Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Én vodás vagyok de még egyszer nem volt a telefonom 4G hálózaton... Pedig HTC-m van.

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos Szegeden a Telekom esetében S6-on a 4G 1-2 vonalnyi az adótorony közelében is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) kengyel válasza F_Gergely (#1) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam meg Pesten belül szinte mindenhol van . Szépen halad a Vodafone, csak így tovább .

kengyel

(#4) anulu válasza F_Gergely (#1) üzenetére


anulu
félisten

nekem i6-tal stabilan 4G.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Czementhy válasza F_Gergely (#1) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérdezz rá. Nekem is így lett. Ha jól tudom a Vodánál a készülék alapján megy a 4G szolgáltatás (és nem előfizetés szerint).

(#6) domos válasza F_Gergely (#1) üzenetére


domos
senior tag

Nem minden HTC 4G képes.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) Csapoati válasza Czementhy (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Flottasoknak sem nagyon volt 4G tudtommal, nekem nyaron engedelyeztek maguktol.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem egyszer működött a 4g mikor adták a nyári 3gb-ot. Akkor jött is 1 sms, hogy beállítódik a telefonom és h újra kell indítani. Azóta újraraktam a telefont és megint nincs 4g. Pedig már frissítettem a APN beállításokat is. meg kértem új konfigurációs sms-t is de semmi.

Azért próbáljátok meg ti is!
Ezen az oldalon kérhetik a saját telefonotokra a konfigurációt

Ha meg nem megy akkor cs..ssze meg a vodafone. Már minden más szolgáltatónál 4g van, ráadásul a havidíjon is emeltek.. :(((

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#9) samu74 válasza Czementhy (#5) üzenetére


samu74
addikt

Előfizetés alapján megy.Asszem a Go + csomagtól aktív a 4G.

-----------

(#10) akosxyz válasza samu74 (#9) üzenetére


akosxyz
senior tag

Go+-ban tuti aktív :) Igaz a mostani telefonom nem 4G képes,de az előző az volt és akkor is Go+-os voltam :)

(#11) Janaboy


Janaboy
veterán

Nekünk most aktiválták vagyis aktiválták volna és akkor mondta az ügyfélszolgálat, hogy az 1 gb alatti csomagokra nem aktiválják..nekem véletlenül megcsinálták, de az üzletin belül a többire már nem akarták :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#12) F_Gergely válasza domos (#6) üzenetére


F_Gergely
őstag

4G-s a telefonom, 2 GB adatopcióval.

(#13) Janaboy válasza F_Gergely (#12) üzenetére


Janaboy
veterán

Hívd az üsz-t és kérd hogy aktiválják be..

Janaboy

(#14) F_Gergely válasza Janaboy (#13) üzenetére


F_Gergely
őstag

köszi sikerült :R

(#15) Janaboy válasza F_Gergely (#14) üzenetére


Janaboy
veterán

Nincs mit, ez gyors volt :P :C

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#16) Jeanne d'Arc

Dicseretes, talan egyszer elhagyom majd magentaekat

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#17) ollie válasza F_Gergely (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a kijelentés kb olyan, mint a "még egyszer sem voltam nővel, pedig heteró vagyok". ;]

***

(#18) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dícséretes, de én jobban örülnék ingyen wifinek a metróban. :D

Live-Die-Respawn

(#19) F_Gergely válasza ollie (#17) üzenetére


F_Gergely
őstag

na igen, de én is eddig úgy tudtam hogy csak bizonyos tarifacsomagokkal rendelkezők, jogosultak 4G használatára.

(#20) dredd17


dredd17
tag

Én annak is örülnék, ha munka közben lenne minden településen térerő! 😈

(#21) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nekem szinte mindig 4G-n megy a lumia 625 (Pesten). Néha csak H+ :DDD

(#22) Dominó85 válasza balazs1022 (#8) üzenetére


Dominó85
veterán

Sajnáljuk. Nincs elérhető beállítás.

Sajnáljuk. A telefon nem tud beállítást fogadni.
Check the standard values here

Lenovo K50-t5

Vicc baszki. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#23) Csapoati válasza Dominó85 (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nincs benne 800-as LTE, az lesz ott a gond szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem meg nem kuldi el az sms-t :(((
Hivtam oket is de csak geppel tudtam eddig beszelni...

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#25) Dominó85 válasza Csapoati (#23) üzenetére


Dominó85
veterán

Azzal én tisztában vagyok, de a másik két magyar sávot tudja. És tudtommal a metróban 2100Mhz a sáv, nem 800. ;) Amúgy meg untig elég a 3G nekem. De ma amúgyis megyek dolgozni a Bocskaira, meglássuk lesz-e 4G. :C

* Péter - 06302461862 *

(#26) Csapoati válasza Dominó85 (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy Budapesten mindenhol 2600-as a Voda LTE-je, de Dél-Pesten nuku 4G ezen a frekin, a 800-at meg az én telefonom se tudja sajnos. Mondjuk engem annyira nem izgat, a HSDPA+ bőven elég a böngészéshez, streamelni meg letöltögetni nem szoktam útközben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) turbulencia8 válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


turbulencia8
őstag

4G-n nem tudsz telefonalni, ugyhogy ez a megfogalmazas igy pontatlan.

(#28) janeszgol válasza turbulencia8 (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Már fél éve lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) turbulencia8 válasza janeszgol (#28) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Telekomnal is? Az en telom pl. mindig atvalt 3G-re hivas alatt.

(#30) kali válasza turbulencia8 (#29) üzenetére


kali
legenda

a volte lenne az, az egyik hazai szolgáltató már tesztelgeti - jövőre készül hivatalosan bevezetni -, de volte képes készülék kell hozzá, illetve más feltételeknek is meg kell felelni.

janeszgol; ez sem igaz így általánosságban kijelentve, legalábbis hazánkban.

[ Szerkesztve ]

(#31) turbulencia8 válasza kali (#30) üzenetére


turbulencia8
őstag

Errol most hallok eloszor.

(#32) orion1025


orion1025
őstag

Má' megint pest.... Inkább gyúrnátok a falvak közötti légüres terekre, ahol órákig kell térerőt vadászni, nem ám a négy gét....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#33) Csapoati válasza orion1025 (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hol élnek többen (szigorúan gazdasági szempontból nézem a dolgot)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) orion1025 válasza Csapoati (#33) üzenetére


orion1025
őstag

Az egy dolog, csak leszarják a nagyobb városokat is, minden a nem is nevezem semminek pest körül forog... Eddig is unalmas volt, ezután is az lesz.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#35) #13110016


#13110016
törölt tag

Vodás vagyok, de egy vicc kb. a hálózatuk. Ha LTE-t bekapcsolom a térerő kettesen van. Volt, hogy mellettem volt a telefon és kaptam az sms-eket a nem fogadott hívásokról. Ja, és Pesten élek. Így meg kell elégednem a 3G-vel. Sim meg kb 2 hónapos.

(#36) turbulencia8 válasza #13110016 (#35) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Telekom se jobb, blackberry.net APN-nel eldobálja a BB-szolgáltatást, a Vodánál ilyen gond nincs pl.

(#37) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Pont ezeket kerülöm. Se Woda, se Pest, se Metró.

(#38) Genesistibi


Genesistibi
tag

Zsír!!

Engem meg vas megyében (Szombathely mellett) folyton eldob a hálózat... :C

(#39) moleculez válasza Fejvadi (#37) üzenetére


moleculez
veterán

😁😁

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) akosxyz válasza #13110016 (#35) üzenetére


akosxyz
senior tag

A telefonnal nem lehet gond?

(#41) Louro


Louro
őstag

Az egész 4G és a jövőbeni 5G egy bullshit. Youtube-huszároknak és torrentfreak-eknek való, akiknek korlátlan a netjük telefonra is.

Böngészésre, online rádióra - miközben van fm rádió is a telefonon - bőven elegendő a 3G is. Csak egy újabb érv, hogy telefonokat cseréljenek az emberek.

Metrón végignézve a telefonokat vagy Facebook vagy Messenger vagy Viber vagy szimpla böngészés megy. Lehet háttérben Youtube vagy webrádió, de akkor sincs leterhelve annyira, hogy 1000Mb/s sebességgel száguldjanak az emberek.

Na meg 4G mellé akkor arányosan az adatmennyiség is nőhetne.
Természetesen hasraütésesen - de szorgalmasabbak számolhatnak - míg 3G-vel 4GB anyag 1 óra, addig 4G-vel fél óra. (Viszonylag jó lefedettség mellett. Ez most nem a lefedettségről szóló cikk.)

Mess with the best / Die like the rest

(#42) h3lios


h3lios
addikt

Azoknak akiknek nem megy a 4G, lehet hogy SIM csere kell, mert a régi kártyákon nem működik a dolog. Sok esetben új telóban van már, csak vágatva volt, ezért el is felejtkezik róla az ember. :D Főleg nyár elején sok kártyát cseréltünk emiatt az ügyfeleknek.

B-tag: H3lios#2825

(#43) Dominó85 válasza h3lios (#42) üzenetére


Dominó85
veterán

4 hetes Voda kártya (direkt 4G-s) és sehol egy nyamvadt LTE vagy 4G jelzés. A Voda egy szánalmas és hazug szolgáltató.

* Péter - 06302461862 *

(#44) #35193216


#35193216
törölt tag

A sima GSM hálózatukat mikor fogják elfogadható lefedettségűre fejleszteni? Mert én úgy 5 éve pont emiatt hagytam ott őket.

(#45) ollie válasza Louro (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Messze van a bullshittől. Egyrészt a 4G kevésbé eszi az akkut a 3G-hez képest, másrészt vannak helyek Magyarországon, ahol 2G és 4G van, de 3G nincs. Na, utóbbi helyeken nagyon nem mindegy, hogy 2G-n kell-e netezned, vagy a telód képes a B20-ra. A 3G hálózatot már nem fogják fejleszteni, sőt, valszeg inkább vissza fog fejlődni idővel, mert a 4G-re fognak elsősorban koncentrálni a szolgáltatók.

***

(#46) draco31


draco31
veterán

Én még mindig a 3G-re várok.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#47) viktorhu válasza F_Gergely (#1) üzenetére


viktorhu
veterán

Budapesten nagyon szépen megy a Vodán a 4G, és vidéken is csomó helyen 3G van, ahol másnál max edge megy - jól jött nekik a 900 MHz-es WCDMA. Nemrég váltottam T-ről, és egyelőre örülök, hogy megtettem :)

(#48) Louro válasza ollie (#45) üzenetére


Louro
őstag

Akkut nem az viszi el szerintem( ! ). Inkább a nagy kijelző, max fényerőn. Ott kellene fejlődni.

Mire a 4G elterjed, úgyis jön az 5G és így tovább. Az én szememben az örök körforgás. Internet esetén se vágyok a gigabites sebességre. Legyen betonstabil 10-15 Mbit/s és nem szitkozódok. Nem torrenthuszárkodok és inkább letöltöm azt, amit hallgatni ( ! ) szeretnék és nem stream-elem Youtube-ról.

De tényleg nem szeretnék flame-elni, mert ezt több helyen is megvitattuk. Az internet kihasználtságát, hogy az emberek mennyire használják ésszel a netet.

A tiniknek az kell, hogy legyen mindenhol térerő az intsagram, twitter, fb, messenger miatt. Idősebbeknek szintén FB és hírportálok. Szóval amiben fejlődni kellene az ahogy előttem is írták, az a lefedettség. Hiába a 98,4%, ha a lefedett helyen vadászni kell az erőt még Obiwan-nak is.

Mess with the best / Die like the rest

(#49) Dominó85 válasza viktorhu (#47) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem egyszer sem mutatott még 4G-t a teló. Igaz a800Mhz-et nem, de a többi sávot tudja FDD-n. Szóval ezt akkor hiszem el, ha látom. 4-es metrónál dolgozok, elvileg ma reggel 8-tól a teljes vonalon van 2600Mhz-es 4G. Aham... hol? Csak mert Keleti és Újbuda központ között sehol se. És direkt megkértem pár kollégát, hogy ő is nézze meg... Humbug, kamuzós és nagyon gyerek cipellőben jár a 4G ebben az országban. A mai napig úgy hirdeti a Voda a 3G-jét/ hogy 900 és 2100Mhz-en az ország 99,1% le van fedve... Vettem észre az elmúlt X évben, ja bocs mégsem vettem észre. :C :))

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#50) ollie válasza Dominó85 (#49) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gyanítom, hogy az előfizetésedben nincs bekapcsolva a 4G, mert Budapesten kéne lennie nálad 4G-nek.

***

(#51) csernak75


csernak75
senior tag

A telenornál egy 7 ezer fős kisvárosban borsodban általában ilyet mérek: (de 40/10 alá sosem megy)

Mivel a csomagom 60/10Mbps-ot enged.

Vodafone 4g még nincs erre, és ha lesz is nem hiszem hogy gyakori lesz rajta az ilyen sebesség! :D

[ Szerkesztve ]

(#52) Dominó85 válasza ollie (#50) üzenetére


Dominó85
veterán

Személyesen mentem be és cseréltettem le a 3G kártyámat és a szerződést is 4G-sre. Így a mocsadékok újabb 2 évre megkötötték a kezem. Sajna nem tudom eldönteni, hogy a T-Homokozó, a VödörFone vagy a TeleNyomor a legundorítóbb szolgáltató kis hazánkban. Szerintem közel hármas holtverseny lenne. :))

* Péter - 06302461862 *

(#53) balazs1022


balazs1022
őstag

Nah vegre ma jott az sms aktivaltak a keszulekemen a 4g-t, plusz szolt egy ismerosom h neki is. Nem kerult plusz ktg-be . persze honap elejen jeleztek h kapcsolni fogjak, de csak most tortent meg. Vegre kecskemeteb kivul hasznalhato.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#54) H.Istvan25 válasza Dominó85 (#52) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Szerintem még a Voda a legkorrektebb. A legrosszabb pedig a telenyomor (főleg hálóztra)

Huawei Mate 9

(#55) #35193216 válasza H.Istvan25 (#54) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nekem mindhárommal volt tapasztalatom, egyiket sem szeretem, de legjobb tapasztalatom a T-vel volt, ugyanakkor szoros a verseny a Telenorral, és utóbbi az olcsóbb, a Vodafone viszont nagyságrendekkel rosszabb szolgáltatást nyújt a másik kettőnél, már ha gyakran elhagyjuk Budapestet és a nagyobb vidéki városokat, igazából én félmobiltelefonnak vagy városi mobilhálózatnak is szoktam nevezni emiatt, ehhez képest kb. a Telenorral vannak egy szinten árban, pedig nagyjából a fele ár lenne arányban az alacsonyabb minőségi szintjükkel.

(#56) Dave1984 válasza #35193216 (#55) üzenetére


Dave1984
őstag

Te mit szivtal? Pont a Vodafone az a szolgáltató ami városon kívül is stabil 3g-t biztosít! 4g szerintem tök felesleges mivel nem lehet hívást bonyolítani! 3g nélkül meg nincs HD hang szóval...
S nevetséges adatkorlatos csomagokrol már ne is beszéljünk!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#57) H.Istvan25 válasza #35193216 (#55) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hát nekem pont vidéken jobb a tapasztalatom a Vodával mint a telenyomorral.

Huawei Mate 9

(#58) #35193216 válasza Dave1984 (#56) üzenetére


#35193216
törölt tag

A Vodafone-nál már a sima GSM lefedettséggel súlyos gondok vannak, ezt tapasztalatból írom, mert mint írtam, mindhárom szolgáltatóval volt tapasztalatom, évekig volt T-s és Vodafone-os kártyám párhuzamosan, most meg T-s és Telenoros, míg az asszonynak eközben végig volt Telenoros (is). Az átlagosnál persze többször járunk túrázni belföldön (is), leginkább akkor jön ki nagyon a különbség a Vodafone és a másik kettő között, de volt hogy elsőrendű főúton vagy vasúti fővonalon futottam bele a Vodánál hiányosságba. Apósoméknál, egy 20 ezres város külvárosában meg csak a ház egyik felében volt úgy-ahogy Vodafone lefedettség, míg a másik két szolgáltatóval nem volt gond. Az lehet, hogy ahol van GSM lefedettsége, ott jóval nagyobb arányban van 3G is a Vodafone-nál, de ez csak azt jelenti, hogy esetleg dual simes telefonba másodlagosnak, csak netezésre jó ötlet lehet a Vodafone-os kártya, egy Telenoros vagy T-s kártya mellé, hogy emellett zöldövezetben is elérhető maradjak.

Szerk.:
És nem a telefon volt selejt, amivel a vodás kártyát használtam, mert előtte és utána T-s kártyával is használtam.

[ Szerkesztve ]

(#59) #71835392 válasza Dave1984 (#56) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem szívott semmit, hanem kb 5 éves tapasztalatairól számol be. A régi hálózata tényleg "szellős" volt a másik kettőéhez képest, de a teljes hálózatmodernizáció óta minden téren felveszi a versenyt a másik kettőével, bizonyos paraméterekben jobb is.

(#60) #71835392 válasza #35193216 (#58) üzenetére


#71835392
törölt tag

Bullshit!
A hálózatcsere óta, kb 2 éve semmivel nem rosszabb a Vodafone hálózata, lefedettsége a másik kettőénél. Sőt, ahol van térerő, ott 99%-ban 3G is van, ezt az országban egyedül csak a Voda tudja. Az új Huawei hálózatuk nagyon jó lett.

És marhára nem adott pár helyszín alapján kell itélkezni lefedettséget illetően, hanem összességében kell nézni. Tudok neked ellenpéldát mondani, nem is egyet ahol Voda térerő van, T-s meg nincs, csak minek?

(#61) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Pont tegnap figyeltem meg, hogy otthon a lakásban idáig mindig alig volt térerő, 3G esélytelen mindig visszadobta 2G-re, Bakker nézem ma a telót 4G.
Az létezhet, hogy a 3G gyengébb mint a 4G ?

(#62) Kékes525 válasza F_Gergely (#61) üzenetére


Kékes525
félisten

Általában nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63) #35193216 válasza #71835392 (#60) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nem néhány helyszín alapján ítélkezek, hanem sok helyszín alapján, mert mint írtam sokat túrázok belföldön (is), így sokfelé megfordulok. Magam is találtam ellenpéldát, de az ritka, mint a fehér holló. A sima GSM lefedettségük meg nem javult jelentősen a fejlesztés óta papiron, ami vagy azt jelenti, hogy abbahagyták a hazudozást, vagy hogy ezen a téren nem változott semmi.

Igen, mint írtam, elhiszem hogy majdnem mindenütt van 3G, ahol lefedettségük van, de nekem a sima GSM lefedettségük kevés, mert gyakran járok olyan helyen, ahol nincs. Egyébként anno pont a Voda volt, amelyik elkezdte lakosság és nem terület arányosan hirdetni a 3G lefedettségét...

(#64) balazs1022 válasza Kékes525 (#62) üzenetére


balazs1022
őstag

Hat pedig de. En eleg arnyekolt helyen vagyon. Nekem is 3g-n 5-10 perc volt mire betoltott egy oldalt. De volt h be sem toltotte idotullepes miatt. Most olyan gyors mint egy wifi.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#65) Kékes525 válasza balazs1022 (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Az hogy neked milyen, az nem jelenti az átlagot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) Louro


Louro
őstag

Szerintem a térerő eléggé masszívan készülékfüggő. Ha mindenkinél egyforma lenne, akkor lenne egyértelmű összehasonlítás. Így sajna nagy a szórás.

Mess with the best / Die like the rest

(#67) ollie válasza F_Gergely (#61) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Simán. Sőt, vannak Magyarországon olyan környékek, ahol csak 2G meg 4G van, de 3G nincs.

***

(#68) Kékes525 válasza ollie (#67) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem tudtam. :( :B

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69) #35193216 válasza Louro (#66) üzenetére


#35193216
törölt tag

Na de én ugyanazzal a készülékkel is használtam T-s és Vodás kártyát is.

(#70) orion1025 válasza Genesistibi (#38) üzenetére


orion1025
őstag

Ugye, erről "beszéltem"... (Szombathely)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#71) #71835392 válasza F_Gergely (#61) üzenetére


#71835392
törölt tag

Simán!
Ha ahol tapasztalod 2100mhz-es cellán megy a 3g, akkor a 800mhz-es cellán lévő 4g erősebb lesz, vagy ha a 3g-s antenna más irányba néz mint a 4g-s antenna, akkor is lehet ilyen.

(#72) #71835392 válasza ollie (#67) üzenetére


#71835392
törölt tag

A másik kettőnél igen, a Vodánál a 900-as 3g miatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#73) #71835392 válasza #35193216 (#63) üzenetére


#71835392
törölt tag

Pont hogy a "sima GSM" lefedettségük javult jelentősen, ugyanis a régi, szarul megcsinált NSN rendszert kukázták, helyette lett GSM-en is Huawei rendszer, nagyobb kapacitású cellákkal normálisan kiépítve. A 2100-as 3g addig is Huawei volt. Azt is értsd meg, hogy ahol van GSM lefedettség, ott van 900-as 3g is.

(#74) H.Istvan25 válasza #71835392 (#73) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez igaz, én is észrevettem javulást még a csere után. Olyan helyeken ahol odáig akadozott a hívás (főleg épületekben), a csere után minden hibátlanul ment.

Huawei Mate 9

(#75) #13110016 válasza akosxyz (#40) üzenetére


#13110016
törölt tag

Jogos a felvetés, de két telefonnál is ez volt. Most a Samuval, előtte meg a Z1-gyel is ez volt a gond. Azért lett SIM csere is. Te is vodás vagy? Neked nincs ilyen gondod?

(#76) akosxyz válasza #13110016 (#75) üzenetére


akosxyz
senior tag

Vodás vagyok, de nem LTE-s a telóm. Én simán 3G-t használok, de nincsenek ilyen gondjaim.

(#77) #13110016 válasza akosxyz (#76) üzenetére


#13110016
törölt tag

3G-vel nekem sem.

(#78) akosxyz válasza #13110016 (#77) üzenetére


akosxyz
senior tag

Fu akkor fogalmam sincs :S

(#79) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes, örülök ennek a hírnek, csak az bánt, hogy Magyarország keleti részénél közel a román határhoz a vodás mobilnet csak 2G sebességgel megy csak. Fel kell mennem Pestre, hogy a metróról tudjak 4G-zni?! Na ne!

(#80) samu74 válasza pomorski (#79) üzenetére


samu74
addikt

Elég ha Debrecenig mész. :) nehogy azt hidd hogy pl. a telenornál jobb a helyzet... Vidéken lakom én is,és ahol nekem vígan megy a 3G(voda) , a telenoros cimborám 2G-n "hasít".

[ Szerkesztve ]

-----------

(#81) #71835392 válasza pomorski (#79) üzenetére


#71835392
törölt tag

Sajnos a határok mentén szinte mindháromnál ez a helyzet, örülj, hogy egyáltalán 2g lefedettség van, mert sok határ menti településen még az sincs.
Ez van, mikor a magyarországi cég tervezőmérnöke figyelembe veszi, a nemzetközi frekvencia koordináció szabályait, a külföldi szolgáltatók meg tojnak rá nagy ívben, (a rádió, tévéadásnál ugyanez a helyzet).
Nem egy határmenti részen jártam már, ahol a magyar szolgáltatók 2g lefedettsége már akadozott, de a szomszéd országból jött át a 3g full térerővel. No comment...

Ha van rá energiád, ellenőrizd itt a lefedettséget, aztán lehet napi szinte bombázni e-mailben az ügyfélszolgálatot és kérvényezni a fejlesztést. Ha a térkép szerint esetleg van ott 3g, akkor meg panaszt kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#82) #71835392 válasza samu74 (#80) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nagyon kevés olyan hely van, ahol nincs Voda 3g, ellenben van Tébetűs, fordított helyzet viszont rengetegszer fordul elő. Semmi csoda nincs benne, ez az UMTS900, a másik kettőnél valamiért nem vezették be. UMTS900 nélkül a Vodának is pont olyan kaki lenne a 3g lefedettsége, mint a másik kettőnek.

A megoldás az LTE800, ami szerencsére a két tébetűsnél már majdnem országos és a Voda is jön fel rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#83) samu74 válasza #71835392 (#82) üzenetére


samu74
addikt

Na igen, csak a voda is inkább a 2600-as LTE hálózatra kellene inkább "gyúrjon",mert sok telefon nem tudja a 800-as LTE-t.Pl. az enyém se...Lenovo vibe x2-Cu.Meg úgy tudom hogy nyugaton is jobban a 2600-as frekvencia van elterjedve.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#84) kali válasza samu74 (#83) üzenetére


kali
legenda

a 2600 MHz "hatótávja" gyenge, pláne a 800 MHz ellenében, azzal nem éri meg nagyobb területeken szórakozni, a telekom is csak inkább a határmenti városokban használja, ahol legalább nem lóg át túlzottan a határon, illetve a fővárosban néhány helyen, de ott is jellemzően összevontan az 1800 MHz sávval, így 300 Mbps lte+ hálót kapva.
nagyobb területeket a 800 MHz sávon lehet leggazdaságosabban lefedni, nem véletlenül az van használva vidéken.
a szolgáltatóknak nem szempont, hogy melyik telefon milyen lte csatornákat/frekvenciákat kezel, amely típusokat ők árusítják, azok minden szükségest, aki meg máshol szerzi be a készüléket, annak pedig saját felelőssége, hogy olyat vásároljon, ami minden követelménynek megfelel, nem pedig kintről behozottat, de eredetileg más régióba szántat, különös tekintettel a kapcsolódó specifikációkra.

(#85) samu74 válasza kali (#84) üzenetére


samu74
addikt

Nem tudom a vidéki városokban milyen frekvencián van vodás LTE,csak azt hogy a tkomos meg telenoros 4G-t látja a telefonom... a vodásat meg nem... :) mondjuk engem speciel hidegen hagy kinek mi a gazdaságos.

-----------

(#86) H.Istvan25 válasza samu74 (#85) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

800 MHz-en van jelenleg mindenhol Voda 4G

Huawei Mate 9

(#87) kali válasza samu74 (#85) üzenetére


kali
legenda

a nagyobb városokban 1800 MHz, de ha vidék és nem (nagyobb) város, akkor 800 MHz.
elhiheted, a szolgáltatót még kevésbé érdekli, ha a felhasználók egy része olyan készüléket szerez(tet) be, ami a hazai lte szabványoknak nem, vagy nem teljesen felel meg.
a szolgáltatónak adott, hogy mely frekvenciákkal/csatornákkal és milyen arányban gazdálkodhatnak, azt pedig a számukra megfelelő és logikus módon osztják el.

(#88) #71835392 válasza samu74 (#85) üzenetére


#71835392
törölt tag

Képzeld el "nyugaton" is 800mhz-en fedik le a vidéket, mert nincs az a szolgáltató, amelyik kizárólag 1800/2600mhz-cel fed le egy egész országot 4g-vel, az életben nem térülne meg, te meg nem tudnád megfizetni.

Ha meg neked ilyen "leszarom, oldja meg" a mentalitásod (nem mellesleg hányok az ilyen emberektől) akkor én meg azt mondom, úgy kell neked, miért nem néztél utána telefonvásárlás előtt hogy kompatibilis-e a hazai hálózatokkal.
És a két Tébetűsnél se tudod vidéken használni a csodatelefonodat, mert városokon kívül ők is 800mhz-et használnak.

Nem mellesleg idővel szerintem a Vodának is lesz 4g-je 1800-on, kénytelenek lesznek meglépni.

[ Szerkesztve ]

(#89) samu74 válasza #71835392 (#88) üzenetére


samu74
addikt

Te figyelj, én pont tojok arra hogy mi éri meg a szolgáltatónak... :) szolgáltasson a létező minden frekvencián. Mindenhol. Majd ha lesz időm, sajnálni fogom őket...

-----------

(#90) kali válasza samu74 (#89) üzenetére


kali
legenda

ilyen soha nem lesz, sehol sem.
technikailag és üzletpolitikailag sem kivitelezhető.

(#91) #13110016 válasza samu74 (#89) üzenetére


#13110016
törölt tag

Ezt hívják úgy hogy Utópia:D

(#92) samu74 válasza #13110016 (#91) üzenetére


samu74
addikt

Hát igen... :) de ha mindig megelégednénk azzal ami van, eregethetnénk a füstjeleket. :)

-----------

(#93) H.Istvan25 válasza #71835392 (#88) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

De,van szolgáltató ami 1800-al lefed egy országot. Ausztriában a Drei csak 1800/2600-on szolgáltat 98%-os lefedettséget: [link]

Mondjuk ez tényleg nem jellemző mindenhol. A Voda meg a 2100-at is bevetheti, ha mindenkinek elérhető lesz a 4G, akkor a 3G-n nagyon sok kapacitás szabadul fel

Huawei Mate 9

(#94) #13110016 válasza samu74 (#92) üzenetére


#13110016
törölt tag

Még azt se. Csak ülnénk a barlangba, azt néznénk ki a fejünkből

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.