Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 19:43:54

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) fatal`


fatal`
titán

Új CSL pedál is jön, hall sensorral és függőleges pedál állíthatósággal:
[link]

(#40702) FLx válasza fatal` (#40701) üzenetére


FLx
addikt

Na, en erre kivancsi leszek. Eddig se tudtak gyartani semmit, most ezt megis hogy? Az nyilvan latszik, hogy kb. minden regi cucc eltunt a weboldalrol, de szerintem ezek ilyen soha nem kaphato dolgok lesznek.

(#40703) Segal válasza fatal` (#40701) üzenetére


Segal
veterán

Troll mode ON
Ha valaki eladná, V3-at vennék 2 zacskó szotyiért ;] :P
Troll mode OFF

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40704) JulesTS válasza fatal` (#40701) üzenetére


JulesTS
őstag

Az alu ötvény CSL pedál azért jobb minőségűnek néz ki. Hall szenzor ide állíthatóság oda, nem cserélném el...

(#40705) adrian360 válasza FLx (#40702) üzenetére


adrian360
őstag

nem is akartak eddig gyártani semmi régit, minek töltsék fel a polcokat, ha jó árú új cuccokkal akarnak előrukkolni, a régi ott fog rájuk rozsdásodni. megy a kiéheztetés, hogy mikor megjönnek az új cuccok. akkor mindenki ráugorjon. full bullshit hogy chipek miatt nincs wheel base, fél év alatt nehogy már nulla darab chipet tudjanak beszerezni, főleg hogy nem egy high end 7nm csikszélességű proci kell nekik, hanem egy párszáz forintos arduino szintű cucc.

(#40706) FLx válasza adrian360 (#40705) üzenetére


FLx
addikt

Azert en arra tippelek, hogy ezekbol az uj cuccokbol se nagyon veszunk iden.

(#40707) Laby


Laby
senior tag

Kicsit off, de ülés témát szeretném bedobni, csak kicsit másképp mint amiről eddig szó volt.

Sajnos nem tudok jobb topic-ot erre, és itt a hobbiból adódóan tuti vagytok néhányan akik a való életben is pályáztok.

Adott egy utcai Golf VI R autó. Van benne gyárilag sportülés féleség, de a 75kg-os hab testemet oldalról nem tartja, lötyögök benne ha tempósabban kanyarodok.

Szeretnék bele olyan ülést, amiért utcán a rendőrbácsi sem dugja fel a seggembe a gumibotot, és pályázásnál is a vezetésre lehet koncentrálni, nem a testem megtartására.

Tudtok tanácsolni valami megoldást erre? Van Győr-Budapest környékén olyan bolt ahol lehet ülésekbe beülni? Esetleg van amire figyelnem kell ha utcára is akarom használni...stb?!

Bocsi hogy kicsit off. :)

(#40708) v2 válasza Laby (#40707) üzenetére


v2
senior tag

[link]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40709) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Biztosan volt már róla szó, de nincs időm mindig mindent elolvasni, Alzánál meg most fedeztem fel. Hááát tényleg nem lett olcsó az új TM F1 wheel. Nem akarok ennyit költeni rá.

Fogjatok le!

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#40710) v2


v2
senior tag

[link] Újra akciós a T-lcm

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40711) v2 válasza RubbishBin (#40709) üzenetére


v2
senior tag

Várjál akciót, pár hónap és fele lesz.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40712) arty válasza v2 (#40711) üzenetére


arty
veterán

eeeez? soha :(
a hasonlóan árazott fakormányuk se kapott kb sose akciót.... prémiumszegmens, akinek kell, fizesse meg :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40713) v2 válasza arty (#40712) üzenetére


v2
senior tag

Hát azt a fakormányt qrvára nem értem.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40714) McFly78 válasza v2 (#40713) üzenetére


McFly78
csendes tag

https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/thrustmaster-ferrari-250-gto-vintage-wheel-add-on-2969822-38957

(#40715) Emunem válasza Emunem (#40668) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hétvégén megjött a kormány váltóstul (Pénteken base, szombat váltó.)
Hát, nem volt 1 óra mire minden játék ment, és rájöttem, hogy ps4-re kell állítani, hogy pcn rendesen menjen... :U
Amúgy teljesen új korában még finomabban megy, mint amit kipróbáltam. Dirt3-n például alig van ffb lyuk. (valamiért...)

Valami okosságot nézek a váltóra, hogy hosszabb legyen, mert ez igy nagyon liliputi még mindig. :DDD

Nagyon szokni kell még, ha tétre megy, inkább kontroller meg billentyű :DD lesz az 1. de lazulni nagyon jó érzés vele menni. AC-ben nürbungring Turistpálya kb 100x bejárva, mert ugye optimalizálni kellet a kedvenc autókhoz a kormányt :)) (Ami ahogy mások is mondták, nem fért bele az " 1 óra drágám" intervallumba, kb 9-től hajnal 3 volt az első alkalommal :DDD :DDD )

Jó barátok leszünk egyenlőre.

Csak egy kérdés:
Néha ad ki erős kattanó hangot, amikor ütközök vagy hasonló, ezt még így nem vettem észre, de kellene aggódnom, vagy tényleg ennyire erős/gyors a motor, és tud ilyet fog elnyalás/ugrás nélkül? :U

Üdv.

"... hát persze ..."

(#40716) v2 válasza McFly78 (#40714) üzenetére


v2
senior tag

Az árát nem értem

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40717) McFly78 válasza v2 (#40716) üzenetére


McFly78
csendes tag

Hát erről őket kérdezd miért kerül ennyibe,de azért ez elég "exclusive" nem sok ilyet látsz.

(#40718) Macka válasza v2 (#40710) üzenetére


Macka
veterán

Tmx mellett lehet ezt használni? :F

(#40719) v2 válasza Macka (#40718) üzenetére


v2
senior tag

Igen. Azt nem tudom, hogy a TMX kormányba lehet e dugni, de usb kábelen pc-re kötve teljesen jól működik. Én is így használom.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40720) iceman007 válasza Emunem (#40715) üzenetére


iceman007
aktív tag

"Csak egy kérdés:
Néha ad ki erős kattanó hangot, amikor ütközök vagy hasonló, ezt még így nem vettem észre, de kellene aggódnom, vagy tényleg ennyire erős/gyors a motor, és tud ilyet fog elnyalás/ugrás nélkül? :U"

Ha neked ez a jelenség új akkor eddig mi a k*rv*ák véreres f*száról beszéltünk, hangos működés meg darálás alatt? :))

(#40721) McFly78 válasza Macka (#40718) üzenetére


McFly78
csendes tag

COMPATIBILITY
Compatible on PS4™ with the T-GT, T300 and T150 racing wheels Compatible on Xbox One® with the TS-XW, TX and TMX racing wheels Compatible on PC (Windows® 10, 8) with all racing wheels on the market vagyis igen

[ Szerkesztve ]

(#40722) Joshi válasza v2 (#40719) üzenetére


Joshi
titán

Már mint képes voltál kiadni egy valag pénzt egy fakormányért? ;] De hát ez fábú van. :DDD :DD

Egyébként Árgép szerint ez a kormány egyszer le volt árazva ~80k környékére, gondolom te akkor vehetted. Viszont nem az volt az átlagár, az tényleg csak egy bitang leárazás volt.

[ Szerkesztve ]

(#40723) McFly78 válasza Joshi (#40722) üzenetére


McFly78
csendes tag

Szerintem nem azt írja hogy vett ilyet hanem az árát nem érti (gondolom sokallja?)

(#40724) fatal` válasza arty (#40712) üzenetére


fatal`
titán

Azt soha nem értettem. Illetve értem, hogy replika de egy rohadt gomb sincs rajta. Ráadásul nem hiszem, hogy sokan versenyeznének 250GTO-val. Kiváncsi lennék vajon hány darabot adtak el belőle..

Az F1 kormány ára szerintem lejjebb fog menni, a régi is esett elég sokat egy ideje, ha jól emlékszem az is 100 ezer körül volt korábban.

(#40725) v2 válasza Joshi (#40722) üzenetére


v2
senior tag

Te olvasod a topikot, vagy csak írsz? " boltosnak nővel nem volt?"

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40726) fatal` válasza Joshi (#40722) üzenetére


fatal`
titán

T-LCM akcióról volt szó abban a hozzászólásban, nem a fakormányról.

(#40727) Joshi válasza v2 (#40725) üzenetére


Joshi
titán

"Igen. Azt nem tudom, hogy a TMX kormányba lehet e dugni, de usb kábelen pc-re kötve teljesen jól működik. Én is így használom."
Jáj. Szerintem az utolsó mondat tévesztett meg, azaz "Én is így használom.". :B

ui.: pedig direkt vissza is olvastam az egymás közötti kommenteket. Na mind1. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40728) v2 válasza Joshi (#40727) üzenetére


v2
senior tag

Van egy üveg pálinkám, na azt most meg iszom :Y

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40729) McFly78 válasza Emunem (#40715) üzenetére


McFly78
csendes tag

Az az erős hang a fogaskerekes kialakítás velejárója... és nem mert olyan erős a motor vagy gyors

[ Szerkesztve ]

(#40730) Joshi válasza v2 (#40728) üzenetére


Joshi
titán

Újra visszakattintottam a hsz-ek-nél és tőled tényleg a T-LCM a kezdő forrás. Nem tudom hogy hoztalak össze a fakormányos TM pereccel. Lehet túl sok lap volt megnyitva a böngészőmben. Na mind1. :DDD

(#40731) GalaHU válasza Emunem (#40715) üzenetére


GalaHU
őstag

Lehet, hogy csak én vesztettem már el a fonalat a beszerzési kanosszáddal kapcsolatban, de nagy segítség lenne a magamfajta szenilis vénembereknek, ha leírnád hogy MIT is vettél tulajdonképpen... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#40732) arty válasza fatal` (#40724) üzenetére


arty
veterán

nekem 40k rémlik a régi TH F1 kormányra, mint tök átlagos ár, azóta persze az is ilyen 60k+ :(
és EDDIG drágálltam, de most a "jobb verzió" 140k, szal máris "reális" ! :D

és ha még valaki hüledezni akar, nézze meg a TH saját PS4 kompatibilis kijelzőjét.... (bluetooth-os kijelző, sebesség, fordulat, stb - szokásos)
biztos ez is tömegtermék lett.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40733) fatal` válasza arty (#40732) üzenetére


fatal`
titán

Az a kijelző egy vicc, főleg, hogy nem PC kompatibilis. :D Én vettem MTSimtechről egy telefontartót 4800-ért és a régi telefonom megy simdashboarddal. :D

Megnéztem árukeresőn, tényleg 50 ezer körül volt, nekem valami 100 ezer rémlett, mert elhűltem az árán annó, de lehet, hogy épp valami túlárazott készletet láttam csak valahol.

A TM-nek amúgy komoly árcsökkentést kell végrehajtania a közeljövőben, mert nem lesz életképes a piacon a Fanatec-kel szemben szvsz.

(#40734) RubbishBin válasza arty (#40712) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Tök fölösleges volt ez a szénszál, meg mitököm. Inkább lenne olcsóbb, olcsóbb anyagból. Én pl nem azért vettem T300RS-t, mert 3-400.000 forintos riget szeretnék tartani. Akkor nem TM lett volna...
Olyan 90k-ra lőttem be a saját lélektani határomat, amikor teaserelték a perecet. Hát, nem igazán maradtak benne a keretben. :D
Veszek 50-ért egy Formula Wheelt a formája miatt aztán kész, úgyse látom vezetés közben azt sem ami most van.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#40735) arty válasza RubbishBin (#40734) üzenetére


arty
veterán

90k induló után egy esetleges akcióban már lehet elcsábultam volna... így marad a sima f1 rim, amit egyébként bármennyire is bénakacsa, imádok (100% feeling). ahány review-t néztem, csupa csúcs-TH kormányos influenszergyerek próbálgatta... amit nem értek... csúcsTH?! akkor miért nem Fana inkább? szerintem azon kormányoknak nincs igazi piaca... (itt is kinek van? talán 1-2 ember rémlik...)

ez a 350 EUR-os perec egy képzeletbeli, drágább TH DD-re lenne való... (csak arra meg ez a felfogatás nem alkalmas)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40736) zsozsa74 válasza fatal` (#40724) üzenetére


zsozsa74
senior tag

2014. augusztusában vettem újan 38 ezer jó magyar forintért. Sose vót 100...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40737) Emunem válasza GalaHU (#40731) üzenetére


Emunem
aktív tag

g29.

Többieknek: 15 perc alatt vagy nem figyeltem fel rá, mert nem volt az enyém, vagy nem voltam olyan helyzetben, hogy kattogjon, mert igyekeztem nem ütközni sokat :DDD

iceman: amíg megy, kávédaráló lesz a neve... :)) De mint fent írtam, hajnal 2-3 környékén se volt annyira hangos, hogy bárki felkelljen, csak engem zavart. Nyilván a fent említett okból annyira nem tudtam nagy "különbséget" tenni amikor ismerősnél voltam a Tm és logi cuccok között, hogy próbáltam nem ökörködni. ;] Sajátoméval (garanciában) addig és úgy ökörködök (Dirt Showdown ;] :C ) ahogy nem szégyellem.

Ettől függetlenül nem bántam meg, majd a tartóstesztre leszek kíváncsi. :U

"... hát persze ..."

(#40738) iceman007 válasza Emunem (#40737) üzenetére


iceman007
aktív tag

A mechanikája nem szokott széthullani, sok éven keresztül bírja még brutál terhelés mellett is. Bár a G25 minőségben jobb volt sokkal, de 5-6 évig simán bírta a csapágyház. Napi sok órát basztatva is.

(#40739) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Valaki esetleg tudja az átmérőjét a G25 kormány emblémájának?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40740) Segal válasza Ciccuka (#40739) üzenetére


Segal
veterán

Mivel a kormány átmérője 28 cm ezért egy szembe képről is nagyjából kimérhető.
Én most eljátszottam vele és így 4,2 cm jött ki. Szerintem max 1 mili ide-oda lehet a tévesztés :DDD tehát olyan 4,1 és 4,3 cm közé tenném :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40741) iceman007 válasza Ciccuka (#40739) üzenetére


iceman007
aktív tag

Lemértem neked, 35mm

(#40742) Ciccuka válasza iceman007 (#40741) üzenetére


Ciccuka
veterán

Köszi! :R

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40743) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Kb 1 hetes Thrustmaster tmx kormány. Nektek is hallatszik ilyen “kottyanó” hang? Kanyarban szokott.A kormány tökéletesen működik.

(#40744) FLx válasza SoldierL (#40743) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem amig nem erzel semmi kulonbseget, nem nagyon erdemes a hangokkal foglalkozni. A fanatec szijas kormanyoknak is olyan hangja van neha, hogy atlag felhasznalo sikitva rohanna ki a szobabol hatha felrobban.

[ Szerkesztve ]

(#40745) SoldierL válasza FLx (#40744) üzenetére


SoldierL
senior tag

A tmx milyen meghajtású? (Köszi a választ)

(#40746) adrian360 válasza SoldierL (#40745) üzenetére


adrian360
őstag

hibrid: szíj+fogaskerék

(#40747) zsozsa74 válasza FLx (#40744) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Melyiknek? Két szíjasom volt eddig, egy TM TX, meg egy Fana CSW v2, de hangja az egyiknek sem volt.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40748) Joke63


Joke63
csendes tag

kozmy! egyszer régebben mintha azt írtad volna, hogy a Fanatec első kiadású P1 perece működik a CSW v1 base-val. Jól emlékszem? Esetleg valaki másnak van ilyen tapasztalata?

(#40749) kozmy válasza Joke63 (#40748) üzenetére


kozmy
őstag

Szia! Jól emlékszel én írtam. Az a vicc hogy a BASE-k szelektálnak nem mindegyikkel működik. Konkrét probléma?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40750) arty válasza Segal (#40740) üzenetére


arty
veterán

27cm a perec, valszeg ezért jött ki neked más :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.