Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MoonST


MoonST
tag

Hello mindenkinek! Boldog Újévet!(ha már nekem nem az)

Az történt ma reggel hogy rátettem egy dvd olvasot a gépre(2,5+ barton, nf7 abit,512ddr, 80gb maxtor, 9600XT,400W azona) és mikor kapcsoltam be akkor szepen elindult majd levagta a tap. Vagy valami ilyesmi mivel kikapcsolt és utána hiába kapcsoltam be nem reagált a gép. Hátul ki majd bekapcsoltam a táp ''főkapcsolóját'', igy elindult, de a Win XP mar nem bootolt be kekhalallal vart(csökkentet modban is). Mivel nem tudtam mit tegyek bar gondoltam mi van:(, ezért format felraktam ujra a windows-t de az installáló is csak egy hibával futott le(többször is megprobáltam és mindig előjött). Ez a hiba a 386.dll-el (nem tudom a kiterjeszteset, lehet nem ez) volt kapcsolatos majd utána ujrainditotta a gépet de utána folytatta a telepitést ahol a hiba elött abbahagyta. Azonban tetű lassu lett a telepites és a windows-on belül rengeteg lett a critical error, ujraindulás, nem tudom a memoriat olvasni tipusu hibauzenetek stb. Ami elég valószinű nem a winchester szállt el mert egy másik winchesterrel is kékhalál jelentkezett(azon is winxp volt). Végülis sejtem én hogy mi van :(( de azért erősitsetek vagy cáfoljatok meg abban a vélekedésemben hogy a fél gépem kidobhatom... Garancia van mé rá de vajon erre vonatkozik? Jah és füst/pukkanás/égett szag ilyesmi nem volt.

[Szerkesztve]

(#2) gerg0 válasza MoonST (#1) üzenetére


gerg0
aktív tag

sztem memória gond lesz.

(#3) _cirmos_ válasza MoonST (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

szerintem a ramodra keresztet vethetsz. örülj neki hogy a többi megúszta. azért nézz meg mindent alaposan, rakd másik gépbe az alkatrészeket és teszteld le, most derüljön ki ha van vmi gáz.

a garancia miatt ne nagyon törd a fejed, visszaviszed hogy eddig ment, most meg nem, tessék kicserélni. azt nem kell tudniuk hogy mitől lett rossz. csnálj memtestet (továbbra is erős a gyanúm hogy a memória nem bírta az extra feszkót;]), mondd meg nekik hogy az alatt hibázik, és szó nélkül cserélni fogják.

sőt, eljött a bővítés lehetősége, vegyél 2*512-őt, dualkitet, ugyan a k7-nek édesmindegy, de ha váltasz a64-re jól fog jönni, és akkor úgy is nehezebb lenne eladni egy árva modult.

(#4) Kriss válasza MoonST (#1) üzenetére


Kriss
tag

teszteld le a memókat a memtest nevű progival.

(#5) MoonST


MoonST
tag

Hát legyen igazad és csak a ramokkal legyen baj, mert az én is úgy érzem hogy be kéne cserélniük de ha mindennek annyi az már gáz... A tesztet mindjart megcsinalom 20 perc.

[Szerkesztve]

(#6) Ger|||


Ger|||
aktív tag

biztos samsung márkájú memória volt

(#7) e=mc² válasza Ger||| (#6) üzenetére


e=mc²
őstag

Miért olyan biztos? Mással nem is lehet gond csak samsunggal? :F

Ambulimax Provider

(#8) Apophis válasza e=mc² (#7) üzenetére


Apophis
őstag

A Samsung újkori neve: Brand... ;)
Én is bőszen futtattam volna memtest 86-ot, de floppy kell hozzá, ami nálam hiánycikk. De nekem nincs bajom a Samsungjaimmal, mennek prímán egy éve.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#9) twollah válasza Apophis (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Van a memtestnek ISO bootolhato verzioja is.

Hint: jobban korul kene nezni a memtest oldalan.

(#10) Apophis válasza twollah (#9) üzenetére


Apophis
őstag

Annyira azért nem érdekelt, mint mondtam, nincs baj a RAMmal, csak ki akartam próbálni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#11) Loha válasza MoonST (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem semmi baja a gépednek csak a táp nem bírja, és instabilak a feszek, azért fagyogat össze-vissza...

Szerintem első körben vegyél egy új tápot, aztán ha utána is gondok vannak akkor kezdhetsz el aggódni... :)

[Szerkesztve]

(#12) dabadab válasza Loha (#11) üzenetére


dabadab
titán

Akkor mar csak azt kellene elarulnod, hogy a konfigjan mi a csudat nem bir a 400W-os tap.
Szerk: meg ha tenyleg nem birna, akkor is inkabb a bootnal kellene vacakolnia, amikor minden felporog, marpedig nala nem ez a helyzet. (Tenyleg nem ertem ezt az ''ezerszazmilliokilowattos tap kell'' mozgalmat.)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#13) twollah válasza dabadab (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Leirta, hogy milyen konfigja van.
Amugy lehet, hogy egy eleg rossz futottak meg kategoriaju tapja van ami tenyleg nem birta idovel a gyurodest.

(#14) Loha válasza dabadab (#12) üzenetére


Loha
veterán

Most minek bizonygassam, hogy nem bírja, nem egyértelmű?
Kikapcsolt nem?
Nem lehetett visszakapcsolni nem?
Ebben az esetben 2 dolog lehetséges:
1. Zárlatos vmi a gépben (pl a DVD iró)
2. Nem bírta a táp...

Az elsőt könnyű leellenőrizni...

Irogatja itt mindenki, hogy tönkrement a ramja...
Mitől? A táptól esetleg... (esélye minimális)
Akkor most hagyja bent a régi tápot, ami egyszer már majdnem tönkrevágta a gépét?
Vagy most az gondolja mindenki, hogy a tápnak semmi baja csak a ram miatt hibázik a gép? De akkor könyörgöm mitől kapcsolt ki? Amikor nem lehet visszakapcsolni a gépet az annak a jele, hogy a táp lekapcsolt, a ram miatt nem csinál ilyet...

Tápok túlterhelés maitt, pedig tipikusan windows betöltés közben szoktak elszálni, pont akkor amikor belövi az asztalt...

Senki nem mondta hogy vegyen ''ezerszazmilliokilowattos'' tápot, csak vegyen egy márkásat, mert a 400W-os Azona legjobb esetben is 300W-ot tud csak leadni, és ebből is csak 140W-ot a 12V-os ágon...

(#15) MoonST


MoonST
tag

A memtest86+ 1.30-ot hasznaltam a teszt 0 hibával futott le, mindeszt ugy hogy a proci 3,2-n igy a ramok is 200mhz-en dual-ba. Szoval a ramok kizárva. A tápot furcsálom hogy azért ez hogy van:U Most nem azert de a haveromnak a 9800XT 3,2 barton 1 g ram 2 winyo 2 dvd-t elvitte 300-as codegen fel even at. Most nekem ezekszerint az 5 honapos 400-as tapom csak ugy megdoglik. Jo tudom szerencse jatek az ilyen tápok használata. Na mind1 elképzelhetőnek tartom majd megpróbálom valahogy a dolgot. Esetleg egy scandisk hátha valahogy mégis a winyó? Van rá reális esély?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) naga válasza MoonST (#15) üzenetére


naga
senior tag

Azonában is van olcsó kategóriás, és drágább (jóval). Szerintem neked a mezei 400w-osod van, ami harmatgyenge.
És tényleg sokan nyomulnak 300-as Codegánnyal, de szerintem megéri a nyugodt alvást a normális táp. (10k alatt simán kapsz normálisat, pl. Chieftec, Sirtec)

Húzz le egy két felesleges eszközt (pl. 2. HDD, vagy CD stb,) és úgy néz meg mit csinál.

[Szerkesztve]

(#17) Loha válasza MoonST (#15) üzenetére


Loha
veterán

Valószínüleg elgyengült/elromlott mindennel előfordul ilyesmi...
Öcsémnek a 300W-os Azonája pl kontakthibás, normál helyzetben folyton kikapcsolgat, de rájöttam, hogy ha megfordítom, és úgy szerelem be, akkor tökéletes LOL :))

Nekem ami volt 400-as Azona (2-3 éves) ha ráütötem menet közben kikapcsolt LOL :))

(#18) MoonST


MoonST
tag

MPT-400P a tipusa pontosan. PFC-s és ezekszerint akkor még 100 ft-t se ér én meg 10kért vettem... NA mind1

(#19) Loha válasza MoonST (#15) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem próbáld meg, hogy visszahúzod a procit a gyári érték alá amennyire lehet, meg a fölös dolgokat húzd le, és úgy próbáld meg telepíteni a windowst.

(#20) naga válasza MoonST (#18) üzenetére


naga
senior tag

Ez akkor a jobbik fajta. Bocs tévedtem. :)
Azt azért próbáld ki, hogy lehúzol egy két cuccot és nem tunningolod.

(#21) MoonST válasza Loha (#19) üzenetére


MoonST
tag

Köszi a tanácsot meg fogom próbálni holnap vagy talán kicsit később. Sok a vizsgám mostanság:(

(#22) Loha válasza MoonST (#18) üzenetére


Loha
veterán

Ez nem jelenti azt, hogy szar, csak kifogtál egy hibás darabot, ez bármivel előfordul...

Másnak meg lehet, hogy ugyan ez a táp elvisz egy sokkal komolyabb konfigot...

Márkás tápoknál a szigorú minőségellenőrzést, és a tartósabb alkatrészeket is megfizeti az ember, egy olcsónál nem...

(#23) Ger|||


Ger|||
aktív tag

még nem mondtad meg hogy samsungok e a mamóriáid, pedig egyszerű kérdés, és ha megmondtad volna, hogy samsung -e, akkor emgmondtam volna, hogy a memóriád ment a széjjel vagy valami ms, de mivel nem mondtad meg, ezért nem mondom meg hogy mid ment tönkre mert sajt.

(#24) naga válasza Ger||| (#23) üzenetére


naga
senior tag

Mi vagy Te, táv szamszung hibavizsgáló? :D
A Brand Samsungnál már vannak sokkal gagyibb memók is, pl. a Merry Christmas-est nem láttad?

(#25) Ger||| válasza naga (#24) üzenetére


Ger|||
aktív tag

nem. Viszont láttam samsungot sokat. Átlagéletkor 3 hónap. Egy évnél tovább még egy sem bírta. VÍVA LA SZÁMSZUNG!

(#26) Apophis válasza Ger||| (#25) üzenetére


Apophis
őstag

Az enyém 1 éve hibátlan, ne általánosíts!

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#27) MoonST


MoonST
tag

Igen Samsung, de szerintem kicsit elfogult vagy Ger|||. Az egy dolog hogy mennyire számítanak ''minőségnek''. De azért az már csak jelent valamit ha a memtest már 2x lefutott hiba nélkül, nem? Talán nem akkor létszives világosíts fel hogy hogy is van ez, lehet én vagyok full hülye/félreinformált. Egyébként én tudok neked olyat mutatni ami tovabb birta mint egy év. És elég sok embernek van samsung-ja mert olcso és azért sztem ennyire nem tragikus mint ahogy te felfested, de mondom magyarázd el nekem hogy is van ez...:F

(#28) Ger||| válasza Apophis (#26) üzenetére


Ger|||
aktív tag

1 év. Le a kalappal azelőtt a samsung memüriamodul előtt.

Amúgy windows használat közbe, egyik pillanatról a másikra fog elhalálozni, úgy, hogy először csak desktopra fagy ki, aztán mikor megnyomod a crtlaltdeletet vagy rákattintassz a start menmüre hogy éppen bezárd a széjjelszámott doom3at, kékhalált kapsz. Többé nem is fog bootolni, és a vinyón is összeszemeteli majd szépen a fájlokat. Mindenkinek így ment széjjel a samsungja, semmi előjel, semmi fizikai károsodás. A sérült területet mégcsak le sem tudod zárni, egyszerűen szarrámegy.

(#29) MoonST válasza Ger||| (#28) üzenetére


MoonST
tag

És ilyenkor a memtest lefut hibatlanul? Erre válaszolhatnál, mert jo lenne tudnom hol keressem a hibakat...

(#30) Loha válasza Ger||| (#25) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem amiket te láttál azok egyik sem volt SAMSUNG.
A noname modul samsung chipekkel, az nem SAMSUNG!
SAMSUNG modul SAMSUNG chipekkel és nagy SAMSUNGos matricával az a SAMSUNG!

(#31) naga válasza Ger||| (#28) üzenetére


naga
senior tag

LOL! Mennyi ilyen esetet láttál már? 1000-et, 10000-et?
Ez nagyon dúrva általánosítás!
Arról nem is beszélve, hogy a Samsungra szitázott ramoknak semmi köze az igazi Samsung mem. modulhoz.

(#32) Apophis válasza naga (#31) üzenetére


Apophis
őstag

De nekem a kamu Samsung (Brand) van, és semmi baja. Sőt, némi tuningot is elvisel.
Naga: tudom, nem neked szólt. Illetve félig neked is.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#33) naga válasza Apophis (#32) üzenetére


naga
senior tag

Nem én mondtam, hogy annyira rossz és tuti elromlik, csak más a minősége.

(#34) kisninja


kisninja
őstag

Az én Samsung ramom is rosz kari elött vettem (gyárilag:256mb 400MHz) de a 350MHz-et sem birja. ez van majd hétfön visszaviszem.
Ami meg a tápot illeti nekem meg egy 300W-os Acorp van. Izzad egy kicsit ;]
(Amd 2800@2250MHz) 2 vinyo, 1dvd iro,1 lg olv,tuner,Gef Ti4200,wifi, 4venti)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#35) Apophis válasza kisninja (#34) üzenetére


Apophis
őstag

Nekem Azona 400W, de tudod, mit ér egy Enermaxhoz képest...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#36) MoonST


MoonST
tag

Na hello mindenkinek!

A probléma megoldodott, lehuztam mindent ahogy tanacsolta itt az egyik kollega:DD és a procit is ''antituningoltam'' meg ilyesmik na es igy tok stabil a gep, szoval hal istennek csak a tappal vannak bajok. Köszi a segitséget mindenkinek!

(#37) MoonST


MoonST
tag

Jah és még annyit hogy nem akarok tovabbi problémákat, mit kéne vennem ha nem igazan van nagy keret rá és mindössze ezt a gépet kéne hogy elvigye stabilan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.