Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy kb. 2 hónapja használom a Vista Ultimatet SP1-gyel, nagyon tetszik, minden jó volt.

Azonban a mai napon egyszer csak bekapcsolva a gépet azt tapasztaltam, hogy a Demon Tools által már régebben felrakott, illetve az IDE portra kötött DVD-írómat egyszerűen nem ismeri fel a gép.

Everestben látszik tökéletesen, az Eszközkezelő pedig azt írja ki rá sárga felkiáltójellel (a Virtualokra is, és a normál DVD-re is), hogy

"A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

A 'Megoldások keresése' lehetőségre kattintva információkat küldhet az eszközről a Microsoft számára, és ellenőrizheti, van-e megoldás a problémára."

Szerintetek mi lehet? Semmi újat nem telepítettem, ESET védi a gépemet (bár ettől függetlenül valami vírusra gyanakodom...).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jah, és hiába tiltom le az eszközöket, vagy törlöm teljesen, amint újraindítom a gépet, és felismertetem a DVD, illetve CD-ket, azonnal ugyanezt az eredményt kapom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3) fugcsi


fugcsi
csendes tag

Hello, detto , ez a problémám ,tegnap még ment ma meg már ezt nyögi ! Segítsen valaki légyszi ! Köcke csá

(#4) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Megtaláltam a megoldást, bár nem volt egyszerű...

Azt sajnos nem tudom, hogy mi okozta, de én így oldottam meg:

- Futtattam a regisztrációs adatbázis szerkesztőt (Futtatás/regedit).
- Megkerestem ezt a kulcsot:
* HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Ez a felelős a DVD meghajtókért a regisztrációs adatbázisban. Nos itt nem kellene ilyeneknek lennie:

* UpperFilters
* LowerFilters
* UpperFilters.bak
* LowerFilters.bak

Nekem volt "LowerFilters", így azt kitöröltem, majd az Eszközkezelőben kitöröltem (Eltávolítás) a DVD-meghajtómat, a Daemon Toolsban meg beállítottam, hogy ne legyen egyetlen egy drive sem...

Reboot, aztán indulásnál a Vista felismerte, telepítette a DVD-t, amit azóta is tökéletesen használok... A Daemont meg visszaállítottam ugyanannyi drivera, amennyit előtte használtam. Azóta semmi probléma.

Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.