Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Kissé N8-ra hajaz.

Ami nem baj:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) fateless válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


fateless
veterán

Vagy talán az N9-re :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) Cyberpunk válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez kiköpött N9. Kár hogy az a készülék kuka (mármint a rendszer).

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

meg kell hagyni jó ez az n9-es dizájn és még a kapacitív gombok sem rondítják...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) FRENK1988 válasza fateless (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

igaz:) :B

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Kashim


Kashim
őstag

Én csak azt nem értem miért kellett elrontani az egyébként nagyon szolid és elegáns gépházat ezekkel a bazári kinézetű krómos domború műanyag gombokkal? Miért nem lehetett egy fekete matt szögletesebb formájút rátenni? Apróság, de szerintem ezerszer jobban mutatna. Ettől függetlenül szvsz még mindig az egyik legszebb és letisztultabb telefon lesz, ha megjelenik már végre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Lall


Lall
veterán

F@szt mutogatják minden héten 3x. Gondolom van belőle már egy jópár darab legyártva. Nem tudom, minek és mit tököl a Nokia, de a megcsorbult hírnevet biztos nem így kellene visszaszerezni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8) Blyan válasza Lall (#7) üzenetére


Blyan
félisten

Mit csináljanak helytte? :) A Nokia World-ön mutatják be, 26-án (remélhetőleg a másik 3-4 telefonnal).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#9) Oppenheimer válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Fejtsd ki.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10) kiskaktusz válasza Oppenheimer (#9) üzenetére


kiskaktusz
addikt

miért, tán nem kukázták a "meego"-t, ami nem is az? :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#11) DanielK


DanielK
addikt

Nagyon szép, tetszik, talán jobban mint az iPhone... :))

(#12) tome.jr


tome.jr
addikt

a Harmattan-alapú N9-től eltérően ezúttal a készülék jobb oldalán hagyományos kameragomb és egy készülékzár feloldó billentyű is helyet kapott.

Az N9-en is (ugyanott) van a készülékzár.

(#13) tjb007


tjb007
nagyúr

Remélem nem aranyáron fogják mérni (bár úgyis azon fogják).

(#14) Cyberpunk válasza Oppenheimer (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A rendszerre gondoltam hogy kuka mármint a Meego.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Kifejezetten tetszik. De remélhetően nem csak ebben a csodálatos színben lesz.

valami

(#16) kiskaktusz válasza tome.jr (#12) üzenetére


kiskaktusz
addikt

az n9en nincs exponáló gomb

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17) tome.jr válasza kiskaktusz (#16) üzenetére


tome.jr
addikt

Ki beszél exponáló gombról? :U

(#18) kiskaktusz válasza tome.jr (#17) üzenetére


kiskaktusz
addikt

a Harmattan-alapú N9-től eltérően ezúttal a készülék jobb oldalán hagyományos kameragomb és egy készülékzár feloldó billentyű is helyet kapott.

a cikk, de ha már idézted a cikket és valami nem oda illőt találtál, akkor még ezt is meg kellett említeni a teljesség kedvéért

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#19) Karma válasza tome.jr (#17) üzenetére


Karma
félisten

A cikk, bakker :U Sikerült a ló rossz oldalára ráülni :P Az a mondat, amibe belekötöttél, azt írja, hogy van exponáló gomb is, míg az N9-en ez nincs.

Nekem meg elkésni sikerült.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) Alexios


Alexios
veterán

Nem hogy annak a stílusjegyeire építkezik, hanem ugyan az :DDD

(#21) Oppenheimer válasza kiskaktusz (#10) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jah félreolvastam. Azt hittem, hogy ez a készülék kuka a WP7 miatt. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22) tome.jr válasza kiskaktusz (#18) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem sok logikát találok abban amit írsz. Idéztem a cikkből és kiemeltem a mondatból egy elemet ami tévesen lett feltüntetve. Nem látom értelmét annak, hogy az idézett mondat egyéb részeit, amik helyes információkat tartalmaznak, leírjam én is mintegy megerősítésként. A hsz-em célja kizárólag az volt, hogy a cikkben lévő elírásra (készülékzár) felhívjam a figyelmet.

Karma: Ne kezdd te is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Karma válasza tome.jr (#22) üzenetére


Karma
félisten

Nincs tevedes a mondatban.

A 800-nak a jobb oldalon exponalogombja es zargombja is van, az N9-nek nincs exponalogombra, ezert elteroek.Epp hogy a zargombrol nem volt szo, mivel implikalta hogy az mindketton van.

Olvasd ujra egy kave utan :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ezen a "polikarbonát ház" dumán mindig kiakadok... Úgy hangzik, mintha az valami isteni szuper anyagból lenne, pedig a műanyag burkolatú telefonok 99%-a polikarbonátból van... :DDD
Majd a Nokia úgy promózza a következő telefonját, hogy "a ház anyaga politetra-fluoretilén... Ez milyen faszán fog majd hangzani, pedig ez az anyag hétköznapi nyelven a teflon... :((

Minden szavam magánvélemény!

(#25) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Az a hiba a Nokia készülékbejelentős politikájával, hogy annyira túlfeszítik az érdeklődést, hogy a végén érdektelenné válik. Ebben az Apple sokkal profibb.
A készülék maga meg... hát... nem találok rá jó szavakat.
KÉNE!

(#26) AMD Power válasza Oppenheimer (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Én és még sokan látunk benne fantáziát. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27) tome.jr válasza Karma (#23) üzenetére


tome.jr
addikt

Úgy látom, komoly mondatértelmezési gondok vannak.

Az egyetlen elemből kialakított polikarbonát ház és a kijelzőt védő hajlított Gorilla Glass üveg továbbra is adott, ám a Harmattan-alapú N9-től eltérően ezúttal a készülék jobb oldalán hagyományos kameragomb és egy készülékzár feloldó billentyű is helyet kapott.

A mondat első fele a vesszőig tart és a két készülék azonosságait részletezi, az ez utáni mondatrész pedig a különbségeket.

ám a Harmattan-alapú N9-től eltérően ezúttal a készülék jobb oldalán hagyományos kameragomb és egy készülékzár feloldó billentyű is helyet kapott

ám - jelentése itt ellenben, azonban
és, is - a különbségekre vonatkozó felsorlást összekötő kötőszavak, tehát a jelentésük itt mindkettő

[ Szerkesztve ]

(#28) szp1 válasza tothmaxy182 (#24) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem a telefonok zöme az ABS nevű műanyagból készül. A polikarbonát eddig nemigen volt használatos ebben a körben.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29) Karma válasza tome.jr (#27) üzenetére


Karma
félisten

Igen, mivel mindkettő van rajta :U Az N9-en meg nincs.
Nagyon túlbonyolítod.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#30) Istwan


Istwan
tag

Van egy olyan érzésem hogy talán a Nokia is az android stilust szeretné a készülékeikre. De hát ugye nem akar a "kalap" alá kerülni...vagy mi.. Mert hogy az android egy és szerintem A legjobban eltalált rendszer.
Ez a WP7 készenlétije ezekkel a bazi nagy, helyet foglaló ikonokkal kissé bumfordi.

A Nokia ezzel a "gagyinak" látszo házzal kb. a hétköznapi használatot akarta kiemelni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kattt01 válasza tothmaxy182 (#24) üzenetére


Kattt01
tag

Szívemből szólsz, ez kb olyan marketingduma, mint mondjuk a joghurtreklámok különféle "aktív védőkultúrái" vagy mi a francai... :) Szerintem kivétel vagyok, mert nekem a legkisebb mértékben sem tetszik ez az N9 dizájn... :B Az egésznek gagyi plasztik kinézete van, ez a szín meg csak ront rajta.

(#32) tome.jr válasza Karma (#29) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem azzal van a gondom, hogy a mondat második feléből kitűnik, hogy az N800-on mindkettő van, hanem azzal, hogy ezt úgy akarja bemutatni, mintha az N9-en egyik sem lenne.

(#33) tothmaxy182 válasza szp1 (#28) üzenetére


tothmaxy182
őstag

itt van előttem a samsung e900-as telóm... 5 éve megvan és boldogan használom... lepattintom a hátlapot, és ott virít rajta a pc felirat... de attól még tudom én persze, hogy készülnek más polimerekből is készülékházak, de ez akkor is csak egy marketingduma. :R

Minden szavam magánvélemény!

(#34) csokoládé13


csokoládé13
tag

A Nokia Musik csempe mi lehet?
A betűtípus is furcsának tűnik. Ha lecserélhették, akkor lesz itt még meglepi. Bár nekem jobban tetszik az eredeti Sagoe WP.

(#35) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szurkolunk, hogy bejöjjön a piacnak, különben megy a Nokia a levesbe.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Vajon lesz Harmattan-WP7 dualboot az N9-re, meg erre? ;]
Vagy a WP7 nem ennyire hackbarát?

(#37) FRENK1988 válasza FoxiestFox (#36) üzenetére


FRENK1988
veterán

sztem nem

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#38) Blyan válasza FoxiestFox (#36) üzenetére


Blyan
félisten

Nem ennyire hackbarát, de ha az is lenne, más a hardver, a kijelzőfelbontás, a kijelzőméret, csak maga a borítás ugyanaz, minden másban teljesen különbözik az N9 és a 800-as.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Már csak Belle-vel kellene kiadni ezt a designet és teljes lenne a paletta....

(#40) csab2 válasza Quasi_modo (#15) üzenetére


csab2
veterán

Nem. Lesz magentában is. :D
Meg feketében.

Nagyon szép ez a telefon! Csak az a baj, hogy nem lesz rá pénzem (kell tandíjra, hogy a fene enné meg!). :(((

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#41) Воланд válasza Istwan (#30) üzenetére


Воланд
titán

Azok nem statikus ikonok, hanem élő csempék és azok "alkotják" a rendszer lényegét.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na ilyenkor sajnálom, hogy a Nokia nem állt át a droidos táborba. Ez a dizájn egy jó (jobb) hardverrel méltó lenne referenciakészüléknek. (Egy ilyen ICS-csel - ejtsd: ájszkrím szendviccsel, ezért a rag - hmmm...).
Tudom tudom... :N

[ Szerkesztve ]

(#43) FoxiestFox válasza Blyan (#38) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Értem. Túl szép lett volna.

(#44) winhelper


winhelper
tag

Tényleg nem unják még ezt a "androiddal jobb lett volna" szöveget? :W
A teló gyönyörű szép, így kékben nagyon oda b*sz, persze csak a kék témával. Úgyhogy a feketét venném, ha nem a WP8-nál terveznék cserét.
Egy apróság, a krómozott gombok helyett valóban lehetett volna egy kicsit visszafogottabb gombkialakítás. De ez legyen a legnagyobb gond. :)
Ha ilyen Windows Phone telefonokkal jönnek ki, a végén újra NOKIA-m lesz. :R
Hajrá NOKIA!

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#45) Iomega


Iomega
őstag

Igen, aki elpártolt rég a Nokiától, az most könnyen visszatérhet újra, eme gyártó által piacra dobott WP7 mobilok egyikére.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#46) FoxiestFox válasza Iomega (#45) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én inkább most fogok elpártolni tőle :U

(#47) kolosanyi válasza winhelper (#44) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gondoltam, hogy valaki be fog szólni... :(((

Mondtam egy szóval is, hogy "droiddal jobb lett volna"? Szövegértés... Kifejtettem, hogy nagyon tetszik a készülék, de én droidot használok, az a rendszer a legszimpatikusabb a számomra, ez miért baj? Na mindegy písz.

(#48) winhelper válasza kolosanyi (#47) üzenetére


winhelper
tag

Ha droidozol a NOKIA topikban, akkor persze, hogy beszól valaki. :DD
Próbálj ki egyszer egy igazi oprendszert is, hátha leszoksz a droidról. Bocs, nem bírtam kihagyni. :)
Peace :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#49) kolosanyi válasza winhelper (#48) üzenetére


kolosanyi
veterán

Próbáltam, nekem a droid jön be legjobban. Az összes rendszert szeretem (WebOS-t még nem próbáltam, de az is tetszik) a maga módján, de jelenleg a droid a legjobb megoldás számomra. Ez persze egyéni ízlésvilág kérdése. :)
Kialakításra, dizájnra mindig is a Nokia volt az egyik nagy kedvencem (pl ott az E7, szerintem meseszép), épp ezért fáj, hogy az általam használt oprendszerre építkező gyártók nem képesek kihozni egy ilyen igényes telefont. Miattam gyárthatná a Huawei is, ha egy hasonló cucc lenne a referenciamodell droid alá (mióta Nexusom van másképp tekintek a droidra), kezemet-lábamat törném érte.

Szóval az a lényeg, hogy ez a cucc baromira bejön.

(#50) moonman válasza Istwan (#30) üzenetére


moonman
titán

"A Nokia ezzel a "gagyinak" látszo házzal kb. a hétköznapi használatot akarta kiemelni."

wtf?? :Y a polikarbonát unibody mióta gagyi?

egyébként azok nem ikonok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.