Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) #00809728


#00809728
törölt tag

-Maxel 16*..50db/henger ................................55ft/db Akció

-Panasonic normál tokos 16*...........................80ft/db Akció :Y

(#3152) juliabrilke válasza #00809728 (#3151) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hello!

A panasonicból ''hengernyi'' dvd lenne? :D

(#3153) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

MSI 6800 agp dobozos+gari, kisebb karit beszámolok
[link]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#3154) Pancsermeste válasza oregcsóka (#3150) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm... kicsit fura amit írsz. Ha hasonló képességű AMD-t szeretnél, akkor felesleges összehasonlítani, hiszen hasonlóan jó lesz az is. Vagy a stabilitásra, melegedésre gondolsz? Nekem volt egy 2500+@3200+ barton Abit NF7-ben, és bizony soha se fagyott, nem indulgatott újra, nem voltak programhibák. Meg is sirattam, mikor megváltam tőle. Nem tudom, lesz-e még valaha olyan jó gépem. :F

-= Pancsermeste® =-

(#3155) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

(#3156) finest


finest
őstag

Sziasztok!
Édesanyámnál ablakokat cserélünk, 14-én és feleslegessé válik egy töblakásnyi dupla üvegű hőszigetelő ablak. A vastagsága úgy 1cm. Méreteket nem néztem, mert gondolom az üveg maga szabvány, a keretekkel együtt. van egy erkély ajtó, mellette a nagyszobai két ablakszárny. Két ablakszárny a kisszobában, egy buko a fürdőben egy másik ablakszárnnyal, ill. egy bukó alak és egy ablakszárny a konyhában. (Ezek voltak a külső ablakok, lesz egy ugyan ilyen sorozat nem dupla üveggel belülről is.)
Ha valaki tudtja hasznosítani keretekkel együtt viheti minimális összegért.
Érdeklődni priviben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3157) oregcsóka válasza Pancsermeste (#3154) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, OK, konkrétan arra gondolok, hogy ha egy AMD mondjuk 1800-as órajellel hozza azt a teljesítményt, mint mondjuk egy Northwood 2400-on, (amit mondjuk személy szerint nem hiszek...) akkor nyilvánvalóan az AMD kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik, és ha ráadásul még stabilabb is lenne mint az Intel, (amiben kételkedem, erősen) akkor az még hab lenne a tortán. Az a baj, hogy mindenki elfogult, és a saját lovát dicséri, nyilvánvalóan. Ezért piszkálja a csőrömet az igazság... :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3158) Pancsermeste válasza oregcsóka (#3157) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát 1800MHz-en nem fogja hozni a Northwood 2400 teljesítményét, de kb. 2000MHz-en átlagban egálba lennének. Természetesen ekkor is lennének alkalmazásonként +/- különbségek.
Elfogult csak az lehet, akinek valóban jó gépe van. Nekem volt 4 inteles gépem, mindegyikkel volt stabilitási problémám, így soha se dicsértem őket. Amikor pedig váltottam AMD-re (részben anyagi okból döntöttem mellette) én magam is meglepődtem, hogy milyen jó kis gép ez. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy pl. a stabilitási gondjaim nem az Intel proci miatt voltak, hanem csak valszeg alkatrészek összeférhetetlensége miatt jelentkeztek. AMD-nél pedig jól össze sikerült válogatnom a cuccokat, így az tényleg ''atom stabil'' volt.
És hogy nem vok elfogult, azt az is alátámasztja, hogy most megint Intelre váltottam. Igyekeztem olyan alkatrészeket összepasszintani, amik biztosan jól muzsikálnak együtt, de sajnos ennél a gépnél is vannak problémáim. :(

-= Pancsermeste® =-

(#3159) oregcsóka válasza Pancsermeste (#3158) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm. szóval a lényeg, amit az egészből kiszűrtem, - hogy ha sík hülye vagyok az AMD-hez, akkor ne is álljak neki ilyen gépet összerakni... mert, talán bonyolultabb tényleg jó gépet kihozni belőle, mint az Intelből. :U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3160) Pancsermeste válasza oregcsóka (#3159) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát ez meg hogy jött le???? ;)
Dehogy is! nem erről van szó! Inkább arról, hogy az első inteles gépeimnél én voltam kb. sík hülye, mert bementem egy bótba, oszt megvettem az első occsó gépet, amit elém raktak.
Az AMD-nél már olvasgattam is ezt-azt, de egyáltalán nem bonyolultabb jó gépet kihozni belőle... Kár, hogy nincs már meg az AMD-s gépem, szívesen kölcsönadtam vna pár hétre, hogy tesztelgesd.
Igazán nem állt szándékomban, hogy lebeszéljelek róla! Próbáld csak ki! Kíváncsian várom a tapasztalataidat! :R

-= Pancsermeste® =-

(#3161) oregcsóka válasza Pancsermeste (#3160) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ok, köszke, bár azért én alapból nem vagyok egy kockázató típus, szeretem a tuti jól bevált dolgokat. Azonban ha lesz valami kedvező ajánlat, lehet hogy rámozdulok... ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3162) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Chelsea stadion melletti szurkolói boltban vásárolt zászló: [link].
Hugom 2 hete hozta Angliából. Mérete: 113x60 cm. Szép nagy. Kifogástalan, használatlan állapotban.

Elcserélném 16x Verbatim DVD-R lemezre. Megér valakinek 1db 25-ös bontatlan csomagot?

(#3163) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

MSI 6800 AGP 128MB/256BIT garival eladó
[link]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#3164) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

2*256mb pc133 as hyundai sd ram eladó
[link]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#3165) tomiee85


tomiee85
senior tag

Még egyszer beírom hátha érdekel vkit.
Samsung 17' CRT (765MB)
kitűnő kép, sík, hibátlan
Ár megegyezés szerint (eladás oka: 22' wide)

(#3166) Reac^ válasza oregcsóka (#3159) üzenetére


Reac^
őstag

Öreg!

Lehet kem nem említette, de nekem lenne egy eladó X2 3800+os procim :B
Vagy egyelőre 1magosban gondolkozol? :F

Northwood után amit legtöbben említgettek amd-re váltáskor az a hyperthreading hiánya. :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3167) #00809728 válasza oregcsóka (#3161) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi!

Őreg maradjál a jó bevállt Intelnél. :))

(#3168) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Reac: Köszke, szerintem az a X2-es nekem drága lesz. Addig meg pláne, még az enyémet el nem viszik. És persze olvastam hogy DFI lapod is lenne alá, az is túl fullos, a lehetőségeimhez képest. :U Nekem jó az egy magos is, csak úgy húzzon mint a bivaly, szaladjon, mint a mérgezett egér, és vigyen mindent, mint a varacskos disznó. ;)

Dodesz: Köszke, átgondolom, hülyeségbe nem megyek bele, - bár amennyi ajánlatot eddig kaptam, nem fogok elfáradni a gondolkozásban.. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3169) Reac^ válasza oregcsóka (#3168) üzenetére


Reac^
őstag

''Húzzon mint a bivaly?''

Alapon használnád vagy kihajtanád a benne rejlő lehetőségeket? :F :R

Küldtem privit :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3170) oregcsóka válasza Reac^ (#3169) üzenetére


oregcsóka
őstag

Én nem hajtok soha semmit, ha defaulton nem megy úgy, mint a varacskos disznó, akkor sajnos kénytelen vagyok megválni tőle. Mondjuk ez a Northwood kivétel, mert teljesíti az elvárásokat, csak most összejött belőle három darab, és nekem annyi nem kell. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3171) kem válasza oregcsóka (#3170) üzenetére


kem
addikt

Jahhamit még ajánlani szerettem volna, hogy az AMD-nél a tuning, olyan mint ha Intelnél bekapcsolnád a PAT-ot(remélem jó a hasonlat:D).
Szóval kb 5perc alatt lehet optimalizálni a cuccot, ha mondjuk megkérdezel reacot vagy engem. nem kell nagyon meghúzni, de érdemes behangolni mielőtt játszol vele: ))
Nálam van egy Barton ami megvan vagy 4 éve, folyamatosan húzva van, és semmi baja.
Élettartamot csak akkor csökkentesz, ha nagyon felmelegítve hajtod, vagy nagyobb fesszel.

Köszi!

(#3172) oregcsóka válasza kem (#3171) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ok, Ok, köszönöm, de a húzás velejárója pont a melegedés. És az AMD-k amúgy sem a hűvösségükről híresek, arról nem is beszélve, hogy nincs bennük beépitett védelem mint az Intel procikban. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3173) kem válasza oregcsóka (#3172) üzenetére


kem
addikt

Nem attól megelszik, hogy húzod, attól csak max 4-5 fokot. Attól melegszik ha feszt emelsz neki. védelem meg van az alaplapon, shotdown temperature nélven, ezt lehet 60-70fok körül állítani.

Köszi!

(#3174) oregcsóka válasza kem (#3173) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az alaplapi védelmet ismerem, végül is a húzás nem barátom, ha csak 4-5 fokkal emelkedik a hő, akkor a sebesség sem lesz gyorsabb pár %-nál...
Sokkal jobban tetszik viszont, hogy ha visszaveszem az FSB-t 100-ra, akkor fele sebességen tud menni a proci, ergo- kevésbé melegszik, kevesebbet fogyaszt, halkabb venti fordulat is elég, és ha szükséges, bármikor visszaállítom defaultra.... :D

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3175) Reac^ válasza oregcsóka (#3174) üzenetére


Reac^
őstag

Látom nem nagyon vagy tisztában az A64ek felépítésével kapcsolatban. P4 Prescottok és az A64ek esetében a melegedős probléma szerepet cserélt, és igen van az a64-ben hővédelem, és igen viszaveszem az fsb-t technika is, amit a notikból örökölt az a64 ezt hívják cool & quiet-nak. Azaz viszaveszi a szorzót 5x ösre (800 ill 1000mhz környékére) és a feszt az átlag 1,4v-ról 1,1v-ra. Szóval miről beszélünk? Jah, cool & quiet dinamikus, lépcsős, igény szerint változik, azonnal észrevétlenül.

Egy kicsi ízelítő az a64-ek fogyasztásáról:

Newcastle mag 0,15mikron: 89watt max.
Venice mag 0,13mikron: 67watt max.

Amikor ezek voltak a nagyágyúk a prescottoknál és mind máig az intel csak átlag fogyasztás MER megadni, akkor az kb úgy alakult, hogy 100-120watt :W
Hangsúlyozom ÁTLAG fogyasztás :C

Az X2 max 112 wattot ehet asszem :B

mod: Eléggé furcsa következtetés, hogy ha a hőmérséklet 4-5fokkal melexik akkor a teljesítmény sem nőhet radikálisan. Ezt cáfolnám, de bármelyik tuningos felkapná erre a fejét. Amíg nem emelsz feszt, tehát alapfeszen tuningolsz, addig lineáris a hőmérséklet növekedés, majd fesz emelésnél hatványozott. De ez jobb hűtés esetében (és most ne szélsőséges esetekre gondolj) maximum 5-10fokot jelenthet, míg a teljesítmény akár lehet 30-40%-al is több :B

Nem rábeszélni akarlak, csak hogy tisztábban láss! :R

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3176) kem


kem
addikt

Érdekel valakit egy passzív pci-expresszes VGA?
x300se, 1 DVI kimenet+átalakító, és 1 tv kimenet vagymifene...
ideális ha elfogyotta pénzed mielőtt videókártyát vettél volna az új A64edhez:D

Köszi!

(#3177) Pancsermeste válasza Reac^ (#3175) üzenetére


Pancsermeste
őstag

És akkor legyen egy AthlonXp példa is. :)
2500+@3200+ tuningot úgy értem el, hogy nem kellett feszt emelnem. Sőt, az alap 1.65V helyett 1.5V-ot adtam neki. (Ez így sztem nem is számít igazi tuningnak, sokkal inkább nevezhető a prociban rejlő lehetőségek optimális és ésszerű kihasználásának). Alapon sem volt meleg a proci, de így -a megemelt órajel ellenére-, még hűvösebb is lett egy kicsit, hiszen a feszcsökkentés is hatványozott hőmérséklet csökkenéssel jár. :))

-= Pancsermeste® =-

(#3178) Reac^ válasza Pancsermeste (#3177) üzenetére


Reac^
őstag

Abban megegyezhetünk hogy a te példád nem gyakori, és inkább egy mobil cpu-ra gyanaxom a te athlon xp-d esetében. :B :R
Természetesen igazad van.
De a melegedős-leégős AMD az Axp-vel került a köztudatba, sajnos, pedig aki akkor 1600+ 1700+ vett ma sokkal többre megy mint egy 1,7-2,0 celeronnal vagy 2,0p4-el. :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3179) juliabrilke válasza Reac^ (#3178) üzenetére


juliabrilke
addikt

A vízhűtésed milyen árban lenne? Komplett? Nagyobb rendszert is le tud hűteni? Több 5-6 blokkal gondolom.

(#3180) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Vmi jobbfajta 5.1-es hangkütyüje vkinek???

Reac^: Sima mezei... vagyis asztali Barton volt. Bizony sok darab tudta ezt, csak kevesen próbálták ki.

-= Pancsermeste® =-

(#3181) kem válasza Pancsermeste (#3180) üzenetére


kem
addikt

Vagy nem tudták...
Öcsém szarkupac asus a7n8x-e deluxenál a minimum fesz az 1,65V, és még többet is ad hogy rohadjon meg. HALÁL AZ ASUSRA!

Köszi!

(#3182) Reac^ válasza juliabrilke (#3179) üzenetére


Reac^
őstag

Az én vízhűtésem már elfogyott, azaz amit el akartam adni, az tegnap ért oda a vevőmhöz, és házicuccok voltak egyébként.

Most van még egy antarcticám, cpu blokk, átlagos, nemtopp, de új, csak próbált. Vigyázni kell vele, mert nem megfelelő csővel ereszt :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3183) tomika111


tomika111
tag

Samsung ddr2 800-as 2 x 512mb 8k

You'll never walk alone

(#3184) juliabrilke válasza Reac^ (#3182) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt te tudod akkor , hogy melyik a nem megfelelő cső? :U Az a gond, hogy az egész cucc kellett volna, több blokkal.

[Szerkesztve]

(#3185) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Fehérváron keresnék vízhűtést!! Ami fontos legyen, hogy több egyforma blokk kellene hozzá (4 procihoz,1 vga, egy chipsethez)

Előre is köszi a segítséget!

(#3186) Reac^ válasza juliabrilke (#3184) üzenetére


Reac^
őstag

Hát ha előbb szólsz... Múlthéten megkerestek a topikomba és az egész házicuccra tettek ajánlatot, ma már a srác xbox-át hűti a cucc. Hát sajnálom, de előbb kellett volna érdeklődnöd. :B

Már csak egyetlen egy cpu blokkom van, az antarctica, amihez megvannak a saját csövei és a t elosztója, ezekkel 99%-ra jó lesz, mert 8/10-es és hozzá adták :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3187) juliabrilke válasza Reac^ (#3186) üzenetére


juliabrilke
addikt

Még blokk milyen árban lenne? (antartica) Mert több kellene.

(#3188) Reac^ válasza juliabrilke (#3187) üzenetére


Reac^
őstag

4procihoz? Te jó isten... mi lesz abból? :F
Nekem sajnos csak 1db van, itt ph!-n az aprók között találni párat 5-6k ért mennek én 4,5k ért adnám :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3189) juliabrilke válasza Reac^ (#3188) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért kellene,hogy ne termelődjön annyi fölös hő. De ezt gondolom gondoltad. :) Egy komplett rendszer kellett volna itt helyben. Kinek van még esetleg?

(#3190) Reac^ válasza juliabrilke (#3189) üzenetére


Reac^
őstag

De nem értem miért kell 4 ugyanolyan blokk? 4procis szervert akarsz hűteni?
Nem hinném, hogy lenne fehérváron olyan magánszemély (aki phzik is) akinek lenne épp 4 eladó uggyanolyan cpu blokkja. Na :B :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3191) juliabrilke válasza Reac^ (#3190) üzenetére


juliabrilke
addikt

''lenne Fehérváron olyan magánszemély (aki phzik is) akinek lenne épp 4 eladó ugyanolyan cpu blokkja.'' És mindezt olcsón is adja. :D :D

Az ilyen Ordasi és társai házi blokkoktól meg félek eléggé. A pumpájáról pl. nem sok jót hallottam. :F Azért kell valami gyári. A lefogatók meg csövek beszerzése nem lenne nagy gond. Egyébként az gáz nagyon, ha 4 esetleg különböző blokk van a cpu-kon?

[Szerkesztve]

(#3192) rrobi


rrobi
aktív tag


Keresek használt 17''-os CRT monitort!!!

(#3193) juliabrilke válasza rrobi (#3192) üzenetére


juliabrilke
addikt

19'' HP 91 nem lenne jó? Majdnem 17''-os! :))

(#3194) rrobi válasza juliabrilke (#3193) üzenetére


rrobi
aktív tag


Bakker! Nagy kár azért a plusz 2''-ért!!! Ez már nem fog elférni... :( :O
Amúgy mennyi lenne az ára?

(#3195) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Termalright si97 + 9,2 noiseblocker venti eladó
[link]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#3196) juliabrilke válasza rrobi (#3194) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ennyire kis helyed van? Vagy ez ilyen méretrevágott asztal? Esetleg a fölös részt lereszelheted a monitorból. Szerintem a tetejéből is lehet faragni.

Ár? 10 magasságában lenne. Abban az esetben, ha a projektort meg tudnám venni. :U

(#3197) Reac^ válasza juliabrilke (#3191) üzenetére


Reac^
őstag

Azt még mindig nem mondtad, hogy ez a 4 blokk ez EGY gépben hűtene-e 4 processzort és egy vizeskörbe szeretnéd rakni? Mert akkor ez eléggé szélsőséges próbálkozás olcsó és házialkatrészekből még talán meg is oldható, kérdés lenne a hatékonysága. De sztem ez ilyen már komoly ''szakembert'' igényel.

R.Zoli-t ajánlanám, ő nagyon ott van vizhűtés témában, viszont elfogult és kicsit fanatikus is, tény hogy mo.-n a legjobb minőségű cuccokat forgalmazza (alphacool, swiftek, stb), de az árak lehetnének olcsóbbak is.
Minnyar megkeresem a linkjét :B

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3198) juliabrilke válasza Reac^ (#3197) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bocs, azt lehagytam. A 4 blokk egy gépben menne a procikra.Elméletben úgy, hogy cpu0-s procihoz menne elsőnek (ezt használja legtöbbször a gép) ,utána meg a többihez sorrendben.

Szakértőt meg keresek most is. :D :D

(#3199) rrobi válasza juliabrilke (#3196) üzenetére


rrobi
aktív tag


Az az igazság,h valóban nincs nagy hely... Milyen állapotban van a monitor? Nonstop ment egy mérnöki irodában? Képcső? Garancia?

A monitor kérdést legkésőbb csütörtök délelőtt 10:00-ig meg kell oldanom! Mikor dől el a projektor vásárlásod?

(#3200) Reac^ válasza juliabrilke (#3198) üzenetére


Reac^
őstag

Minnyár előkeresem zoli topikját, de ha ilyesmit akarsz nála hűteni akkor készítheted a százezreket.
Ez nagyon komoly vízhűtést feltételez, már csak azért is mert komoly hőt termelhet a 4 cpu, és azt ráadásul 1körben lehűteni. Ehhez minimum két triplaradiátor kell ha gyárialaktrészekben gondolkozunk. Ha házicuccban gondolkozunk akkor egy böszme ifa radiátor sztem elbírná :DDD
Más tészta, hogy ekkora rendszerhez már komolyabb teljesítményű pumpa kéne, ami maga 20ezer körül mozog stb...
Tisztában vagy az árakkal? :F :R

mod: Itt van zoli topikja: [link] :R

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.