Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsommi


zsommi
senior tag

Hi!

Biztos van már ilyen topic, de ne haragudjatok, nincs kedvem végigolvasni az összeset.

Lenne egy olyan problémám, hogy belső hálón szeretnék üzenetet küldeni IP megadásával.
Ugyanis egy jo nagy Wlan hálóban vagyok, használni is a hálózat egy Netwriter nevezetű progit, amivel tudunk egymásnak irogatni, de az nekem nem elég, mert ell kéne érnem rajtuk kivül is egy-két usert.
Ezért kérnék kis segítséget. Olvasgattam már neten sokat, de nem találtam semmi érdemlegeset.
Előre is kösz!

(#2) Kiskokó válasza zsommi (#1) üzenetére


Kiskokó
veterán

HEllóó !
Engem is érdekelne pár lehetőség.. én a Netsendes dolgot tudtam régen de aztse tudom hoy pontosan az hogy működik ha valaki tudja irja le pliz... ja és ha hálozaton vagy akkor szerintem nem IP kell hanem a gépneve..
ez anetsned meg windwsbe épitett üzenetkelzelő szolgálatot használja .. de ha beirom hogy netsend cim üzentet azt irja hogy a netsend fájl nemtalálható (ja mert ezt a futtatásból kell elinditani)
üdv

[Szerkesztve]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#3) Noxy válasza Kiskokó (#2) üzenetére


Noxy
veterán

Vezérlőpult/Felügyeleti eszk../Szolgáltatások/Messenger/Szolgáltatás idítása.
Leirás: Net send és riasztási szolgáltatásüzeneteket továbbít ügyfelek és kiszolgálók között. Ez a szolgáltatás nincs kapcsolatban a Windows Messengerrel. Ha a szolgáltatás áll, a felügyeleti üzenetek nem lesznek továbbítva. Ha a szolgáltatás le van tiltva, az összes olyan alkalmazás, amely függ tőle, nem fog elindulni.;)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4) Noxy válasza Kiskokó (#2) üzenetére


Noxy
veterán

A parancssorba (cmd) kell, így beírni: net send 192.168.0.x üzenet

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.