Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) #73173120


#73173120
törölt tag

Nekem a kedvencem a "Gyere már át 2 percre, nézd már meg mi lehet vele...", amiből pár óra orális huncutság lesz, nah nem a kellemes végén a rudinak :N

Ha tippelenem kéne, akkor azt írnám, hogy fiatal vagy, vsz. még nem rendelkezel munkahellyel. Hogy miért írom ezt? Mert a leírásból az jön át nekem, hogy még nem vagy tisztában a munkád értékvel. Sőt, aki áthívott, az sincs.

Én is ilyen voltam mint Te. Boldog boldogtalannak segítettem, persze ingyen, vagy ropikoláért. Jobb esetben. Mert igen :) volt olyan is, hogy áthívtak gépet csinálni, de hogy egy pohár vízzel se kínáltak meg. Hogy nálam mikor telt be a pohár? Két momentumhoz kapcsolnám.

1.) Elhelyezkedtem egy számtech cégnél, láttam, hogy milyen áron szervizelnek (1999-ben, 2500+áfa), és láttam, hogy az emberek ÖRÖMMEL fizetnek ki a kollégáknak zsebbe 2 ezret, csak azért, hogy megcsinálják a gépüket. Nah nem azok a típusú emberek, akik engem kértek fel.

2.) Egyik ismerős felkért, hogy csináljam meg a gépét, hasonló porolás/újratelepítés több órás meló. Már mikor elkezdtem csinálni, akkor jött az anyuka, hogy "Meglásd, meghálálom, nem fogom ingyen kérni, meglásd!". Nah mondom milyen jó lesz majd nekem :) Megcsináltam a gépet, rá vagy 3-4 nappal becsönget az anyuka, és hoz egy tábla csokit. Kérdem tőle, hogy ez mi? "A gépért cseribe.". Bunkóság vagy sem, én akkor ott megmondtam neki, hogy ne haragudjon, de 4 órán keresztül pucoltam, takarítottam, kerestem a drivereket (mert persze az sosincs hozzá, és nem mainstream alkatrészekből áll az ilyen emberek gépe, szóval valami nevenincs support nélküli) és mire az a drága rendszer is feltelepült a külön igényekkel együtt, megőszültem. Csak pislogott, és jött a válasz "De hát Te szereted a gépeket, nem?". DE!

Nah itt határoztam el, hogy hülye vagyok én, hogy rongálom az egészségem a sok szutyok poros géppel, pöcsölök vele órákat, egy pohár kólért, egy tábla csokiért? Órákig keresem a leírásokat, hogy melyik alaktrész miért nem megy, hogy lehet életre kelteni. Azanyátokpicsájátszarrágók.

Onnantól fogva, min. 5 ezer, ha a probléma komolyabb, akkor meg előre szólok, hogy ez ennyiből nem jön ki. Ha nem tetszik, vigye máshova, ilyen egyszerű.

A második ponthoz hasonló sztori volt, mikor anyum ismerősének adtam el egy gépet. Akkor baromi jó áron, kompletten, monitorral együtt. Egyszerűen megsajnáltam őket, hogy csórók, engedtem, piaci ár alatt adtam nekik oda. Én hülye még be is üzemeltem. Erre jött a hívás egy hónap múlva, hogy rossz a gép. Persze nem fizikai probléma, egyszerű user error, összevissza telepítettek, elszarták. Megcsináltam. Rá vagy 2-3 hónappal később megint hívtak ... sőt, nem is hívtak, hanem üzentek anyummal, hogy csináljam meg a gépüket. WTF? Én meg visszaüzentem, hogy 5 ezerért bármikor. Érdekes :) azóta nem hallottam felőlük. És a legszebb, hogy akinek a gépet adtam család apukája hidegburkoló, és mikor az első esetben a gépet csináltam, szóba került, hogy az előszobát burkolnánk, egyből ajánlkozott, hogy az árat megbeszéljük :) tehát a saját munkájának van értéke, csak az enyémnek nincs.

Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy emberek, hogy várják el másoktól, hogy a saját szabadidejükben ingyen dolgozzanak másnak. Senkitől nem várnám el, hogy kijöjjön a telkemre 2-3 órát ingyen ásózni, vagy, hogy elvárjam, hogy lemossa a kocsim. És mikor értik meg az emberek azt, hogy nem csak a fizikai munka a munka.

Úgy hogy, egy jó tanács neked ... ha Te magad nem értékeled a munkád, más se fogja megtenni. Szabj egy árat, ingyen ne dolgozz. Persze a nagymama gépét csináld meg, de haver, ismerős, ismerős ismerőse igen is fizessen. Pláne mert a gép kiporolása full droid meló, azt bárki megcsinálja, ahhoz nem kell informatikusnak lenni. Még most is elkap a harciláz, ha arra gondolok, hogy nyelem a port, takarítok, miközben a parasztja tévézik közben. Hát nem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.