Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) lezso6 válasza h1mpi (#65200) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem kell extra mély, akkor az iLoud kb a legjobb, de 110e, a kis méret nem olcsó. Esetleg van fehérben is, de kicsit hülyén néz ki szerintem.

Vagy iradtlan pénzért Kali IN-UNF, ahol a lapos mélyládaszerű izét a monitor mögé vagy alá KELL rakni. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65202) GhanBuri Ghan válasza h1mpi (#65200) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

És még a billentyűzet is rövid. :)
Az ikeás Lack falipolc működhetne, azzal legalább fülmagasságban lenne a hangszóró is.

(#65203) lezso6 válasza GhanBuri Ghan (#65202) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

TKL nem is olyan rövid. Nekem 75% van, az még pár centivel rövidebb, mert az entertől jobbra csak egy oszlop van. Az asztalom meg 160x80, hangfalak állványon. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65204) GhanBuri Ghan válasza lezso6 (#65203) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Persze, lehetne még rövidebb, bár mondjuk én nehezen tudnék lemondani a 100%-osról.
Az az 160-as asztal véletlenül nem egy házi stúdió része? :)

(#65205) lezso6 válasza GhanBuri Ghan (#65204) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem nem kell numpad, mert redundancia, cserébe útban van, mert anélkül az egérért kevesebbet kell mozdulnia a jobb kezemnek gépelés-egerezés között. A TKL-hez mérve a 75% meg spórol még egy kicsit, de gyakorlatilag csak két billentyűt bukok vele, ami konkrétan a Scroll Lock meg a Print Screen. De a Pause gomb nálam úgy van, hogy Fn makróval Print Screen. :)

A 160-as asztal csak egy sima IKEA-s asztal, semmi extra nincs nálam.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65206) h1mpi válasza lezso6 (#65201) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi átgondolom, extra mély szerintem nem kell. Ez nekem egy 120-as asztal csak.

GhanBuri Ghan: nem lehet polc a lakásban... :U :DDD a nappaliba is meg kellett vennem extra áron a BOSE 900-as rendszert, hogy kicsi legyen, de jól szóljon. A feleségem egy kicsit túlzottan a letisztultat szereti.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#65207) DarthSun válasza h1mpi (#65200) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Értem, az úgy más, gratulálok a 3 gyermekhez, leköti az embert a nevelésük.

(#65208) GhanBuri Ghan válasza lezso6 (#65205) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Balkezes vagyok, nekem meg kell a numpad :)

#65206 h1mpi
Nem semmi, a japános minimalizmus általában a férfiaknak tetszik. A feleségem pont ennek az ellenkezője, pont alátámasztja a statisztikát :)

(#65209) lezso6 válasza GhanBuri Ghan (#65208) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, mondjuk egy baloldali numpadot már el tudnék viselni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65210) olymind1 válasza h1mpi (#65206) üzenetére


olymind1
senior tag

Egy pár olcsó állvány a Edifierekhez az asztal mögé például?

(#65212) duo válasza h1mpi (#65206) üzenetére


duo
őstag

De mert nem jo egy szinte lathatatlan falikonzol? es legyen fehér a dobozka azt csokolom. Nekem a munkaallomasomhoz vagy iloud lesz, vagy 360db ha lezso szerint tenyleg jo. Kabelmenedzsmentben pedig ninja vagyok, nalam egy deka tyukbel nincs sehol. Szoval a letisztultsag es praktikum nelunk is szempont. Foleg mert nem nagy a lakás, ugyhogy a kis dzsumbuj eseten is esunk keresztül a cuccokon.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#65213) GhanBuri Ghan válasza duo (#65212) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

WAF (esetleg, genderügyileg haladóbb verzióban: SOAP)

(azaz, ha nem, hát nem)

:D

(#65214) lezso6 válasza duo (#65212) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S360DB szerintem jó, de csak akkor ha szereted világos karaktert, ami szinte már karcol. Ugye hiába van benne elvileg ugyanaz a planár, mint az S3000 Pro-ban meg S2000 MKII-ben, más világ, az S360DB alapból kb dynamic mód a köbön.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65215) lezso6 válasza GhanBuri Ghan (#65213) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

genderügyileg haladóbb verzióban: SOAP

Pfff, használja ezt a kifejezést az, akinek két anyja van! ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65216) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megérkezett a harmadik Swissonic V8. Doboza ennek sem ép, habár csak kis "karcok" láthatók, úgyhogy előbb körbefotózom, azért remélem nem kell hozatnom egy negyediket is... :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65217) lezso6 válasza lezso6 (#65216) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez hangfal a doboz külső kis sérülései ellenére egyben van, hibátlan, hurrá. :DD

De ez is kaphatott egy kicsit, mert két hungarocellsarkon van kb 1 mm-es benyomódás, s a hangfal műanyag védőzacskójára "felfestett" egy kis fehéret, bár ez utóbbit a lötyögés is okozhatta. Mert igen, kicsit lötyögött a dobozban a hangfal, nem kis frászt hozva rám, amikor a fotózáshoz forgatgattam. De ez már szőrszálhasogatás kategória, ha az előző nem tört volna el, akkor valószínűleg észre sem veszem ezeket. :D

Maga a belső csomagolás kicsit eltér az első kettőtől, ugyanis itt a tápkábelt nem leragasztották a doboz aljára, hanem csak odarakták, s hangfal alja és a kábel közé tettek egy nagy kartonlapot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65218) Richard! válasza lezso6 (#65217) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor jöhet a 3.0-ás teszt :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#65219) lezso6 válasza Richard! (#65218) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy 5.1, ugyanis a mostani szettből összerakható, van 2 sztereó DAC a szekrényben. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65220) olymind1 válasza lezso6 (#65219) üzenetére


olymind1
senior tag

Egyébként ezek az AMT-k hosszabb ideig is hallgathatóak vagy fárasztó hangjuk van, vagy embere/füle/agya válogatja?

(#65221) lezso6 válasza olymind1 (#65220) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eleve az AMT is ízlés kérdése. Egyébként pont azt szokták mondani, hogy kevésbé fárasztó. De hogy miért, arról már sosincs szó. :D

Elméletben az AMT jobb kéne legyen, s tranziensben tényleg ügyes. Csak tudni kell jól hajtani. Ugye a dómnak a szélén van a lengőtekercs, az mozgatja a membránt. Az AMT esetén a lengőtekercs és a membrán egy felület. Pontosabban egy nagyon vékony műanyag filmre visznek fel vezetőket (gyakorlatilag ez a lengőtekercs), s ezt összehajtogatják harmonikaszerűen. Ezért hívják hajtogatott szalag magassugárzónak is (folded ribbon tweeter). A hajtogatás előnye az lenne, hogy nagyobb a felület, így több dinamika áll rendelkezésre.

Az AMT felépítésének megértéséhez itt a HEDD videója, a működésének megértéséhez az Eve videója hasznos, itt röviden össze is hasonlítják a dómmal.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65222) GhanBuri Ghan válasza lezso6 (#65215) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A SOAP-ban az a zseniális, hogy aki meg akar sértődni, annak már a szappan említése is vörös kendő :)

(#65223) margithid


margithid
veterán

30-40k között van jobb vétel az edifier R1700BT-nél most valahol?

(#65224) lezso6 válasza margithid (#65223) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edifier MR4, hogy ha kiegyenlítettebb hangot szeretnél, s nem kell BT.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65225) margithid válasza lezso6 (#65224) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Meggondolom még.
Kár, hogy nincs bluetooth.

(#65226) lezso6 válasza margithid (#65225) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De nem biztos, hogy tetszeni fog, a legtöbbek számára a semleges hangban nincs se magas, se mély. :D Lásd még: Edifier S3000 Pro "monitor" módja. Persze az MR4-en is van hangszínszabályzó, így a mély és magas igény szerint feltekerhető.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65227) PuMbA válasza lezso6 (#65226) üzenetére


PuMbA
titán

MR4-ben is két mód van. Egyik a monitor, másik a tuc-tuc :)

[ Szerkesztve ]

(#65228) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Mekkora szoba lenne ideális az Edifier S1000MKII-nek? :D Továbbra sem tudom pontosan mekkora hangerőn lehet, de azon a hangerőn már kicsinek érzem a szobát a hangerejének! :D

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#65229) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a jelenlegi hangrendszerem fejlesztésében.
Jelenlegi felállás:

2x ESI aktiv 05 Studio Monitor
|
| 3,5 Jack
|
LG C2 TV
|
| HDMI
|
PC

A TV-t használom monitornak és így tudtam megoldani, hogy ha Plex-ek nézek pl. vagy zenét hallgatok, akkor ugyan azokon a hangfalakon szóljon a cucc.

Az első ötletem az volt, hogy hozzáraknék egy mélynyomót, pl. ESI aktiv 10s; ez most 92k HUF-ért van alza-nál. A kérdésem az lenne, megér-e ennyit egy mélynyomó? Mennyivel lesz jobb úgy bármi, ha egyáltalán? Vagy esetleg ezt az összeget fordítsam egy másik rendszer felé? 300k HUF-nál többet nem igazán tudnék erre fordítani.

Esetleg 2x Sony SS-CS5 + egy erősítő?

Az állom az egy Surround 5.1 rendszer lenne, de a hátsóknak csak áramot tudnék vinni, az audio kábelt sehogy sem tudnám megoldani szépen, szal vezeték nélkülinek kéne lenniük... ami 300k alatt sztem egy álom marad.

[ Szerkesztve ]

(#65230) PuMbA válasza rAY.BAN (#65229) üzenetére


PuMbA
titán

A szűk keresztmetszet itt a TV jack kimenete. Nem jó minőségű. Dinamikátlan és mosott hangú. Felesleges bármit is venni, amíg az alapok nincsenek rendben.

[ Szerkesztve ]

(#65231) rAY.BAN válasza PuMbA (#65230) üzenetére


rAY.BAN
tag

Lenne értelme akkor egy erősítőt venni és HDMI eARC-on keresztül a TV-re kötni a mostani hangszóróimat?

(#65232) PuMbA válasza rAY.BAN (#65231) üzenetére


PuMbA
titán

Optikai kimenet, de sajnos peched lehet a C2-vel, mert az LG-ére állandóan panaszkodnak a mai napig. A legtöbb DAC el el dobja a kapcsolatot, mert annyira zajos a kimenete, hogy hibás adatnak véli. Szóval egy optikai bemenetes DAC kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#65233) rAY.BAN válasza PuMbA (#65232) üzenetére


rAY.BAN
tag

Van esetleg vmi ajánlott model ami nekem jó lehet?

Illetve a DAC + 2x ESI aktiv 05 + ESI aktiv 10s feltudja venni a versenyt, pl. a 2x Sony SS-CS5 + erősítővel? Ha a meglévő hangfalaimat nem számolom, akkor egyárban lehet kb. a két megoldás.

(#65234) PuMbA válasza rAY.BAN (#65233) üzenetére


PuMbA
titán

SMSL SU-1

Ez egy AKM chipes DAC, amit úgy olvastam, hogy majdnem biztosan problémamentesen együttműködik az LG optikai kimenetével, mert az ESS-ekhez képest nagyobb toleranciát enged meg.

"Illetve a DAC + 2x ESI aktiv 05 + ESI aktiv 10s feltudja venni a versenyt, pl. a 2x Sony SS-CS5 + erősítővel?"

Ezt nem lehet megmondani, csak ha valaki meghallgatta mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#65235) rAY.BAN válasza PuMbA (#65234) üzenetére


rAY.BAN
tag

Köszi.

A DAC-nak van előnye egyébként optikán keresztül vs. egy erősítő HDMI eARC-on keresztül? (WiiM AMP-ot néztem, annak van Optika bemene is a HDMI melett)

[ Szerkesztve ]

(#65236) PuMbA válasza rAY.BAN (#65235) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges, de a WiiM AMP-pal az a baj, ami a nevében benne is van, hogy valójában egy erősítő. Neked aktív hangfalaid vannak, amiben van erősítő, tehát amire való és az erőssége, arra neked pont nem kell :) A WiiM AMP erősítetlen RCA kimenete meg ugyanolyan csapnivaló minőségű, mint a TV-dé.

[ Szerkesztve ]

(#65237) rAY.BAN válasza PuMbA (#65236) üzenetére


rAY.BAN
tag

Nálam ez a része nem teljesen érthető még, hogy ha tudott, hogy ennek a TV-nek az Optikai kimenete nem elég jó, akkor miért költenék abba az irányba?
Miért ne vegyek inkább egy AMP-et + új hangfalakat? Főleg, hogy az HDMI eARC elvileg jobb mint az Optikai kimenet, legalábbis ahogy én eddig olvastam.

A keretem 300.000 HUF, ezt írtam korábban is, de lehet beleolvadt a többibe.

(#65238) PuMbA válasza rAY.BAN (#65237) üzenetére


PuMbA
titán

Azért, mert ha a DAC-ba be tud érkezni a jel és nem dobálja le, a feldolgozás során már helyesen időzítve ("szűrve") lesz. Ugye optikain még digitálisan megy át az adat, tehát még nem került átalakításra analógra.

[ Szerkesztve ]

(#65239) Lajmund válasza rAY.BAN (#65237) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nekem is c2 tévém van monitorként hasznàlom leginkább. Nálam ez úgy nèz ki hogy a gépet usb-vel a tévét optikaival kötöm össze a dac-al. Na ha a gépet használom akkor a gép küldi a jelet usb-n a dac-ba de ha csak a tévèt nèzem pl hbo vagy bàrmi akkor a dac-on àt kapcsolom optikaira a bemenetet és ennyi megy arról. De ha gépről nézed hülyeség a gépről hdm-n átküldeni a tévének aztán a hulladék rca-n a rendszerbe mert az egy fos lesz de ha optikain csinálod akkor meg lesz input lag és tök felesleges kör. Ha 300 ezret rászánsz egy jó hangzásra amkor ne rca-n akarj hangot továbbitani. Arról nem is beszélve hogy ha gépről tudsz rendes minőségben jó minőségű zenéket hallgatni úgy mintha a gép egy lejátszó lenne és mindent megkerülve direktbe élvezni a zenèt pl jriver lejàtszoval asio vagy wasapin keresztül. Akm chippes su1-el szépen fog szolni a streaming optikain. Nekem ess chippes a dac-om de ezzel is teljesen jó annyi a szépség hibája hogy néha egy pillanatra elmegy a hang mintha megnomynád a mute gombot. De valamikor egyszer se csinálja valamikor meg egy ora alatt kètszer de nem zavar meg legtöbbször a gépet használom szoval nem téma. Su1 jó ha nem kell bt.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#65240) Lajmund válasza Lajmund (#65239) üzenetére


Lajmund
senior tag

Ja és igen elfelejtettem. Ha gondolkozol mélyen mindenképp ajánlom játékhoz filmhez de zenéhez is főleg ha elektronikus vagy mélyet igénylő zenéket szeretsz. Én a 8 colos hangfalak mellé vettem és nem bántam meg teljesen más az élmény. :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#65241) rAY.BAN válasza Lajmund (#65239) üzenetére


rAY.BAN
tag

SMSL SU-1 + ESI aktiv 10s = ~140k HUF
Sony SS-CS5 (vagy vmi jobb) + HDMI eARC AMP = 60k + AMP ára (80k?) -- 140k HUF

(Rosszul látom egyébként, hogy a SMSL SU-1-hoz nincs távirányító? Így source-ot csak kézzel lehet váltani a gombbal az elején.)

Nálam most azért van itt dilemma, mert a te elmondásod szerint se elég jó az LG C2 Optikai kimenete, de akkor miért erőltetném azt? Nem lenne jobb egy HDMI eARC AMP? Egyébként a PC-t abba is direktbe be lehetne kötni elvileg, vagy rosszul gondolom?

Illetve ugyan annyi pénzért a második opcióval nem-e érnék el jobb eredményt? Főleg ha eladnám a mondani ESi hangszóróimat és abból lehetne valami Sub?

(#65242) PuMbA válasza rAY.BAN (#65241) üzenetére


PuMbA
titán

Ha kell távirányító, akkor Topping E30 II Lite.

"Nálam most azért van itt dilemma, mert a te elmondásod szerint se elég jó az LG C2"

Ilyet nem írt.

[ Szerkesztve ]

(#65243) rAY.BAN válasza PuMbA (#65242) üzenetére


rAY.BAN
tag

Pedig de:
annyi a szépség hibája hogy néha egy pillanatra elmegy a hang mintha megnomynád a mute gombot. De valamikor egyszer se csinálja valamikor meg egy ora alatt kètszer

Próbáltam utánaolvasni énis, és igen, többen is írták, hogy gondjuk van az Optikai kimenettel. A Topping DX3pro-t konkrétan írták is többen, hogy azzal folyamatosan szakadozik nekik.
Ezért kérdezem folyamatosan mindegyik postomban a HDMI eARC-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#65244) PuMbA válasza rAY.BAN (#65243) üzenetére


PuMbA
titán

És ez előtt azt is leírta, hogy ESS chipes DAC-ja van :) A Topping DX3pro is ESS chipes, amivel a legtöbb probléma van. Az SMSL SU-1 és a Topping E30 II Lite AKM chipes, ezt leírtam a #65234-as hozzászólásomban is. Tiszta már?

[ Szerkesztve ]

(#65245) rAY.BAN válasza PuMbA (#65244) üzenetére


rAY.BAN
tag

Igen, de nem jobb még a probléma lehetőségét is elkerülni egy AMP/AVR-al?

(#65246) PuMbA válasza rAY.BAN (#65245) üzenetére


PuMbA
titán

Elkerülni el lehet, de én nem vagyok biztos benne, hogy az a Sony hangfal meg a WiiM AMP hasonló vagy jobb hangminőséget adna, miközben drágább megoldás is. Ha neten rendeled van 14 nap visszaküldési lehetőség a DAC-ra, szóval kipróbálhatod, hogy fennáll-e egyáltalán az optikai kimenetes probléma, de erről kérdezd az üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#65247) rAY.BAN válasza PuMbA (#65246) üzenetére


rAY.BAN
tag

Feltételezzük, hogy megvan a Topping E30 II Lite; mi lenne a következő upgrade?

Ha jól sejtem itt a Sub-on kívül nincs más, se Center-el, se Surround-al se tudnám ezt így bővíteni ha jól gondolom, mert ahhoz kéne egy AVR.

Az a Sony hangfal csak egy példa volt; én konkrétan most Klipsch R-51M-et nézegetek, ami 100k HUF lenne párja, szal még ha 160k az AMP/AVR, akkor is belefér a keretembe. Ez még Sub nélkül (ami kb 140k) is lehet már jobb lenne, mint a mostanim Sub-al.

(#65248) margithid


margithid
veterán

Van különbség a hangzásban, ha Bluetooth-tal csatlakoztatom majd az edifier r1700bt-t?
Vagy jobb inkább a jacket bedugni a notebookban? :)

(#65249) lezso6 válasza margithid (#65248) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyrészt tőled függ. A Bluetooth alapból SBC kodeket használ, ami objektíve rosszabb minőség, mint a jack. Viszont nem feltétlenül hallani.

Másrészt a forrás eszköztől is. SBC-vel valamilyen ok miatt nem minden eszközről szól egyformán, legalábbis elvileg, én nem találkoztam még ilyennel, lehet csak jó forrásokkal próbáltam csak. Ugyanis próbáltam R1280DB, R2750DB, S350DB / S351DB, S360DB hangfalakkal is a BT-t, s egyiknél sem vettem észre különbséget. Vagy legalábbis nincs akkora érdemi különbség, mint pl 128-192 kbps MP3 vs FLAC esetén.

A BT hátránya viszont hogy garantáltan késni fog a hang egy picit, ami bizonyos esetekben zavaró lehet, pl játék.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65250) margithid válasza lezso6 (#65249) üzenetére


margithid
veterán

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.