Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valed


Valed
tag

Mikor megtanultam gépet telepíteni, havonta újraraktam az xp-t, majd meguntam átváltottam éve egyszeri telepítésbe. Notimon másfél évig ment a vista semmi baja nem volt, de váltottam win7-re, talán és is kihúzom a következő winig vele.

(#2) csaby1984 válasza Valed (#1) üzenetére


csaby1984
tag

hát nekem kb 6 nónapot bírt ki az első win7!

www.sziget-elek.info

(#3) Daweee


Daweee
őstag

Én olyan fél évente rakom újra, amikor már nagyon telemegy minden hülyeséggel meg belassul. Általában nincs kedvem rendesen karbantartani, jobb szeretem a 0-ról kezdeni időnként. Különben is, nincs szebb látvány egy szűz windows-nál ;] Lassan megint érik egy reinstall...

(#4) The DJ


The DJ
addikt

Az átlagom 2-3 év, de volt már 5 is :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) danati


danati
senior tag

Kb évente telepítem újra a rendszert, általában hardvercsere miatt.

(#6) moha21


moha21
addikt

2,5 éve vettem a gépet azóta az az XP van rajta.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) eastsider


eastsider
nagyúr

Augusztusba raktam WIN7-et, de már nagyon köhög

(#8) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ez az időszak általában fél és egy év között ingadozik. Amikor már kellően be van lassulva és sok hülyeséget csinál, lehet újrahúzni. Hardvercsere miatt már nagyon rég nem raktam újra rendszert és még hosszú ideig nem is kívánok beruházni hardverre.
Tudniillik (jajj, de hülye szó) g**i leszek és ha tönkremegy a gépem, elég lesz csak egy processzort vennem, hogy használható gépet faragjak öcsém masinájából. ;]
Szerintem a Windows 7-et gyakrabban fogom újratelepíteni, mint az XP-t, ugyanis eddigi tapasztalataim alapján a 7-et sokkal könnyebb meghülyíteni, mint elődjét. Nem igazán kedveli, ha kísérletezgetnek vele, de lehet, hogy csak nálam van így.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#9) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Anno az XPt-t félévente. Most a Win7 totál stabilnak tűnik, nem szándékozom újrarakni.

(#10) Probber


Probber
őstag

1éve van fent a jelenlegi Xp (és remélhetőleg még jó sokáig bírja, mint ez előd).
Előtte pedig kicsit több mint 3évig ment az Xp.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#11) Eagle16


Eagle16
addikt

Mikor sűrűbben cseréltem hardvert és XP volt fent, akkor kb. félévente telepítettem újra.

Most egy Windows 7 van felrakva, 9 hónapos és semmi gond nincs vele, úgyhogy még marad is egy jó ideig.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12) dízelracer


dízelracer
senior tag

BSA-nak dolgozol mi? :D

- Milyen gyakran?
- Amikor szükségessé válik.
- Ez mikor van?
- Az titok... ;]

(#13) Drenadar


Drenadar
veterán

Amióta nem Xp-t használok értelmét vesztette a " telepítsük újra a gépet".
így nem igazán tudok nyilatkozni. Se a Vistát nem kellett újratenni se a Win7-et amit jelenleg használok.
Xp legalább évente. Arra nem tudtam vigyázni.

(#14) Fecogame


Fecogame
veterán

Fél vagy egy év, attól függően, hogy milyen gyakran lesz vírusos ( nem használok vírusirtót ;] )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) Csemike


Csemike
csendes tag

Amíg vót rendszergizdám időnként újra lett rakva a ringyóz ikszpé. De szerintem már jó egy éve nem lett hozzányúlva, én biztos nem állok neki. :D

(#16) keIdor


keIdor
titán

Fél, egy év között.

Mijért: mert gyakran van hardver csere.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én csak akkor telepítem újra, ha már nagyon muszály. Tesóm gépe kb 2,5 évet bírt, abból az utolsó háromnegyedben alig lett használva, a sajátomat meg kb 2008-ban telepítettem újra utoljára, azóta nincs semmi baj, még csak be se lassúlt.

(#18) Sanya


Sanya
nagyúr

amikor megrohad újrahúzom.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) dabadab


dabadab
titán

A fene se emlekszik ra, valamikor meg a mult szazadban raktam fel a rendszert :)

DRM is theft

(#20) 33as


33as
senior tag

Soha.....!!! ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#21) Dany007


Dany007
veterán

Régen 3 havonta tettem fel új 98'-at. Aztán Xp-t is elég gyakran. De mondjuk akkoriban használva is volt. Rengeteg játék telepítés - törlés. Anno a PCWorld-ös CD-ről minden 2. progit kipróbáltuk. :)
Szóval gyorsan elhasználódott a rendszer.
Most ~ 1,5 éven át bírta egy Vista. Nem is volt vele gond, csak gondoltam ideje átállni a trendi W7-re. :) Most az van fenn. Szóval manapság már semmi kedvem rendszer újrarakni, ezért inkább vigyázok rá és / vagy rendbe teszem időszakonként.

(#22) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én ált. félévente szoktam, de most el vagyok havazva és már 8 hónapja van a win7.

Lusta is vagyok hozzá, meg aztán alig lassabb, mint novemberben.

(#23) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Én az XP-met rendszeresen szétbarmoltam, úgyhogy az 1-2-3 hónapnál többet sose bírt. De a 7-es (meg a Vista is) jól tűr mindenféle kísérletet, így konkrétan még nem telepítettem újra őket 1x se... :)

Sent from my keyBoard

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

1,5-2 évente.
Lehetséges hogy idén veszek egy win7et, mert be kell vallani az xp elég elavult rendszer már.
Ezt úgy érzem úgy érné meg a legjobban ha eladnám a mostani lapost és az új gépet már win7-el venném.
Sajnos ubuntun több programot nem tudnék használni csak hegesztéssel...
Ennek az egésznek az a lényege, hogy nem szeretek újratelepíteni, mert utána 3 hétig állítgatok ezt azt. Ismerősöknek jóval gyakrabban segítek benne.

[ Szerkesztve ]

(#25) localhost válasza 33as (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyakorlatilag soha!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) vans?


vans?
őstag

~ 2 év.

hábm bábm

(#27) Ice!?


Ice!?
őstag

Az xp-imet gyorsabban váltottam mint boxeralsót.
A mostani win7em január eleje óta megy, bár már eléggé ráférne egy jó kis újrahúzás.

[ Szerkesztve ]

(#28) #40835072


#40835072
törölt tag

2-3 havonta! :R

(#29) doc


doc
nagyúr

kb. 7 eve raktam Slackware Linuxot a gepre, azota mar a harmadik vas van alatta, de meg nem telepitettem ujra, nem is tervezem, minek mikor tokeletesen mukodik minden :)

[ Szerkesztve ]

(#30) elithun


elithun
őstag

Xp-vel fél évente kellett újratelepíteni.
Most,hogy Win7-et használom már nem kell újratelepíteni, az idei tanévet kihúzta eddig. (Még van 1 tanítási nap. :DDD )

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#31) csimave


csimave
tag

XP: 4 havonta
de mióta Win7-em van, azóta még nem lett újratéve és már 1 éve ez van.

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#32) wiggen123 válasza doc (#29) üzenetére


wiggen123
aktív tag

:Y :R

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#33) Lenry


Lenry
félisten

ha nem tudom helyrerugdosni, vagy alaplapot cserélek alatta.
utoljára hardverhiba miatt telepítettem újra a Windowst 1 éve. (azt hittem a Win hibája)
Linuxot még egyszer sem telepítettem újra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) RootRulez


RootRulez
félisten

Na erre épp van egy táblázatom. Pár éve lejegyzem, kíváncsiságból... K

katt a képre a nagyításhoz...

Egyébként ez a W7 stabilnak mondható. :K Már 220 napja megy és nem érzem, hogy megfáradna (kopp-kopp-kopp) Egyébként volt olyan is, hogy egy nap 3-4x kellett telepíteni, mert mindig más volt a gikszer... De ez már a múlté. éljen a rutin!! :))

═════════════════════════════════════════

(#35) joey04


joey04
titán

2-3 év. kb ennyi idő alatt cserélek komplett gépet, menne tovább is

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) #97544192


#97544192
törölt tag

én átlagosan 1 évente telepítek újra, mert általában úgy belassul, mint az állat :U

fél éves bump ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) caizzz


caizzz
aktív tag

Kb félévente. XP korában még gyakrabban, az hamar megfeküdt/belassult. A Vista-lineos cuccok már jól bírják, általában csak azért teszem újra, hogy rend legyen a rendszerpartíción, úgyis autobackupom van cloudba/stb. szóval nyűggel nem jár.

OFF: Amúgy nálam is volt anno még az ikszpével, hogy vagy 3x kellett felrakni egymás után, mert valami fos volt, és irdatlan lassú lett már telepítés után is, meg dobálta az anomáliákat. Tán ez még RTM/SP1 korszakban. Aztán a második-harmadik reinstall hirtelen jó lett. Ez valami fura varázslat, vagy nem tudom, értelmes magyarázatot nem találtam rá akkor, hogy mit is b*sz el a telepítő. :D

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#38) ollie


ollie
MODERÁTOR

XP, kb 3 évente.

Nem azért, mert alig vannak programok (sőt, tele van játékkal), hanem mert vigyázok. Pl: nem használok registry buherálókat, azok sokszor több bajt okoznak, mint amennyi előnyük van.

***

(#39) Polllen


Polllen
nagyúr

Átlagosan 2 évente lehet...

Legutoljára idén február végén tettem újra a vista-t, mert lejárt a win7 RC ingyenes időszaka... (és nem tartok 2 fő rendszert)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) kmisi99


kmisi99
addikt

kb évente! Ugyanis én fél év alatt szépen gallyra vágom a win7 et és úgy kell összefoltozni de nem lesz 100% os de még nagyon jól használhatóXD

(#41) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Újraelpíteni soha. :)
Először feltelepítem, aztán csinálok egy mentést Norton Ghost-tal. Felrakom a drivereket, és a használt programjaimat, aztán újra Norton Ghost. Ha valami hiba van, az utóbbit szoktam visszaíratni, de ritkán kell. Nemrég bekaptam valami egzotikus vírust, és nem bírtam levakarni, akkor ghosttoltam vissza.
Leöltések, minden fontos másik meghajtón van.

(#42) akom


akom
senior tag

Ismertem egy srácot aki beteges windows telepítő volt.
Olyanra gondoljatok hogy akár heti rendszerességgel többször is ujra telepítette az akkor még 95, 98 as rendszerét.
Végén annyira pro volt hogy fejből tudta a cd key eket. :W

(#43) Silent77


Silent77
veterán

XP-t 5 éve telepítettem fel, lassan indul, de tökéletesen működik.
Win 7 is több mint 1 éves, egyelőre nem tervezem újratelepíteni. :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.