Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Öröm hír az az lenne, ha féláron árulták volna már eredetileg is. 120e Ft. egy vicc.

(#2) Busterftw válasza J.C.G. (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Ingyen inkabb.

(#3) KaitouP


KaitouP
veterán

Én nem szoktam ilyen szempontból kritizálni soha a PH-t, mindig korrekt címeket kapnak a cikket, de ez most így egy kicsit clickbait volt (nem gondolom, hogy szándékosan), legalábbis a "Legfrissebb anyagoknál" látva a cikk címét a bevezető szöveg nélkül hirtelen azt hittem, hogy itt a Switch "Pro". :DDD Na de ennyi baj legyen max! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4) GreatL válasza Busterftw (#2) üzenetére


GreatL
őstag

Áhh... ingyen csak akkor, ha a mostani drága játékaikat az új konzolok új címeinek ára fölé lövik nagy szerényen.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Solten


Solten
addikt

Szoval csak atfestettek, nem baj, fejni kell a fanboyokot amig csak lehet. Volt mar Animal Crossing edition abbol nem lett vilagcikk. Igaz, csak a joyconokat meg a dokkolot szineztek at.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#6) Busterftw válasza GreatL (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

70 millio eladott Switch van, szerinted akik veszik erdekli mennyi a jatek ara?
Annyi amennyi.

(#7) Noukoum válasza Busterftw (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak nem egy rajongó? ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) Balazs_ válasza J.C.G. (#1) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Ne is mondd, még első hullám alatt megjött a kedvem egy Switch-hez, akkortájt volt, hogy lerabolták a készleteket, azóta meg hopp +20k.
Viszont a Switch Lite be-becsúszik 65eFt köré, az már-már baráti, de iszonyat sok feature hiányzik belőle (nekem).

(#9) Hopkins95 válasza Balazs_ (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nintendo Switch Spiderman Edition? ;] Amúgy kifejezetten tetszik a színe, nem hiába választottam én is a Neon verziót.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) Passape válasza KaitouP (#3) üzenetére


Passape
tag

Szilveszter napján (2020) vettünk mi is v2-es Switchet, és amikor megláttam a címet megállt bennem az ütő egy pillanatra. Igen eléggé Linus Tech Tips-esre sikeredett a címválasztás, nekem is ez volt az első gondolatom mikor elolvastam a cikket.
Mondjuk az új Switchet már régóta mondják a Hackerek, hogy a Nintendo háza táján már kotyvasztják, de szerintem elég jól sikerült, ha valamin változtatnék az a joyban lévő érzékelő pontossága.
mondjuk a legnagyobb szívfájdalmam a NFS Hot porsuit remastered, és hogy nem lehet a Super Mario kart-hoz hasonlóan vezetni, a levegőben hadonászva egy műanyag kormánnyal :D
Az viszont vicces, hogy a bebukott Xbox Kinect nem tudott egy komplex kamerás mechanizmussal sem felmutatni többet, mint egy mobiltelefonokban használt 4 tengelyes (vagy több, nem tudom pontosan) giroszkóppal felszerelt sima kis távirányító.(Amit ugye egy mobilos applikációval ki lehet helyettesíteni a telefonoddal is pl.: a Just Dance 2021-ben)
Ha ezt a vonalat továbbviszik igazi klasszis lehet belőle a megmozgatós játékokkal a mozogni vágyó felhasználók között.
Mondjuk azt sem értem miért nem ontja a kiegészítőket a nintendo, és engedi át a pénzt a Hory-nak. (remélem a Hory nem egy újrabrendezett nintendo, mert akkor most bebizonyítottam a hozzá nem értésemet :DDD )

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem ez nem áttervezés, csak festés, de lehet hogy ideológiailag nem vagyok elég képzett. :)

(#12) GeryFlash válasza Passape (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem hiszem hogy az lenne a Hori (pontos i-vel, mar ha erre gondoltal). PS-hez es Xboxhoz is gyart kiegeszitoket.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) ttwepinefrin válasza J.C.G. (#1) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Még így is több fogy belőle minta a " nextgen" konzolokból, legalábbis Amerika Japán biztos.

(#14) Busterftw válasza Noukoum (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Nincs konzolom, csak egy regi SNES :D

(#15) XuChi


XuChi
addikt

Én is szerrettem volna venni egy Switch-et, de a játékárak számomra emészthetetlenek. Egy "bugyuta" ugribugri 20K. Rossz vicc. Használtan adják annyiért, amennyibe újonnan kellene kerülnie. Szánalom.

Az indie címek, amik pc-n 1-5€ az switch-en 30€. Kész röhej.

[ Szerkesztve ]

(#16) Noukoum válasza Busterftw (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor nem értem. Ha nem elsődleges konzolként használod akkor tényleg drágák rá a játékok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ez csak egy új edition, új skin, nem új tervezés.
Akik meg itt röhigcsélnek gondolom sosem próbálták még ki.. nekem két éve van, és nagyon jó konzol, sosem kéne xbox meg ps.
Valamint nem csak ugrabugri van rá, én a witcher 3-at játszottam le rajta legutóbb, most a zelda jön, a skyrimet is kivégeztem.
Főleg kézikonzol módban , ami nekem kényelmes, és más konzol nem tudja.
A játékok ára tényleg arcpirító, és nem igazán olcsósodik mint a többi konzolnál, de én nem ezrével veszem a játékokat, azt hiszem most 6 van, mario, meg mario kart is a gyereknek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18) Busterftw válasza Noukoum (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami ugye szubjektiv.
En csak azt mondom, hogy 70 milliot eladtak belole, szoval a piacnak nem draga.
Minden annyi amennyiert megveszik. Nintendo amugy is kulon allatfaj a piacon.

Nekem is kene az Audi R8 csak hat adjak mar felaron. Ennek nem latom ertelmet.

[ Szerkesztve ]

(#19) Noukoum válasza Busterftw (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem szubjektív, mert a többi main konzol/ pc játékárakhoz képest is magasak az árak. Ez pedig egy kis kézikonzol. Hogy ez valakinek megér ennyit, az más tészta.

Az audi r8 is drága lenne ha nála sokkal jobb lambo ugyanannyi vagy olcsóbb lenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) Solten válasza XuChi (#15) üzenetére


Solten
addikt

En mindig akkor vettem jatekokat amikor jo leakcioztak oket (tavaly csomoszor volt ilyen). Erdemesebb dobozos verziokat venni, azok meg olcsobbak ha valamilyen akcio van. Teljes aron tenyleg baromi dragak, nem eri meg szvsz.
Tobben megteszik, szerintem hulyeseg a masik konzolokhoz hasonlitani, a Switchnel egyertelmuen a "fiatalabb" korosztaly a fo celcsoport. XBOX meg a PS komolyabb ligakban versenyzik.

Saor Alba

(#21) nightmare13


nightmare13
senior tag

Én annyira fiatal nem vagyok (31), de másodlagos konzolnak én is tervezgetem beszerezni. Asszony talán elszórakozik majd a Ring Fit Adventurerel, meg Animal Crossinggal, plusz ha haza kell utaznom, simán tudom vinni (egyelőre még a PS4 se akadály, viszont a PS5 az már nem a mobilis kategória).

Az tart egyelőre vissza, hogy fel-fel reppennek egy módosított/erősebb változatról a hírek...

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#22) Gabibácsi válasza Noukoum (#19) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tök jó hogy van véleményed, kár hogy fogalmad sincs az egészről. Mert ez nem kézikonzol, hanem hibrid :) majd nézz utána, ha érdekel :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23) Noukoum válasza Gabibácsi (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Fogalmam sincs az egészről? Na ne mond? Tényleg? Ismersz olyat akinek ez az egyedüli gaming eszköze? Mert én nem. Akkor kinek nincs fogalma miről?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Passape válasza GeryFlash (#12) üzenetére


Passape
tag

Köszi a választ ;) . Igen i-vel kellett volna írnom :DDD .

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#25) thecalver96


thecalver96
csendes tag

Kicsit clickbait-esre sikerült a cím :DD kap még egy színvariációt hát puff. Ezért nem veszek újat :D
Szeretem nagyon a switch-t és kb a legnagyobb baj vele a játék árak, de azokat el lehet tradelni ügyesen.
Nem hiszem, hogy a nintendo meglépné ezt a switch pro vonalat, ha mégis akkor is valószínűleg csak a dokkoló lesz extrázva.
70 millió eladott példány felett a lesajnált switch, szerintem elismernivaló mert a "közhiedelemmel" ellentétben jó kis gép és a játékok meg hihetetlen jók rá és azok el is adják a konzolt.:)

(#26) Busterftw válasza Noukoum (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Handheld konzolbol nincs megegy ilyen a piacon, felesleges a tobbihez hasonlitani.
A Nintendo nem fog azert arat csokkenteni, mert Xboxon olcsobb a jatek.
(Azok a jatekok, amik Xboxon nincsnek valszeg es vagy forditva.)

Mas a piac mas a celkozonseg. Vannak elegen akik kifizetnek ennyit az elmenyert.

(#27) Noukoum válasza Busterftw (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Én ezt tökre megértem. De ilyen hozzáállással semmi sem drága. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) Gabibácsi válasza Noukoum (#23) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem írtál ismét egy érvet sem :) neked nincs fogalmad erről, a kezedben nem volt még ilyen. Ez hibrid konzol, nem kézikonzol. Aztán kapálózhatsz tovább... nekem amúgy ez az egyetlen konzolom, és sosem kéne ps vagy xbox, kényelmetlenek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29) Gabibácsi válasza Busterftw (#26) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pontosan. Meg ott a sok warezpistike is, majd megoldják.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30) Noukoum válasza Gabibácsi (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor találtunk egy embert aki csak ezen szokott játszani játékokat (legalábbis állításod szerint). Kár hogy a stílusa szörnyű, de hát kell lennie ilyennek meg olyannak is :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) genlog válasza Gabibácsi (#17) üzenetére


genlog
junior tag

Ja, Witcher 3 biztos jó Switchen. :DD De a Cyberpunk 2077 lenne tuti egy "kvarcjátékon" esetleg egy 286-os PC-n.

(#32) #54625216 válasza XuChi (#15) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha használtan adják 20K-ért, akkor az sajnos annyit ér.
A megjelenéskori árakon még lehetne rugózni, hogy elszakadtak a valóságtól, de ha használtan is ennyiért mennek, akkor van rá annyiért kereslet, tehát miért lenne olcsóbb?

Tavaly próbáltam besegíteni rokonoknak, mert a gyerek Xbox-ra két nagyszülőtől is ugyanazt a játékot kapta karácsonyra (egyeztetés hiánya), mondom nem gond, feldobom az egyiket apróra. 2019 decemberi megjelenésű játék, újonnan kb. 15K volt, 2020 január elején raktam, dobozos, bontatlan, 4-5 hónap után 7K-ért ment el.
Tehát használtan nem tudod többért elpasszolni a játékot, mint amennyit az embereknek valójában ér. Értsd: vagy engedsz az árból vagy nem találsz rá vevőt.

Márpedig Switch-re három-négy-öt éves játékokat még mindig annyiért adják használtan, mint amennyibe a megjelenésük napján kerültek, azaz a Switch játékok egyszerűen jobban tartják az értéküket.

(#33) XuChi válasza #54625216 (#32) üzenetére


XuChi
addikt

" Switch játékok egyszerűen jobban tartják az értéküket. "

Csak erre mi a magyarázat ?? Mert nem a játékok minősége!

(#34) #54625216 válasza XuChi (#33) üzenetére


#54625216
törölt tag

A játékélmény minősége.

Mind konzolon mind PC-n egyre inkább az a trend, hogy tömegével zúdítják az emberre a játékokat a különböző game passokkal, ingyenes akciókkal meg szuper leértékelésekkel. Ez látszólag tök jó, de valójában a dömping miatt nem igazán mélyülnek el a userek a játékokban, hanem easy módban végigpörgetik és már tolják is a következőt. A gamepass még rá is erősít erre, mert ott eleve limitált idáig áll rendelkezésre a tartalom, ezért gyorsan "ki kell játszani" mielőtt még fizetős lesz.
A fejlesztők is jól érezhetően ebbe az irányba mentek el: egyre rövidebb a szóló tartalom, mindent a multira hegyeznek ki, mert azzal tudnak több játékidőd belepaszírozni a legkevesebb befektetéssel.

Switch-en ehhez képest teljesen más a játék kultúra. Az emberek megvesznek évente max. négy-öt játékot, viszont azokkal sokkal többet játszanak. Ezért a nintendo exkluzív cuccokba sokkal több értékelhető tartalom kerül, mint a hasonló kategóriás egyéb konzol játékokba. Ráadásul minél jobban elmélyülsz a játékban, annál kevésbé számít a kezdeti "wow faktor", értsd: a grafika minősége, így a nintendo jobb játékélményt tud kihozni gyengébb hardverből.

(#35) sz.balazs.95 válasza J.C.G. (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én nem nevezném kicsit sem drágának.
Ja, hogy szar a forint árfolyam és Japánban leszarják a magyar medián bérek szinvonalát?
Elképesztő, de talán túl tud lépni rajta az ember...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) pachito


pachito
őstag

"Örömhír, hogy a Mario Red & Blue Edition nem lesz drágább a normál Nintendo Switch verziónál, így a vásárlásnál tényleg ízlés kérdése lesz, hogy ki melyik dizájnt választja."

Aha, valóban:

Konzolvilág: 134.990 Ft
Alza: 129.890 Ft
Konzolstúdió: 144.990 Ft

Elmennek a ....

(#37) nightmare13 válasza pachito (#36) üzenetére


nightmare13
senior tag

Alzáé mondjuk nem annyira vészes, egy 10-es a náluk kapható másik két változathoz képest, de jah, igyekeznek meglovagolni az újdonság varázsát :)

BTW szokott Switch gépekre jelentősebb akció lenni (BF-ig nem szeretnék várni :)))

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#38) J.C.G. válasza ttwepinefrin (#13) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Az lehet, de ez számomra nem fontos. Az utolsó konzol amit nem bántam meg az a GameCube volt, WII-nél befejeztem, azóta sincs konzolom.

(#39) J.C.G. válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Megjelenés idején jelenlegi árfolyamon 250EU=91000 Ft ért volna. Azóta be kellett volna esnie 80e alá bundle kiszerelésben. Ha nektek megéri hát vegyétek.
Anno a GC erős hardvert kapott ezen az áron, a WII már egy fabatkát se ért, Switch maximum 60e mint kézikonzol. Ez az én véleményem.
Ja és én Nintendo fan (voltam) vagyok.

(#40) nightmare13 válasza J.C.G. (#39) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az a 250 szerintem 300 szeretett volna lenni.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#41) pachito válasza nightmare13 (#37) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem nem szokott vagy csak pici árengedmények szökőévente. Nézegettem BF környékén félkomoly szándékkal, nem láttam semmi értelmes akciót egyik webshopban sem így arra a következtetésre jutottam hogy gyakorlatilag mindegy mikor veszel ilyen konzolt.

(#42) nightmare13 válasza pachito (#41) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én is csak egy ilyen 10 ezer forintos mínuszt láttam BF környékén, még húsvét környékén szokott ilyen-olyan akció lenni, de akkor szerintem nem várogatok, hanem majd február elején bezsákolok egyet.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#43) sz.balazs.95 válasza J.C.G. (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kb 100 ezer volt a Switch, amikor megjelent, 4 éve.
Akkor kb. 311 volt az árfolyam, szóval a 100 000 Ft az kb 321 (akkori) EUR, ami viszont mai árfolyamon kb. 115 500 Ft, ha azonos EUR árat feltételezünk.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) zoltszalay válasza XuChi (#15) üzenetére


zoltszalay
tag

"Egy "bugyuta" ugribugri 20K "

Ahogy vesszük, a belsős saját gyártású exkluzívjaik kerülnek teljes árba úgy hogy tartják az árukat, míg a külsős címeket gyakran akciózzák pl indie játékok fillérekért vannak, vagy épp prevgen assassin's creed port vagy Crysis "remaster" akcióban párezer és hordozható, a fortnite/warframe/warface free2play.

Ilyen szempontból a mobil játékonál SOKKAL jobb + normál tv konzol is.

(#45) Balazs_ válasza J.C.G. (#39) üzenetére


Balazs_
aktív tag

A Nintendo kb. egyetért veled, 65eFt a Switch Lite, ami pont egy kézikonzol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.