Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Degeczi válasza Johnny194 (#36697) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem még karácsony hatása lehet, máskor is volt már ilyen, h pl. a 7C sem volt kapható 1-2 hétig, aztán megint. Valszeg egy nagyker hozhatja be, azért tűnik el gyorsan mindenkinél.

(#36702) dime27 válasza bazsika89 (#36691) üzenetére


dime27
őstag

Én a helyedben vennék egy SCYTHE KRO CRAFT hangfalpárat Merlinhardvernél 12 év garit adnak rá valamint a meghajtásához rendelnék vagy idehaza vagy külföldről egy DAC-ot! :K ;) :R

Vagy esetleg másik opciók:

Thonet & Vander Kürbis Bluetooth 2.0

Thonet & Vander Vertrag BT 2.0

Mindkettő aqua-ban kapható és van belőle nem bluetooth-os is amik még olcsóbbak! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#36703) kerlac válasza dime27 (#36702) üzenetére


kerlac
őstag

Én meg a 7C-re gondoltam... az is van Aquaban.

(#36704) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Egyik ismerősömnek van egy házi mozi szettje (bögreszett)
Rövid neki a kábel meg kellene toldani.
Ugye a kábel egyik végén van a gyári csatlakozó a blue ray lejátszóba a kábel másik vége csupasz azt kellene toldani.
Ahogy néztem egy tök vékony semilyen vezeték.
Mondtam neki vegyen vezetéket majd ráforrasztok egy pár métert ami kell neki.

Most hívott ahol volt üzletekbe sehol sincs olyan vékony vezeték csak vastagabb sodrott réz hangfalkábel.

Azt is rá lehetne forrasztani?

Ilyenek a gyári kábelek tök vékonyak, de hangfalkábelként itthon vastagabb sodrott réz van.

風林火山

(#36705) bazsika89 válasza dime27 (#36702) üzenetére


bazsika89
tag

Köszi, akkor még várok egy kicsit, hátha visszajön a 6C. Ill a T&V-ből akkor a kábeles változatát rendelném, gondolom azért minőség béli különbségek vannak kábel és BT között.

Ha a KRO KRAFT-ra esne a választásom melyik az a DAC ami ajánlott?

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#36706) thornadoj válasza bazsika89 (#36705) üzenetére


thornadoj
aktív tag

a bt és a kábel közötti különbség a hangfalban lévő dac, valamint a kábel előtti dac minőség különbségén alapul.

(#36707) Degeczi válasza thornadoj (#36706) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+a leglényegesebb faktor, h a BT átvitelhez újratömörítődik a hang, és nem a minőségre kihegyezve

(#36708) dime27 válasza bazsika89 (#36705) üzenetére


dime27
őstag

Itt megveheted a hozzá tartozó DAC-al ami szintén Scythe márka ird be youtubera és találsz róla/róluk videokat!

[link]

Sztem nem lenne rossz vétel ezért az árért és bár élőben nem hallottam ezt a hangfalat a youtube videokon szép hangja van laptop mellé bőségesen elegendő lenne! :K :R

Itt egy kis review az egész cuccról:

[link]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#36709) Bodz válasza dime27 (#36708) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hülyeséget ajánlasz. :) DAC sincs benne, másrészt meg a 2 hangfal se egy nagy durranás. Értelmesebben is lehet pénzt költeni.
Inkább 42-ért Elevate 5.

[ Szerkesztve ]

(#36710) alphamooncam válasza Shingen (#36704) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szvsz ebben a kategóriában egy UTP kábel bőven kiszolgálja egy "hangfal kábel" szerepét, csak le kell "fejezni". Úgy vélem ez szinte minden háztartásban van egy-kettő...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#36711) dime27 válasza Bodz (#36709) üzenetére


dime27
őstag

Oks és mivel hajtja meg majd?! Az csak egy dolog h 42-ért talál idehaza de laptopról szeretne hallgatni jó minőségben zenét, ajánlj akkor vmi olyan hangfal+DAC/külső USB hangkari kombót ami jól szól és együtt a kettő kijön max 50eből és lehetőleg idehaza beszerezhető! ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#36712) Bodz válasza dime27 (#36711) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rádugja az integráltra, ennyi. Ha végtelenül szar lenne esetleg, akkor még az 50-be belefér egy SB Play2 is.

Ha kisebb méretű hangfal kell, akkor meg Tascam VL-S3 pl, több marad sokkal dac-ra is akár.

[ Szerkesztve ]

(#36713) bazsika89 válasza dime27 (#36708) üzenetére


bazsika89
tag

és Bodz:

Köszi a válaszokat, közben ma visszajött ipon-hoz a Microlab 6C, így eldőlt a kérdés :)

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#36714) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

Zenemixeléshez belépőszinten (youtube videóim alá) mennyire alkalmas egy ilyen Genius SP-HF1250B ?

Vagy érdemesebb inkább spórolni egy 40.000 körüli Elevate 5-re? Megéri a 3x-os árat?

[ Szerkesztve ]

(#36715) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

A közel 10 éves Sonic Gear Evo 7-es 2.1-es hangszórómat cserélném le, mert a kábelezést és az elkopott potmétereket kicserélve és meghallva a hangját rájöttem, hogy valahogy ez a hangzás már kevés, vagy az alkatrészek bolygatásával rontottam a helyzeten.

A korábban az évek alatt megszokott hang szerencsére kiment a fülemből amíg 2 hónapig nem használtam mire eljutottam a javításig, ezért volt nagy a különbség az emlékek és friss tapasztalat alapján.

Az agyon dicsért Thonet & Vander Kürbis nagyon megfogta a fantáziámat, ismerősöm révén találkoztam is már vele, de a jelenlegi átlag 33 ezres árat most még nem szívesen fizetném ki.

Egyelőre maradok ezért az ajánlott belépőszintnél, a Genius SP-HF1250B-nél, mert a Kürbis és e között nem találtam megfelelőnek tűnő opciót. Ha nem is sokat, de mostaninál nagyobb hangszórók és 2.1-ről 2.0-ra váltástól remélek egyértelmű javulást.

Sem itt, sem a Házi hangfal építés topicban nem találtam viszont erre vonatkozóan utalást, hogy van-e bárki, aki kicsit tuningolt az 1250B-n például a vezetékek cseréjével? Egyáltalán van értelme belenyúlni, vagy ezen a szinten nem javulna annyit a hangzás?

Másik kérdés: Mennyire kell távol elhelyezni a faltól a dobozokat a reflexcsövek miatt? A jelenlegi állapot szerint nincsen sok helyem, 10 centi távolság esetén már sok helyet foglalna az asztalon, de megoldom ha kell.

Az ötleteket előre is köszönöm!

(#36716) Degeczi válasza wetomi (#36715) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nüanszokat jelentenek a vezetékek, ezeknél nincs sok értelme vacakolni vele, csak hobby-ból.

(#36717) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Párban 50k ig gondoltam venni aktív stúdió monitort

a kiszemelteim

Alesis Elevate 5
Mackie CR4

azt leszámítva hogy a Mackie kissebb van valami külöbség?

(#36718) Vadmeggy válasza Csacse (#36717) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

+1
Engem is érdekelne a válasz :)

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#36719) thornadoj válasza wetomi (#36715) üzenetére


thornadoj
aktív tag

10-15 cm szerintem már elegendő, ott már nincsenek nagy torzítások, bebúgások, de neked kell kitapasztalni hol lesznek jók.

(#36720) Bodz válasza Csacse (#36717) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az a legfőbb különbség, hogy az Elevate megéri az árát. A Mackie CR szeriája inkább vicc szerintem.

(#36721) Csacse válasza Bodz (#36720) üzenetére


Csacse
tag

:R

(#36722) goro1000


goro1000
aktív tag

Szerintetek melyik a jóbb az Alesis Elevate 5 vagy a Microlab solo 6c?

(#36723) wetomi válasza thornadoj (#36719) üzenetére


wetomi
aktív tag

+ (#36716) Degeczi - Köszönöm! Ha minden jól megy, hétfőn kiderül, hogy sikerült-e jól elhelyezni a rendszert és lesz-e késztetés a megbontására. Az eddigi vélemények alapján bizakodó vagyok.

(#36724) TechN7ne válasza goro1000 (#36722) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Olyan embert nehezen találsz ,aki hallotta őket egymás mellett szólni...
Én Alesis t vettem mert studiozok is ,de multimediara lehet jobb a solo cucc.

(#36725) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok.5.1 hangfal szettet tudnátok ajánlani?Keret 30-35k.Nem baj,ha kevesebb.Ebből az összegből csak régi házimozi vasat tudnék csak venni,ami ugye lutri,ezért gondoltam ilyen egybe minden szettre.

(#36726) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Valószínűleg nem a topik ajánlott gyöngyszeme, de a Harman Kardon Onyx Studio 2-vel találkozott már valaki? :)

Helyhiány miatt meg kell majd válnom a szeretett Microlab Solo 7c-től, helyette keresek valamit, ami kisebb, ha bluetoothos csak előny (sőt legjobb valami wireless megoldás lenne), és méretéhez képest elkap a "wow" érzés (ilyesmi volt pl. egy icike-picike BOSE Soundlink mini, vagy Companion 20 - persze az ára már nem volt ilyen kellemes).

T30 wireless milyen karakterrel bír? Tipikus kisebb méretű, kicsit puffogós hangfal, vagy hasonlóan a Companionhoz kicsit "csilingelősebb"? :)

Jöhetnek egyébként még tippek, nagyon max br 60e-ig, de akár használt is lehet :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#36727) Bodz válasza rizso (#36726) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link] + bármilyen méretben és minőségben megfelelő hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#36728) jackooo84


jackooo84
tag

Sziasztok!

Kérdés: Jelenleg van egy Logitech Z533-am amivel nem nagyon vagyok megelégedve mert mély az van de a közép és főleg a magas tartomány nem csillingel olyan szépen ahogy azt megszoktam a 10 éves sony hifim-től.Érdemes lenne megvennem a microlab solo 6c-t szépen fog muzsikálni ezekben a tartományokban?

Amúgy eladó a Z533-am ,karcmentes fóliás.15 ezer huf :)(3 hetes)

(#36729) oliwwer válasza jackooo84 (#36728) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Igen. Nekem solo 6c van, én azt mondom, ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor vedd meg. Én nagyon megvagyok vele elégedve.

(#36730) Lucky77 válasza rizso (#36726) üzenetére


Lucky77
csendes tag

Nekem volt Studio 2-m.
Hangzása nagyon függ az elhelyezéstől, egyébként az már aksis, nem úgy mint a Studio 1. verziója, inkább akkor ajánlom ha hordozni szeretnéd, otthonra felesleges ilyen.

(#36731) jackooo84 válasza oliwwer (#36729) üzenetére


jackooo84
tag

köszi a választ!

(#36732) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Szükségem lenne némi tanácsra.
Alesis elevate 5-öt használok már pár hónapja ,el szeretném rendezni fül magasságba a cuccot mert eddig az íróasztalon használtam őket.

Vettem 2db kis polcot ,viszont ha rá rakom őket közel lesznek a falhoz ,nem e okozz ez problémát lehallgatásnál ,vagy jobb a semminél és nem csináltam akkora hülyeséget a polc vásárlással?

(#36733) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

1-2 hete használom az új HF1250B -emet, eddig nagyon jól szól. Csupán egy gond van vele, az sem magával a hangszóróval: jól látom hogy a gyári jack - RCA átalakító iszonyatosan gagyi minőségű? Vékony bóvlinak tűnik mind ránézésre mind tapintásra, a jack aljzatba dugva pedig többször meg kell mozgatni (aminek hatására szörnyű recsegést hallat a hangfal) hogy ne sisteregjen magasabb hangerőn.

(#36734) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziatok!
genius 1250b Line In bemenetébe, ha dugok egy fejhallgatót, de nem teljesen, hanem negyedig kb, akkor a fejhallgatón van hang. Ha néha így használom, attól lehet valamilyen problémája a hangfalnak, vagy a fejesnek?

(#36735) varmi2 válasza rumos XIII (#36734) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az bemenent, nem kimenet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36736) fattyu válasza varmi2 (#36735) üzenetére


fattyu
veterán

Halihó.

Elolvastam az összefoglalót.

Furcsállom a .1 elutasítását. Alapvetően szteróban filmezek otthon a nagy zenehallgatós rendszeremen, de elgondolkodtam valami olcsó .1 rendszeren a center sáv állandó hangerőszívás miatt. hiába használok kliteot és keverem rá a centert a szélekre rettenet hangerődifi van az effektek és a beszéd között.

Na meg mióta linuxolok azóta a két értelmesen hardvergyorsító lejátszó ( mpv és vlc ) egyáltalán nem is enged ilyesfajta beállításokat ergó a gyári keverésre vagyok utalva.

egy 2.0 rendszer ebben semmivel nem visz előrébb. vagy valamit rosszul látok?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36737) lezso6 válasza fattyu (#36736) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak beszédhangerő miatt bögreszetten gondolkodni rossz dilemma. A hangerőkülönbség nem bug, hanem feature, dinamikának nevezik. Egy lövöldözés értelemszerűen sokkal hangosabb, mint a beszéd. Ha ez nem tetszik / szomszédok utálnak miatta, akkor a dinamika kompresszió az amit keresel, ez csak van a VLC-nél. Így nagyjából egyenletes hagerő lesz végig, bár néha pumpálni fog, én pl ezt utálom nagyon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36738) jackooo84


jackooo84
tag

sziasztok van valakinek véleménye vagy tapasztalata a Thonet & Vander M6-járól?Itt elég szépen szól:
https://www.youtube.com/watch?v=66xp-3hfQ18

(#36739) Spirit


Spirit
őstag

Így egy év után visszatérek hozzátok. :DDD
Nagy megelégedéssel használom a Prodipe Pro8 V2-t Xonar Essence STX-el. Tegnap elhalálozott az alig 3 éves XFX tápom, így vettem egy Be Quiet Pure Power 9-es példányt. Azóta videókártya terhelésnél hangos cicergés jön a hangfalakból. Fejhallgató kimeneten nem hallatszik, a gépben más nem változott. A hangkártyára dedikált kábelen megy a molex, a hangfalakra rca-n csatlakozik. Van valakinek bármilyen ötlete az újabb tápcserén kívül? :DD

(#36740) MM válasza Spirit (#36739) üzenetére


MM
őstag

Az ujabb tapcserén belül maradva: :D
Ha az XFX tápod Seasonic belsős volt, a helyedben maradnék annál, vagy "gyári" Seasonicnál. Ezekkel kevés gond van ciripelésügyileg...

(#36741) Zoley3


Zoley3
tag

Sziasztok!

Vettem kíváncsiságból egy SP-HF 1250B -t, hogy mégis milyen :D Pofás kis darab, fura hogy alig van súlya, de amúgy nem rossz a kicsike, 11-et simán megér :)
Viszont a hozzáértőktől kérdezném, hogy az erősítős oldal időnkénti elnémulása rosszabb lesz idővel?

Mindjárt első beüzemelés után 20 perccel elnémult a jobb oldali, majd egy áramtalanítás után és újra jó volt egy ideig...különböző időnként csinálja, pedig abszolút óvatos bejáratós módban, semmit sem eltúlozva üzemeltem be és használom (bejáratom) :O
Ez garis lesz így?
Félek hogy ha vissza küldeném, akkor pont mikor tesztelik (abban a pá perceben) akkor nem jelentkezne nekik a hiba :W

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36742) jackooo84


jackooo84
tag

Sziasztok 2 hangfal között vacilálok jelenleg, segítsetek, főleg zenehallgatás, néha studiozás.Dobozhangot nem akarok hallani. :D

ALESIS ELEVATE 6

MICROLAB SOLO 6C

(#36743) jackooo84


jackooo84
tag

ja most néztem az alesis darab ár :DDD

(#36744) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Lehet nem jó helyre írok ezért légyszíves ha van erre egy topic írjatok egy linket mert nem találtam. Van egy xiaomi külső hangszóróm 1 hónapos nagyon szeretem de megadta magát az usb töltő része (küldenek újat) de van ahol ezt esetleg meg tudom javítani ? (vélhetően rosszul lehet behelyezve a kábel ezzel elrontva a portot)

(#36745) Chifflee


Chifflee
csendes újonc

Sziasztok!

Átbogarásztam már korábban nagyjából a fórumot, de nem találtam megfelelő választ a kérdésemre:
Asztali gépemhez keresek jelenleg egy 2.0-ás hangfalat.
- Olcsó kategóriás, 3-4 ezer forintos USB-s hangfalam kezd tönkremenni, olyan hangzása van, mintha egy vonat zakatolna a közelemben mikor be van kapcsolva. Ezért be szeretnék ruházni egy kicsivel komolyabbra. :)
- Alapvetően zenehallgatásra, filmezésre keresek, ne legyen doboz hangja,
- Vagy 1 hónapja lesem nap mint nap a Genius sp-hf 1250b-s hangfalat, hátha megy az ára kicsit kedvezőbbre, ugyanis pont 10.000 Ft a keret rá.
- Az érdekelne, hogy a fent említett hangfalon kívül létezik-e más olcsóbb, vagy abszolút egykutya minden, amit ez alatt találok?
- Esetleg mást tudtok-e még javasolni, ami szintén ekörül az ár körül mozog?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#36746) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok! Creativenál és geniusnál olcsóbb hangszórókat tudnátok ajánlani? 95%-ban egy Xonar U7-et használok, Hyperx Cloud II-vel. Csak akkor használnám a hangszórókat ha vendégem lenne.

Szerk: Ha lehet, inkább a creative méretében.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#36747) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Logitech Z200 megéri megvenni 5K-ért?

(#36748) AeSDé Team válasza Chifflee (#36745) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha ez számít akkor Aqánál most kemény 500Ft-al olcsóbb, és ingyen kihozzák ha postapontot választasz. Én itt vettem a közelmúltban :)
[link]

(#36749) SoundX


SoundX
tag

Sziasztok!

Lehet, nem ide tartozik, akkor bocsi az OFF-ért. Birtokomba került pár JBL Control 24 CT típusú beépíthető hangszóró. Használt, de újszerű állapotban. Google barátommal nézelődtünk, de magyar oldalakon alig-alig fellelhető. Ezeknek darabja/párja milyen értéket képviselhet most? :F

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#36750) Spirit válasza MM (#36740) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm a tanácsot, miszerint küldjem vissza az FSP Raider belsős tápot, mert az sz*r, legyek napokig gép nélkül, vegyek egy 30-40e ft-os Seasonic-ot és majd az jó lesz. Helyette inkább kibontottam az asztal mögül az elosztókat és átvariáltam őket, így megszűnt a földhurok és elkussolt a hangfal. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.