Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flash-


flash-
veterán

Jó összegzés a felrakásról,gratulálok!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2) sheep válasza flash- (#1) üzenetére


sheep
addikt

köszi!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3) Carline


Carline
őstag

Odinhoz azt a képet tedd fel, aminél az általad mutatott fájl van betallózva.
Akkor nem kérdezik, hogy most akkor hol a többi fájl a PIT, PHONE, CSC részhez.
A 7. pontban fölösleges részletezni az egyéb Odinos felrakást. Te a JB-t mutatod be ott nincs és bezavarhat.

8. pontban nem elmíted hogy a Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés menüben engedélyezzük az "USB-hibakeresés"-t és a "Hamis helyek"-et.
Ezt írtad:
Ezután ha az Odint elindítottuk, a fájlt betallóztuk, akkor a telefont “Download “ módba kell rakni a következőképpen: nyomd meg a “hangerő le+középső “home” és a “power” gombokat, és várj amíg a telefon újraindul.
Hát várhatja az ember hogy újrainduljon mert nem fog.
Mert ki kell hogy kapcsoljuk a telefont, majd a Hangerő le + Home + Power gombokat nyomva bootoljunk download módba. Utána már jó az írás.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#4) flash- válasza Carline (#3) üzenetére


flash-
veterán

"Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés menüben engedélyezzük az "USB-hibakeresés"-t és a "Hamis helyek"-et."

rom felrakáshoz ez nem létszükség.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5) sheep válasza Carline (#3) üzenetére


sheep
addikt

nekem nem kellett engedélyezni ezeket...
beleírom hogy ha nem indul újra akkor engedélyezni kell

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Köszi. Jó leírás, valószínűleg bele is vágok rövidesen. Annyit kérdeznék még, hogy mik azok amiket a telepítés biztosan törölni fog és hogyan lehet azokat visszaállítani? Gondolom a fórumon is le van írva, de ha össze tudnád foglalni az még jobb lenne.

(#7) sheep válasza Zorro(hun) (#6) üzenetére


sheep
addikt

hello
ha egy új romot raksz fel akkor minden általad installált app, játék, stb. törtlődik a telefon saját memóriájából, és a telefon gyári állapotra áll vissza. Ezen kívül factory resetet is kell csinálni, ami ugyan ezt eredményezi. Az sd kártya tartalma nem törlődik.
Azt sajnos nem tudom megmondani hogyan lehet lementeni a dolgokat. Ehhez úgy tudom kellene titanium backup vagy valami hasonló, de én még sosem használtam ilyesmit, és azt sem tudom hogy működik-e JB alatt

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8) flash-


flash-
veterán

Nekem van tapasztalatom.
Még a samsung galaxy ace-nél 2.3.6 nál kimentett appokat is vissza tudtam állitani titanium backuppal a jelly bean alatt,csak arra kell figyelni hogy a titanium backup mappáját(nem ez a neve hanem simán titanium backup) ne a microsdre hanem a másik tárhelyre másoljuk.

szóval működik a dolog,de névjegyzéket egyrészt ki lehet exportálni sdre a telefonköynvből,ezenkívűl play tele van olyan alkalmazással amik biztonsági mentésre vannak szakosodva,pl sms mentésére sms backup and restore,de az angry birdsre is van egy olyan hogy save angry birds program.(de nyilván egy programmal egyszerűbb-gyorsabb megoldani erre a titanium backup tökéletes)

Tehát Titanium backuppal minden gond nélkül ki lehet menteni a programokat+adatait,majd működöképesen át lehet állitani a jelly bean ben a kimentett dolgokat.

Elég komoly leírás a titanium backupról

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9) donat_sz


donat_sz
senior tag

Szia, köszi az összefoglalót!
sok kezdő Androidosnak sokat segíthet!

nekem csak az a kérdésem van, hogy a roottal, milyen többlet opciót tudok, amit az eddigi utánolvasásaim alatt megtaláltam, hogy pl tudok uninstallálni számomra haszontalan programokat (főleg érdekes lehet ez majd, ha lesz t-mobilos hivatalos JB!), vagy bizonyos programok lefagyasztását is el lehet érni, hogy gyorsabb lehessen a rendszer (ez talán nem is árt annyira! a rom felrakása utána nem érzem hogy gyorsabb lett volna a telfonom) de sajnos azt hogy ezt hogyan tudom megcsinálni, nem láttam még hasonlóan lépésről lépésre összefoglalva. Nagy segítségként venném, ha iylet tudnátok adni és kit tudja még milyen egyéb olyan opció aminek még nem néztem eddig utána, mert nem tudtam hogy lehetséges :)

köszi még1x!

(#10) flash-


flash-
veterán

de itt egy egyszerűbb leírás is hozzá,ami kifejezetten csak a biztonsági mentést taglalja:

Biztonsági mentés a Titanium Backup Pro-val
Root jogot igényel a program. Ezzel a programmal az összes rendszer és utólag telepített alkalmazást és adatait le tudjuk menteni. Egy Rom csere után mindent pontosan vissza tud állítani mint ahogy a csere előtt volt. A mentés közben minden alkalmazást bezár a program, ezért előtte mentsük adatainkat!
1. A programban opciók gomb, Művelet gomb.
2. A biztonsági másolat résznél kattintsunk a "Biztonsági mentést készít a felhasználói alkalmazásokról és a rendszer adatokról" a futtatás gombra (3. futtatás gomb).
Amíg fut a mentés ne használjunk semmilyen más alkalmazást. A mentés ideje a feltelepített programok mennyiségétől függ. A biztonsági mentés az SD kártya gyökerében a "Titanuim Backup" mappában található meg.


Visszaállítás menete:
1. A programban opciók gomb, Művelet gomb.
2. A visszaállítás résznél kattintsunk a "Minden alkalmazás és mentett adatainak visszaállítása" a futtatás gombra (5. futtatás gomb)
A visszaállítás közben ne használjuk a telefont. A visszaállítás után célszerű újraindítani a telefont.

donat_sz:
Jelgelés/kiolvasztás:
az pedig úgy lehetséges hogy a titanium backupban a backup-restore(backup-visszaállítás) fülnél a jegelni kivánt programra ráböksz az ujjaddal,majd jegelés(freeze),utána ugyanigy a kiolvaszt al lehetk iolvasztani.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11) sheep válasza flash- (#10) üzenetére


sheep
addikt

flash-, köszi a segítséget!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12) flash- válasza sheep (#11) üzenetére


flash-
veterán

ugyan,én vagyok hálás :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13) szabo0405


szabo0405
csendes tag

Nagyon jó leírás. :C Egy egyéni észrevétel:adott a root zip,ennek nincs egy unroot zip párja?Tudom,hogy értelme nem sok,mert nem magyar kiadású JB.De ha lesz nálunk is akkor elképzelhető,hogy ahhoz is ezt a root-ot kell használni,akkor viszont már jól jönne egy unroot is.

(#14) sheep válasza szabo0405 (#13) üzenetére


sheep
addikt

hello,
köszi!
körbenézek az xda fórumon, és ha találok működőt unrootot akkor kibővítem a leírást

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#15) gabberadams


gabberadams
újonc

Sziasztok!

Ha valaki megnéztem már a videót, hogy hogyan is működik a telefon 4.1.2 -vel akkor valószínű, hogy tudna nekem segíteni!

00.04 másodperctől, hogyan tudom azt beállítani, hogy úgy lapozzon az oldalak között? Valami alkalmazás vagy szimpla beállítás?

Válaszotokat előre is köszönöm! Nagyon jo lett az leírás gratulálok hozzá!

(#16) sheep válasza gabberadams (#15) üzenetére


sheep
addikt

hello
köszi, a videó az én telefonomról készült :)
ezt a beállítást a "Go Launcher Ex" tudja, és "chariot" a neve
(preferences/application settings/screen transition/chariot)
ez működik gingerbread alatt is természeresen, de élő háttérképpel együtt érezhetően szaggat

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17) cheftitkar


cheftitkar
újonc

Sziasztok!
Felraktam én is a Jelly Beant a telefonomra, de valami nem jó.
Sokszor akadozik, a kamera indítása után néha lefagy, 1-2 játék is szaggat ami 2.3-on simán futott (Asphalt 7 pl.)
Valami ötlet, hogy mi lehet a hiba?
Odinnal újra feltelepíthető a rendszer?
Illetve valahogy vissza lehet rakni rá a Gingert?

Galaxy S Advance

(#18) sheep válasza cheftitkar (#17) üzenetére


sheep
addikt

hello
factory resetet csináltál utána miután felraktad?
vissza lehet rakni a gb-t, a fórumon le van írva hogy kell, de én még nem próbáltam

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19) daniwazhere


daniwazhere
újonc

Hello!
Rootolni előtte kell? (nagyon kezdö vagyok:S:D)

(#20) terra052


terra052
őstag

Üdv!
Ha mégis megvárnám a hivatalos JB-t, ez a root lesz hozzá jó, vagy lesz neki magyarosítottja?
Köszi a leírást :DD

werkmania.hu

(#21) sheep válasza daniwazhere (#19) üzenetére


sheep
addikt

Hello,
Nem kell rootolni előtte

@terra052:
Ez is hivatalos gyári rom, valószínűleg a magyar sem fog nagyon különbözni ettől. Szerintem ahhoz is jó lesz ez, de ha nem akkor pár napon belül készítenek hozzá...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#22) levialeigazo


levialeigazo
csendes tag

zsiir felpattintottam :D köszi a leirást sokat segitettél :)

"Minden szebbnek tűnik borral a hasban!" -Tyrion Lannister

(#23) cheftitkar válasza sheep (#18) üzenetére


cheftitkar
újonc

Persze, megcsináltam mindent, de valami mégsem stimmel. Olvastam máshol is, hogy másokkal is előfordult ugyanez, de ők sem tudtak mit kezdeni vele.
Egy linket tudnál adni a downgrades dologról? Inkább várok még egy kicsit, addig jó lesz a Ginger is

Galaxy S Advance

(#24) sheep válasza cheftitkar (#23) üzenetére


sheep
addikt

nekem is csak az angol nyelvü leirás van meg, az ott van a leírásban is az elején
de a fórumon páran már visszarakták, ha visszaolvasol biztosan megtalálod azt is, és meg tudod kérdezni őket, szerintem segíteni fognak

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#25) qwewer


qwewer
újonc

A "Download" módba rakás mennyi időt vesz igénybe, mert nekem már fél órája szötymög. :W Kapcsoljam ki? :F

(#26) sheep válasza qwewer (#25) üzenetére


sheep
addikt

kb 10-20 mp
a sárga háromszög sem jelenik meg? mert az még nem a download mód
próbáltad kikapcsolt telefonnal is, hogy az usb hibakeresést (debugging) és a hamis helyeket nem pipálod be?

(én most direkt kipróbáltam a kedvedért, 10mp alatt be tudtam lépni bekapcsolt telefonnal)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#27) qwewer válasza sheep (#26) üzenetére


qwewer
újonc

Megjelent a háromszög, majd megnyomtam a hangerő fel gombot, ezután megjelent a robot alatta ezzel
"Downloading...
Do not turn off target !!".
A képernyő tetején meg ez van
"ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9070
COSTUM BINARY DOWNLOAD: NO
CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICAL"

És nem reagál semelyik gombra sem. Szedjem ki az akkut??? :F :F :W

[ Szerkesztve ]

(#28) sheep válasza qwewer (#27) üzenetére


sheep
addikt

nem, ez a download mód!
ez kell neked!
itt nem is fog reagálni semmire...
most csatlakoztasd a telefont usb kábellel a géphez, és indítsd el a frissítést az Odinban, ahogy le van írva

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#29) qwewer válasza sheep (#28) üzenetére


qwewer
újonc

"a telefont Download “ módba kell rakni a következőképpen: nyomd meg a hangerő le+középső “home” és a “power” gombokat, és várj amíg a telefon újraindul. Egészen addig kell nyomni a gombokat amíg egy sárga háromszög megjelenik, Ekkor el lehet engedni a gombokat, és a "hangerő fel” gombot egyszer megnyomva belépünk a “download” módba."

Én ezt is tettem, de nem tudok semmit kezdeni ezzel. :W Van valami tanács vagy valami szájbarágós útmutató?

(#30) sheep válasza qwewer (#29) üzenetére


sheep
addikt

ezt írtad:

Megjelent a háromszög, majd megnyomtam a hangerő fel gombot, ezután megjelent a robot alatta ezzel
"Downloading...
Do not turn off target !!".
A képernyő tetején meg ez van
"ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9070
COSTUM BINARY DOWNLOAD: NO
CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICAL"

ez maga a download mód (felül írja is hogy "downloading"
ha ez a képernyő bejött és ezt látod akkor minden rendben, nem kell mást csinálnod itt!
ezután békén kell hagynod a telefont, mert ebben a módba fogja felrakni a JB-t
most már csak össze kell kapcsolni a számítógéppel, és elindítani a frissítést az Odinban

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#31) qwewer válasza sheep (#28) üzenetére


qwewer
újonc

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#32) qwewer válasza sheep (#30) üzenetére


qwewer
újonc

Akkor jó, de amikor feldugom az usb-t és start-ot nyomok az odinnál ezt írja ki "A paraméter nem megfelelő". Ezek szerint nem veszi észre a telefont? (odin írja, hogy added amikor feldugom, tehát végül is érzékeli)
Mi lehet a baj?

(#33) sheep válasza qwewer (#31) üzenetére


sheep
addikt

nem, ez maga a download mód, itt nem kell történnie semminek
és neked sem kell csinálnod semmit itt a telefonnal
most már csak a számítógépen kell elindítani a frissítést
(viszont-ha jól látom-ez egy sgs3 mini, és a leírás nem ahhoz a telefonhoz van)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34) qwewer válasza sheep (#33) üzenetére


qwewer
újonc

NEM-NEM!!!
Nekem egy Galaxy S Advance-em van, a kép csak illusztráció volt.
De az odinnál nem tudok mit kezdeni, szerintem nem veszi észre, hogy a felcsatlakoztatott eszköz egy telefon. Vagy, hogy mi lehet a tényleges probléma azt nem tom.
Egyébként kösz a gyors válaszokat. :D

(#35) sheep válasza qwewer (#34) üzenetére


sheep
addikt

akkor ennyi, a download mód bejött, az odinnak pedig fel kellene ismernie a telefonod, amit észreveszel arról hogy a com ablak sárgára vált az odinban
amíg ez nem történik meg addig nem tudsz frissíteni
Sajnos nem tudom mi lehet a probléma, eddig még mindenkinek működött..
esetleg kérdezd meg a fórumban, hátha volt már valakinek hasonló problémája

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#36) qwewer válasza sheep (#35) üzenetére


qwewer
újonc

A com ablak sárgává válik.. Benne ezzel 0:[COM3]
Nem lehet, hogy hiányzik valamilyen fájl? Csak a .tar.md5 cucc kell, és a PDA-hoz?

(#37) sheep válasza qwewer (#36) üzenetére


sheep
addikt

Akkor minden ok, lehet hogy a file amit letöltöttél nem jó, és módosítani kell a total commanderrel. Le van írva mit kell :-) sinálni, próbáld meg azt esetleg

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#38) qwewer válasza sheep (#37) üzenetére


qwewer
újonc

ZSÍÍÍR műkszik minden, szépen töltöget. :R
A total commanderes részt nem csináltam meg, és ez okozta nagy galibákat, de most már minden oké.
Köszi a segítséget, és bocs, hogy nem figyeltem jobban :DD

(#39) sheep válasza qwewer (#38) üzenetére


sheep
addikt

rendben, remélem sikerül!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#40) andropepe


andropepe
újonc

Sziasztok.
Tegnapelőtt feltelepítettem a JB. Minden jónak tűnik eddig, csak az Ébresztésnél van probléma.
Teljesen kiszámíthatatlanul nem kezd el ébreszteni, csupán egy pillanatra megszólal és utána elhallgat...
Viszont a megadott szundi intervallumokban újra megszólal, de megint csak egy pillanatra és hallgatás...
Megcsináltam a gyári recovery visszaállítást is de ez a funkció sajnos hibás...
Van valakinek valami ötlete, hogyan orvosolható?
Már játszottam vele sokat, hátha rájövök, mitől van ez a jelenség.
Igazából az a furcsa, hogy az esetek nagy részében rendesen működik, de aztán megint előjön ez a probléma...

Köszi előre is!

(#41) sheep válasza andropepe (#40) üzenetére


sheep
addikt

hello
ilyet nekem is csinált az elején
a legújabb JB frissítés után már megszűnt ez a gond (LPZ)
Ha az LPY-n taktad fel, akkor próbálj egy telefon újraindítást, vagy az alkalmazások között az órában töröld az adatokat.
Ha semmi sem oldja meg akkor rakd fel az LPZ romot

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#42) andropepe válasza sheep (#41) üzenetére


andropepe
újonc

Szia!

Koszi a gyors valaszt!
Akkor azt az LPZ-t ugyanugy kell telepitemen, ahogy a fenti leirasban az LPY van, ugye?
De az is ott van, hogy "teglazhatja" a atelefont...

"Nyomatékosan szeretném felhívni a figyelmét mindenkinek, hogy ha JB-re szeretne frissíteni GB-ről, akkor először az alább linkelt romot rakja fel (XXLPY). Ha az újabbat rakjátok fel először (XXLPZ) akkor könnyen téglázni lehet a telefont! Tehát a frissítés menete: GB-JB (XXLPY), majd erre fel lehet rakni a frissebb romot is wifi.n keresztül (XXLPZ), vagy ha úgy nem megy akkor a KIES-sel."

Ez a verzio tenyleg okozhat problemat?

Koszi, szep napot!

(#43) sheep válasza andropepe (#42) üzenetére


sheep
addikt

hello.

alapból nekem a telefon felajánlotta hogy van elérhető frissítés, és wifin-letölthetem. Sajnos mégsem tudtam így felrakni (szinte senkinek sem működött így a frissítés).
Szóval csatlakoztatod a telefonodat a számítógéphez, és a Kies szólni fog hogy van frissítés.
A téglázás arra vonatkozik, hogy nem szabad az LPZ romot felrakni a GB-re, először mindenképpen a LPY romot kell felrakni, és aztán arra lehet felrakni a LPZ romot. Volt olyan aki először az LPZ-t rakta fel és emiatt téglázta a telefonját.
Tehát csak akkor okoz gondod, ha az első lépést kihagyod, és egyből ezt a romot (LPZ) rakod fel a GB-re. Ha a LPY már fent van akkor minden további nélkül fel lehet rakni, én is így csináltam és jobb lett a rendszer, sok kis apróságot javítottak benne.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#44) andropepe válasza sheep (#43) üzenetére


andropepe
újonc

Orok hala, koszi ;-)

Majd megprobalom este...

Meg egy kerdes:
Mivel ezek a mobilos "butykolesek" nagyon nem fekszenek nekem, azt a Root-olasos dolgot nem leptem meg...
Ugye annak akkor van csak jelentosege, ha "bele akarok piszkalni" a telefonba melyebben?

Amugy elhagyhato, remelem :U

Thx.

(#45) sheep válasza andropepe (#44) üzenetére


sheep
addikt

igen, nem muszáj rootolni csak ha bütykölni akarod..
a frissítéshez nem feltétel

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#46) andropepe válasza sheep (#43) üzenetére


andropepe
újonc

Szia!

Frissítettem a Kies-sel az LPZ-re. szépen fel is települt. Minden nagyon jól működik, eddig semmi más problémát nem tapasztaltam.

Viszont az ébresztésnél még mindig az a helyzet, hogy teljesen kaotikus módon - bár elég ritkán - nem ébreszt, csak a pillanatra megszólal és szundi-ba lép. Utána aztán az ismétléseknél ébreszt általában.
Azt hiszem, ha csak egy sima (egyszeri, szundi nélküli) ébresztést állítok, semmi gond.
Most próbálom kitapasztalni, hogy nem-e esetleg a szundi intervallumának és/vagy ismétlésének variálásával van összefüggésben...
Pedig már próbáltam a menüből gyári visszaállítást is és "hangerő fel+home+power" variációval is visszaállítani a gyári beállításokat, reboot-ot... de ugyanaz.

Azért zavar ez a dolog, mert már évek óta a telefon ébreszt különböző szundi megoldásokkal és most félek, nehogy egyszer elaludjak... :B :F

Lehet, hogy várni kell még más frissítésekre is?
Esetleg van valami öleted, információd, hogy mi lehet a megoldás?
Van talán egy külföldi fórum, ahol ezt jelezni lehet? Én kerestem már agyba-főbe infókat, hozzászólásokat, de nem igazán találtam semmit.

Ha nincs, akkor esetleg tudsz ajánlani egy megbízható app-ot? Csak emiatt nem raknám vissza a régi, eredeti androidot.
Akkor inkább használnék más alkalmazást és bizakodással várnám a frissítés(eke)t :)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47) sheep válasza andropepe (#46) üzenetére


sheep
addikt

Hello.
Sajnos a szundi problémàra nem tudok megoldàst, én a sima ébdesztőt hasznàlom és azzal nincs gond. Esetleg h tudsz angolul akkor az xda developers oldalon ràkereshetsz, bàr én még nem talàltam ilyen hibàt. Szerintem a play-ről bàrmilyen ébresztő appot nyugodtan kipróbàlhatsz, legfeljebb azok sem fognak műkõdni de bajt nem csinålsz vele..
Szóval én is azt javaslom hogy próbálj ki egy màsik appot, szerintem talàlni fogsz olyat ami működik.
Üdv

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#48) andropepe válasza sheep (#47) üzenetére


andropepe
újonc

Szia!

Ismét köszi a gyors választ!
Írtam az említett fórumra, ahol egy linket adtak meg:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088170

Ezen az oldalon kicsit lejjebb írják, mit kellene megpróbálni, de sajnos nem vágom...

Originally Posted by adamuadamu View Post

I can confirm also that stock 4.2 alarm clock is working as system app (push to system/app and rw-r--r--) as default samsung's alarm clock is an overkill and it doesn't ring properly on set time

How can I add
Quote:
Originally Posted by adamuadamu View Post

rw-r--r--

to the app?

Igazából nem értem mi az a "rw-r--r--"... :(

Végül ezt írták:

Originally Posted by Logen91 View Post
How can I add to the app?

you don't add, you have to apply proper permissions for the .apk, which is rw-r--r-- for system apps. do it with a file explorer that has that capability like root browser or es file explorer. of course you may do it via terminal or adb shell by issuing the "chmod" command.

De ez is kínai számomra...
Esetleg primitívebb módon - számomra is megérthetően :D el tudnád mondani, miről beszélnek?
Letöltöttem a file exploret, de ott nem tudom mit és hogyan keressek...

Sajnálom, hogy a hülye kérdéseimmel fárasztalak... de ezek a dolgok elég távol állnak tőlem :(

És egy másik kérdés:
Ha az alakmazásinfónál a Tárhelynél csinálok egy "adatok törlését" az nagy butaság? Tönkre vághatok vele valamit? Vagy a kényszerleállítással?

Vagy inkább ezekhez ne nyúljak? :U :U

Köszi.

(#49) sheep válasza andropepe (#48) üzenetére


sheep
addikt

szia,
alapból ez azt jelenti, hogy meg kell változtatni az app jogosultságát (mivel ez linux), read/write/read/read-re
de ez csak rootolt telefonon működik, és kell hozzá egy root fájlkezelő is (én pl a root explorert használom)

viszont
amit linkeltél az az oldal a nem működő 4.2-es appokat mutatja, a mi verziónk pedig 4.1!
tehát ez szerintem nem lesz jó neked!
most direkt megnéztem és nálam a clock rw-r-r jogosultságon van alapból, ahogy írják is ott hogy ez az alap jogosultság minden system app-nak. Szóval nem is kell megváltoztatni.
Ők gondolom a 4.2 verziót próbálgatják portolni és azzal szórakoznak...

egyébként ha nem akarsz rootolni és ezzel szórakozni, akkor esetleg próbáld ki ezt az appot:
[alarm clock ]
én régebben az lg telefonomon nem voltam az ébresztővel megelégedve, felraktam ezt és nagyon jól működött..

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#50) andropepe válasza sheep (#49) üzenetére


andropepe
újonc

Köszi!

És az "adatok törlését" megcsinálhatom, hátha az segít? Vagy az eltávolitja az egész app-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.