Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát inkább vennék egy surface-t

Ezen a chromeos-en andriod appok futnak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) hunluki válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


hunluki
senior tag

"Ezen a chromeos-en andriod appok futnak?"

Elviekben igen. Mármint androidos appok IS a chromeOS-eseken felül. Szerintem király de még a legbudgetebb verziója is baromi drága. Oké, ez referenciacucc, de az én szememben egy chromeOS eszköz (legyen az lapos vagy tablet) igazából csak másodlagos és inkább legyen erőtlen, de cserébe legyen olcsó és menjen sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

"...továbbá képes lefedni az NTSC színtér 72%-át."

Ez tényleg hatalmas teljesítmény, hogy promózni kell?

(#4) #07746304 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


#07746304
törölt tag

+1

Meg 200 $ a billentyűzet... lol

(#5) Raymond válasza #07746304 (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, eloszor azt hittem az arak billentyuzettel vanank, mondom nem olcso, de a Surface-hez kepest OK. Aztan ott van hogy m3, 8GB RAM, 64GB flash meg $1000 :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

Tehát a piac az jelenleg:
USA
Kanada
UK

Nem piac: a világ többi része

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) berVi


berVi
senior tag

A fo kerdes, hogy magyar billentyu lesz hozza. A Surface-ekkel is ez a nagy bajom. Mert en US-t hasznalok, de ismerosoknek nem tudom igy ajanlani.

(#9) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A 3:2 képarány az mondjuk pont jó dolog, de jól látom, hogy LTE modem nem jutott ezekbe? A billentyűzet kerek gombjai is elég furán festenek.

Laci

(#10) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez az iPad Pro-val akar versenyezni?

(#11) Solten


Solten
addikt

Ezt a Chrome OS + Core i7 kombot meg mindig nem nagyon ertem...

Saor Alba

(#12) #07746304 válasza Solten (#11) üzenetére


#07746304
törölt tag

+1. Felhős OS, játszani nem nagyon lehet rajta. Steam nincs, videót vágni megint nem, akkor meg...

(#13) yarsley


yarsley
aktív tag

12" tabletnak nagy, laptopnak kicsi.
Amugy egy androidos tabletbe mi a turonak kell i5 meg i7? :F

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#14) #07746304 válasza yarsley (#13) üzenetére


#07746304
törölt tag

Mondjuk akkor lenne értelme, ha a felhasználó tudna venni rá Windows 10-et és az fel is települne...

(#15) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés, de Windows 10 telepíthető-e ezekre a gépekre?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) interstate76 válasza yarsley (#13) üzenetére


interstate76
addikt

A méretet illetően vitatkoznék: hosszú évek óta az IBM/Lenovo X szériás laposait használom, a legnagyobb megelégedéssel. Volt olyan, amelyik többet volt dokkolóban egy 27" képátlójú monitorra kötve, mint anélkül, de a mostanihoz pl. nincs is dokkolóm és bőven elég a 12" képátló.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18) #07746304 válasza #00784640 (#16) üzenetére


#07746304
törölt tag

Mert esetleg valaki szeretné a ChromeOS-t is használni? Ugyanis a ChromeOS nem telepíthető és tölthető le csak úgy...

(#19) Straw válasza #07746304 (#4) üzenetére


Straw
senior tag

Vicc, ennyiért már az összes létező és elérhető kiegészítőt kéne adni csomagban. Nem csak egy redvás billentyűzetet, aminek semmi más funkciója nincsen.

42

(#21) #07746304 válasza Straw (#19) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ennyi pénzből nekem kijött bőven ez a duó:
Cooler Master MasterKeys Pro M White MX (Cherry MX, Mechanikus, US Layout) 5 év garanciával
Razer DeathAdder Elite

(#22) troviko


troviko
senior tag

Arcátlannak tartom ezt az üzletpolitikát. Eleinte a (baromi jó ár/érték arányú) Nexusokkal letarolták a piacon, most, hogy az Android mindenütt ott van, elkezdenek prémium terméket gyártani, és mindenki, akinek nincs 300 ezer forintja egy tabletre, kapja be!

Amúgy nekem nem az a bajom, hogy ilyet IS csinálnak, hanem az, hogy csak ilyet csinálnak, és pl a Nexus sorozatot kivezették. Pedig én imádtam a Nexus 7-emet, de most ott tartunk, hogy pont az ilyen akcióknak köszönhetően nincs normális tablet a piacon. A Windows-os tabletek vagy nagyon lassúak/gyengék, vagy nagyon drágák, az Androidos piac teljesen megpusztult, megbízhatatlan kínai gyártók vannak a "megfizethető" (300 USD alatti) sávban, de ezek a termékek sokszor fél év alatt belassulnak, ill az első frissítés tönkre teszi őket. Ezen felül kb. a Samsung Tab S-ek vannak, megint csak 250-300K körül.

Értem én, hogy profit van ezeken a termékeken, de a Googlenek az OS terjesztés lenne a dolga, illetve ennek elősegítése hardveresen.

Amúgy ez az üzletpolitika vezet oda, hogy pár hónapja vettem egy iPad-et, ÉN aki kő kemény Apple hater vagyok. Egész egyszerűen azért vettem iPadet, mert rá voltam "kényszerülve". Nem volt más, értelmes alternatíva a piacon, ami megbízható, hosszú távon támogatott, jó hardver van benne, minőségi anyaghasználattal, és korrekt összeszereléssel bír, és főleg baromi jó a kijelzője. Persze van ilyen, Windows-os és Androidos fronton is, csak nem 116 ezer forintért, amennyiért az iPadet vettem, hanem 2-3-szor ennyi pénzért.

Ilyen hardver árakat látva a google felkészülhet arra, hogy a teljes részesedését el fogja bukni, tablet piacon mindenféleképpen.
Egész egyszerűen azért, mert ott tart a világ, hogy egy baromi jól összerakott iPad olcsóbb, mint egy szarul összerakott kínai fos tablet, és fele annyiba se került, mint egy jó Androidos tablet.
Ha pedig valaki meg már rá(tud) szánni ennyi pénzt egy tabletre (300 ezer forint plusz), az teljesen őrült, ha nem Surfacet vesz.

https://www.oldtech.hu/

(#23) Solten válasza troviko (#22) üzenetére


Solten
addikt

Mondjuk a Mi Pad 4 2-3x olcsobb mint egy iPad, igaz "csak" 8-as.

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.