Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FatalEror


FatalEror
addikt

Azért "vicces",hogy hogy tört a 2 autó!
Lényeg,hogy neked nem esett bajod!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#2) sztanozs válasza FatalEror (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Én egy pár éve citroennel voltam egyszer egy 4-es csatt elején. Mögöttem egy suzuki "jött", amiből elöl-hátul eltűnt 25-25 cm. A citroennen egy karc sem volt. A mögötte jövő vw-en sem volt több, mint néhány karc (elöl).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

"Mivel vizes úton esélytelen megállni téli gumival" - Ez meg hogy érted? Olyan nem létezik, hogy lehetetlen megálni, a vizes úton, csak mert téli, max ha te is gyorsan mész, vagy ha akkora a víz, hogy aquaplan-be futsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#4) hoffman_ válasza sztanozs (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azt nem is mondom, hogy egy régi 600-as Mercivel mit csinál egy hasonlóan koros Opel Kadett, ha megcsúszik a jégen, neki a Mercinek. Semmit :D

Régi 80-as (szappan) Audi kabriónkba beleszálltak olyan 30-cal piros lámpánál egy régi Fiat Uno-val. Az Audi csomagtartója kicsit behorpadt, és nehezen nyílt, az Uno totálkáros lett.

#3:

Nincs semmi baj a vizesút - téli gumi kombóval, a betartandó sebességhatárok között szinte észre se venni a különbséget víz és száraz között.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) h3lios


h3lios
addikt

Mindig megmosolyogtatók az olyan balesetek, ahol az egyik fél csak 1-2 karcot szed össze a másik pedig rommá törik. A télen Kecskeméten a sulink előtt volt 1 baleset. Egy autós neki ment egy (terepjáró) Porche-nak. A porche szó szerint sértetlen volt a másik autó totál káros. :Y

B-tag: H3lios#2825

(#6) Winner_hun válasza FatalEror (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi a vicces benne? Oladlról vs elölről. Lebontani a felpatentolt elemeket könnyebb mint szemből összetörni, pláne ha a lökhárító mögött van anyag.

A téli gumi vs. vízes út a bejegyzésben meg baromság. Rossz minőségű a téli gumi, úgy már más a helyzet. De nyáriban is ugyanúgy van rossz minőségű.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) zuhi_ válasza Winner_hun (#6) üzenetére


zuhi_
senior tag

Vizes úton sokkal jobban csúszik a téli gumi, mint a nyári. Száraz úton megálltam volna simán, mivel nem mentem gyorsan. 5 méteren belül satufékkel blokkolásgátló nélkül vizes úton még a Continental se lenne jobb...
GT Radial pedig téli gumiból nagyon jó. Legalábbis a Champiro BXT. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Vizes, nyálkás úton tök mindegy milyen gumi van az autón.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) zuhi_ válasza banhammer (#8) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ott a pont. :K

(#10) banhammer válasza zuhi_ (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Csúsztunk már bele benézett pirosba téli gumival nyálkás úton úgy mintha jégen mentünk volna.
Nem mentünk gyorsan max 35-40-nel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) föccer


föccer
nagyúr

Egyszer belém jöttek hátulról, amikor álltam a piros lámpánál.

Az ellen egy 1,6-os astra, kb így nézett ki:

Az én gépem kb így nézett ki: [link]

:)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) 8th válasza banhammer (#8) üzenetére


8th
addikt

Még tükör jégen sem mindegy, hogy milyen gumi van az autón.

(#13) zuhi_ válasza föccer (#11) üzenetére


zuhi_
senior tag

Vonóhorog sok mindenre jó. :))

(#14) zuhi_ válasza 8th (#12) üzenetére


zuhi_
senior tag

...te már csak tudod. ;)

(#15) 8th válasza zuhi_ (#13) üzenetére


8th
addikt

Azaz. Após jelöltem is ilyet mond nekem ő mindig addig tolat amíg nem koppan. Ja mondom, az f@sza. Azóta nem állok náluk a ház elé. :)

(#16) föccer válasza zuhi_ (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

A poén, hogy az anyósülésről kipattant egy nőszemély, és még neki állt feljebb :))

Ránéztem a sofőrre, aki egy 50 éveiben járó faszi volt. Kérdeztem, hogy ez most mi volt? Mondta, hogy nem tudja, elbambult. Oké, megírtuk a betétlapot a nőt meg hagytam had fortyogjon magába :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) zuhi_ válasza föccer (#16) üzenetére


zuhi_
senior tag

Anyósülésről nálam ma a laptop csúszott le, de mivel jó kis NC6400-as semmi baja nem lett. :C

(#18) 8th válasza zuhi_ (#14) üzenetére


8th
addikt

?

Engem meggyőzött [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezek tényleg érdekesek. Két éve az autópályán belénk jöttek, a seat cordobának amibe voltam annyi baja lett hogy a csomagtartónál egyik oldalon 0,5 másikon meg 1cm rés volt míg a másik kocsi eleje rommá tört.

(#20) zuhi_ válasza 8th (#18) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ugyan már. A tesztben nem 16 éves autókkal mennek. :P

(#21) bambano válasza zuhi_ (#7) üzenetére


bambano
titán

a champirot nem soroljuk a gumik közé. ez a gumi, ami a linkelt fotón van, *nyári* gumi. a gumi, aminél már korrekt véleményt lehet alkotni a téli gumik teljesítményéről, 50k-ról indul. természetesen /darab, nem garnitúra.

"Vizes úton sokkal jobban csúszik a téli gumi, mint a nyári.": téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) zuhi_ válasza bambano (#21) üzenetére


zuhi_
senior tag

Igazad van, rosszat linkeltem, mert Champiro WT+ a télim és hóban iszonyat jó. :P

""Vizes úton sokkal jobban csúszik a téli gumi, mint a nyári.": téves." --> Próbáld ki, de ne egy 3 éves autóval. :(((

[ Szerkesztve ]

(#23) 8th válasza zuhi_ (#22) üzenetére


8th
addikt

Miért mi a különbség köztük? A tizenöt éves autó is pont ugyanazon a négy tenyérnyi felületen érintkezik az úttal mint egy egy éves. Sokan az ABS-től is csodát várnak pedig az minimálisan még meg is növeli a fékutat csupán abban van szerepe, hogy vészfékezés közben is kormányozható marad a jármű, ráadásul bizonyos sebesség alatt ki is kapcsol mind ezzel is növelve a fékhatást.

(#24) lapa válasza bambano (#21) üzenetére


lapa
veterán

menj már az ilyenekkel. 40-ért vettem a nokiant akkora méretben, hogy elfér benne egy kisebb kompakt kocsi. megrázom még zörög is benne. és elég kevés helyen mondtak-írtak róla rosszat. más kérdés, hogy a durvább, szögelhető nokiant akartam, csak azt nem lehessen kapni a kapitalizmusba'. de ugyanannyi lett volna.

szívok is vele, mert úgy tapad, mint állat, csak ez a rézsútos mászása van mikor magyarázom neki a fizikát. a télinyárival sokkal viccesebb volt, mikor látja az ellen, hogy nálam kicsit kimozdul a kilincs előre, aztán fölnéz rám és látja, hogy én is félek. na arra az arcra nincs mastercard. persze azért nagyon kezes, szóval nem dobom veszélyesen.

[ Szerkesztve ]

(#25) ESP válasza bambano (#21) üzenetére


ESP
senior tag

50k/darab ért ifára veszel téligmit?

A 4db semperit 175-s téligumim felnivel együtt újonnan volt 60k.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#26) zuhi_ válasza 8th (#23) üzenetére


zuhi_
senior tag

Van különbség, nem is kicsi. Olvass utána. :P

(#27) 8th válasza zuhi_ (#26) üzenetére


8th
addikt

Tényleg? És konkrétan mi is a különbség? :))

(#28) zuhi_ válasza 8th (#27) üzenetére


zuhi_
senior tag

Szerinted a teszteket miért nem 18-20 éves autókkal csinálják?

(#29) ESP válasza zuhi_ (#28) üzenetére


ESP
senior tag

Mert hülyén nézne ki.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#30) zuhi_ válasza ESP (#29) üzenetére


zuhi_
senior tag

Szerinted. :P

(#31) 8th válasza zuhi_ (#28) üzenetére


8th
addikt

(#32) stef6


stef6
tag

Good Year Ultragrip sorozatot próbáld ki nedves úton.

06309953738

(#33) PC-rev-RM válasza ESP (#29) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ott a titok a felhasználónevedben, bakker!

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.