Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Teljesen feleslege Notebookból 17"
Rosszabb, mint egy asztali gép, hordozni meg ezt is nehéz.

(#2) Mr.Csizmás válasza kenand (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, fészbúkozni jó lesz a kicsi is a hipstereknek.

aki meg dolgozik vele, úgyis komolyabbat vesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Hmmm, kicsit meglepődtem, hogy a 17"-o eladásai ennyire csekélyek a többihez képest!

(#4) mariomahmoud válasza Angel1981 (#3) üzenetére


mariomahmoud
tag

Nekem van 17'-es MBP-om, valahogy a kisebb felbontás ellenére a 15'-et sokkal jobban szerettem, állítólag eladni sem könnyű. Kiváncsian várom az új szériát! :C

Üdv. Mario

(#5) attiati


attiati
veterán

ugyanitt szívesen átveszek megunt semmire való 17"-os macbook prokat ;]

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Drága, nagy, ergo a fene sem cipeli. De akkor meg minek a 17-es macbook?
Az iMac szebb és jobb is szerintem...

(#7) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha meg éppen nagy képernyő kell a munkához, 17-esnél nagyobb külső monitort érdemes használni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) feliks


feliks
senior tag

Az senkinek nem jutott eszébe, hogy nem a termék, hanem az árazás a problémás? 17''-os notit baromi nehéz találni manapság, pedig van, akinek kifejezetten lenne rá igénye, és fizetne is érte épeszű határokon belül(én).. De a 17-es MBP-k ára baromira messze van az egészségestől, inkább az "elgurult a gyógyszerük ezeknek?" kategória..

[Be Happy]

(#9) Warter


Warter
őstag

Így van, hordozhatóság szempontjából jobb egy 13-15"-os noti. Ha meg kell a nagy képernyő akkor rá kell dugni egy külső monitort.

(#10) feliks válasza attiati (#5) üzenetére


feliks
senior tag

:C

Warter: Meg van, aki folyton útközben van. Akkor cipeljek magammal monitort? :DDD A súlyát elbirom, nem vagyok még 70éves, a mérete meg lehet kicsit nagy, de cserébe használni is jobb..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#11) mariomahmoud válasza Warter (#9) üzenetére


mariomahmoud
tag

Osztom a véleményt! :R

Üdv. Mario

(#12) Warter válasza feliks (#10) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudom ki, hogy van vele, de én még a 15-öst is utálom cipelni, nem, hogy egy 17-est, pedig én se vagyok 70 éves. Monitor meg van otthon és a melóhelyen is. Ha meg egyéb helyen kell használnom, akkor megoldom a kisebb képernyővel. Hangsúlyozom nekem többet ér a hordozhatóság, mint a nagyobb méret.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gubek-Einste

A 17"-os notebook-ok az a kategória, hogy az ember leteszi és ott hagyja, nem egy minden nap hozom-viszem. Neten láttam képeket 17-es MBP-ról, stabil helyen kiépítve külső billentyűzettel és egérrel, n+1 USB-s eszköz csatlakoztatva + külső monitor is volt rádugva.
Egy 21"-os iMac jobban megéri és még többet is tud, nagyobb kijelező, HDD, gyorsabb alkatrészek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14) T-bag


T-bag
tag

Nem értem mi a gond a 17-essel most akarok 18,4 -es notit vásárolni. Nem cipelem naponta csak hetente kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#15) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Hát én sem cipelem, talán fél év alatt egyszer vittem ki a lakásból. Amint tehetem lecserélem, de megvárom ameddig kijön az uj iMac, ami várhatóan 1-2 hónap.

Üdv. Mario

(#16) feliks válasza Warter (#12) üzenetére


feliks
senior tag

Én sem szeretem cipelni, de nem sokkal rosszabb, mint a 15-ös Thinkpad t61p-t.. Ha a kényelem a szempont, akkor meg 12-13'' az optimális hordozhatóságra, de azon meg dolgozzon az, akinek a munkája nem több, mint böngészni.. ;]

[Be Happy]

(#17) KAMELOT válasza kenand (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja aki okos az vesz notebookot + 32-es TV-t :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18) Gusztáv válasza feliks (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Akkor te vagy az egyik az 50.000-ből :DD . Nem azt mondják, hogy értelmetlen, hanem hogy egyszerűen gazdaságilag nem éri meg. Tesóm is egy 17"-os Dell-el mászkál, ő CAD-ezik és sokszor van, hogy helyszínen kell valamit megrajzolni egy felmérés alkalmával.

Laci

(#19) fordfairlane válasza T-bag (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem értem mi a gond a 17-essel

Hát az a gond, hogy nem fogy.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Igény biztos lenne rá, de nem épp tömegtermék, ha igazak a számok. Márpedig az Apple az elmúlt pár évben inkább a tömegnek, az alkalmi felhasználóknak fejlesztett termékeket, nem a professzionális vonalnak. Üzletileg a könnyebb, kisebb, szebb notebookoknak van piaca, nem a nehezebb, vastagabb nagyobb teljesítményű modelleknek. A pletykák szerint az idén a macbook pro-ból is száműzik az optikai meghajtót és tovább nyomják a cloud marketinget. Ha tehetnék eltűntetnék a dedikált GPU-t is, hiszen helyet foglal, melegszik, hűteni kell és áramot fogyaszt, vagyis csak olyan dolgokat csinál, amit ma nem illeszkedik az Apple karcsúsítási tervébe. Ha az AMD nem késett volna ezt nyugodt szívvel megtehették volna Trinity alapon. Vannak aki továbbmennek és azt vízionálják, hogy ahogy eltűnt a macbook, eltűnik a macbook pro és lesz helyette valami más, más néven. A notebookjaik 80%-át már most is dGPU nélkül adják el...lehet hogy lemondanak arról a részről, sőt valójában kevesebbről, mert van akiket szépen meg lehet győzni, hogy a dGPU csak egy zsákutca a múltból, egy elavúlt technológia. 11 és 13 inchre lesz macbook air, 15 inchre meg macbook air pro, vagy plusz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) feliks válasza Gusztáv (#18) üzenetére


feliks
senior tag

Én aztán nem. Hülye lennék Macbookot venni..Illetve vennék én, csak nem ilyen pofátlan áron.. Van egy-két szép 17-es lapos, amire ha kell, felmegy minden különösebb mókolás nélkül az OSX.. ;]

[Be Happy]

(#22) jookomak


jookomak
őstag

Rápillantottam az árakra: ugyanaz a konfig 15 és 17"-os változata közt 80 rugó a különbség. Az valóban sok.
Ellenben nem hiszem el, hogy nem fogynak a nagyobbak. Aki mac-et használ külsős melóknál (hangosítás, helyszíni felvétel stb.) annak úgyis a kocsi viszi a helyszínre, ott meg jobb a nagyobb képernyőt nézni, nem?
Arra rájöttem, hogy nem a kolisok az elsődleges célcsoportja a 700k+ árú gépeknek.

(#23) mariomahmoud válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


mariomahmoud
tag

Teljes mértékben egyetértek, és nagyon sajnálom, hogy egyre inkább hanyolják a normális VGA-kat almásék az ujszériás notebookjaikból. Ilyen szempontból eleve nem voltam megelégedve, nagy réményekkel vártam az uj MBP frissítést, hogy talán lesz benne valami komoly vga, erre most kiderül hogy nem is lesz dedikált vga??? Na ne, remélem azért az iMacben lesz érdemi frissülés VGA tekintetben.

Akinek a hordozhatóság számít, és nem akar cipekedni, talán a tablet gépek jelentik a megoldást, könnyű, vékony, email, böngésző, jútúb.

Üdv. Mario

(#24) Dilikutya válasza kenand (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Aki 17"-os Macbook-al mászkál, az aligha BKV-val utazik, akár munkára használja, akár nem :). Innentől kezdve kényelmesen lehet hordozni, ellenben továbbra is mindig nálad lehet egy normális, munkára alkalmas gép.
Lássuk be, az asztali kivitel nem túl mobil.
Az Apple az iPhone óta nagyon rákapott a kommersz tömegekre, bár ezt már akkor megéreztem, amikor az iMac-be Intel processzort kezdtek tenni, talán a G5 idején.
Professzionális munkára kell a normális gép nagy kijelzővel. Az egy más kérdés, hogy borzalmasan túlárazottak az Apple termékek az azonos tudású egyéb megoldásokhoz képest, akármelyik terméket is nézzük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ezeket híreket érdemes fenntartásokkal kezelni. Ha megérkezik az új design akkor átalakulhat az egész notebook paletta. Lehet, hogy nem ebben a formában megy tovább a 17-es. Ultravékony kerettel a 15-ös kijelzőt szinte bele lehet rakni a 13"-os MacBook Pro házába, a 17"-es kijelzőt pedig a 15"-os házába. Ezen a gondolat mentén az Air szériában is tovább lehetne feszegetni a határokat. Persze ez leginkább "wishful thinking" a részemről, de akár ilyen irányba is mozdulhat a dolog.

Érdekesség képpen használtam pár napra anno 17-es PowerBookot amit egy haverom adott kölcsön. Meglepően jól hordozható gép volt. Az unibody MBP-k esetében is ugyanez a helyzet. Nem sok DTR közelíti a 2.5 cm vastagságot és megy be 3 kg alá. Gyakorlatilag a notebook felhasználók nem kis része cipel ekkora súlyt kisebb kijelzővel, vastagabb formában. Nem hiszem, hogy műszaki paraméterek miatt szűnhetne meg a kategória, tisztán üzleti döntés lesz ez, ha így lesz egyáltalán.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Pont most agitáltam a fönökömnél, hogy a következő beszerzésnél nekem egy 17" MBP hozzanak, erre megszűnik :W :D Én most egy 17"-es celsiust használok az irodában mert kell a mobilitás a házon belül. Haza nem nagyon cipelem, de ha mutatni kell a kollégáknak vagy a főnöknek valamit, vagy a meetingen prezentálni kell, csak felkapom azt kész. Dolgozni meg ennél kisebb nem jó...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#27) Déta


Déta
tag

Fél éve árulom harmad áron... A kutyának se kell. :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#28) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Búcsó az APPLE PRO-któl (mac, és macbook) :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) mariomahmoud válasza Dilikutya (#24) üzenetére


mariomahmoud
tag

Túlárazott, itt a kulcs szó, vinnék azt a 17 hüvelykes MBP-t ha mondjuk 7 kiló helyett 4 kiló lenne....

Üdv. Mario

(#30) Tigerclaw válasza ledgeri (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem Mac Pro lesz még. Valahogy hülyén jönne ki fenntartani és továbbfejleszteni egy külön OS-t csak gyenge gépek számára, és keményen pofára ejtenék azokat a fejlesztőcégeket, akik komoly időt és pénzt áldoztak egy-egy professzionális szoftver mac-es verziójának fejlesztésére.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) Puma K


Puma K
veterán

Kiadnak majd egy 17"-os iPad-et :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) Mr.Csizmás válasza Puma K (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) mariomahmoud válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


mariomahmoud
tag

LOL :)) :C

Üdv. Mario

(#34) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A 17-es gépeknek az olcsóbb kategóriákban sincs nagy piaca.. Csoda, hogy egyáltalán kihozták, mert a kategóriájában jóval drágább a konkurens gyártók termékeinél.. Igaz, ha OSX kell, akkor OSX kell..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35) Puma K válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


Puma K
veterán

iBoard lesz az, még van idejük 2012-ben megjelentetni ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36) Dyingsoul válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem ezen semmi meglepő nincs, engem legalább is nem lepett meg. Egyértelmű, hogy a legkeresettebb méret, az a 15' környékén van. Nem kérdés miért: ez a legalkalmasabb emberi (átlagos) felhasználásra. Optimális tömeg/méret/teljesítmény.

(#35) Puma K: iBoard-al lehet majd szörfölni? :DDD Na nem a 'zinterneten, hanem a habos hullámokon!?! :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#37) Puma K válasza Dyingsoul (#36) üzenetére


Puma K
veterán

Sőt még a kutyádat/macskádat is lekeféli valamint napi 3 alkalommal megsétáltatja ÉS a kutyagumit is felszedi utána annyira tuti jó lesz! :Y ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) Tigerclaw válasza Dyingsoul (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hír szerint a többség ezekből már a 13 inches verziót választja, nem a 15-öst.

Persze átlagos PC notebookok esetén a 14-15 inches méret fogy, hiszen azoknak a legjobb az ár/teljesítmény aránya. Ettől a mérettől lefele vagy felfele már extra felárat kér a gyártó. Egy 12-13 inches subnotebook ugyanolyan drága mint egy 17-es szörnyeteg.

Az Applenél viszont a legkisebb a legolcsóbb és ahogy nő úgy drágul, ezért a mac vásárlók sokkal többen vesznek 11-13 inches gépet, mint nagyobbakat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) M@trixfan válasza Dyingsoul (#36) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mint ahogy írtam, messze hordozhatóbb és jobb dimenziókkal rendelkezik a 17-es MBP mint az átlag 15-ös notik elég nagy hányada, ez nem Toshiba Qosmio :U "On the field" munkára bizonyos dolgokhoz a legjobb modell a választékből. Engem azért lepett meg egy kicsit mert a célközönség körében kb. két objektív, kamera váz, mobil hanginterfész, stb... kerül egyenként annyiba mint egy MBP, tehát kicsit más árérzékenységű a vevőkör, nem a koleszos "übermegmondók" :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#40) Velocity válasza kenand (#1) üzenetére


Velocity
aktív tag

szerintem ez nem teljesen igaz.... nekem 17"os notim van, nincs lemaradva az asztali gépektől, ellenben ha kell tudom hordozni is, és mindenhol hozza azt a munkakörülményt amit otthon. Nyilván nem az a kategória, amit hurcibál az ember ha kell ha nem, mint egy 13-15"os gépet.

Aláírom, hogy nehéz, viszont többnyire autóval jövök megyek, és számomra sokkal többet ér, mint egy 15ös gép (nagyobb kijelző, erősebb hardver stb), egy asztalinál meg pláne.

Azt elismerem, hogy kicsi a piaca ezeknek a gépeknek, ami nem is csoda, kevsen használják olyan jellegű munkára a notit ahol ez a méret indokolt lenne, sokaknak tényleg jobb a kisebb méret. Viszont az hogy teljesen felesleges, szerintem nem igaz...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.