Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szoftveres ford. szab. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Tom hogy lerágott csont de ki mien progit tudna ajánlani, hogy szoftveresen tuggyam szabályozni a ventijeim ford.számát?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#2) launcser


launcser
senior tag

speedfan
pl
ha muxik :)
nekem spec nem.., pedig felkinálja lehetőséget

tütüü

(#3) MrSummer válasza launcser (#2) üzenetére


MrSummer
aktív tag

J azt már felraktam de nekem sem müxik

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#4) launcser válasza MrSummer (#3) üzenetére


launcser
senior tag

hm
pedig mások simán nyomják vele :))
de ha veszek valami ütösebbet frankó lenne szabályozgatni..

tütüü

(#5) telcom


telcom
tag

Vegyél egy Spire Falconrock II hűtőt. Bár nem lehet szabályozni, azér 2700-et pörög.

telcom

(#6) MrSummer válasza telcom (#5) üzenetére


MrSummer
aktív tag

ja a wisperrokkom meg 2800-at -----) nem nagy változás.
Egyébként szerintetek egy AMD xp 1.7 (Tb) kis szorzóval és még kisebb FSB-vel ja és nem ucso sorban kis feszültséggel elmenne passzív hűtéssel?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#7) supercow válasza MrSummer (#6) üzenetére


supercow
őstag

nem, vagy csak irreálisan nagy bordával, ami úgysem férne be a házba.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) Il Padrone válasza MrSummer (#6) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szerintem nem.
En AMDK6-III-al probalkoztam, underclockoltam, feszminimalizalas.
Kifagyott 10 perc utan. FOP32 borda volt rajta

Udv

Il Padrone

(#9) guess.who válasza launcser (#4) üzenetére


guess.who
senior tag

''aszondom neki 70% néha visszateszi 100-ra
Launcsa', bekonfigoltad azt a szegény programot?! Mert ha beállítod, hogy 70%, s akkor le is veszi a sebességet, akkor működik!
Amit be kellene állítanod:
Először is nézd meg, hogy melyik ''Temp'' melyik hőmérsékletnek felel meg, illetve melyik venti melyiket jelenti. Ez fontos!
Aztán:
Configure/Temperatures
Itt van elvileg több Temp is (hacsak nem nevezted már át), nekem proci, chipset, és a ''drótos'' hőmérő van, amit a videokártyára tettem rá. Mindegyik mellett láthatsz (általában) egy pluszjelet, ha kinyitod, akkor ott van, bepipálgathatod, hogy az adott egység hőmérséklete melyik ventillátorral van kapcsolatban.
(nekem pl. proci -> procihűtő és házhűtő) Ezen kívül alul láthatsz egy ''Desired'' és egy ''Warning'' feliratú mezőt. Ezek nagyon fontosak, ugyanis a ventik automata szabályozása ezektől függ! A Desired mező nálam pl. 39 fok, azaz ha ezalatt van a proci hőmérséklete, akkor szépen lelassítja a hozzá tartozó ventillátorokat... Érdemes kikísérletezni szépen, hogy mi az ideális beállítás...

Configure/Speeds
Itt szintén láthatod a ventillátorokat, s ha valamelyikre rákattintasz, akkor alul megjelenik két érték: a ''minimum value'' és a ''maximum value''. A maxot nyilván érdemes 100%-ra állítani, a minimummal viszont már lehet játszadozni, ez ugyanis azt mutatja meg, hogy mennyi az a legkisebb fordulatszám, amelyikre pl. az eléggé alacsony procihőfoknál lelassulhat az adott venti. Szerintem procihűtőnél 10-15% azért kell még idle állapotban is, házhűtőnél viszont levettem 2-5% körüli értékre, hogy ne zajongjon, ha nem muszáj...

Lényegében ennyi a legfontosabb, de érdemes a program súgóját is elolvasni, abban képekkel illusztrálva minden fontos beállítás benne van...
Sok sikert hozzá! :)

(#10) Márton válasza guess.who (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem sem menne el, de minek is?
Az en whisperrockomat levettem 2800-rol 1800 rpm-re.
A proci nott 2 fokot, es abszolut semmi hangja 1800-on! Komolyan.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Szoftveres ford. szab. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.