Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Itt várom a tapasztalatokat a csipsetekről.Melyik a jobb.Indoklást is kérek,ha lehet:D
Nekem eddig a Sis jött be.Stabil,igaz nem a leggyorsabb.

(#2) Goose-T válasza ftc (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Milyen procihoz?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) ftc válasza Goose-T (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

Álltalánosságban.Proci mindedj.

(#4) Goose-T válasza ftc (#3) üzenetére


Goose-T
veterán

Mert ha Intelhez, akkor egyik sem. Vannak tapasztalataim. A Via/SiS vackok egyszerűen semmirevalók. Mivel magyaráznád azt, hogy ilyen chipseteknél pl. Winamp MP3 lejátszásnál pattog a hang, ha vinyóra/vinyóról másolsz? Vagy SiS chipseteknél miért tart 2x-3x annyi ideig a CD->MP3 grabbelés, mint Inteleknél? Semmirevaló olcsó szutykok. Intelhez Intel, AMD-hez nForce.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Alvin_ti4200 válasza ftc (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A proci egyáltalán nem mindegy. De általánosságban Intelhez Intel, AMD-hez Via vagy nForce2. A SIS-sesek elég lassúak szó ami szó és apró hibák is előfordulhatnak velük.

(#6) dobi


dobi
aktív tag

Hello.

Nekem VIA-s lapom volt (Abit KT7A) és most is az van (KD7-Raid) és elégedett vagyok vele. Kipróbáltam chipset driver nélkül is őket win98 és xp alatt is, hogy mit csinálnak, a régi lapom fagyott a 98 alatt (driverrel már nem), az új meg faszául megy.

SIS-ről elég rossz tapasztalataim vannak (Abit SA7 alaplap nagyon gyenge) egy Asus P4333 lap 2000 P4-el instabil és hurka volt. (driverrel és az nélkül is - persze legalább nem fagyott a chipsetdriver nélkül).

Nem tudom mi a jó választás, de mindenki döntse el maga. (Nekem inkább a VIA)

(#7) cucu


cucu
tag

ez megint olyan topic lesz mint a seagate vs. maxtor. izlés dolga, hitvita. nekem pl a sis 645dx egyáltalán nem lassú. gondolom azért típusfüggö is a dolog, mindegyiknek van rosszabb és jobb példánya is.

(#8) cucu


cucu
tag

azon el lehet gondolkozni, hogy az abit, msi deszkáknak hány százaléka fos, de ezért nem a chip felel.

(#9) Sanyo válasza Goose-T (#4) üzenetére


Sanyo
senior tag

Hmm, ilyen Intellel is elofordul. :)

(#10) Clyde22_


Clyde22_
tag

Sztem általánosságban elmondható, hogy ha SiS-es lapot akarsz, csak ECS-t szabad venni. Abban jól mennek ezek a set-ek, de pl Asus, ABiT vagy MSI lapokon egy katasztrófa. Persze ez nem a SiS hibája, hanem a lapgyártóké, próbálnak egy nagyon olcsó cuccost összerakni, kevés sikerrel.
Hogy folytassam a gondoltamenetelem, az ECS lapjai nem a sebességükröl híresek.... a többit mindenki ki tudja találni...
Bár mostanában Intel procihoz való laphoz nem volt szerencsém, szal ez csak az AMD platformra vonatkozik.
Remélem segítettem.

Ne egyél a sárga hóból!

(#11) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egy saját tapasztalat, volt ecs k7s6a-m, elfüstölt:(, nem volt sokkal rosszabb, mint a mostani Abit KX7-333, meg szerintem miattam lett valami baja, mert az ujonnan vett Samsung ram nyírta ki, béke poraira, de egyébként asus a7n8x lesz végül a lapom, a teljesítményt nem tudom összevetni sajnos, mert...
... most külső hangkareszom van, ami irreális értékekre vezetne, mondjuk ez 3dmák2k1-ben nem számít, s ott 10600->11000, bár 30 mhzvel gyorsabban futtatva...

I am having fun staying poor.

(#12) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Elfelejtettm írni, hogy a via most elég szarul kezeli az ide-t a sisemhez képest...
mindig megakad még az egér is ide olvasásnál...

I am having fun staying poor.

(#13) simbazz válasza Drizzt (#12) üzenetére


simbazz
aktív tag

Na igen, itt van az eb elhantolva. VIA-knál az IDE kezelés az horror. Hiába teljesít átlagosan a tesztek szerint, mindennapi használatkor kissé rossznak tűnik, akad az egér másolás közben, kétszer annyi időbe telik átmozgatni nagyobb állományokat egyik helyről a másikra, mint egyéb csipszetes vasakon, stb. 4in1, meg DMA, meg efféle nyalánkságok sem használnak. (újabb) SiS-eknél nincs ilyen. K7S6A-n láttam, mit produkál a cucc, meg a saját vasamon is, igaz, ez még a jó öreg AMD751 csipszet... :DDD

Elektromos abakusz

(#14) Drizzt válasza simbazz (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor jol sejtettem, hogy van valami turpisság, csak az a baj, hogy emiatt pl. vidókat se tudok felvenni a digikamerákról, mert egy idő után a winyó egyre lejjebb lassul, s dobálja a frame-ket. Ugyhogy most jön az nvidiás alap, remélem nem bánom meg!

I am having fun staying poor.

(#15) j.bravo


j.bravo
addikt

Remélem még elolvassa valaki :)

AMD proci alá van a kérdés bár nem mai gyerek egyik kérdéses procc sem...Duron 1100 ill. Tbird 900.

Szóval, Via kt333 (vagy ilyesmi) avagy SiS 741GX ?


Oldszkúl, lóbádzsit :DD alaplap vásárlása miatt a kérdés...

Whatever.

(#16) Zethepolee válasza j.bravo (#15) üzenetére


Zethepolee
tag

Mindkettőt használom, egyikkel sincs problémám. A SIS int. az VGA miatt olcsó irodai platformhoz elég jó. 2600+ Barton, 512DDR400, Radeon 9600, AsRock SIS741GX lap játékok alatt meglepően jó eredményt produkált. KT333 sem rossz.

(#17) SanAndreas


SanAndreas
tag

Inkább VIA!

ATi Radeon 9700Pro the best graphics card

(#18) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

Vagy SiS!

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#19) Tibiajax válasza Cimi+Csabi (#18) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Na ujonckám, ez egy értelmes lépés volt. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.