Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) munnergep válasza RaveForce (#97) üzenetére


munnergep
senior tag

Te miért vagy ennyire Apple hater? Elmeséled?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#102) RaveForce válasza munnergep (#101) üzenetére


RaveForce
veterán

elmesélném, ha az lennék ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#103) MartOOn válasza munnergep (#101) üzenetére


MartOOn
addikt

Imadom h ha valaki maskepp latja az apple szereplését es a termekeit mint a fanok az egybol hater.
Lehet hogy mi realisabban latjuk mert mondjuk nincs rajtunk rózsaszín szemuveg? ;) mi latjuk a hibakat es a megvezeteseket is... Masok lehet nem. Akkor mar haterek lennenk?
Az iSheepek letezeset es raadasul a (naaaaaagy) szazalekos elofordulasukat tagadni vagy ketsegbe vonni az első dolog pl amit a szemüveg kitakarhat...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#104) RaveForce válasza MartOOn (#103) üzenetére


RaveForce
veterán

+1

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#105) Parallaxis válasza MartOOn (#103) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én elégedetten használok Samsung és LG termékeket is, de eszembe nem jutna lekicsinyelni az Apple szerepét mind az IT, mind a mobiltelefónia terén, mint ahogy sok vérhater itt fröcsögve teszi.

Az ilyen iSheep-es jelzők egyértelművé teszik, hogy objektív véleményt tőled nem lehet várni.

Vannak elvakult fanok és olyanok is akik divatból vesznek adott márkát cipőből, ruhából, vagy mobilból, de több 100 milliós vásárlói bázisról beszélünk, általánosítani már ne haragudj, de merő ostobaság.

Pl. tönkre ment anyám iMac-je (egyébként is 6 éves volt már így érett a csere). Kapott egy elég izmos (i7-es) PC-t, Windows-al. 6 hónap után mondta, hogy vagy rakok rá OSX-et, vagy kér helyette egy bármilyen Mac-et, mert ezt a szart ő nem akarja tovább használni. Le lett cserélve egy Mini-re, ami hardveresen gyengébb, de mégis fürgébb és neki kézre állóbb.
A te „reális” látásmódod szerint akkor anyám a maga 84 évével iSheep, mert nem akar tamagotchit játszani a gépével, csak használni akarja, mint ahogy a TV-t, vagy a mikrót.

Az én olvasatomban, ha nem haragszol, Te és a hozzád hasonlók sokkal elvakultabbak, mint azok a figurák, akik órákat állnak egy bolt előtt. Már csak azért is, mert azok ezt csak egy jó bulinak tartják, a hater-ek meg rosszindulatúan gyűlölködnek (ami egy ilyen kérdéskörben picit mulatságos) és nem kevésszer eléggé el nem ítélhető hangnemben próbálnak érvényt szerezni vélt igazuknak (itt konkrétan nem rád utalok). Vagyis ostoba érzelmeket visznek egy olyan vitába, ami gyakorlatilag nem is érinti őket, hisz közük sincs a gyártóhoz, soha, semmi sérelem nem érte őket onnan, csak éppen divat ész nélkül fikázni azt ami népszerű.

(#107) MartOOn válasza Parallaxis (#105) üzenetére


MartOOn
addikt

Az a lenyeg h nem vagyunk egyformák. Halaajoistennek.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#108) Parallaxis válasza #32839680 (#106) üzenetére


Parallaxis
addikt

Édesanyád a 84 évével mit nem tud megcsinálni egy Windowson amit egy OSX-en lehet?

Pl. az OSX-hez járnak alkalmazások, amiket szeret és amik Windows alatt nincsenek, vagy túl bonyolultak (pl. Garageband, amivel zenélget), de eleve lassabb és bonyolultabb volt neki a Windows.

Egy csúcs i7-es PC is kell ám áramzabálónak egy 84 éves hölgynek. Totál szakmai hozzáállással választottál neki gépet.

- Ez volt itthon :)
- Ez is lassú volt (ha valaki megszokja, hogy egy Mac azonnal reagál mindenre és nem várakozik még akkor sem, mikor egy több ezer fotót tartalmazó mappát nyitsz meg, akkor nincs az a Windows-os gép amivel meg tudod győzni a sötét oldalról :D )
- Csak nézett, hogy miért lassul be a rendszer, mikor több tucat alkalmazást felrakott, meg letörölt (a netről próbált levadászni valami midis programot, amivel zenélgethet és ezért kipróbált vagy 100 shareware szemetet :) ), meg egyébként is, minek kell ehhez külön funkció, miért nem elég kidobni az adott appot a kukába, minek vírusirtó stb.

Meg 5 perc megtanulni az alap funkciókat ami még kell.

Itt van a probléma, anyámnak nem elegek az alap funkciók (tudom, nem éppen megszokott ez az Ő korában :) ) és ha ennél több kell, akkor Win alatt már inkább professzionális szoftverek vannak, amik sokkal bonyolultabbak. Jó sokat kerestem én is a Garageband, iMovie, iDVD, Photos kiváltására cuccokat Win alá, de nincsenek, mert vagy totál bugyuta gyerekprogramok, vagy profiknak készültek. Az Apple nagyon ért ahhoz, hogy összetett feladatokat is könnyen kezelhető szoftverekkel oldjanak meg.

[ Szerkesztve ]

(#110) guriga1234 válasza #32839680 (#109) üzenetére


guriga1234
addikt

Teljesen szokványos, életszerű dolgokat írt, nem is értem, hogy mit nem értesz ezen. Ja, nem.
Még nem vetted észre, hogy egy almafan? Persze, tagadja, de mindig kilóg a lóláb.

(#111) Parallaxis válasza #32839680 (#109) üzenetére


Parallaxis
addikt

Persze, ma már az SSD alap.

De az hogy fizetős program, vagy trükközés kell ahhoz hogy NTFS partíciót tudjon írni na az durva.

Win-en is fizetős kell, hogy olvassa/írja a MAc vinyóját :D
(De egyébként van mindkét oldalra ingyenes megoldás is és a Mac alapból legalább olvasni tudja.)

Munkatársam ezért ideg, mert egy rohadt filmet nem tud rá áttenni, mert hálózaton nem látja rendesen az NTFS partíciót egy másik gépen

Hálózaton teljesen mindegy, hogy mi van a másik gépben, azt látja és normálisan kezeli alapból.

nem látja az exFAT-ra formázott pendrive-ot, sem az NTFS-re formázott hordozható vinyót. Legalábbis írni tuti nem tudja.

NTFS-hez kell telepíteni egy ingyenes cuccot: [link]

Az exFat-et meg már elég rég óta alapból támogatja a rendszer (10.6.5-os rendszer óta - 2010).

(#113) Parallaxis válasza #32839680 (#112) üzenetére


Parallaxis
addikt

Licencelési gubancok miatt van a csak olvasási lehetőség NTFS alatt.
Egyébként Linux alatt is ugyanaz a cucc teszi hozzáférhetővé az NTFS-t, amit OSX-en is ingyen használhatsz, csak ott alapból bepakolják a rendszerbe, nem külön kell telepíteni.
Én egyébként a fizetős Tuxera-s drivert használom és semmi panasz nincs rá.

Win-t én is használok Mac-en (főleg a mobilos vackolások miatt), ami szépen elfut VMWare alatt.

A HiDPI-t a Kijelzőknél tudod bekapcsolni, a Felbontásnál a Méretezett menüt választva.
Mondjuk 1080p-nél nem tudom, hogy elérhető-e már, de elvileg igen (1920x1200-as a monitorom, nálam már felajánlja, bár én natív felbontáson használom).

(#115) Parallaxis válasza #32839680 (#114) üzenetére


Parallaxis
addikt

Vagy a monitorra mindig fullHD tartalom megy ki, csak a kép nem abban van számolva? Vagy ez csak a HiDPI-nél van így?

Jól tudod, ez csak HiDPI-nél van így.

Ekkora felbontásnál meg max a 960x600-as HiDPI-t engedi, nagyobbhoz nagyobb fizikai felbontás kéne már.
Kisebbet egyébként be tudsz állítani, az Alt + „Scaled” gomb kattintással, ilyenkor felsorolja az összes elérhető felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#117) Parallaxis válasza #32839680 (#116) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szerintem az már túl kicsi hozzá, de megpróbálhatjátok kierőszakolni: [link]

Kipróbálni sajna nem tudom, mert nálam be van építve a gép és a TV-re csak filmeket küldök ki róla Plex-el.

[ Szerkesztve ]

(#119) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hamár anyu/apu -nál tartunk, én anyum követelte hogy sürgősen rakjam neki vissza az Xp-t ne ezt a szar W10 -et toljam az orra alá, ahol a képeket máshogy kell szerkeszteni, meg azt sem tudja mi hol van..
pedig az még egyazon OS is..

De amikor ubuntuval próbálkoztam be pár embernél, hát ott is kaptam hideget meleget.. :D
Szóval a megszokás nagy úr.

Én sem tudnám kompromisszum nélkül tolerálni ha OS-t kellene váltanom mobilon illetve PC-n, pedig alapjában véve kíváncsi természet vagyok vagyis szívesen kipróbálnám, de pont nem vesz rá a lélek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.