Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Lacafi válasza ngabor2 (#4900) üzenetére


Lacafi
tag

Oké, bocs. :R

Magyar igen. Csak az ubunál nem jelenik meg egyik jel sem, de mint írtam a kiwi-nél igen, meg máshol is. Most a kiwi-vel vagyok. @@éééÁÁÁ. shift-2:""""
Firefox-ba is, és az explorer-be is, de külön el is vannak mentve a netcímek.

[ Szerkesztve ]

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4902) Lacafi válasza Lacafi (#4901) üzenetére


Lacafi
tag

Na. Sikerült áthozni a "Favotites" mappát, de nem nyitja meg egyik címet sem.

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4903) Core2duo6600 válasza Lacafi (#4899) üzenetére


Core2duo6600
veterán

használd a foxmark bookmark szinkronizálót
webre menti, így nem kell vacakolni vele
amúgy egy bookmark.html ben tárolja mind a 2 rendszer amit valahol a felhasználói profil alatt tart

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4904) Lacafi válasza Core2duo6600 (#4903) üzenetére


Lacafi
tag

Nagyon kezdő vagyok!! :K

Nem ismerem egyiket sem. A kereső nem ad ki ilyet. Hol található, hogy használható egyéb? :F

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4905) dr_strange válasza Lacafi (#4904) üzenetére


dr_strange
senior tag

ennyire azért nem bonyolult a dolog...

Windows alatt a firefox a bookmarkokat a Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\valamirandomstring.default alatt tartja, bookmarks.html néven. Ezt kell átmásolni Linux alatt a /home/felhasználó/.mozilla/firefox/valamirandomstring.default alá a linuxos bookmarks.html helyére, vagy importáltatni a firefox beépített bookmark-managerével.

A foxmarks kiterjsztést pedig itt találod:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2410

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4906) Lacafi válasza dr_strange (#4905) üzenetére


Lacafi
tag

Hali. :)

Köszönöm szépen, így már sikerült, mert teljesen érthetően lett levezetve. :K

xy dolog nem bonyolult azután, ha megtudtuk mit hogyan. Mostantól nekem se! :C

Mindenki kezdő, tudatlan dolgokba addig, amíg rá nem jön, nem kérdez, nem tanul meg valamit. ;)

[ Szerkesztve ]

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4907) Proci85 válasza ngabor2 (#4012) üzenetére


Proci85
senior tag

64GB-s supportot kapcsold be és jó lesz.

(#4908) ngabor2 válasza Proci85 (#4907) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt a gépet már nem akarom a 8.04-ig leállítani, akkor meg feltúrok rá egy 64-biteset. és kilapátolom belőle az utolsó ide-s eszközt, már tudom, hogy mi miatt kellett benne hagyni, és tudom a megoldást is.

(#4909) dr_strange válasza Lacafi (#4906) üzenetére


dr_strange
senior tag

Nagyon szívesen. A kérdezéssel nincs is gond, inkább a "a kereső nem ad ki semmit" kijelentés lepett meg, mert a google a 'foxmark' szó beírására első találatban hozza a linket a kiterjesztéshez.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4910) Lacafi válasza dr_strange (#4909) üzenetére


Lacafi
tag

Hali.

Bocs. Nem írtam pontosan, így nem is voltam érthető! :R

Nem a google keresőre cáloztam, hanem a kiwi-be található keresőre, mert azt hittem, hogy valahol a rendszeren belül van az a izé. :W

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4911) Lacafi válasza dr_strange (#4909) üzenetére


Lacafi
tag

Rám jár a rúd a francba. :Y

Ez a foxmark nevet meg kódot kér. Beírom neki amikkel a kiwi-be lépek, de nem fogadja el. Milyen kell neki? :U

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4912) dr_strange válasza Lacafi (#4911) üzenetére


dr_strange
senior tag

Mivel ez egy webes szolgáltatás, a kiterjesztés egy webes szerveren tárolja a felhasználó bookmarkjait, ezért értelemszerűen regisztrálni kell a foxmarks.com oldalon és azokat az adatokat megadni a kiterjesztésnek.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#4913) Core2duo6600 válasza Lacafi (#4911) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel a kiterjesztést a firefox / tools /addons, ha magyar akkor kiterjesztés vagy egészítés, és miutan leszedte , feltette ujra kell indítani a firefoxot, ezt kéri is, és akkor lesz lehetőséged megadni egy már létezőt vagy ujjat
nyilvan ujjat, kell mert ez arra szolgál, hogy idegen ne férjen hozzá a cuccaidhoz
a webes lementéshez és annak eléréséhez kell, az ubuntunak vagy amit használsz nincs köze hozzá ezzel a módszerrel akár mac ra is áttehetet a bookmarkodat, már ha firefoxot használsz rajta, mert azon is elérhető

Már látom, hogy megelöztek, de azért elküldöm ha már beírtam :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4914) Lacafi válasza Core2duo6600 (#4913) üzenetére


Lacafi
tag

Köszi az infótokat? :R

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4915) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv.

Nem tudom mennyire illik ide.
A héten, vagy múlt héten láttam itt az it cafe-n egy cikket.Internetttel kapcsolatos, valami linux volt.Sajnos a nevét nemtudom.Ki szeretném próbálni.

Megtaláltam [link]

[ Szerkesztve ]

(#4916) OddMan


OddMan
őstag

nVidia nForce430 csippes alaplapom van 2 db sata hdd-vel és a hdd-k RAID1-ben vannak.
A kérdésem, hogy sikerült már valakinek ilyen típusú RAID1 tömbre telepíteni Linuxot? :U
A Slackware legújabb változatát szeretném telepíteni, de szerintem a DVD lemezen lévő kernel nem támogatja ezt a típusú RAID1-et.
Van erre valamilyen megoldás?
A legújabb FreeBSD-t (v6.2) is próbáltam telepíteni, de az sem látta a RAID1 tömbömet. :O

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4917) ngabor2 válasza OddMan (#4916) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hardveres raid? mert akkor a rendszernek egy külön vinyóként kell látnia, nem pedig 2 különállónak.

lehet, hogy boot során kell betölteni a modulját.

(#4918) OddMan válasza ngabor2 (#4917) üzenetére


OddMan
őstag

Igen az nForce 430 kezeli a RAID1 tömböt.
Sajnos a RAID1 tömbömet nem látja a Linux, így nem is tudok partíciót létrehozni.

Szerintem is egy driver modulra lenne szükségem, de úgy nézem, hogy a Slackware install DVD lemeze ezt nem tartalmazza. :(

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4919) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek megoldható valahogyan, hogy VMWare alatt a fizikai videókártyát használjam és ne csak egy emulált kártyát? Minden javaslatot, tanácsot és linket szívesen fogadok.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4920) ngabor2 válasza OddMan (#4918) üzenetére


ngabor2
nagyúr

esetleg egy ubuntu live cd? csak a teszt erejéig.

(#4921) #25954560 válasza Nagytalp (#4919) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha windoz megy a vmwareplayer alatt, akkor igen. linukcot nem tamogassa
itt

mod: cedega?

[ Szerkesztve ]

(#4922) Nagytalp válasza #25954560 (#4921) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszönöm! Ígéretesnek hangzik. Cedegát nem annyira szeressem. Biztosan szeretném ha lenne hozzá egy adatbázisom a különböző játékok beállításaihoz. Inkább hajtanék egy komplett winfost játékra. Két Opteron 880 és 6 giga ram csak elég neki. Remélem... :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#4923) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Az érdekelne, van-e tapasztalata crossover-ben vkinek? Letöltöttem a pro-t, szépen megy is a photoshop9cs2, de olyan lassú, mint az állat. Egy egyszerű raszterizálás is 1 percig tart, homokórázik, pedig a proci nem dolgozza hülyére magát a top szerint, vinyó nem swap-el. Vmi 5let?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#4924) bambano válasza Nagytalp (#4919) üzenetére


bambano
titán

<töröltem>

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4925) Vladi


Vladi
nagyúr

Nem tudtok egy helyet, ahonnan le lehet tölteni a régebbi flash playereket? A legújabbal nem megy linux alatt az opera. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4926) Vladi válasza Vladi (#4925) üzenetére


Vladi
nagyúr

Közben meglett. Itt az összes régi 9.0.xxx verzió. :DD

Megy vele az eurobarca. Zsír. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4927) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Valaki elmagyarázná nekem a swaping vagy swapping daemont?

Hétfőn lesz a vizsgán, de nem találom a jegyzetben.
Neten meg csak angolul találtam, de még kezdő vagyok ebben a témában,
ugyhogy jobb lenne ha egy fórumtárs írná le.

Köszi!

(#4928) tlac


tlac
nagyúr

Tudtok megoldást adni többszálas dc++ -os letöltésre?
A linuxdcpp sajnos nem tud, a valknut igen, de azt meg rég nem fejlesztik és bugos (van egy wxdcgui forkja, de az meg nagyon friss). Próbálkoztam wine + strongdc++ -szal, de az meg így szeret elszállni...

(#4929) Sianis válasza kem (#4927) üzenetére


Sianis
addikt

A swap terület arra van, hogy a renszer oda tudja kiírni a "felesleges" programok által foglalt memóriát. Akkor használja a swap területet, hogyha a programok által igényelt és lefoglalt fizikai memória már kevés. Ekkor a merevlemezre írja a fizikai memóriából az alvó vagy inaktív programok memóriaterületetit és így szabadít fel helyet az igénylő programoknak. Ezután ha a kiírt helyről kell az adat akkor visszatölti és stb. Ha túl sok progit használsz egyszerre akkor szoktad hallani, hogy dolgozik a merevlemez rendesen és a gép is lassul. Na ez pont a swappolás miatt van, mivel az odaírás, visszaolvasás jóval lassabb, mint a fizikai memória.

Remélem kellő képpen meg tudtalak kavarni.

Sianis

(#4930) kem válasza Sianis (#4929) üzenetére


kem
addikt

A swap-ot tudom mi, meg a virtuális memóriát, de nem tudom miaza swap daemon.
Az valami olyasmit figyel, hogy nem történik-e túl sok lapozás. Ezt nem értem csak.

Köszi!

(#4931) ngabor2 válasza kem (#4930) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a swap daemon intézi a swapkezelést. tehát ez fogja kipakolni a swap-be a nem használt részeket, és ez hozza vissza, mikor használni akarod.

(#4932) OddMan válasza ngabor2 (#4920) üzenetére


OddMan
őstag

A FreeBSD 6.3-RC2 már tökéletesen látja a RAID1 tömbömet. :DD
ngabor2: Azért köszi a segítséget. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4933) Vladi


Vladi
nagyúr

Aki kíváncsi a KDE 4-re azoknak érdekes lehet a Fedora 8-ra épülő kde4 live cd. Letölthető innen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4934) GD


GD
őstag

milyen feltételei vannak szoftveresen, hogy egy blútút-os egér elinduljon linux alatt?
gnome, ubuntu 7.10
az lsusb látja az eszközt, a init.d/bluetooth start okéval indul..de a kurzor nem mozog..

(#4935) #25954560 válasza GD (#4934) üzenetére


#25954560
törölt tag

hcitool scan,
hidd --connect?
itt

(#4936) GD válasza #25954560 (#4935) üzenetére


GD
őstag

köszi, közben én is találtam hasonló leírást, ezt minden indítás után el kell játszani?
nem megy ez vmi script, plug'n'play vagy tßkßmtudjahogy?

(#4937) Vladi válasza Vladi (#4933) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na kipróbáltam. Szép és okos, kicsit bugos, de azért egy próbát majd teszek vele.
Íme néhány kép ízelítőnek:
1 2 3 4

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4938) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy nagy csomó user egy csoportba rendezve. Amikor ezek a userek létrehoznak új file-okat, akkor azoknak a jogosultsága olyan, hogy a létrehozó user tudja írni-olvasni, de a csoport többi tagja csak olvasni tudja.

És ez a baj! Hogy lehet beállítani, hogy a csoport többi tagja is tudja írni-olvasni? Kezdő vagyok linux témában, annyit tudtam eddig kideríteni, hogy valami:

umask :F

értéket kellene beállítani. Ezt pontosan mire, és hol?

Köszi!

Én kérek elnézést!

(#4939) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

erre valaki ?
Avi kat szeretnék lejátszani, DVD vel még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4940) #25954560 válasza GD (#4936) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem nem kell. vmiert megjegyzi

(#4941) ngabor2 válasza GD (#4936) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nemááán...
rendszerindítás után /etc/init.d/bootmisc.sh végére
x indításakor xinitrc (nemrég kerestem ki, most lusta vagyok :P)
vagy valami spécit kell vele csinálni?

(#4942) #25954560 válasza #25954560 (#4940) üzenetére


#25954560
törölt tag

/etc/bluetooth/hcid.conf
/etc/default/bluez-utils

(#4943) GD válasza #25954560 (#4942) üzenetére


GD
őstag

hcitool scan nem látja az eszköz azonosítót.. egy másik sub adapterrel látja, de nem csatolja fel.. amíg nincs otthon netem addig pihentetem a dolgot

(#4944) #25954560 válasza GD (#4943) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor meg esetleg a hidd --search ugyanonnan

(#4945) GD válasza #25954560 (#4944) üzenetére


GD
őstag

első volt hogy: hidd --help :-) megtaláltam a search-öt, de semmi..
érdekes hogy a m$fixpé alatt megy pikkpakk

(#4946) dany27


dany27
őstag

sziasztok

egy igen igen nagy kérdésem lenne tud valaki nekem abba segíteni hogy panasonic lézer multifunkciós készüléket hogyan tudok linux alatt használni mert a panasonic oldalán nincs hozzá linux driver és a google se nagyon akar találni...
Szóval ebbe kéne valami segítség! Egyáltalán megy linux alatt?? vagy milyen módon tudom üzembe helyezni mert ha nem megy akko kénytelen leszek meg venni egy windüzt 20k-ért amit nem szeretnék ezért lenne jó ha menne linux alatt!

(#4947) Core2duo6600 válasza dany27 (#4946) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elösször is ki kéne deríteni, hogy a nyomi része milyen nyelvezetten kommunikál
ha ez megvan akkor ez alapján meg lehet oldani a nyomi részt
A scanner dolgot passzolom olyat még nem csináltam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4948) dany27 válasza Core2duo6600 (#4947) üzenetére


dany27
őstag

és azt hogyan tudom kideríteni hogy a nyomi része milyen nyelven komunikál??
Ha megvan ez akkor hogyan tudom megoldani??

(#4949) dany27 válasza dany27 (#4948) üzenetére


dany27
őstag

UP! a kérdésemnek!

(#4950) ngabor2 válasza dany27 (#4948) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nézd meg, hogy itt szerepel-e valahol a támogatottak között a nyomtató.

vagy a nyomtatótelepítés résznél (disztrib- és ablakkezelő függő, hogy hol van) nézd meg, nem ismeri-e fel, vagy nincs-e a listában valami hasonló.

mod: itt a panasonic lista. ha az első 2 oszlopban szerepel, az jó. ha a 3.-ban, akkor kevésbé, ha az utolsóban, akkor nincs szerencséd...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.