
senior tag

3d program azzal is csinaljak a filmekbe a 3d-s dolgokat

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5825) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Üdv!
Egyik SMTP-nken keresztül nem tudunk levelet küldeni, mert ez jön vissza:
'550 HELO/EHLO must contain your FQDN or IP literal'
Összes gép egy átjáró mögött van és outlook express-el próbálkozunk. Mi lehet a gond ilyenkor?
Kössz előre is!

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#5826) Gabson730


Gabson730
tag

Hi!

az unbuntu ultimate edition 1.6..1.8 DVD verzióból készült magyarított verzió?
Vagy valamelyik progival telenyomott gamers DVD verzióról?

Le szeretném tölteni de nem tom honnan... :F

(#5827) Sianis válasza Anakin007 (#5825) üzenetére


Sianis
addikt

Próbáld meg más levelező programmal is. Lehet, hogy az OE nem szabványos HELO/EHLO üzenetet küld.

Sianis

(#5828) harry3


harry3
őstag

Sziasztok. Tudna valaki segíteni, hogy lehet az ADSL-t beállítani openSUSE 10.3 alatt?
Már egy csomó mindent kipróbáltam.

(#5829) Tuschke válasza harry3 (#5828) üzenetére


Tuschke
tag

Mivel nincs előttem yast, nem tudlak pontosan elnavigálni. Kellenek a primary és secondary dns címek. (megvannak?) Egyébként az opensuse oldalán lévő doksi alapján meg lehet csinálni. csak először macerás,.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5830) harry3 válasza Tuschke (#5829) üzenetére


harry3
őstag

Néztem valami DNS-t a Windowson:
1.: 194.149.0.157
2.: 194.149.0.156
Ezek lennének?

(#5831) Tuschke válasza harry3 (#5830) üzenetére


Tuschke
tag

Nekem nem ezek voltak, de ez gondolom, szolgáltatótól függ. Kérdezd meg az ügyfélszolgákat, tudniuk kellene.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5832) harry3 válasza Tuschke (#5831) üzenetére


harry3
őstag

Ez Datanet másik fórumon ugyan ezt láttam. És hol találom azt a leírást?

(#5833) Tuschke válasza harry3 (#5832) üzenetére


Tuschke
tag

[link]
Az ISP-t valószínű, nem fogja ismerni, kézzel kell beírni.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5834) harry3 válasza Tuschke (#5833) üzenetére


harry3
őstag

Hello. Köszi megy, de nem tudom, hogy csináltam. :DDD
Egész nap vele kínlódtam. :((( (Nehezebbre már nem tudták volna csinálni? :(( )

[ Szerkesztve ]

(#5835) harry3


harry3
őstag

Sziasztok. Hogy lehet feltelepíteni a Compiz Fusiont openSUSE 10.3-ra?
Drivertől kezdve elmondaná valaki lépésenként.(elvileg már van driverem). :F

(#5836) Sanyix


Sanyix
őstag

Linuxos firefoxban hogy lehet beállítani mivel nyisson meg egy fájlt? (bár ez gondolom vindózoson is ugyanúgy megy) Mert megtaláltam, a módosítást meg a törlés, de új fájltípus nincs (ekkora marhaságot rég nem láttam). Valami config felületen lehet újat létrehozni, vagy valami fájlban kell matatni?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5837) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Feltelpítettem a live usb creatorral (2.4es verzió) egy Fedora Core 8-at(LIVE Gnome)
egy 2 gigás usb-re került.Minen szép és jó csak nem tudok rámenteni a pendrivre.Például feltelepítettem a Java Runtime 1.6-ot és mire ujrainditottam eltűnt minden:(
hogyan lehet megcsinálni azt hogy megmaradjon egy feltelepített program?

A segítséget előre is köszönöm!

(#5838) gorlin válasza gorlin (#5837) üzenetére


gorlin
őstag

Megnéztem Fedora 9-e ,ott tökéletesen működik elmenti a beállításokat,viszont levágja a betűk tetejét ezért nem jó.
Tud valaki megoldást?

Köszönettel Gorlin

(#5839) bambano válasza Sanyix (#5836) üzenetére


bambano
titán

nekem edit menü, preferencers almenü, az feldob egy konfig ablakot
ott content gomb (felső sorban 3.), azon az oldalon az alsó harmadának tetején file types és manage. Ha pedig újat akarsz felvenni, akkor egyszerűen rá kell klikkelni az url-jére és rákérdez, hogy mit csináljon vele.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5840) Anakin007 válasza Sianis (#5827) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Köszi, kipróbálom holnap :) Milyen alternatív MUA-t próbáljak amúgy szted? :B

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#5841) Sianis válasza Anakin007 (#5840) üzenetére


Sianis
addikt

Pl Thunderbird.

Sianis

(#5842) Sanyix válasza bambano (#5839) üzenetére


Sanyix
őstag

"Ha pedig újat akarsz felvenni, akkor egyszerűen rá kell klikkelni az url-jére és rákérdez, hogy mit csináljon vele."

pff és ezt nevezik a legjobb böngészőnek? :D tényleg szép hype-ot csináltak neki

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5843) Sianis válasza Sanyix (#5842) üzenetére


Sianis
addikt

Ki mondta, hogy ez a legjobb? Csak egyszerűen jó.

Sianis

(#5844) bambano válasza Sanyix (#5842) üzenetére


bambano
titán

Nem értem, mi ezzel a baj. Mi mást csinálhatna, minthogy rákérdez? Nyissa meg worddel, függetlenül a tartalmától?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5845) korcsi


korcsi
veterán

Mostanában próbálkozott valaki Ati-s rendszerrel? Az új 8.5-ös catalyst-ről sok jót írtak.
Van aki újabb (HDXXXX) kártyát nyüstől linux alatt?
Nagyon problémás? (compiz, videó lejátszás)
Mert belevágnék egy kari cserébe ha össze lehetne hozni belőle egy stabil rendszert.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5846) Sanyix válasza bambano (#5844) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem, talán előre be lehetne állítani, nem csak akkor. (Sőt pl avira, csak a mentést, meg a mégsét ajánlja fel.)

Fejlettebb böngészők (opera) erre képesek.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5847) Vladi válasza Sanyix (#5846) üzenetére


Vladi
nagyúr

szerkesztés beállítások alkalmazások. válogatsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5848) Sanyix válasza Vladi (#5847) üzenetére


Sanyix
őstag

Asszem most ugyanazt leírtad amit előtted :) nem valogatni akarok, újat létrehozni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5849) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!
Debian Linuxot próbálkozok virtualPC-vel működésre bírni. Az lenne a kérdés hogy ez sikerült-e már valakinek? Nekem sikerült feltelepíteni, de amikor bejönne a GUI egy hatalmas színesség tárulkozik elém, mintha nem lenne jó a felbontás vagy színmélység... A virtuális videókártya egy s3 trio. :DD
Lehet ezt parancssorból átállítani?? :F Remélem nem kérdezek hülyeséget...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5850) Vladi válasza Sanyix (#5848) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt nemtom hogy kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.