Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon szerettem Fekete István, Fehér Klára, Karinthy Frigyes, Verne Gyula könyveit, de nekem nagyon tetszett anno a Kis Herceg is, hirtelenjében ennyi :B ..bevallom, a kötelezô olvasmányok nekem se mindig kötötték le a figyelmemet. :U

IN GOD WE TRUST!

(#2) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szerintem nehéz lesz olvasásra fogni, de mivel én rengeteget olvasok, majd írok egy listát, hogy mit lehetne, ami nem untatja. Majd kicsivel később jön a lista, most sajnos nincs rá időm.
Drága nővérkém, jó fej vagy, hogy gondolsz rá, de tartok tőle, hogy meddő próbálkozás lesz. Nagyon nehéz lesz rávenni, hogy könyvet fogjon a kezébe.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) talmida válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Elöre is köszi a listát. :R..meg a bátorító, reményt-keltô sorokat :DDD Bízzunk benne, hogy megváltozik! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Melyik sportban?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) talmida válasza Eastman (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

vizilabda :))

Nem arról a srácról van szó, akire talán elsôre mindenki gondolna, ;] bár ô is a barátom. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) Geri Bátyó válasza talmida (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is bizakodom, ezért is fogok listát írni! Kedvelem a srácot és szívesen segítek ebben a project-ben! :)

Eastman: vízilabda.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) talmida válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tudtam, hogy Rád mindig számíthatok! :R

IN GOD WE TRUST!

(#8) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Jules Verne, nem Verne Gyula. Mi sem fordítjuk le George Washingtont Washington Györgynek.

SZERK: semmi baj, csak ha a magyar az anyanyelvünk, figyeljünk rá. És tudom, hogy figyelni is szoktál, éppen ezért szólok, ha mégis van valami benne, ami nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#9) talmida válasza Psychonaut (#8) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ezer bocsánat!!! :B bár a hasonlatod nem stimmel, mert pl Kossuth Lajost itt bizony Louis Kossuth-nak mondják. :B

Nagyon szépen köszönöm, hogy szóltál és légyszíves tartsd meg ezt a jó szokásodat máskor is. :K Én kifejezetten hálás vagyok a korrigálásért!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#10) Samus


Samus
addikt

Ami engem érdekelt, és izgalmasnak találtam (bár kissé elfogult volt): Földi Pál: SZPECNAZ A szovjet különleges erõk története és elkezdtem a nagysikerű: Az Út című könyvet is, amit Barátnőmtől kaptam névnapomra. Kell keresni egy terültetet, ami érdekli, és abban olvasni. Én anno ezt GameStar-al oldottam meg. Mivel kocka voltam/vagyok.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) Bozodi János


Bozodi János
aktív tag

olvasni márpedig jó! Fekete István könyvei, de a rendesebb fantasyk is ajánlhatók, pl Raymond E Feist művei, vagy a nagy SF írók, mint Asimov, Clarke, Dick.

(#12) Pukkancs válasza talmida (#1) üzenetére


Pukkancs
tag

Sajnos a régi irók könyveivel elég nehéz volna megfogni a fiatalokat, példáúl Verne könyveiben néha elég lassú a cselekmény (pedig végigolvastam már párat). Amikor én sokat olvastam, akkor engem legjobban a Harry Potter fogott meg vagy Anthony Horowitz nyomozós könyvei (Sólyom gyémátnja, Kettes számú közellenség). Persze a régi könyveket is lehet falni, de a legtöbb ember, példáúl az osztálytársaim is mindig a könyv elején lévő unalmasabb részeknél akadnak meg.
Csak mellékesen, léteznek mangák is magyarul, és amikkel eddig találkoztam, azokban egy pillanatra sincs unalmas rész, bár az ilyen könyveket az emberek vagy nagyon utálják, vagy nagyon szeretik.

(#13) moha21


moha21
addikt

Én se nagyon szeretek olvasni / kivéve a műszaki könyveket /, de pl Harry Potter, Gyűrűk Ura, Poirot az ment. / nomeg a kötelezők : ) /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) kmisi99


kmisi99
addikt

Adj neki vicces könyvet! Én utálom a könyveket de kb pár ezer oldalnyi vicceskönyvet elolvastam már!

(#15) Eastman válasza talmida (#5) üzenetére


Eastman
őstag

Katt! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) talmida válasza Pukkancs (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazad van, a régies stílus eléggé taszítja a mai fiatalokat...A Harry Potterrel meg az a baj, hogy nem teljesen "kóser" a mondanivalója. :( Az írója nem is rejtett szándékkal vezeti az olvasóit a varázslás és okkult tudományok világába. :W Itt most nem is akarom tovább taglalni a hibáit, mert tudom, hogy nehéz találni abszolút megbízható mondanivalójú izgalmas irodalmat. :(((

IN GOD WE TRUST!

(#17) jakobinus


jakobinus
tag

P. Howard vagyis Rejtő Jenő sem rossz.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#18) talmida válasza Eastman (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Remek! :DD Na, talán ez az, ami neki kell! :C Elolvastam a Fülszöveg-et. :R

jakobinus, kmisi99, Pukkancs Nektek is köszönöm az ötleteket!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#19) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem fiatalabb koromban nagyon tetszettek a Rejtő regények, szerintem lehetne tenni velük egy próbát (csak ne a Csontbrigáddal, az pont az egyetlen nem humoros könyve, én hülye meg 9-10 évesen elolvastam). Szerethető karakterek, jó humor, viszonylag érdekes storyk.
Ami még nagyon tetszett tizenéves koromban : Pillangó , A Keresztapa, A félelem bére.

(#20) Psychonaut válasza talmida (#16) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az írója nem is rejtett szándékkal vezeti az olvasóit a varázslás és okkult tudományok világába.
talmida, én tényleg kedvellek, de vallási kérdésekben elvakult tudsz lenni. Nem kell többet látni abban, amiben nincs. Én elolvastam, és kész, ennyi. Nem lettem alkimista, varázsló, jövőbelátó, nem is néztem utána Wikipedián. Mert miért is tettem volna? Ez egy mese. Semmi több. Aki el tudja különíteni a valóságot a képzelettől (márpedig szerintem egy értelmes ember képes erre), annak semmivel sem fog többet jelenteni ez egy könyvnél.

SZERK: off

[ Szerkesztve ]

(#21) szablya


szablya
tag

Harry Potter sorozat, Lőrincz László (Leslie Lawrance) könyvek, Willbur Smith, P. Howard (Rejtő Jenő). Kapásból ennyi, de még rengeteg könyvet/írót szeretek. Szerintem ezek közül a nagyja bejönne :K

talmida (#16): He? Fantasy. Amúgy én kiskoromtól fogva vonzódom az okkult tudományokhoz, a természetfelettihez, kb. mint a jó sci-fihez, bár esetenként ennek akár több valóságalapja is lehet... Hol itt a baj?

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#22) talmida válasza Psychonaut (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Lehet, hogy igazatok van, ha csak annyi az okkultizmus benne, mint a Hófehérke és a 7 törpében, de úgy tudom, hogy ennél kicsit többről van szó. :(( Csak az ismertetőjét olvastam, aminek azt a célt kell szolgálnia, hogy az olvasó érdeklődését fölkeltse, de az enyémet nem keltette föl. :B Vallásról most nem szóltam semmit kivételesen. ;]

szablya OK, maradjunk csak annyiban, hogy nekem nem tetszik, de tényleg az ízlések és pofonok különbözőek. :B Maga az okkultizmus nem sok jóra vezet, úgyhogy nem ajánlom, hogy túlságosan belemélyedj. :(

IN GOD WE TRUST!

(#23) Alexios


Alexios
veterán

A zabhegyezőt szeretni szokták:)

(#24) Csemike


Csemike
csendes tag

Milyen személyiséggel bír az ifjú? Attól függően tudnék ajánlani... Mondjuk Kundera vagy Vonnegut összest. :D 15 évesen, "kis"lányként én még az Anne regényeket olvastam :D meg novellásköteteket. Dehát egy 15 éves fiúnak... :F
16 évesen olvastam el a Mester és Margaritát, nagyon szerettem. De a nem olvasók legtöbbször nem ettől a regénytől kezdik el megszeretni a könyveket...

(#25) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Philip K. Dick összes, csak nehogy úgy járjon mint én, hogy az író paranoiája átterjed az olvasóra :D

Ubik
Ember a fellegvárban
Visszafelé világ
Dr. Vérdíj
...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) Csemike válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

Van benne olyan rész, mikor a főhős cigarettázik egy felhőkarcoló szélén állva, eloltja a cigarettát, leveti magát, aztán felriad, és kiderül, hogy álmodta az egészet? :)

Ha nincs, akkó' nem is izgalmas... :DDD

(#27) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Engem a Da Vinci kód, Az Angyalok és démonok, Bezzeg az én időmben, Most boldog vagy?, Egyetleneim kötöttek le. Most hirtelen ezek jutottak eszembe :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#28) művésznő4


művésznő4
csendes tag

......Éééés nem hiszem el, tényleg megcsinálta a bejegyzést!!! :DDD :C
Le a kalappal drága Talmidám, hogy így törődsz a "családtagokkal" :K :R

Amúgy nekem lány létemre a Pál utcai fiúk volt az egyik kedvencem...:B

(#29) talmida válasza művésznő4 (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Naná, hogy megcsináltam, mert törődök. :P:DDD

Köszi mindenkinek az eddigi könyvajánlatokat, és várom a további listákat!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#30) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem szeret olvasni? Rejtő Jenőt neki, akarom mondani, Piszkos Fred regényeket! ;] Mindjárt megváltozik a véleménye. De a régi ponyvák közül másokat is lehet élvezni, pl. a klasszikus western-regényeket, csak rizikós a fordítás minősége, azért lehetünk biztosabbak a magyarul íródott regényekben. Rejtőnek van westernje is ;]

Aztán jöhetnek a hajdan ifjúsági regénynek kikiáltott darabok, mint pl. Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Ha fiú, akkor szeretni fogja, mert nem kis csaták, nem kevés vér és sok monumentalitás van benne, hiszen Atilla hun király idejében játszódik. A mondanivalója pedig "abszolút megbízható". :) A jövőben szeretném megfilmesíteni, nagy költségvetéssel, az méltó hozzá.

Van, ami egyszerűen nem lehet unalmas, mert ha az embernek van egy csöppnyi humora, végigszakadja. :D Ilyen az Ábel-trilógia Tamási Árontól. Nagyon ajánlom. :D

És ott van a rengeteg novella, melyek rövidek, és véget érnek, mielőtt elunná az ember. Mikszáth, Móricz novellái bár talán rémisztőnek hatnak a régies nyelvezettel (főleg a párbeszédekben), de vagy nagyon elgondolkodtatóak, vagy nagyon szórakoztatóak tudnak lenni. Pl. egy Móricz: Szegény emberek novellát bűn kihagyni. Ja, és csendben megjegyezném, hogy olvashatja az enyémeket is, azt a néhányat ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) Crystalheart válasza talmida (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A fantasy az fantasy, én is fogok varázzsal átitatott könyvet írni, ne félj. A HP meg kőkemény profitközpontú szórakoztatás, nem kell mindent mögé látni. Fantáziavilág, nem egyéb, mint mikor a kisgyermeknek tündérekről, sárkányokról és legkisebb királyfiról mesélünk.

(#32) Karma


Karma
félisten

Ha a fantasy vonalon igazán ütőset akarnál a kezébe adni, ajánlom R. A. Salvatore könyveit. Nem vagyok egy nagy fantasy-párti (sőt), de nem tudtam letenni a Dark Elf trilógiát (a történet első három könyve - Homeland, Exile, Sojourn, magyarul nem tudom hogy van).

Sci-fi vonalon már elhangzott Asimov, a legtöbb könyve jól olvasható, de némelyik tényleg könnyen emészthető: például a The End of Eternity / A Halhatatlanság halála nekem az egyik kedvencem (mindkét nyelven olvastam).

Király Klisé Kategória: Galaxis útikalauz stopposoknak?
Alapmű, kötelező olvasmánynak kéne lennie.
(Ha esetleg tud valaki eladó 5-kötet-egyben kiadást, rikkantson rám privátban!)

Aztán ha meg akarod gyorsítani a fejlődését, etess vele Dűnét ;]

Régen olvastam már ipari szinten, kicsit rozsdásak az emlékeim.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) talmida válasza Crystalheart (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem szeret olvasni. :(

Ezt írta legutóbb

"egyébként ezekkel a kötelezőkkel velem úgy megutáltatták az olvasást, először még olvastam a könyveket , utána csak beleolvastam most meg ott tartok hogy ki se nyitom a kötelezőket, mert olvashatatlanok. Pl. egyik kötelezőm a szigeti veszedelem ( zrínyi) : Igy végezé szovát Szokolovics Mehmet. Rustán császár veji elkezdé beszédét, Ő ül vala első nagy kajmekán melett,méltósággal fordétá mindenre szemét.most őszintén, ezt komolyan gondolják? és ilyen szöveg megy 220 oldalon keresztül."

Na, most erre mit lehet mondani? :F Kb igaza van. :DDD

Karma Neked is köszönet!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#34) mephi666


mephi666
nagyúr

egy tipp: nagy bandó andrás - könyv azoknak, akik utálnak olvasni ;]

#33: a szigeti veszedelmet én is rühelltem a nyelvezete miatt... idegesített, hogy minden mondat után rágódhattam, hogy: "ez meg mi a retkes f@szt akar jelenteni?" ááááá.... nincs még egy ilyen könyv, amit ilyen undorral tettem volna le :( inkább olvastam róla elemzéseket, hogy nagyjából képben legyek és ennyivel le is tudtam... a többi kötelezővel nem volt soha gondom... pl. az ember tragédiája és a bánk bán kedvencek voltak :K meg shakespeare-t is szerettem...

#32: salvatore tényleg nagyon jó... nekem a pap ciklus van meg tőle, lehet, hogy újraolvasom, mert most kedvet kaptam hozzá :B jó kis pörgős könyvei vannak, nem lehet rajta unatkozni... a harcleírásai meg nekem nagyon bejöttek, jó képzelőerővel úgy lepereg az ember előtt, mintha valami filmet nézne...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Na, akkor ahogy ígértem, néhány kedvencem:

Robert Merle: Malevil, Francia História sorozat (13 kötet, átlag 450 oldal)
James Clavell: Patkánykirály, Shogun (ez elég hosszú, 2 kötet)
Michael Crichton: A Gömb
Frank Herbert: Dűne-sorozat (7 kötet + 2 kiegészítő trilógia)
Robert Ludlum: Fantom-sorozat (ebből készültek a Bourne filmek)
William Diehl: Legbelső félelem
E.M. Nathanson: A Piszkos Tizenkettő

Most hirtelen ennyi jut eszembe, de persze van még sok.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) talmida válasza mephi666 (#34) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagy Bandó Andrást ismerem. ;) Anyám tanította a gyerekét. Ezt a könyvét még nem olvastam, de jó lehet!! :DDD

Köszi srácok, bátyó neked is! :R

IN GOD WE TRUST!

(#37) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Én Agatha Christie-t ajánlanám. Könnyed, lehet vele haladni, van sikerélmény, és izgalmas, letehetetlen majdnem mind.
Megmondom őszintén, hogy ismerős a jelenség, mert kb három évvel ezelőttig én sem olvastam könyvet. És akkor valami miatt (meg nem mondom, miért) bekattantam, és most átlag heti egy könyvet lenyomok. És imádom. Lehet, hogy ennyi idő volt meggyőznöm magam, hogy igen, szabad Stephen Kinget is olvasni, nem bűn. Még mindig jobb, mint nem olvasni, és aztán már jön magától a komolyabb is...

(#38) mephi666 válasza Kevinmaster (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, stephen king nagyon jól ír... :K van tőle jópár könyvem... van, amelyik szépen lassan indul csak be, de ez sem unalmas: nagyon jó hely és személyleírások vannak benne... tényleg nagyon jó az összes karaktere, szinte maga elé tudja az ember képzelni... amikor meg már beindul a sztori is, akkor aztán tényleg letehetetlen a könyv... nem egyszer éjszakába nyúlva olvastam, mert egyszerűen nem tudtam letenni erőszakkal sem... volt, hogy a szemem is kezdett már fájni reggel 2 körül az utolsó oldalaknál, de akkor sem tettem le :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Karma válasza Geri Bátyó (#35) üzenetére


Karma
félisten

Az előbb csak viccből írtam a Dűnét, azért ahhoz a könyvhöz érni kell sokat, hogy emészthető legyen. Végiggörcsölni nincs értelme szerintem... Még mindig egy 15 éves a célközönség.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#40) Kevinmaster válasza mephi666 (#38) üzenetére


Kevinmaster
tag

Végre valaki!!!! Ha kezemben van egy King könyv, fintorognak az ismerősök: ja, Te Kinget olvasol? Én nem szeretem ezt a stílust. Mire én: olvastál már tőle valamit? Ja, hát nem. :U
Pedig vannak részletek, mikor azt érzem: apám, ez már nem is ponyva... :K Hibásan beskatulyázzák ponyvának, pedig ha lehámozzuk róla a horrort, akkor ami megmarad, az a hihetetlenül lüktető irodalom. Csak egy vélemény persze....
Na mindegy, csak hogy ON is legyek: azért lehet, hogy 15 évesen nem SK-val kellene kezdeni... :D

(#41) ollie válasza Kevinmaster (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, King profi író. A mellett, hogy eredeti ötletei vannak (ami ritka), még tehetséges is.

talmida: hmm, 15 éves? Én akkoriban a Gyűrűk Urába voltam belezúgva. Se előtte, se utána nem olvastam soha órákon a középsuliban, mindig odafigyeltem, de a Gyűrűk Ura kivétel volt. :) Ez már kb 20 éve történt, tehát jóval a film előtt (akkor még senki nem is álmodott filmadaptációról). Persze az elején egy kicsit száraz a könyv, de egy idő múlva egyszerűen elvarázsol a mesevilágával.

(#39) Karma: milyen igaz. Először tizenévesen olvastam a Dűnét, és nem tetszett. Pár évvel később újra elővettem, és nem tudtam letenni.

(#32) Karma: Hmm, Dark Elf trilógia, jó tanács! Rengeteg könyv jelent meg a Forgotten Realms és Dragonlance világokban, és ideálisak egy tini számára (ha szereti a fantasy-t). Egyszerű nyelven vannak írva, érdekesek és izgalmasak. Persze meg kell találni a jó írót, Salvadore pedig elég jó. A másik biztosan ajánlható sorozat, a magyarul is megjelent Dragonlance (mindenféle évszakok sárkányai, pontosabban nem emlékszem).

[ Szerkesztve ]

***

(#42) Fecogame


Fecogame
veterán

Fiú vagy lány? Ha lány, akkor Alkonyat :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) talmida válasza Fecogame (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Fiú. :K (vízilabdás )

Mindegyikőtöknek hálás köszönet az eddigi tippekért, tapasztalatokért, listákért!! :R Ne hagyjátok abba a sorolást :B .

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) mephi666 válasza Kevinmaster (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

12 évesen olvastam bram stoker-től a drakulát :B king-től is van csomó könyv, amit szerintem simán olvashatna egy 15éves... :K

amúgy szerintem eljátszottam volt barátnőmet (aki egyébként "nem szerette" king-et, holott soha nem olvasott tőle semmit), hogy megnézettem vele a halálsoron-t és a remény rabjai-t, majd csak utána vallottam be neki, hogy: "na, ez pl. king volt" :K ...tetszett neki egyébként mindkettő és csak pislogott... én alapból nem mondok olyanról véleményt, amit "nem próbáltam...

mondjuk clive barker-t is tudnám ajánlani, habár ez sokkal naturalistább és keményebb... (esetenként beteges is)

jah, megvan: king-től bevezetésnek mondjuk a talizmán-t ajánlanám :K ez közös műve straub-bal, de 5*-os... (ebből mit nem adnék egy nagyon jó filmadaptációért...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) Kevinmaster válasza mephi666 (#44) üzenetére


Kevinmaster
tag

Talizmán! Nagyon jó ötlet, én is dobok rá egy szavazatot, egy fantasztikus mese. És valóban: vászonra vele! :K

(#46) Crystalheart válasza talmida (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én a Szigeti veszedelmet élvezettel olvastam, bár szó se róla, meglehetősen nehezen. Rossz példa a kötelezők "olvashatatlanságát" illetően, mert az egyik legrégibb magyar nyelven íródott eposzunk. Az eposzok nyelvezete pedig, hogy kijöjjön a ritmus és a szótagszám, gyakran az aktuális kornál régiesebb, szóval... :D De attól függetlenül, ha valaki megérti, miről szól, hozzászokik a nyelvezethez, akkor egy eszméletlenül monumentális történet kerekedhet előtte, olyan, amit csak úgy mostanától lehetne méltón filmre vinni. (Ez is tervben van, bár kis történelemhűséggel vegyítve volna érdemes. ;] Főleg a végén, Deli Vid és Demirhám párbajának és az utolsó kirohanásnak a párhuzama igazán művészi.) Véleményem szerint a Szigeti veszedelmet hiba olyan korán kötelezővé tenni, csak a kronológia miatt, pont a régebbi nyelvezet miatt utáltathatja meg az olvasást sokakkal, akik amúgy sem éreznek motivációt a művelődésre. Ez egy felnőtt olvasmány.

Ellenben amiket írtam, 15 éves fejjel bőven emészthetőek, könnyű a nyelvezetük, olvastatják magukat... Na jó, a naturalisztikus Móricz novellák talán nem annyira könnyűek. :)

(#47) Geri Bátyó válasza Karma (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én pont 15 évesen vettem meg a Dűnét (az első könyvet) és még abban az évben 3x olvastam. Szerintem rendkívül lebilincselő. Kétségtelen, hogy sokszor nehéz megérteni a virágnyelvet amit használ, de ettől még izgalmasabb.

A célközönséget elég jól ismerem, sok esze van, csak lusta. Megértené a dűnét is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) Alexios válasza Kevinmaster (#45) üzenetére


Alexios
veterán

nekem kingtől Az volt egy időben a kedvencem, nem volt sok idő míg elolvastam pedig nem rövid könyv :DDD

(#49) talmida válasza Crystalheart (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerintem is, a Szigeti Veszedelem inkább felnőtteknek való olvasmány. Sok sikert a filmhez is! Remélem, hogy lesz belôle valami. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#50) Atis707


Atis707
tag

Mostani kötelezőim közül: Ifjú Werther szenvedései, Puskin: Jevgenyij Onyegin, Voltaire: Candide. Utóbbi rövid, és pörgős nem untat de ugyan akkor humoros és gondolkodásra ösztönöz.

Talmida: Az illetőnek saját elhatározásból kell kezébe vennie egy könyvet, saját tapasztalat...hiába erőlteted, maximum érvekkel mint a helyesírás és a választékos beszéd tudsz elérni valamit. :U :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.