Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Siriusb válasza zvaragabor (#4149) üzenetére


Siriusb
veterán

Thx!

(#4152) Batman válasza janos80 (#4150) üzenetére


Batman
őstag

Cedega-val és wine-al lehet windowsra írt jatékokat,programokat linux-on futatni és elméletileg bármelyik distorn lehet amire ezet a két csomagot lehet telepíteni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4153) Batman válasza 04ahgy (#4146) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

Elég a samba, nem kell ftp, egy jol beállított samba-val nem lesz semmilyen probléma, wine-s gépek is ugyna úgy látni fogják a megosztásokat és fordítva is igaz.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4154) janos80 válasza Batman (#4152) üzenetére


janos80
senior tag

koszonom a valaszt!

udv
Janos

(#4155) Deathjay^


Deathjay^
tag

melyiket ajánljátok egy abszolút kezdőnek. mint én: UHU Linux 2.0 vagy Ubuntu 2.0? :B

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#4156) Sianis válasza Deathjay^ (#4155) üzenetére


Sianis
addikt

Ubuntu-t, de abból aztán nincs 2.0! :)

És pls ne tedd fel ugyanazt a kérdést 2 topicban, köszönöm!

Sianis

(#4157) Deathjay^ válasza Sianis (#4156) üzenetére


Deathjay^
tag

igazad van 7.04 :B

okés értettem, elnézést :U

[Szerkesztve]

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#4158) 04ahgy válasza Batman (#4153) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értem, és köszönöm.

Magam is utánagugliztam már, de ha esetleg tudnál / tudnátok valami nagyon jól érthető Samba leírást pluszban linkelni, akkor azt külön megköszönném.

A feladat ez lenne: 7 user van (A, B, C, D, E, F, G). Mindenkinek saját könyvtár, a szerveren elhelyezve. 2 user (A, B) írja-olvassa a sajátját, és a többiekét is, kivétel nélkül. A maradék bátor jedi (C, D, E, F, G) :DDD pedig A és B könyvtárát nem tudja sem írni, sem olvasni, egymáséit tudják olvasni, sajátjukat pedig értelemszerűen teljeskörűen birtokolják.
Akkor egy Samba erre megfelelő? Amit olvastam, hogy a Samba az nem egy tartományvezérlőként funkcionál, hanem fájl és printer szerverként. Eddig nincs is gond, de akkor mi alapján kezeli a fentebb leírt jogosultságokat (ha kezeli), a könyvtár elérésekor jelszót / felhasználónevet kell megadni?

Köszi: HGyu

Bocs, ha nagyon lámázok, de még ilyen szerver-dolgokkal nem igen foglalkoztam, most új. :D

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4159) Vladi válasza 04ahgy (#4158) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Ha szerveren *nix fut, akkor javaslom az NFS környékén nézz köül. Ekkor csak a könyvtárak jogosultságát kell beállítanod. Esetleg a /home-ot teszed a szerverre és adsz root jogot (sudoers) B-nek is.
Mondjuk. Vagy valami elyesmi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4160) GD válasza 04ahgy (#4158) üzenetére


GD
őstag

az adott mappa megosztási szekciójához fel kell venni a valid users = nev1, nev2 stb megjegyzést...
az hogy írható vagy sem az megint csak egy sor..

pl: /etc/samba/smb.conf

[mainpc]
path = /raid
comment = dont touch
available = yes
browseable = yes
public = yes
writable = yes
valid users = gd

security a globalban persze user

gondolom világos mi micsoda.. érdemes elolvasni az ubuntu kalauz szekciót, lásd hsz alja
ott le van írva hogy kell samba usereket felvenni, stb..
[link]

(#4161) GD válasza Vladi (#4159) üzenetére


GD
őstag

kérdés hogy a 7user milyen környezetből kapcsolódik... ha win akkor az nfs asszem nem nyerő :)

(#4162) bambano válasza GD (#4161) üzenetére


bambano
titán

Van valami ms unix services for nt vagy milyen csomag, abban van nfs kliens windowsra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4163) GD válasza bambano (#4162) üzenetére


GD
őstag

ez már perverz.. :DD

(#4164) 04ahgy válasza GD (#4163) üzenetére


04ahgy
nagyúr

bambano, GD, Vladi – köszi szépen, hasznos infok. A kliensek az mind win lenne... Már olvasok ezerrel. :) Megnézem ezt az NFS és win témát, és a Samba-t is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4165) bambano válasza 04ahgy (#4164) üzenetére


bambano
titán

Válasszuk szét azt a két dolgot, hogy létezik nfs kliens windozra és azt, hogy a te problémádra mi a jó megoldás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4166) Vladi válasza bambano (#4165) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen diplomatikus. :DDD :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4167) GD


GD
őstag

van valami confban letárolható kapcsoló arra hogy az mplayer 0-100ig terjedő saját hangerősségén 50%-al indítson mondjuk?

néha hangos zene után úgy marad a hangfal, később mikor filmet nézek szívbajt kapok..
gúgliztam de semmi..

(#4168) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Olyan disztrót keresek, ami kis lemez-helyigényű - na de nem olyan DSL-esen, hanem olyat, ami nem pakol fel alapból ezernyi haszontalan programot, hanem csak egy minimalista installt végez, a szükséges és kedvenc programjait pedig a júzer saját maga teszi fel.
További kritériumok: laptopon működjön, gnome/kde gui, rendes package-töltő, ami a dependenciákat is kezeli.
A Gentoo-val szerintetek jó irányba kapisgálok?
Próbáltam már opensuset és ubuntut, az előbbiben csak a nagyon sok sallang zavart.
Előre is kösz, üdv:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4169) Sianis válasza .mf (#4168) üzenetére


Sianis
addikt

Gentoo Stage1. Itt tényleg minimumról indulsz el, mondjuk meg is kell érte küzdeni! :) Viszont megtanulod miből áll egy GNU/Linux rendszer.

Sianis

(#4170) dr_strange válasza Sianis (#4169) üzenetére


dr_strange
senior tag

Gentoo Stage3 is elég minimál (no X, no windowmanager), és kisebb esély a szívásra. Újraemergelni meg lehet már működő rendszer alatt.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4171) Sianis válasza dr_strange (#4170) üzenetére


Sianis
addikt

Nem baj. Ha minimált akar, legye tényleg az. ;]

Sianis

(#4172) .mf válasza Sianis (#4171) üzenetére


.mf
veterán

Azért nem kell túl minimálnak lennie :B
Fut ugyan GUI-nélküli busybox linux a router-serveren, de mindennapi használatra egy kicsit durva lenne :DDD
Azért egy GUI néha jól jön.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4173) Sipi válasza .mf (#4172) üzenetére


Sipi
addikt

A kritériumod az volt, hogy alapban semmi, majd felteszed, ami kell. Ez pont olyan. :)
Egy 64 bites desktop és egy sima, régi ThikPaden fut nálam. Igen, utána kell olvasgatni, de leginkább azért, hogy a sokféle lehetőségből mit válassz.

Laptopra a laptop-mode-tools csomagot javaslom, kernelbe forgatott ondemand cpufreq governorral. Nem nagyon kell állítgatni sem. Akitől vettem, WinXP alatt max 1 órás akkuidőt mondott normál használatra. Ezt sikerült 1,5 órára tennem, böngészés, levelezés közben.

Mivel a laptop régi, XFCE4-et tettem rá. Tényleg kis erőforrás-igényei vannak, ellenben szép és sok kellemes beépített szolgáltatása van. Rendesn használat közben a tényleges memória-használatot (cache, buffer nélkül) eddig még nem tudtam 128MB fölé vinni. (Csak Opera indításakor, ami egy rakás ratyi, azonnal megevett mindent, amit talált, és a sörömet is megitta.)

Mod: dr_strange, újraemergelni nem lehetőség, egy idő után mindenképpen újra lesz minden emergelve. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4174) bambano válasza .mf (#4168) üzenetére


bambano
titán

debian 4.0

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4175) GD


GD
őstag

még egy voks debian mellett..
ha nagyobb ablakozót raksz fel, úgyis vannak keresztalkamazások..
ez alatt azt értem hogy bizonyos dolgok hozzák magukkal a rokonságot..

(#4176) .mf válasza Sipi (#4173) üzenetére


.mf
veterán

Sajnos egy CelM ellen még az is kevés lesz (intel legalább vmi lebutított speedstepet hagyhatott volna).
Ez a laptop-mode-tools csomag jól hangzik.
~12GB helyet hagytam linuxnak, de abba még egy kis virtuális win-gépet is bele szeretnék préselni. 512MB ram és egy Core Solo/Yonah-magos CelM ketyeg benne, tehát bár mai mértékkel már nem erős, de annyira nem is gyenge.
Kösz a megerősítést Gentoohoz, belenézek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4177) Sianis válasza .mf (#4176) üzenetére


Sianis
addikt

Jaj jaj jaj! Hiszen benne van! :)

Na jó nem úgy, de benne van. Csak keresni kell, mert azért eldugták ám. Én pedig ráleltem egy HOWTO-ban és ki is próbáltam. És megy is!

Nesze link:

[link]

Sianis

(#4178) Picco


Picco
addikt

hali

tudom h 1000ren kerdeztek mar, es hogy letekeritek a fejem de nembaj: kezd elegem lenni a winfosbol, es gondoltam 1-et szeretnek 1 jo rendszert!
namarmost eletemben meg csak nem is lattam linuxot :B
elkezdtem hat szetnezni, mondom letoltok 1et, erre kideurlt h van belole vagy 30 fajta es azokon belul is tobb valtozat, namondom pofam leszakad :DDD
szeretnelek megkerni titeket h ajanljatok 1 olyan fajtat ami jo lehet nekem ezekre a celokra: zene, net, filmnezes (dvd, divix, HD).
jo lenne ha szep lenne, egyszeru, es mindenekelott gyors es megbizhato!
nem hatrany a olyan fordito program is van amivel C-alatt tudok programozni....
elore is koszonom a segitseget, ajanljatok tobbet is h hadd valasszak a jok kozul :R

udv: Picco

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4179) Vladi válasza Picco (#4178) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az itteni Top 5 akármelyike: [link] illetve tetszés szerinti disztró tudja amit szeretnél.
Azon belüli változat a géped függvénye, de ide a rozsdást, hogy i386 jó lesz.
Ablakozót meg ráérsz választani, amelyik majd szimpatikus.

Hogy kicsit hazabeszéljek: Fedora 7 [link]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4180) .mf válasza Sianis (#4177) üzenetére


.mf
veterán

Ez érdekes...
Winben rmclockkal már addig eljutottam, hogy egy sw-es throttle-el fixen x hmz-re szorítottam vissza, és tényleg lassabb is lett, viszont fogyasztás/akku-idő alig változott.
Sőt, úgy látom, most már a broadcom wifi is támogatva van, nem kell ndiswrapperrel szórakozni :C
Kösz, akkor belemerülök :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4181) GD válasza Vladi (#4179) üzenetére


GD
őstag

te miért lettél fedora fan? :) pár érvet kérek

(#4182) bambano válasza GD (#4181) üzenetére


bambano
titán

Mert nem tudja, hogy az rpm-mel mennyi baj van :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4183) GD válasza bambano (#4182) üzenetére


GD
őstag

nekem anno az nem tetszett hogy mp3, avi, és ntfs, nvidia képessé csak keresgélések és szerencsétlenkedések árán lehetett tenni, mindez jogállás kérdések miatt.. ráadásul állandóan jöttek az új kernel verziók amikre sok mindent újra előlről kezdeni.. meg alapból nem ismerte a wifikártyát..stb..

(#4184) bambano válasza GD (#4183) üzenetére


bambano
titán

Anno mindegyik linux kiadás kézihajtányos volt. Nem retekhat specialitás.
Ahhoz képest, amekkora szívás volt anno pl. sunra linuxot telepíteni, ezek a mostani dolgok már igen kényelmes darabok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4185) GD válasza bambano (#4184) üzenetére


GD
őstag

a linux történelmi hőskorából kimaradtam, először a woody-ról hallottam de eszembe se jutott kipróbálni... talán ezért a magas elvárás :)

(#4186) Vladi válasza GD (#4181) üzenetére


Vladi
nagyúr

Észérvet? Egy bölcsésztől? :DDD Szép kék. :))
Micsoda? Az rpmmel baj van? Most hallom először. :DDD

Viccet félretéve:
Réges régen, nekiláttam Linuxnak: uhu 1.2 Hűdejó, hűdeklafa, forgassunk kernelt. Persze kernel panic. :U
Később nézegettem a disztrókat, melyik lenne jó nekem. Felraktam a süsüt: yak! Ez randa. Mehet a ...
Következő kiszemelt: ubuntu. Persze az x1300-asomon elhasalt a graf felület. Hosszú sztori....

Aztán egy tapasztalt emberkétől azt a tanácsot kaptam, hogy válasszak egy disztrót, és azt tanuljam meg. Ez lett a Fedora. Ezen tanultam meg a linuxot, ezt ismerem a legjobban. Nem kell más érv. ;)
Core 5: (x64) feszt beborult a függőségi rendszere. Deszaralinux. Nem baj nem adom fel!
Core 6: (x64) Hmm... már ez is megy. Meg ez is. Meg minden... óóó de uncsi. :(
semmi se szar...
F7: (i386) megszokásból. Haladni kell a korral. ;)
Telepítés után 2-3 nap alatt teljesen bekonfigurálva. 4 hónap alatt 3 hiba. Kell ennél több?
Aztán lassan rájöttem, hogy szinte senki nem használ Fedorát. :( Pedig annál sokkal jobb, mint hogy hanyagolják.

Az, hogy vadászni kell az mp3-at meg a drivert, már régen a múlté, pont mint a ''linux karakteres'' dolog. Van egy repo: livna. Azt kell felvenni és kész.
Ezeket a disztrókat (mint a hetest) karosszékből lehet kezelni.
Ismerni kell, és akkor pillanatok alatt megy minden.

Egyszóval itt ragadtam. De nem bánom. Legalább nem vagyok ''divatos.''
Lehet OpenBSD kellene inkább. :U



[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4187) GD


GD
őstag

core3-al kezdtem a linuxot, core6-nál hagytam abba a fedórát amikor az ATI chipsetes laptop-on nem tudtam életet lehelni az X-be, biztos meg lehetett volna oldani de az ubuntu egyből ment.. megvárom a core 8-at aztán kíváncsiságból ránézek

(#4188) Vladi válasza GD (#4187) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó móka lesz hideg téli estékre. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4189) .mf


.mf
veterán

Visszatértem, kipróbáltam a Gentoot, de azóta már töröltem is :(
Nem tetszett az install partíciós része (az általam látottak közül ezen a téren még mindig az opensuse10.1 az etalon) majd a hosssszúúúúú telepítés, de ami mégjobban zavart: az eddig általam próbált disztrókkal ellentétben nem is akart dualbootról hallani és elkeverte az MBR-em a mocsok; valamint ezt se szereti a notim, mert gentoo utáni következő bekapcsoláskor fél-1 perccel tovább tart a bootolás, mint különben. Ja és evvel sem kapcsolt be/ki gyorsabban, mint a többi disztróbal
Úgyhogy kénytelen voltam az eddig legjobban működő ubuntuhoz visszatérni, és inkább azt fogom alakítgatni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4190) Picco válasza Vladi (#4179) üzenetére


Picco
addikt

koszi

ezek korul melyiket kellene letoltenem?
Fedora-7-i386.torrent Fedora 7 i386 2.8G 2007-05-31
Fedora-7-source.torrent Fedora 7 Source 2.6G 2007-05-31
Fedora-7-x86_64.torrent Fedora 7 x86_64 3.4G 2007-05-31
Fedora-7-ppc.torrent Fedora 7 ppc 3.5G 2007-05-31

meg amugy is, melyik micsoda?:DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4191) mobal válasza Picco (#4190) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

elsőt.

2. forráskód
3. amd 64 -re optimalizált cucc
4. meg vmi ppc -s na azt nemtom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4192) Vladi válasza Picco (#4190) üzenetére


Vladi
nagyúr

Így van, az elsőt. Ez teljes telepítő dvd. Van live cd is. Ha előbb látni szeretnéd. ;)
A ppc az power pc, vagyis apple macintosh. De ezt írtam is a cikkben. :U [link]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4193) Picco válasza Picco (#4190) üzenetére


Picco
addikt

koszonom mindkettotoknek :R
amugy mijaza forraskod? :DDD
jah es ha A64-em van akkor az i386 utan tegyem fel az x86_64-et is?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4194) Vladi válasza Picco (#4193) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem!

Válassz! Vagy egyik, vagy másik! i386-ot javaslom!

Forráskód dolgot komolyan kérdezed? Lényegében (majdnem) olyan állapotban vannak a programok ahogy a programozó leírta. ''Papírra vetette.'' Hogy futtatni lehessen le kell fordítani. (Nem, nem magyarra. :DDD ) Gépi kódra. Erre nem lesz szükséged. (A disztribútornak viszont kötelessége közzétenni a forráskódot. Ez a GPL licenszben benn van.)

Viszont! Nincs kedeved telepítés előtt kipróbálni a LiveCD-t? Nézegetni... ismerkedni...
Esetleg néhány dokumentumot elolvasni? Hmm...? Az is érdekes. :U

[Attól tartok ezzel elleszünk egy darabaig. :DDD ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4195) Picco válasza Vladi (#4194) üzenetére


Picco
addikt

exa-lama vagyok a temaban, ezert is akarok felrakni 1 linuxot mert zavar h semmit sem tudok rola :B
64bites platformra irt fedora is felig beta allapotban van mint az xp vagy a vista x64es verzioja?
van sebesseg beli kulombseg?
doksikat akarok rola olvasni, pl a particios dolgokat olvastam mar, az sem egy ecceu eset :DDD

mod: koszonom szepen h ilyen segitokesz(ek) vagy, nagy lehurrogasra szamitottam :B

[Szerkesztve]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4196) Vladi válasza Picco (#4195) üzenetére


Vladi
nagyúr

Még kiprovokálhatod. :DDD

Béta dolgot hogy érted? Elvileg stabil kiadások vagy három éve. Mégsem javaslom. Picit lassabb is mint az i386. (Lényegében csak a rendszer kis kérsze 64 bites, a többi nem.)

Doksival Dunát lehetne rekeszteni.
Pl: [link] (Kicsit elavult.)
[link] elég általános
[link] Nagyon hivatalos, nagyon informítív és nagyon angol. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4197) bambano válasza Vladi (#4186) üzenetére


bambano
titán

''Az rpmmel baj van? Most hallom először.'' és ''feszt beborult a függőségi rendszere''
na ezeken csiszolni kellene még.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4198) bambano válasza GD (#4185) üzenetére


bambano
titán

Buzzom biztosan nem volt, rexre nem emlékszem pontosan, bo-m már volt, hamm-om is, slinkem talán nem, az kimaradt, woodym biztosan volt.
Előtte volt egy halom slackware-m. A 0.99pl15-ös kernel idején már elég masszívan linuxoztam, de ha jól emlékszem, korábbi kerneleim is voltak... Még töltögettem le 27 darab 1.44-es floppyn salakot :) Akkoriban még kézzel faragtuk az X modeline-okat, a programok jelentős részét még forrásból tettük fel, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4199) Vladi válasza bambano (#4197) üzenetére


Vladi
nagyúr

Idézet:
''Viccet félretéve:''

Így? ;)


[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4200) GD válasza bambano (#4198) üzenetére


GD
őstag

nos így egy mai disztro neked már nem kihívás :)
kezdj el saját linux-ot csinálni :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.