Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz nemdan #1386 üzenetére

    Én nem azt állítottam, hogy nem mondasz igazat. Azt az InSSIDer sem fogja neked megmondani, hogy mennyivel nagyobb jelet kellene kapnod a jobb antennával. Ide neked jött valahonnan egy becslés, nem tudom honnan. A program csak azt indikálja, hogy most valójában mennyi lett (azaz az előző állapothoz képest mennyit emelkedett) a térerő, de az általad elvárt 12dB-es növekedési érték mindenképp hamis, úgyhogy ne ahhoz viszonyíts, hanem az 5dB-hez, miután az volna a reálisan várható szintemelkedés.
    Egyébként többször volt már említve, hogy egy wifi-eszköz nem tekinthető műszernek, akármilyen szoftver is olvassa ki belőle az RSSI-értéket. Nem arra van kitalálva, hogy a teljes vételi tartományban ±1 dBm-re pontos jelszinteket adjon, miután ezen a frekvencián ez a képesség még egy drága spektrumanalizátornak is dicsőségére válna. Így aztán nem kell azon csodálkozni, hogy a térerő-indikátor program nem teljesen valós értéket mutat, illetve ilyen kis különbségek (néhány decibel) pontos kimutatására nem feltétlenül alkalmas.
    Mod: "tegyük fel pl. van egy fejállomás ahol van egy 15 dbi-s körsugárzó meg egy 15 dbi-s irányantenna (panel,grid mind1 nekünk) és a kliens oldalon ha külön-külön megnézed biztos, hogy az irányantennánál erősebb jelszintet fogsz kapni mégis ugyanakkora a nyereség."
    Teljes tévedésben élsz, a jelszint mindkét esetben pont ugyanannyi lesz. Feltéve, hogy a fő sugárzási irányban, illetve körsugárzó esetén a fő sugárzási síkban van a vizsgált kliens eszköz, és a két vizsgált antennába táplált adóteljesítmény azonos.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés