Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Kicsit több információra számítottam a cím alapján...Nagyon várom a rendszerfrissítést, már nagyon izgat, hogy milyen hibákat/hiányosságokat orvosolnak vele.

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#2) Karma


Karma
félisten

Az elmúlt időszakban a Kindle app volt az egyetlen, ami ért is valamit.
Legalábbis szerintem.

“All nothings are not equal.”

(#3) r4z


r4z
nagyúr

A Microsoft egész gyors volt az Apple-höz képest copy-paste ügyben.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) Воланд válasza Davidoff91 (#1) üzenetére


Воланд
titán

Ez marketing esemény volt elsősorban, nem fárasztották a nézőket, újságírókat tömény szakmai dumával. Érdemes megnézni az egész ces-es videót.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Karma válasza Воланд (#4) üzenetére


Karma
félisten

Nincs valami szöveges változata ennek? Nem igazán akarnék egy órát elpancsolni azzal, hogy ezt a vadkant hallgatom.

BTW, dugják fel maguknak a copy/paste-jüket. TCP-t a népnek!

“All nothings are not equal.”

(#6) Воланд válasza Karma (#5) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem nincs, max az újságírók kapnak szöveges változatot, de még ők is csak kivonatot. És nyugi, nem csak Ballmer beszél benne, bár tekerni a videóban nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Karma válasza Воланд (#6) üzenetére


Karma
félisten

Én is láttam, hogy nem csak ő van benne, de a WP7-nél még ő magyarázott. És én bele tudtam pörgetni (az ARM-os Windows8 részt néztem meg tegnap).

“All nothings are not equal.”

(#8) peterk


peterk
senior tag

Az biztos, hogy nem az appstore fogja visszatartani a WP7-et az elterjedéstől. Az ember tisztában van vele, de időnként mégis elképed az MS fejlesztői "beágyazottságán". Tényleg csak azon múlik a dolog, hogy mikor tolja végre a cég a WP7 alá a hiányzó funkciókat.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#9) Pompi válasza Karma (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Épp akartam írni, hogy lehet benne tekerni én is végigpörgettem tegnap.

Feel Good Inc.

(#10) Воланд válasza Karma (#7) üzenetére


Воланд
titán

Jé tényleg, most megnéztem ff alól és én is beletudtam, akkor nálam csak az opera miatt volt gáz, nem működik rendesen a kezelőfelülete a lejátszónak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) T.Peter válasza Karma (#5) üzenetére


T.Peter
őstag

Esetleg ez? Bár szerintem ezt már nézted.

(#12) Karma válasza T.Peter (#11) üzenetére


Karma
félisten

Köszi, általában az Engadgeten szoktam olvasni az ilyesmit, de most nem jutott eszembe. Nem nagyon figyelem a CES-t most, van elég tennivaló.

“All nothings are not equal.”

(#13) Integra válasza r4z (#3) üzenetére


Integra
titán

azért akkor az apple megengedhette ezt magának, hogy szart bele, mert senki nem volt a piacon.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) oO7 válasza Integra (#13) üzenetére


oO7
őstag

azért akkor a microsoft még ott volt... most meg már ottvan

[ Szerkesztve ]

(#15) Pompi válasza oO7 (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hehe, na neeee. Gondolom viccnek szántad :DD

Feel Good Inc.

(#16) oO7 válasza Pompi (#15) üzenetére


oO7
őstag

attól függ melyik részére gondolsz :N

(#17) Pompi válasza oO7 (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nyilván a mondat első felére. Hol volt az MS 2007 elején és mivel? Windows Mobile 6. Mindenféle részrehajlás nélkül kb. olyan ezt a rendszer az első iPhone-on bemutatkozott rendszerhez képest, mint kb. a Windows 3.1 a Windows 7-hez képest.
A 6.1, de inkább 6.5-ös rendszer a különböző gyártók által rávarázsolt felületekkel (lásd pl. HTC HD2) már mondjuk, hogy használható, de hogy 2007-ben az MS hol volt ezen a téren azt inkább hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#18) oO7 válasza Pompi (#17) üzenetére


oO7
őstag

az eredeti szöveg amire reagáltam:
"azért akkor az apple megengedhette ezt magának, hogy szart bele, mert senki nem volt a piacon"
én a piaci részesedés szempontjából mondtam, hogy ott volt a microsoft...
amúgy szerintem nem egészen van igazad, lehet hogy erősen szedett-vedett volt és esetleg úgy teljesítmény szempontjából sem volt a helyzet magaslatán, nade azokkal a régi hardverekkel ez nem is csoda...
kb mint ahol most az android jár ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) Pompi válasza oO7 (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jesus, inkább nem is válaszolok már megbocsáss, annyi sületlenséget írtál megint ;)

Feel Good Inc.

(#20) stevve válasza Pompi (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Apple és az iPhone előtt sehol nem voltak azok az igények sem, amelyeket ezek hoztak, szóval az MS és a WM azért jó volt. PDA-kon, telefonokon is használtam és nem volt semmi baj velük... aztán persze a világ igényei megváltoztak, de ez így van rendjén. :)

(#21) oO7 válasza Pompi (#19) üzenetére


oO7
őstag

az egyetlen megkérdőjelezhető sor a "kb mint ahol most az android jár" de amögött ott is van a gúnyos smiley ( ;] ), de azért lássuk be abban is van igazság...
nem flamekeltés a célom, plusz van egy enyhe érzésem, hogy kicsit mindketten másra gondolunk és elbeszélünk egymás mellett :R

(#22) plus44


plus44
veterán

Remélem hamar beindul rendesen ez a bolt, mert nélküli szép lassan meghal megint a rendszer...pedig nagyon szeretném, hogy ne!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23) BoB válasza Pompi (#17) üzenetére


BoB
veterán

Azért azt kijelenteni, hogy a WM 6 úgy viszonyult az iOS-hez mint a win 3.1 a Win 7-hez "enyhe" túlzás.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) Inarus válasza BoB (#23) üzenetére


Inarus
addikt

Jogos. Legyen inkább Win95 a 3.1 helyett! ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) kristof83


kristof83
aktív tag

Basszus nem ártana pár értelmes felső kategóriás telót is kiadni a rendszerhez.... :((( :(((
Jelenleg max közepes kinézetű műanyag telókat adnak felső kategóriás áron!
Tényleg szép lassan megy a süllyesztőbe a rendszer, és kár lenne.
Elején bemutattak pár telefont ami már 3 hónapja volt, és azóta se kép se hang.
Most a ces-en volt valami WP7-es készülék? Mert tudtommal semmi újdonság.
Kár érte.... :(

(#26) Inarus válasza kristof83 (#25) üzenetére


Inarus
addikt

Szerintem az MWC-ig még nem kellene temetni a rendszert. A Badához mennyi ideig volt ugyanaz az egy darab készülék? 5 hónapig? Azóta összesen van 3.

(#27) Pompi válasza kristof83 (#25) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Jelenleg max közepes kinézetű műanyag telókat adnak felső kategóriás áron!"

Juhuj, ez kezd a nap topikja lenni nálam (de azért még benézek). :DDD
Fogtad már egyik WP7-es telefont is a kezedbe? Igaz nekem is csak egy Optimus 7 volt a kezemben közülük, de sok mindent tudnék rá mondani, csak azt nem, hogy közepes kinézetű műanyag telefon. Igaz, hogy kinek mi a közepes kinézet az eléggé szubjektív, de az anyaghasználat azért már csak egy tényszerű adat. Egyébként az Optimus 7 az egyik legminőségibb hatású telefon ami valaha a kezemben volt, totál masszív, mintha egy vasdarabot fogtam volna a kezemben, annyira egyben van.

Optimus 7
"Az egészen biztos, hogy a koreai vállalat egyik legjobb minőségű eszközéről van szó, a kijelzőt borító, rendkívül ellenálló plexi, a fémből készült hátlap, a nagyon jó minőségű műanyagok és a tökéletes illesztések kellemes élménnyé teszik az eszköz kézbe vételét"

Ominia 7
"Az anyagminőség egészen kiváló. A kijelző értelemszerűen nem készülhet fémből, de szinte minden más felületen ezt használja a készülékház. Az összerakás precíz, az illesztések tökéletesek, árad a minőségérzet a telefonból."

HTC 7 Mozart
"Mellesleg a Mozart az egyik legjobban összerakott HTC, amit kézben fogtam. Az egyetlen darabból kialakított fém házkeret és az ezt csupán két helyen megtörő puha műanyag kombinációja szuper."

A Mozart és a Trophy tényleg műanyag, de ott sem az jött le a tesztekből, hogy gagyi lenne. De ha még az is lenne, láthatóan van fémes választék, szóval totál nem értem én ezt a nagy műanyagozást.

Feel Good Inc.

(#28) moonman válasza Pompi (#17) üzenetére


moonman
titán

6.5 a mai napig az egyik legflexibilisebb rendszer az összes hiányosságával és öregségével együtt. a modernebb technológiák támogatásán kívül egyetlen mai mobil OS sincs azon a szinten, talán az Android, ami kezdi megközelíteni.

a UI meg annyira szar, hogy pár hónapnyi Sense-szarakodás után kilőttem az egészet és stock UI-val használom. még élek.

(#29) Karma válasza moonman (#28) üzenetére


Karma
félisten

És még az Apple-nél van Reality Distortion Field, nem az MVP-knél :P

“All nothings are not equal.”

(#30) moonman válasza Karma (#29) üzenetére


moonman
titán

most mit csináljak, ha nekem megfelel az a felület és háromszor olyan gyors lett a Sense kiirtása óta...? :)

(#31) moonman válasza Karma (#29) üzenetére


moonman
titán

.

[ Szerkesztve ]

(#32) #16820480 válasza moonman (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

az irodában én is "classic" beállításokkal használom a w7-et, mert gyorsabb azon a gépen, de azért, na... :D különben a 6.5 launcher tényleg egész jó lett már (a 6.1-hez képest), csak a többivel lehetett volna valamit csinálni.
(btw, teljesen off, de hol lehet beállítani, hogy a wlm ne a tálcára minimalizálódjon az X-re, hanem a system tray-be?)

(#33) Pompi válasza moonman (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk a 6.5-öt épp dícsértem (jó, a magam módján), a sima 6-hoz képest. Olyat meg még nem hallottam, hogy bárki belehalt volna smartphone használatba, akármilyen rendszerről is beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#34) asysoft válasza stevve (#20) üzenetére


asysoft
aktív tag

Azért már akkor sem számított tökéletesnek, legalábbis én nagyon hiányoltam egy normális taskmanagert, ahol nem kell elmászni a menübe azért, hogy egy másik futó alkalmazásra váltsak, vagy hogy ténylegesen be is zárjam őket, ha már az x betű ugye asztali rendszerek analógiájától eltérően csak leküldte a háttérbe...

sheratan: Vista kompatibilitási módban futtatod, az megoldja:)

Hogy WP7-et is hellyel-közzel érintő kérdésem is legyen: CES videóban van valami megtekintésre érdemes demonstráció (pl Copy-Paste), vagy csak a már ismert elemeket mutatta be a csaj? Nem tudtam végignézni a nő miatt...

(#35) Inarus válasza moonman (#28) üzenetére


Inarus
addikt

A Titanium Screen nekem is nagyon tetszett. Kár, hogy csak egy OS-gent élt meg +hogy csak egy darab (kicsit) hasonlítható homescreen van Androidra.

(#34) asysoft: "taszkmenedzser" az Androidban pl azóta sincs gyárilag. :DDD Az iOS is csak egy gen óta ismeri ezt a kifejezést.

[ Szerkesztve ]

(#36) oO7 válasza #16820480 (#32) üzenetére


oO7
őstag

nincs rá konkrét beállítás... vista compatibility módban kell futtatni...
ja látom már lett válasz...

(#34) asysoft: a csajszi bemutatta a copy-paste -t is de nekem is majd kihullott tőle a hajam... hajnali 4-kor ilyennel ijesztgetni a népet... erős

[ Szerkesztve ]

(#37) #16820480 válasza oO7 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

hétfőn kipróbálom, köszi mindkettőtöknek :R

(#38) asysoft válasza Inarus (#35) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ezek még nem változtatnak a tényen, hogy nem volt magához mérten is tökéletes az UI. Desire-n legutóbb kerestem a task managert, de azt hittem, csak én voltam vak. Érdekes, ennyire 'extrém' felhasználás lenne a UI designerek szerint az alkalmazások váltása egy multitaskingra képes rendszernél?:) (iOS-nél szerintem emiatt nem feltétlenül róható fel a 4-es verzióig a hiánya, hiszen eddig igazi multitaskról nem beszélhettünk ;] )

oO7 (#37): köszönöm, akkor majd végigszenvedem valamikor:)

(#39) moonman válasza Inarus (#35) üzenetére


moonman
titán

nekem igazabol a menukkel es a gombokkal sincs kulonosebb bajom, eleg nagy a kijelzo. :) Metro ota a szimpla kockafeluletnek is ertekelem a maga szepsegeit. de az mindenkeppen szamit, hogy sokkal porgosebb az egesz Sense nelkul es az uzemido is jo 30%-kal tobb. magam is meglepodtem eloszor.

[ Szerkesztve ]

(#40) rjg válasza asysoft (#34) üzenetére


rjg
őstag

Ezt egy ~ 10 kb-os alkalmazással már 4 éve is orvosolhattad, de rengeteg sokkal többet nyújtó program is volt erre, pl Quick Menu. De a HTC alapjáraton adott az utolsó néhány évben egy taskmanagert, aminél be lehetett állítani, hogy az x-et megnyomva háttérbe küldje az alkalmazást, vagy bezárja azt, illetve a felső panel jobb sarkába is kitehető volt, hogy mutassa a futó alkalmazásokat és lehessen köztük váltani.

(#38) asysoft
A stock Androidban ott van a programok között a Task Manager, de miért azt használnám, amikor a Home gomb "hosszú" nyomva tartása után, kiválaszthatom az utoljára használt hat - nyolc alkalmazásból azt, amire váltani szeretnék?

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#41) asysoft válasza rjg (#40) üzenetére


asysoft
aktív tag

Persze, de akkor már nem alap WM-ről beszélünk, mert abban ugye ez nincs megoldva.
Androidot nem használtam még huzamosabb időn keresztül, nem is én hoztam fel a topicban. Mindenesetre majd holnap megnézem, hogy tényleg a legtriviálisabb "kombinációt" nem néztem volna-e meg anno...

(#42) moonman válasza asysoft (#41) üzenetére


moonman
titán

alap WM6-ban ott a beépített Task Manager, azt kirakhatod a start menü tetejére, hogy kéznél legyen. meg ugye azért van úgy megoldva, hogy alapértelmezésként csak háttérbe küldi, hogy gyorsan "nyíljanak", a rendszer meg úgyis kilövi, ami nem kell, ha elfogy a memória. (egyébként ez a memóriakezelése meglepően jól működik, csak gondolom a desktop analógia miatt rászoktunk, hogy kilőjük őket. lásd iPhone, amióta betették alulra a taskváltót, mindig ingerenciát érzek, hogy kilőjem a cucokat, pedig pontosan tudom, hogy azok valójában nem futnak.

(#43) asysoft válasza rjg (#40) üzenetére


asysoft
aktív tag

No, tényleg a házikó ikont nyomva tartva előjön az utolsó alkalmazások listája. Valahogy én a középső gombon kerestem anno, bár ez már az én problémám:)

moonman (#42): WM6.1-től került bele csak a taskmanager, és ugye menükben (startmenüben legalábbis) kell kotorászni előcsalogatásához. Ennél van (lenne) egyszerűbb megoldás is... WM6.0-s PDA-mmal szerencsém volt, ASUS pakolt rá programot, de egyébként csak a memória beállításoknál tudtam volna alkalmazást váltani, ahogy arra a h1940-esem esetén kényszerültem is :DDD Az 'x'-es memóriakezeléssel első körben a desktopnál megszokottól eltérő működés az, ami "zavar", sarkított példa: mintha a start menüre a beállítások jönnének fel:) Egyébként maga a megoldás sem teljesen szerencsés, engem legalábbis h1940 ébresztett fel vendégségben éjszaka közepén, mert vonaton zenét hallgattam, és a WMP ott maradt a háttérben (sleepelt, úgyhogy nem teljesen értem, miért fogyasztott el ~35%-ot pár óra alatt), s WM2k3 jellegzetességei miatt állhattam neki töltőt keresni, mert nem akartam minden memóriában tárolt adatot elveszteni...

(#44) katona.t válasza moonman (#42) üzenetére


katona.t
tag

"a rendszer meg úgyis kilövi, ami nem kell, ha elfogy a memória"
Ezt kifejtenéd? Nekem eddig ha elfogyott a ram, akkor megfagyott (illetve nézhettem a "homokórát" 2-3 percig, majd resetelt. (gyári 6.5 ROM)

(#45) Karma válasza katona.t (#44) üzenetére


Karma
félisten

+1, ez a tapasztalatom nekem is, és mindenkinek körülöttem.
Szerintem moonman összekevert valamit.

“All nothings are not equal.”

(#46) moonman válasza katona.t (#44) üzenetére


moonman
titán

akkor az valami elkúrt rom lehetett. nekem most is előfordul, hogy otthagyom Operát, mert majd később akarom elolvasni, aztán iGO-zás és játszás után látom, hogy eltűnt, vagyis a rendszer bezárta. ez mindig is így volt.

"if you attempt to run multiple programs that are "hogs" like you used to in Windows Mobile 2003, they may not run or the operating system may close some of them. [..] the operating system flushes pages of programs that are no longer needed, thus optimizing the use of ram in the system for other programs to execute."

Windows Mobile 5.0 Memory Management

[ Szerkesztve ]

(#47) Karma válasza moonman (#46) üzenetére


Karma
félisten

A "they may not run" a gyakoribb verzió, legalábbis iGO-nál láttam már párszor hibaüzenetet indulás helyett. Én sose láttam, hogy karbantartotta volna magát.

“All nothings are not equal.”

(#48) moonman válasza Karma (#47) üzenetére


moonman
titán

most hadd ne csináljak róla videót, de így működik. :) kipróbáltam, kinyitottam minden létező prorgramot, majd iGO-zás után három simán eltűnt a listáról. nem fagyott, nem lassult, bezárta őket.

szerk: najó, mégis csináltam, legalább gyakorlom. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) Karma válasza moonman (#48) üzenetére


Karma
félisten

És mikor kezdődik a low memory helyzet?
Használsz összesen vagy 40 MB-ot... (Nem számítva a tehén iGO-t.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#50) moonman válasza Karma (#49) üzenetére


moonman
titán

kb. amikor a tehén iGO-t ráindítom. :) az a "baj", hogy HD2-ben sok memória van, így csak egy raklap programmal + iGO-val lehet valamennyire demózni, de Kaiser-en elég gyakran fogytak el maguktól a programok a listából.

egyébként valamilyen szinten így megy ez iOS-ben, Android-ban és WP7-ben is, csak kicsit kifinomultabb nyilván.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.