Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Végre teszt született a Z530i-ről.
Grat!

Helyesírási hibákkal nem foglalkozom, csak tartalmi dolgokkal, bár nem hibákkal...

A Z530i mert 530 nem magasabb kategória a W300i, 300 számánál!
Nézzük meg a K700i és a W550i kapcsolatát, ahol a 700 nagyobb mint az 550, ennek ellenére a W szériás tesó többet tud!

A számokat az adott csoporthoz nézzük, ne egymást átfdve!
De ha a K800i-t nézzük, az valamelyest többet tud, a Walkmant leszámítva mint a W810i és a W900i. Itt sem a 810 illetve a 900-as döntött, hanem a K illetve a W szériában elfoglalt helyük.

Egyelőre ennyi.

mrlujoak


Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

jól vettem ki a cikk elején, h LÉNYEGES külömbségek vannak a W300i és a Z530i között?!
Én abból indultam ki, h W800i/K750i(/na jó és D750i) szinte csak burkolatban különbözik (meg egy kicsit SW szinten)... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) (An)Dante válasza mrlujoak (#1) üzenetére


(An)Dante
őstag

Thx. A számozással kapcsolatos meglátásoddal többé-kevésbé értek csak egyet. A W550 és K700 összevetése azért nem indokolt, mert bejelentésük között több, mint 16 hónap telt el (2004 március és 2005 július). Az egyszerre bejelentett modellekre általában igaz volt eddig, hogy az alacsonyabb sorszámú ''butább'' és nyilván az idő előrehaladtával egyre többet tudnak az alsóbb kategóriás modellek is..

A SonyEricsson alsó és közép kategóriája eddig nagyon elmaradott volt az azonos árú konkurens termékek mellett. Ha szigorúan a technikai paramétereket nézzük az azonos árú (cirka 41.000 Ft) Motorola V360 jobb kijelzővel (176x220 TFT vs 128x160 UBC) és sztereó Bluetooth támogatással jön, de sebességben, kezelőfelületben és szoftverezettségében messze alulmúlja a Z530i-t...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#4) (An)Dante válasza bolondember (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Igen, vannak nagyobb eltérések, a W300i:
- Négynormás (GSM 850/900//1800/1900)
- EDGE képes
- 262.144 színű TFT kijelzős
- Sztereó FM rádiós
- MegaBass hangkieleméses Walkman lejátszóval és Dick2Phone szoftverrel jön
- Az alapcsomagban van HPM-70 neodímium fejhallgató és
- 256 MB M2 kártya...

A Z530i alapcsomagjában nincs se memóriakártya se fejhallgató. Ezeket mind be kell szerezni hozzá..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#5) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem nem nagyon jön be a közepén a kiforgató mechanizmus, valahogy sokkal jobban is meg lehetett volna oldani, de miért pont egy siemens volt mellé téve miért nem egy szétnyitható SE? :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#6) (An)Dante válasza Jégkokó (#5) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mert otthon csak Siemensem volt.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#7) Shim


Shim
őstag

engem nem győzött meg, hogy leváltsam a CF62-m. talán majd a W300i.
jól értem, hogy nem támogatja az ismétlődő naptárbejegyzéseket?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8) (An)Dante válasza Shim (#7) üzenetére


(An)Dante
őstag

Jól, igazából egyik SonyEricsson sem támogatja sajnos..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#9) Zoltanfi


Zoltanfi
senior tag

A teló végülis jól néz ki becsukva, a gombjai sem olyan gázok, viszont az a közápső bumszli tényleg nagyon ronda! Mért nem raktak rá normális zsanért?
An_Dante: Jó a videó, amit a telóval csináltál :C :))

(#10) Shim válasza Zoltanfi (#9) üzenetére


Shim
őstag

nekem pont az a bumszli tetszik benne :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#11) (An)Dante válasza Zoltanfi (#9) üzenetére


(An)Dante
őstag

Köszi. De a 360 fokos forgatással többet szívtem. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#12) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kamera szerintem megbocsájtható ilyen áron, bár egy 1.3 megapixeles lehet belefért volna, viszont zenelejátszás terén így is üts a teló, végülis a hasolnó walkman szoftver csak annyiban tér el hogy flight mód van rajta. Ráadásul bövithető is, szóval ár/tudás kategoriában ott van a teló :)

Ő, multkor láttam egy táblázatot memoria kártyák árárul mb-ra leszámítva, benne volt az Memory Stick Micro is...és drágább volt mint a mostani Memory Stick Duok, ha jól emléxem 20-30centel /mb, ha jól emléxem, viszont miniSD kártyával kb azonos áron volt.

You are not prepared.

(#13) (An)Dante válasza DaveNo1 (#12) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Walkman lejátszókban (pl. W300i) van MegaBass hangzás, ami gyengébb fejhallgatókból is kihozza a maximális basszust.

Sajna a teló nem Memory Stick Pro DUO, hanem Memory Stick Micro, azaz M2 kártyával bővíthető, melyet még sehol sem láttam forgalomban.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#14) DaveNo1 válasza (An)Dante (#13) üzenetére


DaveNo1
veterán

Igaz ott a megabass is, viszont ez függ a zenétől is mennyire tudja jól kiadna a basszust. Forgalomban még én sem láttam a M2 kártyát, viszont úgy tudom idén (legalábbis mostanság) az 1GB-os kártya lesz a legnagyobb méretű.

v.mi hír az új SE telókkal kapcsolatban? :)

You are not prepared.

(#15) bobace


bobace
őstag

épp tegnap tapiztam egy ilyet az EW-ben. Sajnos csak tapi volt,nem kapcsolták be. Kivülről szép,teccik, csak ne kelljen kinyitni. Élőben is olyan csunya és igénytelen a belseje. Utána pont egy ''miss jeti''-t néztem és akármilyen nagy fényévekkel szebb kivül-belül, és nekem teccik hogy olyan férfias a fogása is.
A kamera képeket nézve meg a K700-amnál is rosszabb, a szineinek nem sok köze van a valósághoz. Amugy szokásos kiváló SE minőség a cucc.
Csak gyártanának már egy k750/w800 tudásu kinyithatót ami jól néz ki.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#16) Viktor0610 válasza (An)Dante (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó lett az is, na!!! :R ;]
Jók az újítások, amiket hozol az cikkekben! :C
Grat!

Samsung Galaxy A54

(#17) Bári


Bári
tag

Végül is a gombsor lett a ''legnagyobb'' hibája, bár azért egy 1,3MP-es kamerát már igazán elbírt volna. Az viszont, hogy itthon se fülest, se M2-t nem adnak hozzá... Azért erről meg van a véleményem. Legalább a fülest igazán oda tehették volna.
A készülék meg szerintem ezen kívül annyit tud, mint amennyi az ára. Az új nokiák (6125, 6131) jobbak, ám lényegesen drágábbak is.

(#18) (An)Dante


(An)Dante
őstag

@DaveNo1:
2 GB-os kártyát említett a meló mellé pakolt sajtóanyag
hamarosan megtudsz mindent a jövevényekről..

@bobace:
- ''Csak gyártanának már egy k750/w800 tudásu kinyithatót ami jól néz ki.''
Már gyártanak.. ;) ;)
- A kamera képeket nézve meg a K700-amnál is rosszabb
Nekem is K700-am van és hiff el, a Z530i nagyságrendekkel szebb képeket csinál, csak túl élénkek a színei.

@Bári:
A füles a legkevesebb. A Walkman telókhoz mellékelt HPM-70 neodímium fejhallgató 3.990 forintért kapható. A kártya hiánya már fájdalmasabb.. Szerintem roppant vicces, hogy a Z520i a legtöbb GSM üzletben 2000-el drágább, mint a Z530i.. :D


Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#19) bobace válasza (An)Dante (#18) üzenetére


bobace
őstag

OK. A kameraképekben lehet igazad van, csak tényleg a kutya színe olyan furcsa volt, pont átestek az élénkségben a ló túloldalára.

Melyik az a kinyithatós teló amire gondoltál? W900? az is túl nagy,meg drága, és nem klasszikus kinyithatós. Z520? az meg igaz hogy szép de kvázi butuska. Ha az 123-ra gondolsz az teccik és nem is lesz rossz,de az meg még nincs...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#20) bolondember válasza (An)Dante (#18) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

HPM-70 4k-ért?! :F
hol?
8k alatt SEHOL nem láttam...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) Viktor0610 válasza bolondember (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

speedshop.hu és gigatel.hu

Samsung Galaxy A54

(#22) DaveNo1 válasza bobace (#19) üzenetére


DaveNo1
veterán

Közeljövőben jopár kinyithatós készüléket mutatnak be (remélhetőleg már jövőhéten), köztük lesznek walkman és sima modellek is, sőt lesz ''csuszkás'' walkman mobil is...(nem oldal irányba nyitható, mint a w900, hanem olyan mint pl. d600)

You are not prepared.

(#23) HERR Z


HERR Z
veterán

Hát valahogy sejtettem h nem lesz benne a csomagban semmi:(
De nekem tetszik akkor is a teló, bár m2 ára vészes lesz sajna:(microsd szint lesz tuti

(#24) (An)Dante válasza bobace (#19) üzenetére


(An)Dante
őstag

Még nem jelentették be, de a sorozatgyártás már megkezdődött.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#25) Atlantis válasza DaveNo1 (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Így legyen. Ha ezt most nem mondjátok, vettem volna egy V3x-et, de akkor várok még pár hónapot, vagy legalábbis addig, míg kiderül, érdemes-e várni. Az a baj az új SE telókkal, hogy a bejelentés után rohadt sokat kell várni, míg megvehető lesz.

Amúgy szerintem is csak a bill az, mit még fejleszthettek volna ezen a telón, a fényképező nem érdekel.

Kagyló SE-k rulez! :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) bobace válasza (An)Dante (#24) üzenetére


bobace
őstag

:O De én most akarok venni telefont :O A k700-am most adtam el,mire kijönnek ősz lesz,én most meg egy 3210-el szaladgálok :O

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#27) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Remélem azért kaptak visszajelzéseket a billentyűvel kapcsolatban, és nem lesz az új kagylókban ilyen billentyű mint a z530-ban, mert pár potenciális vásárlot biztos elrémít, pl engem is ezzel az SE :)

Addig is a kiváncsiaknak:
Carina
Z530 design, 2 Mp, large 2nd display, MS pico, BT, FM RDS

Charlotte
Carina +Walkman set, stereo BT, 512 Mb MS Pico in the box

Cyndi
3G Walkman slider, 2Mp, FM, BT, 1 Gb MS Pico in the box

Riko
imode stick phone

Moly
1,3 Mp thin clamshell, dual display, metal finish (T610design), FM, BT, MS pico

Miyu
3G Stylish ''silver''clamshell, 2mgpx, BT, HTML


AZért ez a sorozatgyártás dolog érdekes, mivel most is kb 10 telefon van SE listáján amely hamarosan jön...

You are not prepared.

(#28) Bári válasza Atlantis (#25) üzenetére


Bári
tag

Egy moto v3x-et ezért halogatni? Te meg vagy őrülve! Annak sokkal jobb a kijelzője+3G+gyönyörűen néznek ki a gombok! Nem éri meg várni.
A w300i ára, ha csak saccolunk: min. 4.000 füles+ kb. 5.000 M2 kártya+ a jobb kijelzőt, rádiót, EDGE-t meg a többit sem adják ingyen, de ez legyen össz. 8.000 Ft. Így a végösszeg: jó 57.000 Ft. Innen már nincs messze a v3x! (Én gsm bolti árakkal számoltam, ez üzletben természetesen magasabb.)

(#29) DaveNo1 válasza bobace (#26) üzenetére


DaveNo1
veterán

:) Írd be a ''milyen mobilt vegyek'' topicba a kívánságaidat a mobillal kapcsolatban amelyet szeretnél aztán majd adunk ötleteket

You are not prepared.

(#30) Atlantis válasza DaveNo1 (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Ehh, miért pont Cyndi lesz csúsztatható? :(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) DaveNo1 válasza Bári (#28) üzenetére


DaveNo1
veterán

w300i kb 60-65 körül lesz sejtésem szerint...főleg az m2 kártya dobja meg az árát majd lesz az 10rugó nem csak 5...kijelzője tényleg jobb a v3x-nek viszont a 3g alig használható v.hol, EDGE viszont már minden nagyvárosban, sőt átlagos méretű város és környékén is van...

You are not prepared.

(#32) Atlantis válasza Bári (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, de a rádió és a Walkman képességek, a komolyabb gyári alapcsomag, a komolyabb elérhető füles, a nagyobb bővítési lehetőség erősen elgondolkodtat. Mindenesetre designban soha nem éri el a az SE a Moto-t(félek minőségben sem, pedig a Moto se tökéletes).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) DaveNo1 válasza Atlantis (#30) üzenetére


DaveNo1
veterán

SE slider mobil még eddig nem volt...lehet nagyon jól fog kinézni... :)
-A Miju a z800i alias jeti utódja lesz :)
-A Carina várhatóan a z530i utodja lesz, vagyis egy magasabb kategoriáju''családtagja''
-A Charlotte pedig a w300i utodja, azaz magasabb kategoriáju''családtagja'' ,ráadásul az A2DP támogatás kecsegtető ;]

You are not prepared.

(#34) Atlantis válasza DaveNo1 (#33) üzenetére


Atlantis
veterán

Félek én attól az SE slider-től... :) Nem szeretnék kísérleti nyúl lenni. :D Megaztán nem vagyok híve a csúszkás, forgós telóknak, semmi praktikusság nincs benne, flip legalább védi a kijelzőt is, bill-t is, így legalább van értelme.

Eszerint én Charlotte-ra vagyok a legkíváncsibb. EDGE-et ne hagyják ki belőle,félek 3G nélkül itt Zalában még sokáig megleszek. :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) HERR Z válasza bobace (#26) üzenetére


HERR Z
veterán

erre a telóra rádobsz 10-12 ruppót és kapsz egy k750-et...ha megnézed abba van memóriakártya is, headset is úgyhogy máris nem akkora a felár:)jobb kijelző, nem lehet nyafizni a kamerája után sem

(#36) Atlantis válasza HERR Z (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, csak szétesik a kezedben.... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) Bári válasza Atlantis (#32) üzenetére


Bári
tag

Nézd ezt te tudod. Nem akarlak lebeszélni semmiről, A motorola fülese azért egész jó, és elvileg elbírja az 512MB-os microSD-t is. A komolyabb gyári csomaggal ne bízd el magad, elvileg a z530i-hez is adnak 64MB M2-t és fülest is. Ezek hova lettek? A walkman képesség az mp3-ak háttérben futtatása, melyet a moto is tud. (Rádiót azért ma már nem gyakran hallgatok, így ez nálam nem fontos.)
A várható 60-65.000 Ft-os ár viszont elég drága, tekintve, hogy v3x már 70.000 Ft-ért kapható.

(#38) HERR Z válasza Atlantis (#36) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem 10 hónap után eddig semmi jelét se adta....sőt még a joy is bírja..:)

(#40) Atlantis válasza Bári (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

512MB? SE meg 2-4 GB-ot bír. Nem azt mondom, hogy ennyi kell, de legalább az elvi lehetőség megvan. Egyébként 1GB-ot még ki tudnék használni.

Komolyabb alapcsomagot a W-szériára értettem. Jó füles, használható memória. Ez mind plussz pénz Moto-nál és ugyebár a fülesük se éri el sajnos a Sony szintjét.

Rádió néha hasznos lehet, most még nem látom előre, mennyire tudnám kihasználni.

60-65k, igaz, de V3x+füles+memória=70+5+12=87k. És akkor még be kell érned a bolti garral.


Herr Z: jólvanna, csak piszkálódtam. :) Mázlista amúgy... :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kicsit sok lesz az OFF ;] ...egyébként kiváncsi lennék ennek a z530-nak az anyaghasználatára, recseg-e vagy ropog-e, mert a mostani SE-knél azért ez erős hiba...egyébként lassacskánt én w800i-m is kezd szétesni. :O

You are not prepared.

(#42) bobace válasza HERR Z (#35) üzenetére


bobace
őstag

sok már az off de ezt még ide:
ha nézed néha a mobil piacot pont ilyen telót keresek. de a hezita azon megy hogy régóta szeretnék már kihajthatósat és az nincs SE-ben olyan ami teccik. A többi márka felejtős, esetleg futhat még Nokia.

[Szerkesztve]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#43) Atlantis válasza bobace (#42) üzenetére


Atlantis
veterán

Flipes Nokia? Ez a két szó nálam nagyon üti egymást.

De tényleg elég legyen az OFF-ból. :B ;) :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) lajo


lajo
senior tag

Nem rossz kis teló. :) Főleg ha olcsó is lesz, és mindenki úgy bővíti ahogy akarja.Nem rosz.. :)

(#45) Kewin21


Kewin21
tag

Tudásra,meg összecsukva nekem is tetszik,de kinyitva! :( Brrr...

De a tesztvideó nagyon jó!Mindenki nézze meg!Gratula hozzá... :))

Ezek a SE tervek meg ígéretesnek hangzanak,de én most tervezek telefont venni...Azok majd jók lesznek később! :)

(#46) Bári válasza Atlantis (#40) üzenetére


Bári
tag

Mint már mondtam, nekem mindegy melyiket veszed.
A w300 is ilyen képeket fog készíteni, mert ezek valami hihetetlenül ''furcsák''. Én ilyen színű kutyát még nem láttam. A telefon képességei egyébként jók lennének. Mennyi bejegyzést bír a naptár ( a nokia jó 200-250-et szokott)?

UI: Nem tudja véletlenül valaki, hogy a w300 nem-e a k610i-vel együtt jelenik meg? Engem most már csak ez a 2 SE modell érdekel

(#47) DaveNo1 válasza Bári (#46) üzenetére


DaveNo1
veterán

k610-nek egyenlőleg még nincs kiforott szoftverre (legalább is Bog ezt írta k610-es topicban hogy a hozzájuk eljutott k610es használhatatlan a szoftver miatt), ú.hogy még erre várni kell...w300 szerintem előbb megjelenik.

You are not prepared.

(#48) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Tényleg nagyon sok(k) az off! A Z530i egy kifejezetten olcsó teló. Ennek ellenére nem recseg, nem ropog. Hála sosem lesz annyira lassú és össze-vissza a menüje mint egy Motorolának... :DDD

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#49) mrlujoak válasza Bári (#37) üzenetére


mrlujoak
veterán

''A walkman képesség az mp3-ak háttérben futtatása, melyet a moto is tud.''

Sajnos ebben nagyon nem értünk egyet!
A Walkman egy életstílus, egy technika, egy név, és valakinek egy élet.
Amíg nem vettem meg a W810i-m, addig saját SE telóm egy F500i - amit most is használok - volt, és az nem Walkman mobil, viszont az mp3 futtatása neki is megy.
Tehát az mp3 háttérben való futtatása nem egyenértékű a Walkman technológiával.
Ez a szó magába foglalja a speciális és egyben brutális hangzásképet, egy minőségi fülhallgatóval, a speciális szoftver pedig, nem csak felajánlja, a repülőmódot, de úgy fut a háttérben, hogy azt egy-egy gombnyomással ki és bekapcsolni is tudjuk, akár fekete kijelzőnél, billentyűzár alatt. A szofi további lehetőségeiről meg csak említést tehetek, hogy pokoliak...
Röviden fogalmazva is ennyi lényeges különbség van...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) Atlantis válasza mrlujoak (#49) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is komálom az SE-t, de ez azért már túlzás. Szerintem ezt a szöveget kis módosítással kitehetnék az oldalukra. :)

Jó dolog a Walkman, de apró dolgokat kihagytak belőle, ami nem került volna semmibe, csak egy kis életszerő gondolkodásba. Pedig sokkal kényelmesebb lene, ha a headset teljes értékő lenne ha már a hangminőségre így rámentek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.