Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) woodbear


woodbear
addikt

Hali!
CSak egy alap kérdésem lenne(nektek alap-nekem nem:))
Van-e olyan alaplap, ami kezeli a barton procit és a sima DDR ramokat, de PCI-E es?
Kösszencs

Oldalam: www.swsfoto.de

(#2) Balinov válasza woodbear (#1) üzenetére


Balinov
félisten

Szerintem nincs,barton az SocketA,socket-as chipkészletek meg ''csak'' agp-t tudnak.
Ettől persze lehet,hogy az elborult elméjű ECS,vagy AsRock csinált ilyet,de nemsok esélyt látok ennek.
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) <<Ice>>


<<Ice>>
tag

Nekem is lenne egy kérdésem!
Van olyan alaplap amin van PCI-Express X1 - X16 és AGP 8x ?
Mivel új procit(64bites) meg alaplapot(S754 v. S939) akarok venni, de az ATi 9600 XT-től nem akarok megválni. :O
3 hónapja vettem még csak. :B
Viszont későbbi VGA kártya cserére gondolva már elengedhetetlen a PCI-Express X16 pl. :DDD

(#4) Coyot válasza <<Ice>> (#3) üzenetére


Coyot
őstag

Igen van asszem egy Asrock lap,de keress és találsz:)

Má' nem

(#5) lazydog válasza <<Ice>> (#3) üzenetére


lazydog
addikt

ASRock 939Dual-SATA2
Itt a közelben a saját topic-ja, nézz bele !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#6) Soulstealer


Soulstealer
csendes tag

[link]

Egy összetett kérdésem lenne, ha tudnátok segíteni légyszi:
Milyen alaplap jó ebbe a Codegen BRIZA E-6097-CA házba?
Milyen processzor kell hozzá, és milyen ventillátor rá?
Ugyanis épp most akarok venni egy komplett gépet és a kiinduló dolog nálam ez a Codegen ház. Arra lennék kíváncsi, hogy mik kellenek bele, hogy megbízhatóan gyorsan működjön?
Gondolok arra, hogy pl. ha a processzorhűtő ventillátor 3,2 Gigahercest bír hűteni maximum, akkor ne legyen benne pont 3,2-es proci, hanem mondjuk 3 Gigaherces a biztonság kedvéért.
Ha lehet sürgős lenne a válaszadás, de azért köszi előre is...
Ui.: esetleg milyen ajánlatotok van más alkatrészek terén, amiket még majd belerakjak ebbe a kis Codegen Brizé házba? :U

There is one thing that I need, your promise to proceed!

(#7) Soulstealer


Soulstealer
csendes tag

Melyik alaplapot ajánljátok ez a három közül melyik a legjobb? És mi az a SATA II?
Köszi:

Gigabyte K8N-SLI ATX
S939, nVidia nForce4 SLI, 4 DDR, Dual Channel, 2PCI, 2PCI-E, 4 SATA II, RAID, 10 USB2.0, integrált audio és GB LAN, ATX

Socket939 AMD Athlon 64 / 64 FX /64 X2
nVidia nForce4 SLI chipset, FSB 2000Mhz, 4 GB Dual Channel PC3200/2700/2100/PC1600 DDR SDRAM
2xPCI, 2xPCI Express x16, 2xPCI Express x1, 2xUDMA66/100/133 Bus Master IDE, 4xSerial ATA II, RAID, 10xUSB 2.0
1P/1S, PS/2 bill/egér, ALC850 6ch audio 5.1 dekódolás, CICADA8201 Gigabit LAN, ATX, Dual BIOS




Gigabyte K8NF-9 Socket939 ATX
S939, nVidia nForce4 4x, 4 DDR, Dual Channel, 3PCI, 1PCI-E x16, 2PCI-E x1, 4 SATA, RAID, 10 USB2.0, 3x IEEE1394, integrált 6 cs. audio és GB LAN, ATX

Socket939 AMD Athlon 64 / 64 FX /64 X2
nVidia nForce4 4x chipset, FSB 2000Mhz, 4 GB Dual Channel PC3200/2700/2100/PC1600 DDR SDRAM
3xPCI, 1xPCI Express x16, 2xPCI Express x1, 2xUDMA66/100/133 Bus Master IDE, 4xSerial ATA, RAID, 10xUSB 2.0, 3xIEEE1394
1P/1S, PS/2 bill/egér, ALC850 6ch audio 5.1 dekódolás, Cicada 8201 Gigabit LAN, ATX




MSI K8N Neo4-F Socket939 ATX
Socket 939, nVidia nForce4, 4 DDR, Dual Channel, 4PCI, 1 PCI-E x16, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x1, 4 SATA, Raid, integrált 8 csatornás audio, Gigabit LAN, ATX

Socket939 AMD Athlon 64/64FX 1MB cache-sel
nVidia nForce4 chipset, 4 GB Dual Channel PC3200/2700/2100/PC1600 DDR SDRAM
1xPCI Express x16, 1xPCI Express x4, 1xPCI Express x1, 4xPCI, 2xUDMA33/66/100 Bus Master IDE, 4XSATA (RAID), 10USB 2.0
1P/1S, PS/2 bill/egér, Realtek ALC850 8ch audio 7.1 dekódolás, Gigabit LAN, ATX

There is one thing that I need, your promise to proceed!

(#8) NoLF válasza Soulstealer (#7) üzenetére


NoLF
addikt

akarsz sli-t vagy nem? (2 videokártya együttműködik)
ha nem akkor utóbbi kettő közül vmelyik. ha igen, akkor első.
sataII a sata továbbfejlesztett változata, elvileg goyrsabb, gyakorlatilag nem, visszafelé kompatibilis.
házba ha belemegy az atx métretű lap akkor mind1 milyen lapot veszel bele. prochűtő jó a gyári az a64nek ha dobozos procit veszel, ha tálcást akkor nézz szét melyik tetszik neked ami jó és halk, a64 nem melegszik durván szal emiatt nem kell aggódnod.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9) Soulstealer válasza NoLF (#8) üzenetére


Soulstealer
csendes tag

Köszönöm, nagyon sokat segítettél. Egyébként ebbe a házba lenne valamelyik alaplap:

[link]

[link]

Jó-e bele az ATX-es alaplap szerinted? Szerintem igen, de azért megkérdezem.
Valamint a 2 videókártya együttműködik az azt jelenti, hogy két videókártyát veszek bele utólag és a két vidókártya teljesítménye összeadódik, vagy hogy van ez? Tudom hülye kérdés, de ha 1x nem értek hozzá :F

There is one thing that I need, your promise to proceed!

(#10) erdey_a válasza Soulstealer (#9) üzenetére


erdey_a
őstag

ATX-es lap belemegy, igen. Ez a jelenlegi általános szabvány. Van még BTX, de azt most hagyjuk.

2 vidkari azt jelenti, hogy ha későb veszel egy ugyanolyat, akkor kvázi összeadódik a teljesítményük.

Vérboci

(#11) Soulstealer válasza erdey_a (#10) üzenetére


Soulstealer
csendes tag

Köszönöm már szinte mindent tudok, ami érdekelt, bár még lenne egy kérdésem, hogy az nVidia nForce4 -es cuccok vagymik, bármilyen fajták, akár sli-, akár akármilyen, az mit csinál? Azt, hogy gyorsítja az utólag az alaplapba vett videókártya teljesítményét? Vagy mindegy, hogy milyen videókártyát veszek bele?
Thx again... :)

There is one thing that I need, your promise to proceed!

(#12) Rover623 válasza Soulstealer (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Én a helyedben vki másra bíznám az alkatrészek összeválogatását...de az összeszerelést mindenképpen...;)
Te meg legyél mindig mindenhol (na jó, vannak kivételek:DDD) mellette és figyelj...a következőt már csinálhatod egyedül...:U


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#13) erdey_a válasza Soulstealer (#11) üzenetére


erdey_a
őstag

Az nVidia nForce4 az egy chipsett.
Közvetlenül semmi köze a videokártya teljesítményéhez.

Vérboci

(#14) Soulstealer válasza Rover623 (#12) üzenetére


Soulstealer
csendes tag

Az összeszerelést biztos is, hogy nem én akarom, mert volt már úgy, hogy elolvasztottam egy-két zsinórt és megfingattam egy két chipet, tökre kifüstölt, meg szikrázott, mikor bekapcsoltam :DDD Azért esetleg leírhatná valaki, hogy ha pl. nem akarok 2 videókarit venni, akkor ugyebár, ha jól értelmezem, akkor nem kell sli-s alaplap, tehát ha egy videókarit veszek, ami izmos, akkor az elég nem?

There is one thing that I need, your promise to proceed!

(#15) erdey_a válasza Soulstealer (#14) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen... elég.
Nem kell SLI-s alaplap. Én személy szerint az egész SLI-t parasztvakításnak tartom.
Vegyél egy jó videokarit oszt kész. Kezdetnek 6600GT megteszi.
Ha sok a pénz akkor 6800, 7800.as szériákból válogass.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.