Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) AxBattler válasza Bukk900 (#37148) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez az új, V2-es Modecom hangfalpár hogyan viszonyul az ajánlóban szereplő MC-khez?
Hozza ugyanazt a minőséget?

Csak mert kifejezetten szimpatikus, és a karbonfóliázott 1250B helyett simán bevállalnám egy kis felárral együtt is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37152) Degeczi válasza PTomi92 (#37150) üzenetére


Degeczi
nagyúr

KImenet? Nem, miért lenne rajta? Bemenet van.
Szinte mindig érdemes venni hangkártyát. Ha külső, USB-s DAC, akkor lehetőleg olyat, amin van fejhallgatókimenet, és akkor az is megoldva (line-splittel sosem lesz igazán jó)

(#37153) mcs válasza PTomi92 (#37150) üzenetére


mcs
veterán

,,2: Érdemes külön hangkártyát venni az integrált helyett? Ilyen árkategóriájú hangfalaknál lenne érzékelhető javulás? a legdrágább cucc ami a géphez van kötve egy ~60k körüli házimozi rendszer optikai kábelen keresztül"

Fejhallgatót is használsz, ezért mindenféleképpen érdemes. Az említett Xonar kártyákon van fejhallgató erősítő, amik nem nyöszörögnek úgy egy fejes meghajtásával, mint egy mezei integrált csipogtató, vagy a hangszóró fejes kimenete. :)
Kivezetsz a hangkártyából egy jack hosszabbítót a közeledbe, és nem kell hátra nyúlkálnod.

[ Szerkesztve ]

(#37154) thornadoj válasza mcs (#37153) üzenetére


thornadoj
aktív tag

egy külső hangkártya kézenfekvőbb, és a foglalat elavulásával sem kell számolni a jövőben.

(#37155) PTomi92 válasza thornadoj (#37154) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, egy hangkártya + a 1250B lesz. Ha külső hangkártya lenne abból hasonló árkategóriában mi ajánlott? A minősége ugyanolyan egy külsőnek mint egy "belsőnek"? Abból a szempontból előnyösebb lenne, hogy laptophoz is tudnám használni.

(#37156) thornadoj válasza PTomi92 (#37155) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hogyha használnál fejhallgatót hozzá akkor xonar u7, vagy x-fi hd.

(#37157) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

melyik a legjobb minőségű 2.1-es hangszóró szett pc-hez manapság? Jelenleg egy nagyon régi creative 5.1 van amit 2.1ben használok, de szeretnék jobb minőségűt, persze nem horror áron mit tudtok ajánlani?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37158) thornadoj válasza animatrix11 (#37157) üzenetére


thornadoj
aktív tag

2.1 csak horror áron van, ami ajánlható.

(#37159) alphamooncam válasza PTomi92 (#37155) üzenetére


alphamooncam
őstag

A másik kettőt nem ismerem, de ez jó.

Tudom, mert használom jó 2-2 és fél éve.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#37160) EnterR


EnterR
veterán

A 3db 2.0-s hangfalpár közül szeretném a legjobbik választást, tudnátok benne segíteni? Eddig a Z623 jött szóba, de nem egy helyen olvasom, hogy a középmélye egyenlő a nullával és eléggé hatásvadász cucc. Fontos lenne a basszus és azért legyenek hallható tartományok kiindulva a Logitechből. :D :R

- Edifier R1280T
- Kürbis 2.0
- Solo 6C

Esetleg Edifier C2XD, de a 2.1-es rendszerekről sem olvastam sok jót ebben az árszegmensben.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#37161) dime27 válasza EnterR (#37160) üzenetére


dime27
őstag

Solo 6C de kell hozzá minimum egy X-FI HD külső hangkari! ;) :K :R

Bár én még helyedben megnézném ezt a Modecom hangfalat is:

[link]

mondjuk ehhez nincs távirányító mint a 6C-hez...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37162) EnterR válasza dime27 (#37161) üzenetére


EnterR
veterán

Az kimaradt, hogy nem géphez lesz hanem telefonhoz/TV-hez kötve. Semmi esetre se költenék a hangfal mellé még pluszba, fontos lenne hogy anélkül hozzon egy elfogadható szintet. :D Edifier-nél és 6C-nél szimpatikus a távirányító, nem tudom, hogy sok különbség van-e a 2 között. Kürbis meg kinézetre tetszik, és nem akkora hátrány a távirányító hiánya. Vagy esetleg bluetooth-os Vertrag BT, erről nem találtam sok infót.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#37163) dime27 válasza EnterR (#37162) üzenetére


dime27
őstag

Sztem akkor inkább a Solo 6C legyen, de más is azt fogja ajánlani! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37164) EnterR válasza dime27 (#37163) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm, természetesen megfogadom a tanácsot, már teljesen lemondtam a 2.1-ről. Puszta kíváncsiságból kérdezem, Kürbis BT és 6C között tapasztalatok alapján van tisztán észrevehető különbség? Meg is mondom, hogy miért kérdezem, a Bluetooth elég sokat segítene a komfortérzeten. De ha van tényszerű adat a két hangfal különbségéről (félretéve a specifikációkat), akkor nyilván marad a jobbik. :R

PSN ID: marquuard

(#37165) dime27 válasza EnterR (#37164) üzenetére


dime27
őstag

Bár én nem hallottam egyiket se élőben az itteni tapasztalatok alapján többen dícsérték a Solo 6C-t mint a Kürbist ill külföldi forumokon is ez a helyzet!A Solo 6C sztem természetesebb hangokat bocsájt ki olvasói vélemények alapján mint a Kürbis a mély hangjai is pl sokkal vaskosabbak! :K
A BT tudás meg nem nagy kunszt veszel hozzá vagy Kínából vagy idehaza (Philips) BT adaptert és meg van oldva a dolog! ;) :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37166) animatrix11 válasza thornadoj (#37158) üzenetére


animatrix11
őstag

Milyen márka ami jó lehet?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37167) dime27 válasza animatrix11 (#37166) üzenetére


dime27
őstag

Edifier S330D-m volt igaz én vagy 5-6 éve vettem 36e-ért azóta igencsak felment az ára! :((( :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37168) hyperspace


hyperspace
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni. Van egy Genius 1250B hangfalam,ami most jack-rca-val van rákötve a Sony 50W755 tv-re. Szerettem volna összekötni rca-rca kébellel a két eszközt, de nem akar megszólalni a hangfal. Így néz ki a TV hátulja, balról az első kettőbe dugtam a kábeleket. Hogy tudnám működésre bírni?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#37169) varmi2 válasza hyperspace (#37168) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is pont ilyen tv-m van, és pont ilyen hangfalam. Nekem is fülhallgatón van rádugva. Nem hinném, hogy az az rca kimenet lényegesen jobb lenne, mint a füles kimenet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37170) Zoley3 válasza hyperspace (#37168) üzenetére


Zoley3
tag

Szia.

Azon az RCA-n sehogy sem fog megszólalni mert az bemenet (ott van felül hogy "component in" felirat :DDD )

Következő jó megoldás lenne: Optikai kábel + DAC (pl: ez a Fiio) + RCA to RCA kábel és kész :K Így biztosan működne ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37171) animatrix11 válasza dime27 (#37167) üzenetére


animatrix11
őstag

van ára, nem hallatom még erről a márkáról, más fajta is is jól szól?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37172) dime27 válasza animatrix11 (#37171) üzenetére


dime27
őstag

Általánosságban igen! ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37173) EnterR


EnterR
veterán

Solo 6C-hez milyen módon tudok csatlakoztatni egy 3,5mm-es Bluetooth adaptert, hogy a telefont tudjam rá csatlakoztatni? Létezik hozzá 3,5mm-RCA megoldás?

PSN ID: marquuard

(#37174) thornadoj válasza dime27 (#37167) üzenetére


thornadoj
aktív tag

a 6,5" hangsugárzóval az még mindig nem igazi mélynyomó
EnterR: létezik

[ Szerkesztve ]

(#37175) EnterR válasza thornadoj (#37174) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. :) Akkor megállapodok a 6C-nél a Kürbis-szel szemben, remélem jó lesz így. :R

PSN ID: marquuard

(#37176) hyperspace válasza Zoley3 (#37170) üzenetére


hyperspace
őstag

Köszönöm a felvilágosítást, szükségem volt rá. :) Marad a jack-rca :(((

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#37177) Zoley3 válasza hyperspace (#37176) üzenetére


Zoley3
tag

Nincs mit ;)
Én is jó ideig a Solo 6C-t a fejhallgató kimenettel használtam, de beruháztam erre a Dac-ra, és azért szebben szól azóta a hangcucc tévén, igaz belekerült egy kis összegbe, de szerintem megéri :K

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37178) tupacamaru válasza hyperspace (#37176) üzenetére


tupacamaru
veterán

Még optikai kimenetek tudsz hangot levenni a TV-ről. Ha nem sürgős, akkor egy kínai DAC ezer-párszáz forint és pont ugyanazt tudja mint a fiio. TV-ből optikai kábel a DAC-ba, és onnan RCA kábellel tovább.
[link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37179) SH4D0W2011 válasza tupacamaru (#37178) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Üdv!

Minőségre mennyire van ez messze a már említett FiiO-tól pl.?

(#37180) Degeczi válasza SH4D0W2011 (#37179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem valószínű, h lenne itt, aki összehasonlította, másrészt ha valszeg jobb is a Fiio, az szem előtt tartandó, h ezeken nem jó minőségű zenét fog hallgatni a tulajdonosa, hanem a TV műsorok, TV-ben játszott filmek vacak hangját, ahol nincs sok jelentősége a zeneiségnek. A lényeg, h az alapzaj ne legyen nagy, zavarok ne legyenek benne (szemben sok TV füleskimenetével) - azt pedig a beszámolók szerint teljesíti egy ilyen olcsó DAC is.

(#37181) hyperspace válasza tupacamaru (#37178) üzenetére


hyperspace
őstag

És Zoley3, köszönöm a tippet, ennyiért már meg kell rendelni :) . Ez a hangfal is megváltás a TV cicergőihez képest, de egyszer majd szeretnék egy olyan hangfalat, amit ARC-vel lehet összekötni (mondjuk egy Solo 9C :) ).

Vagy az optikai magasabb minőség?

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#37182) zsolt19900 válasza tupacamaru (#37178) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi az ajánlást én is berendeltem egyet, ha jól láttam akkor optikán keresztül belövöm fixre a hangszórón a hangerőt és winből tudom állítani az erősségég ugye?

+ nekem az lg tv felajánlja amikor optikai kimenetre szeretném tenni a hangot, hogy bekapcsolom-e a simplinket és hogy szeretném-e arc hdmi-n keresztül hallgatni a házimozit?! ez mit akar jelenteni? ahogy filmezek rajta az úgy néz ki, hogy laptop-hdmi-tv....

és mindenki:

gondolkoztam még azon is, hogy nem laptop-hdmi-tv oldom meg pl a hangátvitelt, hanem a laposnak a hangkártyájába dugom a hangszórót.... jobb lehet a hang, érdemes? egy y570es lenovoról van szó, nem tudom hogy van-e benne valami normális hangkártya, eddig nem igen foglalkoztatott

jelenleg genius 1250el van használva, majd ha lesz rá lélégzetvételem akkor lesz nagyobb, mondjuk c6 os hangfalpár is, de az még idő

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#37183) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Creative Gigaworks T40 Series II-t akarok venni. A kérdés az, hogy bluetoothos ez a hangfal? Mintha anno olvastam volna, hogy bluetooth-os, de most nem találtam róla infot. Rosszul emlékeznék? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#37184) Degeczi válasza Satyricon (#37183) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem az. És jobban jársz a T20-al, az olcsóbban ad jobb minőséget

(#37185) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Genius SP-HF1255B-t használunk az asszony gépével, és most eljött a pillanat, hogy magamnak is vennék egyet.
Mit tudnátok ajánlani 40.000 FT-ig, ami előrelépés lenne?
Nézegettem a Genius SP-HF1250B-t, ahogy nézem az megegyezik a 1255-vel (mondjuk meg vagyok elégedve vele, de jó lenne egy kis előrelépés).

(#37186) Sonja válasza biega (#37185) üzenetére


Sonja
veterán

Microlab Solo 6C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37187) duo válasza dime27 (#37161) üzenetére


duo
őstag

mondjuk én a solo 6c-ből első körben dobnám ki a távirányítos elektronika részét. nekem ne fogja a helyet a dobozban. vannak azon rendes potik.(kár h nincs belőle "buta" verzió)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#37188) Degeczi válasza duo (#37187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincsenek rendes potik rajta: azok is végtelen digitális jeladók, mint egy egér görgöje.
Ezért az előfok teljes átalakítása (cseréje) nélkül nem tudod kidobni a távirányító részt.

(#37189) duo válasza Degeczi (#37188) üzenetére


duo
őstag

franc.
Egyébként hallotta valaki tényleg mind a kettőt? mármint kürbis-Solo6c. ?

mert lehet hogy én átsiklottam felette, de mintha csak feltételezések lennének hogy nagyobb hangsugárzó jobb mélyek. pedig lehet h lezso6 kollega szavaival élve több mély. de nem feltétlen jobb.

azért kérdem mert nekem kürbis van, és nem tudom megérné-e érezhető lenne e a különbság a Microlab javára.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#37190) tupacamaru válasza SH4D0W2011 (#37179) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem pont ugyan olyan. Belül teljesen korrektül néz ki, és a chip is majdnem ugyanolyan mint a fiio-ban. Van itt valahol egy tipikus ezzel kapcsolatban, oda tettem fel képet a belsejéből.

Megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37191) spanyoll


spanyoll
addikt

Egyik jó barátom keres valami hangfalat 5K alatt, ami tud annyit, hogy jobb, mint a laptophangszóró.

Én szerény tudásom alapján azt tippeltem neki, hogy ebben az árkategóriában olyan óriási különbségek nincsenek, tehát kb tökmindegy mit vesz. Mennyire mondtam baromságot?
Ha nagyon, akkor tudtok mondani neki valami bestbuy megoldást?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#37192) AxBattler válasza spanyoll (#37191) üzenetére


AxBattler
félisten

ARCTIC COOLING Arctic Sound S111
MODE COM MC-SF05

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37193) EnterR


EnterR
veterán

Mi a különbség a sima és a "new"-nak feltüntetett Solo 6C között? Csak a távirányító változott?

PSN ID: marquuard

(#37194) Sonja válasza EnterR (#37193) üzenetére


Sonja
veterán

#35462

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37195) EnterR válasza Sonja (#37194) üzenetére


EnterR
veterán

:R

PSN ID: marquuard

(#37196) biega válasza Sonja (#37186) üzenetére


biega
aktív tag

:R

(#37197) SH4D0W2011 válasza tupacamaru (#37190) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszi! Rendeltem egyet én is, megnézem, milyen. :)

(#37198) Frederikk


Frederikk
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani hangfalat 15 körül? (Nagyon max 20)

Mérete mindegy.Mennyire lehet elfogadható ennyi pénzből?

(#37199) varmi2 válasza Frederikk (#37198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy elfogadható alternatív van. Genius 1250b

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37200) midnightstar


midnightstar
tag

Sziasztok!

A következők közül ti melyiket ajánlanátok? Nekem valamiért a Microlab a legszimpibb.
Ezeknél nagyobbaknak sajnos nincs hely. Teljesen vegyes felhasználásra keresek hangfalat, játék, zene, film, de talán a zene a legfontosabb.

MODECOM MC-HF50.2
Edifier R1280T 2.0
Thonet & Vander Kürbis BT 2.0
Microlab B77

Köszi a segítséget! :R

VAC up blyat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.