Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

M$ megtalálta a módját, hogy csináljanak hülyét az eu-s intézkedésből...Az eu meg későn kapcsolt, hogy jaj, inkább legyen több böngésző...

vicc az egész...

Én még mindig annak vagyok a híve, hogy telepítésnél lehessen választani a komponensek közül...Persze engem senki se kérdezett... :W

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Scalpel


Scalpel
senior tag

Ezt is megcsináltuk! :DD

(#3) rootkiller


rootkiller
őstag

Az EU idióta. Maj' amcsiktól lesz faszányos angol W7-em, engem nem érdekel, és amúgyis a tiszta telepítés híve vagyok, de akkor is röhejes amit csinálnak.

Artengo TR 990 Pro

(#4) bobsys válasza rootkiller (#3) üzenetére


bobsys
addikt

ugyanugy a kutya nem fog venni Windows 7 E vagy N verzsont mint ahogy Windows XP Nt sem vett senki

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

"Viszont terveznek egy olyan alkalmazást, amely legalább segít valamicskét az adatmentésben járatlan felhasználóknak."

Ezen mit kell tervezni? A Windows Easy Transfer pont erre való.

(#6) Narxis válasza rootkiller (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itthon is megveheted az IE-vel ellátott Windows-t, tudtommal.

Thanos was right.

(#7) ArchElf válasza bobsys (#4) üzenetére


ArchElf
addikt

Hát igen, ez eddig is egyértelmű volt. Míg az alternatív böngészőt használó kisebb de hangosabb tábor kiabál, addig a mezei felhasználó (többség) csupán minél gördülékenyebben szeretné használni a gépét (tekintve, hogy nem igazán ért hozzá)...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) fatal` válasza Narxis (#6) üzenetére


fatal`
titán

Rosszul tudod, win7ből az EUban nem lesz sima, csak E (IE nélkül) és N (IE és WMP nélkül).

(#9) Narxis válasza fatal` (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Asszem bobsys írta. Mondjuk nekem baromira mindegy, mind3 gépemen, külön van egy partíció, azon egy "Programok" mappa, amiben a legfrissebb driverektől kezdve, a Firefox-on át minden megvan. Én nem utólag töltögetek, de biztos van olyan ember is...

Thanos was right.

(#10) House. MD válasza fatal` (#8) üzenetére


House. MD
csendes tag

Hy!
Nem komplett az összes hatósági szerv mindenki bele akar köpni a számtechbe.. Jogvédők, eu..stb. Pfüjj 1x makura néznhetnének h mennyit sikasztanak el mikor kiszálnak az A8-asukból és húzza le a kezüket a 3millió $-e rolex... Ha nekem valaha véletlenül csalásból valamim lenne akkor ok szopassanak szépen de, az hogy ne legyen IE a winembe amit kifizetek... Meg, hogy kifizessem a memóriakártyára a jogdíjat azért hogy fotózhassak rá családi képeket... meg az, hogy veszek egy üdítőt és a kasszánál kiderül, "elnézést uram 5ft környezetvédelmi "adót" kérnék."...
Sok agyrozzant tuskó.

Üdvözlet mindenkinek:R

Minden privibe írd le mi az ami után érdeklődsz! Köszönöm!

(#11) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, fura mindenképp a dolog, hisz a frissítési eljárással egyetemben simán eltüntethetné az "újfajta" Windows az IE-t. Nem valószínű, hogy technikai megvalósíthatósági probléma lenne, hanem inkább egy kis bosszú az EU-nak, egy ki szopatás.
Amúgy azt teljes mértékben aggályosnak találom, hogy külső, ellenőrizhetetlen alkalmazásokat kelljen integrálnia a telepítőbe a Microsoft-nak, de egy jó megoldás lehetne egy egyszerű felugró ablak amiben az opcionálisan telepíthető böngészőalkalmazások letöltési linkjei lennének.
Nem marad így más hátra, mint angol verziót venni és magyar MUI-t felrakni akinek kell.

<-ƘƘ->

(#12) Morden24 válasza Kendek (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem marad így más hátra, mint angol verziót venni és magyar MUI-t felrakni akinek kell.

Az vicces lesz, mert aki mondjuk angol Home Premium-ot vesz a W7-ből, az nem fog semmiféle language pack-ot feltelepíteni.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Fooler89


Fooler89
őstag

Juj törölni kell a Vistát. Ujajjjaajaaajjj.
Mintha eddig nem ezt kellett volna tenni. Az emberiség butulna? Nem hinném.
Igazából nem úgy van, hogy csak szakember vehet újra gépet?

Amugy beírtam googlebe, hogy Windows 7 telepítése és az első oldal magyarul, képekkel együtt leírja meg mutatja, hogy mit kell tenni.. Pedig még csak béta. Azt is, hogy kell a Vistát törölni.

A másik meg ez a IE nélküli cucc, mennyi tudatlan ember fog belefutni abba, hogy véletlenül az E-s változatot fogja levenni a polcról és utána ülni fog rajta kukán.
Talán ha lesz valami a helpben akkor az MS tényleg megtette amit csak kellett.

MOD:
Elfogultság on
De csak rakjon ki a Windows Update egy kis popup az IE letöltéséhez. Ezzel megoldotta a problémát.
Elfogultság off

[ Szerkesztve ]

(#14) Morden24 válasza Fooler89 (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Juj törölni kell a Vistát. Ujajjjaajaaajjj.
Mintha eddig nem ezt kellett volna tenni.

Miért, eddig ezt muszáj volt megtenni? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Fooler89 válasza Morden24 (#14) üzenetére


Fooler89
őstag

Én úgy tudom. Pár évvel ezelőtt volt nálam olyan, hogy a Program Filesba volt az előző oprendszer és az új oprendszer adatai de valahogy nem tudtam összehozni a kettőt. ;] (természetesen egy partición)

A másik, mindig tisztán telepítesz oprendszert. Adatmentésre van sok eszköz. A sok szemetett nem állok neki kézzel törölni.

Mod: Csak abban az esetben nem, ha két oprendszer akarsz használni. Akkor másik partició vagy másik meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#16) Morden24 válasza Fooler89 (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én már update-eltem W7-et Vistáról, és semmi gondja nem volt.
Szóval azért ez igencsak egy kellemetlen dolog.

Mellesleg a régvolt 90-es évekkel ellentétben már nem gázos egy oprendszerupgrade. A közhiedelemmel ellentétben nem lesz tőle szar a rendszer.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Fooler89 válasza Morden24 (#16) üzenetére


Fooler89
őstag

Erről nem tudtam, de első kérdésem, nem hízík meg tőle a Windows? Biztos ugyanolyan fürge mint amilyennek kellene lennie? Szoftverek, hogy reagálnak?

Én alapból nem dolgozok a rendszer vinyón. Minden amit csak lehet, kihelyeztem egy másik particóra. Ha elszálna a gép, akkor sem kell megijednem csupán rendszer újratétel. (nincs sok gyakorlati haszna már, csak talán annyi, hogy ujra vételnél kicsivel gyorsabban végzek)
[régen öltem Windows :P ]
My bad, de én szerintem OS-t illik tisztán feltenni. Akkor legújabb driverekkel, amit csak lehet lefríssitek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Bici


Bici
félisten

Két dolog nem világos:

1 - Miért nem megoldható, hogy w7-re frissítéskor törlődjön az IE a gépről?
2 - Ha az EU annyira ragaszkodott a WMP nélküli windows-hoz, akkor miért engedi meg, hogy legyen teljes változat is?
Ráadásul, aki a WMP nélküli win-re fel tud rakni egy külső lejátszót, az a WMP-s változatra is fel tud. Ez esetben nem lehet a szabad választással érvelni, hiszen lehet kapni WMP-s verziót is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Kendek válasza Morden24 (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, hirtelen erre nem is gondoltam. Bár aki már mondjuk amcsiból rendel az már csak nem Home Premium-ot vesz. Más nem biztosan lesz megoldás erre a problémára, Vistára is volt pedig ott még nem volt akkora szükség rá.
Amúgy meg akit annyira benne van annak angolul is megfelelő.
A nem hozzáértő felhasználók meg úgyis mással csináltatják az ilyesmit, kocka rokon, haver, barát, miegymás. Azok meg megoldják a Firefoxot amit amúgy is beállítottak volna alapértelmezettre, bár én Operát szoktam.

<-ƘƘ->

(#20) zoltanz válasza Fooler89 (#13) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lustaság félegészség.

Igazából nem úgy van, hogy csak szakember vehet újra gépet?

Aki nem ért a programozáshoz az mind menjen a jó fenébe hozzállás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) Kendek válasza Fooler89 (#17) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon sok ember van, akinek szépen kényelmesen elvannak helyezve egy szatyorba a hardverhez kapott driver CD-i. Majd amikor újrahúzza a rendszert szépen előveszi őket és azt tolja fel, még véletlenül sem frissít újabbra. Nekem van olyan haverom akit hozta hozzám a gépét megcsinálni, de nem engedte a netes frissebb driver-eket csak a gyári CD-set feltenni. Na jó, a hangkareszt sikerűlt ráerőszakolnom :D

<-ƘƘ->

(#22) Scalpel válasza Kendek (#11) üzenetére


Scalpel
senior tag

Szerintem is csak szopatás, de megérdemli az EU... mi meg veszünk USA-ból wint, azt kész... mod: nekem jó az angol, most is azt használok...
Én a felugró ablakot is aggályosnak tartom, mert az reklám, amiben nincs MS érdek, mint a víruskeresőnél (sose a user a hibás, hanem az MS, meg kicsit a CRM fogalmába is még belefér). De ezt a reklámot nem fizetné meg se az Opera se a google. Ingyen meg reklámozza az ellenfelet akinek két anyja van...

[ Szerkesztve ]

(#23) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

..mintha nem formázással kezdené a normális ember a windows telepítést

(#24) Kendek válasza CsíkosMókus (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ki a normális ember szerinted. De megint csak elég sok embert ismerek akik ha csak lehet upgradelnek és minél kevesebbet akarnak konfigurálni és pöcsölni az egésszel. Nem mindenkinek van kedve és ideje hozzá.
Egyébként tesztelgettem én magam is az utolsó tudom is én 6-7-8 Build-et upgraddel és teljesen jól működött mindig. Persze nem én leszek az akit visszarettent a clean install.

<-ƘƘ->

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennek sokan nem fognak örülni, úgyhiszem. :D

(#26) Verrion


Verrion
tag

Köszönjük EU !!! Ezt is elintézted... :W :( :(((
Most már csak az Internet van hátra...

[ Szerkesztve ]

(#27) Morden24 válasza Fooler89 (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van egy kompatibilitási problémákról tájékoztató funkció. Amiket bejelez, azokat szépen uninstallálod, aztán újra felrakod (de ez sem mindig kell, a legtöbbel nem lesz gond).

A driverek és kapcsolódó programjaik törlése mondjuk nem árt, hiszen effektíve más típusú meghajtókat telepítesz utána.

A lényeg az, hogy ha mindent jól és precízen csinálsz, akkor egyáltalán nem lesz semmi gond.
Igazából időben nem kevesebb, mint újratelepíteni, de a beállítások stb. megmaradnak, ami már nem mindegy.

Egyébként egyetértek, nekem is külön vinyón van az OS (+rendszerközeli és használati appok), és külön vinyón az adatok és egyebek.

Sectumsempra - For Enemies

(#28) #72042496


#72042496
törölt tag

„A Windows Vistáról a Windows 7 E vagy N verzióira történő frissítési eljárás nem fogja támogatni az operációs rendszer közvetlen cseréjét..."

S Európában csak ez a két verzió lesz kapható? A cikkből nem derült ki egyértelműen, s itt a topicban is olvastam mindenfélét. Jól jönne egy hivatalos forrás. Azért sem tiszta, mert:

"(az E jelöli majd azokat a kiadásokat, melyek nem tartalmazzák az Internet Explorert, az N pedig a Media Player nélküli változatot jelenti.)"

Tehát az N-ből hiányzik a WMP, de IE lesz benne?

Többen írták már, de ha Windows 7-re váltok, akkor szintén az USA-ból fogom beszerezni. Olcsóbb és angol nyelvű. Eddig ingadoztam, mert mégis USA, macerás lehet, stb... de a beépített böngésző kérdése eldöntötte a dolgot.

(#29) Morden24 válasza Kendek (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár aki már mondjuk amcsiból rendel az már csak nem Home Premium-ot vesz.

Mert már miért he? Én is azt fogok rendelni, felesleges nekem az Ultimate.

Azok meg megoldják a Firefoxot amit amúgy is beállítottak volna alapértelmezettre, bár én Operát szoktam.

Azért a legtöbb embernek szerintem nem a kocka rokon rakja fel a Windows-t, hanem mondjuk megveszi az OEM masinát :)
Legalábbis Európa európaibb felén.

Sectumsempra - For Enemies

(#30) Ari18


Ari18
őstag

Nem baj, amúgy sem csinálnám soha azt, hogy egy meglévőt frissítsek egy újra. Szerintem az a legtisztább, ha format és utána install.

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Őszintén?

:DDD :DDD :DDD

Ezt meg is érdemeltük! (Mármint EU)

Tudom, itt sokakat nem érint, de mint a cikk is írta, nem mi vagyunk töbségben.

És aki csak berakta volna a lemezt, és a frissítésre kattintott volna az kínos helyzetbe kerül majd.

Parázhat azon, hogy elvész pár gigányi családi cucca, vagy kérhet valamelyik ismerősétől megint segítséget. Így a 30 percből és egy kattintásból, akár több nap is lehet.

Talán hihetetlenűl hangzik, de igaz, sokan vannak olyanok, akik ismerik a bekapcsoló gombot, az egeret, meg az entert.

Bios, particiók, formázás csak tudományos fantasztikum számukra, és Ők lesznek azok, akikhez a különböző javításokkal, böngészővel integrált telepítők soha nem jutnak majd el.

Hacsak nem pont Te viszed! ;]

(#32) fatal` válasza #72042496 (#28) üzenetére


fatal`
titán

Igen csak ezek lesznek kaphatóak, az N-ből a WMP és az IE is hiányzik.

(#33) grabber


grabber
addikt

Nesze neked EU.Jobb lett volna,ha az összes böngésző be lenne építve és telepítéskor ki lehetne választani a használni kívánt böngészőt.

(#34) rootkiller válasza Narxis (#6) üzenetére


rootkiller
őstag

Eddig én olyan hírt hallottam (lehet rosszul értelmeztem), hogy az EU-ban csak olyan lesz, amibe nincs IE meg WMP. Amúgy lehet, hogy a következő OS-em a Snow Leopard lesz, úgyhogy asszem ez mind1 lesz nekem.

Artengo TR 990 Pro

(#35) Killing


Killing
addikt

Ezt én nem értem.Az 'E' verzió IE nélküli,az 'N' verzió MP nélküli.Akkor az 'N' verzióban marad az IE,az 'E' verzióban meg az MP? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#36) klaczi


klaczi
aktív tag

Nem igazán értem a dolgot. A Wint aktiválni is kell. Nem? Az aktiválási folyamat közben elvezethetnek az IE letöltéséhez is. Egy kérdés, egy pötty, egy klikk és már folyik is lefelé. Amúgy állítólag kiegészítő lemezt adnak az EUs WInekhez.

(#37) antikomcsi válasza Killing (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Vagy lesz agy EN ;] verzió, amiben egyik sincs.

(#38) Killing válasza antikomcsi (#37) üzenetére


Killing
addikt

Storno. :DDD
Meg lesz egy WEN verzió amiben linux van. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39) oO7 válasza fatal` (#32) üzenetére


oO7
őstag

ezt annyira magabiztosan mondod... szerintem kizárt hogy ne lenne rendes verzió, csak leszenk ezek is...

amúgy szerintem az kb 100% hogy nem lesz megcsinálva, hogy telepítéskor választani lehessen böngészőt. Erre egyszerűen nem kötelezheti az MS-t az EU. Vagy ha igen akkor kiszámolják, hogy a világ legelterjettebb oprendszerének indulóképernyőjén megjelenő reklámért mit is kell fizetnie az alternatívoknak és még a Google is csődbemegy :D

(#40) BViktr


BViktr
tag

Mi a p.csa köze van az EU-nak , hogy az MS mit tesz az oprendszerébe. Majd telepítésnél felajánl 15 féle böngészőt nem? Aki ezt kitalálta az egy beteg ember. van windows meg rajta egy IE, onnantól meg azt rak rá az ember amit akar. Miért bántotta ez opreráékat? Mert haszonleső sz@rházi népség. Szerintem.
Engem ez felháborít, meg az EU töketlensége is.
Mindegy... :W

(#41) Korcsii


Korcsii
őstag

szerintem a M$-nek is kevesebb erejébe kerülne a többi böngészőt is belerakni a telepítőcsomagba (persze így 25Mb-tal nagyobb lenne a telepítő), minthogy mindent visszacsináljanak... de persze, a név kötelez...

szerk: re: EN:
én is gondolkoztam ezen a néven, de mivl EN az English, így inkább NE... de az meg merketingilag nem az igazi :)

[ Szerkesztve ]

(#42) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Tényleg jó lenne valami MP és IE mentes változat, vagy legalább telepítésnél válogatni lehessen, hogy mi kell, mi nem...

(#43) Lenry válasza ThaBoss (#42) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom figyeltél-e, de épp arról van szó, hogy az IE meg az MP nélküli változat miatt szívhatja a fogát aki frissíteni szeretett volna Vistáról

egyébként lehet válogatni. ha nem is telepítés alatt, hanem utána:
Vezérlőpult-Programok-Windows szolgáltatások be és kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) antikomcsi válasza Korcsii (#41) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Namost egy sarkalatos hasonlat jutott eszembe.

Teszem azt egy édességgyártó céged van, legyen mondjuk az emblémád egy lila tehén.

Elhatározod, hogy készítesz Mikulásra ajándék csomagokat.

Fogsz is szépen egy kis kosárkát és bele pakolod a mikulás csokidat, a szalon cukidat, a drazsédat, virgácskádat, ostyaszeletedet, stb..

Majd egy hétre rá, jön egy pár másik édességgyártó, hogy ez tisztességtelen. Miazhogy a lila tehenes mikulás van a csomagban alapból?

Azonnal vegyék ki! Vagy legalább tegyék mellé az én télapómat is.

Őket mi jogon lehet kötelezni, hogy más termékét ingyen reklámozza/forgalmazza?

MS-nél miért van másképpen?

Mindenki készíthet magának saját kosárkát, amibe azt tesz amit jónak lát, és eladhatja a sajátja ként.

(#45) gabor85 válasza antikomcsi (#44) üzenetére


gabor85
őstag

De úgy tűnik ezt egyesek nem fogadják el.
Valahogy: "mi majd beszélünk a hülyék helyett" hangzású az eu részéről.

(#46) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mindig is utáltam az M$-t és úgy tűnik nem akarják, hogy egyszerre csak szeressem őket :) .
Amúgy meg nem árt 0-ról telepíteni, de elfért volna azért egy ilyen megoldás is a packba :U

...

(#47) KTTech válasza rootkiller (#34) üzenetére


KTTech
veterán

De majd abból is kivetetik a Safari-t, mert nehogy gyárilag rajta legyen már :D:D:D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#48) Zirowe válasza Morden24 (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem úgy lesz megint,mint a vista esetében: ultimate-hez bmilyen nyelvet le lehet majd tölteni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez mekkora egy hír! :R Sikerült úgy kihagyni egy MS os-t, hogy deka közöm nem volt hozzá! :K

(#50) Bici válasza antikomcsi (#44) üzenetére


Bici
félisten

Többen felvetették már azt a lehetőséget, hogy a törvény szerint csak a monopol (vagy közel monopol) helyzetben lévő cégek ellen kell fellépni bizonyos esetekben, mert ők képesek jelentős "kárt" okozni az árukapcsolással.
Nem tudom, hogy ez valóban így van-e, de ha igen, akkor az EU törvényesen jár el.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.