Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#107) DrSoul válasza Nyúltáp (#102) üzenetére


DrSoul
őstag

Velem mindig vitába lehet szállni! :DD
Szvsz azért nem művészet a számitógépes rajzhoz, mert már eleve egy hatalmas ''közvetító'' áll közötted, meg a mű között. Egy ecsetet fel lehet úgy fogni, hogy ''az a kezed meghosszabbítása'', tehát érintkezésbe vagy az anyaggal. Ez számítógépen elvész. MEg lehet csinálni hasonló textúrákat, de igazából a gép csinálja. Te megmondod, mit csináljon. Tehát nem mondom, kell azért ''szem'' a dologhoz, nem csinálhatja bárki felsőfokon, de mégse művészet. Tisztelet a kivételnek, de adnál egy vásznat, ecsetet meg színeket egy számítógépes művésznek, és elvérezne... :D (tiszt. a kiv.)
Egy PS segíteni tud abban, hová tegyél árnyékot stb., a számítógép nagy kísértéseket ad, és hülye lenne az ember nem kihasználni ezeket (pl. egy jó fényképet úgy átalakítasz, hogy szinte csak a kontúrjai maradnak, majd pl kivágsz belőle darabokat, aztán beszinezed, megy +1-2 effekt, stb... Tök jól fog kinézni, de mégse én csináltam, csak ''szerkesztettem''. Én így gondolom. És akkor még nem is beszéltem a kompozicióról meg a témáról. Ha megnézed, a legtöbb képé hasonló: minden Fantasy, mindenhol sárkányok, vagy lovagok, vagy nagykebű csajok... olyan Valleyo stílus. Minden nagyon stilizált, tehát az eredetíség (tisztelet a kivételnek) az sokszor nulla.
Én is néztem már sok képet, és mondtam is ''Azta...'' meg hogy ''ez már műalkotás...'', de aztán rájövök, hogy nem az. Bár ma már biztos annak számít, ezzel én nem szállok vitába. Ma ha már valaki ráhány egy lepedőre, az művészet, mert abban a pillanatban kifejezte önmagát... :D (Eleve nem is ez a művészet).
Biztos sokan megköveznek, de számomra Picasso sem volt művész, meg Van Gogh se igazán, meg még sok más impresszionista. Sajna ez van. De a saját korukban azok voltak. De ha abszolut nézem, labdába se rughatnak olyanok mellett, mint Michelangelo, Leonardo, Raffaello, Dürer, Renoir és sok más, akár ismeretlenek is.
Ez olyan, mint hogy a mai korban nagyon nagyra tartom Morricone-t a klasszikus zenébe (mai klasszikus), meg Vangelist, meg John Williamst... De ha mellérakok egy pl Beethoven-t... ajjaj, ők csak muzsikusok. :))

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.