Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bezgo


bezgo
csendes tag

Hella!

Első SATA vinyómat szeretném partícionálni és a Partition Magic csakazértsem akarja ezt megtenni. Állandóan ezt a hibaüzenetet kapom: Error 27-can't lock drive.
Mit kellene tennem? Vki segítsen pls...
És ugyanez van, ha pl. a drivemapper-rel szeretném a meghajtó betűjelét megváltoztatni (szűz XP install ''F''-nek jelölte meg és még a közönség segítségét se kérhettem...)

Előre is köszi a helpet.

bezgo

mitmikókivelhova

(#2) clayman válasza bezgo (#1) üzenetére


clayman
aktív tag

biztos vagy benne hogy a PM és DM verzióid SATA kompatibilisek?

(#3) bezgo válasza clayman (#2) üzenetére


bezgo
csendes tag

Chééjj, erre nem is gondoltam...
Ezek szerint PM+DM-mel ne próbálkozzak...:))

Mitévő legyek? Hogy tudnám kettészelni kicsi seagate satámat?

mitmikókivelhova

(#4) djtörök


djtörök
senior tag

nekem se működött a pm, csak az volt a gáz, hogy particionálás közbe állt le...:(

(#5) bezgo válasza djtörök (#4) üzenetére


bezgo
csendes tag

És vmi más programmal sem sikerült a művelet?

mitmikókivelhova

(#6) The7up válasza bezgo (#5) üzenetére


The7up
tag

És ha disk managementből próbálkoznál? tudnál partíciót is csinálni meg betűjelet is váltani...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#7) bezgo válasza The7up (#6) üzenetére


bezgo
csendes tag

A lemezkezelő üzeni:

''A Windows nem tudja módosítani a rendszer- vagy rendszerkötet meghajtóbetűjelét.''

Ez is kút. Any ideas?

mitmikókivelhova

(#8) clayman válasza bezgo (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

jup. a windows nem legkésőbbi (winXP sp 2) verzióinak kinaiul van mi az a sata. de lehet hogy még annak is, nemtom. az aláírasomban szereplő lex az első satas vinyóm.

egyelőre nem tok mit mondani, én csak 12 nap mulva próbálhatom ki a SATA-t, de nézd meg nem e adtak alaplaphoz vmi drivert vagy ilyesmit, mert nekem adtak egy floppyt amin SATA driver van. próbáld ki.

ennyit tudtam mondani... meg hogy nézd meg googleben

(#9) moonman válasza clayman (#8) üzenetére


moonman
titán

ezt most ugye nem gondoltad komolyan? :)

topicnyitónak: hogy lett F: a rendszervinyó, ha szűzen erre telepítettél xp-t? fogadjunk, hogy más vinyó is volt bekapcsolva közben. ha már felment a rendszer, valóban nem tudod megváltoztatni. javaslom a telepítés idejére ne legyen a rendszerben más vinyó. install előtt gondolom nyomtál F6-ot és megetetted vele a vinyóhoz kapott sata drivert floppyról...

(#10) The7up válasza bezgo (#7) üzenetére


The7up
tag

Hát a rendszerkötet betűjelét eléggé bajos megváltoztatni :) Pedig hát maga az XP nem is betűjel alapján tájékozódik, de a registryben vannak bőséggel.

Apropó, mi a cél a betűjelváltással?

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#11) moonman


moonman
titán

egyszerű paricionásáshoz meg felejstétek már el végre a pmagicet. mi a fene szükség van rá? xp telepítőben van kiváló particionáló rész.

(#12) The7up válasza moonman (#9) üzenetére


The7up
tag

Nekem is már sikerült úgy telepíteni XP-t, hogy a rendszervinyót F-re tette és még lebeszélni sem lehetett róla...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#13) moonman válasza The7up (#12) üzenetére


moonman
titán

mert valószínűleg nem az egyetlen meghajtó volt a rendszerben. ha csak 1 azaz egy darab vinyót lát és arra 1 azaz egy darab particiót csinálsz, nincs az az isten, hogy ne c: legyen.

(#14) bezgo válasza moonman (#9) üzenetére


bezgo
csendes tag

De igen, F-nek titulálta és semmilyen más drive nem volt a gépben... ezen lepődtem meg én is.
Floppy-t + F6-ot alkalmaztam, faszán fel is ismerte a satát.
Jólvan, igazából csak formailag nem teccik az ''F'', azé' csak ''szebb'' az a ''C''...de le is sz*rom, ha mégsem sikerül C-t generálnom.
De mi a búbánatért nem tudom kettészelni?
Vagy várjam meg az SP2-t? Az okosabb lenne e téren?

Eddigi hozzászólásaitokat is thx!

mitmikókivelhova

(#15) moonman válasza bezgo (#14) üzenetére


moonman
titán

sp2-nek semmi köze a dologhoz.

egyes sata vezérlőn van a vinyó? :) csak azért furcsállom, mert más betűjelet akkor ad neki, ha talál másik windows telepítést is valamelyik másik meghajtón.

(#16) bezgo válasza moonman (#15) üzenetére


bezgo
csendes tag

Ezért is indítottam a topic-ot, mert eléggé meglepődtem a dolgon...
Igen, az 1es vezérlőn van (ill. az elsődlegesen, ami a SATA BIOS szerint a ''0''-ás) a másik nincs használatban.
Már annyira belefásultam ebbe az egészbe, megmondanád hol tudom win alól partícionálni? Úgy emlékeztem, hogy a lemezkezelőben kell a zilyet tolni, de ott nincs partícionálós menü...
áááá, de unom....

AZért köszi!!

mitmikókivelhova

(#17) moonman válasza bezgo (#16) üzenetére


moonman
titán

a lemezkezelő pont jó erre. jobklatty a partición (sávon) és máris látod, mit tudsz vele kezdeni. de rendszerparticiót innen természetesen nem tudod buherálni.

ha elkezdesz egy szűz xp telepítést előbb-utóbb eljutsz egy képernyőig (még karakteres módban) ahol a telepítés helyét kell kiválasztani. így néz ki: [L]http://www.aaauctionservice.com/Toms/Windows%20XP%20Install_files/image004.gif[/L] na itt ha csak egy particiót csinálsz, az tuti, hogy c: lesz a későbbiekben.

különben ahogy megcsináltad a particiót, itt máris látod, milyen betűvel jelöli.

[Szerkesztve]

(#18) clayman


clayman
aktív tag

nos én csak irtam vmit |:))| meg várom az új vinyót...

bocs ha hülyeség volt...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.