Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) viewdetails


viewdetails
addikt

"Alapvetően a Reminder (Emlékeztető) is nagyon praktikus, ikonja nincsen, de a widgetek között megtaláljuk, ha szükség van rá."
A widgetből elindítva a Beállítások menüben már lehet ikont adni az Alkalmazások közé.

Szvsz. az összes alkalmazás a Samsungtól a Google alkalmazások felesleges duplázása, kivéve a Reminder-t, az tényleg jól van kitalálva.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Elhelyezhetne egy linket ikon formájában, ami a Play Samsung oldalára vezet. Mert valóban a gyakorlatlan felhasználók nem találják meg, és bizony vannak tök jó appok a Samsungtól.
Illetve van az a réteg, aki azért vesz Samsungot, mert a Samsung applikációit szeretné használni. Megszokta, szereti.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#3) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A Samsung böngészőjét én is melegen ajánlom mindenkinek, annak is akinek nem Samsung telefonja van (Playből is tölthető bármire).
Chrome-ról váltottam, és tényleg sokkal kényelmesebb, jobb.

(#4) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon jó cikk, köszönjük!

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#5) janeszgol válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg jó. A Chrome-nál jobb a működése, gyorsabb. Tab S5e-n szoktam használni, de szerintem rátelepítem mindenre, amire lehet. :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#6) xZer0kidx válasza viewdetails (#1) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem életépes opció a Samsung saját appjai, de úgy lenne igazán értelme ha a google sajátja (gyárilag) törölhető lenne.
Tudom tiltható, de az mégse ugyanaz.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#7) xZer0kidx válasza janeszgol (#5) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Egyetértek. A Chromenak szerintem még mindig az a (egyik) legnagyobb hibája, hogy a főoldalon nem lehet saját kezüleg összeválogatni a gyors elérést.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#8) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Jó a gyári zenelejátszó, de nem ismeri az abc-t az is biztos. És ez már azóta így van, amióta 2018 nyarán hozzájutottam az S9-emhez :DDD

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#9) janeszgol válasza kiskeni (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi a baj vele? A számokat előrébb sorolja, mint a betűket. A különleges karaktereket meg a számok elé. A Windows is így csinálja, ha jól emlékszem.

Semmi, látom oldalt a bar. Erre viszont nem tudok magyarázatot adni. :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#10) DeFranco válasza xZer0kidx (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg hogy szépen a képernyő tetejére száműzték az ablakváltás és új ablak gombokat.

éppen ezért most az itteni tanácsok alapján feltettem a samsung browsert a telefonomra.

(#11) kiskeni válasza janeszgol (#9) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Egyáltalán nem is tűnik fel az az A C Z E sorrend? És akkor ha elkezdek ott lapozni az ujjammal, akkor így dobálja: A Á B C S (nem CS, csak simán S), D Z D Z S, majd az É-től jó egészen G-ig, ott utána Y-t (nem GY-t) dob. Ami még fura, hogy legalul az Y alá még becsúszik még egy S. Meg ilyenek. Kicsit zagyva, de nagyjából sorrend végülis.

Én meg azt látom, hogy szerkesztettél idő közben :D De ja, vedd úgy, hogy még részletesebben leírtam.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#12) janeszgol válasza kiskeni (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

De, javítottam már a HSZ-t. Majd megnézem A7 2018-on.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#13) GSP


GSP
aktív tag

Köszi a hasznos tippeket!

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#14) kiskeni válasza janeszgol (#12) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Én is, csak nem frissít valós időben az oldal, így az elküldés után látom a javításokat csak (vagy ha újratöltök).
Másik S9-eken is így van, haverom próbálta. Asszem S10-en is, tesóm telóján is ilyesmi. Általános bugnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#15) thomas92


thomas92
aktív tag

Csatlakozom, a Samsung Browser szerintem is messze kényelmesebb megoldás, mint a Chrome.

Egyébként én is szeretem a Samsung megoldásait, mint a cikkben felsoroltak (pl. Notes, Music stb.). Esztétikusak, jól integráltak, jól működnek, szerintem jól használhatók is. Mondjuk a One UI is elég jól sikerült. :)

(#16) joey04


joey04
titán

azért szívesen látnánk a készüléken már az első bekapcsoláskor.

szerintem meg ez így sokkal jobb megoldás, hogy nem telepakolva érkezik mindenféle programmal. Nagyon üdvözlendő, hogy a samu felhagyott ezzel a módszerrel. A cikk viszont jó ajánló.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) #24536576 válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


#24536576
törölt tag

Viszont más telefonokon nem teljesen ugyanaz. Pl a teljes képernyős nézet csak Samsungokon működik(legalábbis amikor próbáltam máson).

(#18) #24536576


#24536576
törölt tag

Goodlock is megérne egy írást... :D

(#19) Juhaszatti válasza #24536576 (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Na ezt nem tudtam, köszi. Hasznos kiegészítő információ.

(#20) petymeg2033 válasza kiskeni (#8) üzenetére


petymeg2033
tag

Ismeri az ABC-t, csak ahogy nézem a UI nem tudja kezelni a magyar duplabetűket.
Ami a képen furának tűnik, azok a Dz, Ny és Zs betűk, amiknek csak a második betűje látszik valami miatt...

Sejtésem szerint ha átállítod angolra a rendszer nyelvét, akkor teljesen jó lesz. Ezt nem megoldásnak, csupán tesztelési javaslatnak szánom. Maga a hiba elég béna valóban :)

(#21) Plazmacucci válasza thomas92 (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És át tudja venni a Chrome temérdek mentett bejelentkezési adatait és kedvenceit?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) xZer0kidx válasza DeFranco (#10) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Igen az a felső sáv nagyon nem szerencsés. Meg a lapváltó nézetben a teljes képernyőt elfoglaló lapok, meg a sötét módban a fekete szín használata helyett a sötétszürke és kb. minden funkciót plusz egy "kattintás" elérni... najó befejeztem :D

Szerintem nem fogod megbánni, jó kis böngésző.

(#21) Plazmacucci

Nem tudja, legalább is én sajnos nem találtam megoldást az ide oda költözésre.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#23) #24536576 válasza xZer0kidx (#22) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az asztali chrome Samsung bővítménye se tudja átvinni? 🤔

(#24) xZer0kidx válasza #24536576 (#23) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Köszi, hogy említetted!
Most, hogy kipróbáltam a bővítményt a samsung böngésző irányába működik a dolog. Létrehoz egy mappát a könyvjelzők közt Chrome bookmarks néven és ahogy nézem ezen belül külön kezeli az asztali és a mobilos chrome könyvjelzőit.

Nem az a hagyományos értelemben vett átköltözés ,de végülis átkerülnek a könyvjelzők ha úgy nézzük :)

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez csak a könyvjelzőkre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#25) thomas92 válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


thomas92
aktív tag

Nem próbáltam még, telón Samsung Passt használok, gépen pedig ugyanúgy lementem a jelszavakat Chrome-ban. Nekem ez belefér,hogy egyszer telón és gépen is megadjam. Számomra nyújt annyival többet a Samung Browser,hogy ez megérje. :)

De úgy látom előttem már tudnak valamilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#26) francz'70 válasza janeszgol (#2) üzenetére


francz'70
aktív tag

+1
Pl. az ismerőseim körében ez már okozott problémát, kisebb pánikot :D

(#27) whatwhatwhat válasza viewdetails (#1) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Épp akartam írni, hogy hogyne lenne má' ikonja. De ezek szerint én anno megcsináltam már ezt a beállítást.

A cikkhez:
Én is a chrome-ról tértem át a samsung böngészőre, anno még amikor csak a samsung féle dark mode volt elérhető a telefonon. Nem sokat használok mobilon böngészőt, de semmi hátrányát nem látom a chrome-hoz képest. Ami különösen tetszik, az az hogy itt alul vannak a kezelőgombok, ez eléggé megkönnyíti a használatot.
A calculatort is nagyon szeretem, főleg a mértékegységváltó funkciók miatt.
A reminderben pedig az a legyjobb, hogy az AoD-ra lehet rakni az emlékeztetőket.

Teljesen egyetértek azzal, hogy jobban csinálhatná a samsung azt, hogy az igazán hasznos appokat a felhasználó képébe tolja, minden másra meg egy egyszerű és egyértelmű keresőfelületet kapna user. Sajnos hiába vannak kiemelkedő appok, a felhasználó nem használja őket, mert nem tud róluk. A rosszakat(bixby, samsung daily) meg ráerőlteti, ezzel elidegenítve őt.

(#28) francz'70 válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


francz'70
aktív tag

És hab a tortán, hogy kevésbé zabálja az akksit mint a chrome.
(...Samsungon tuti)

(#29) S e t h


S e t h
nagyúr

Nova launcher. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#30) xZer0kidx válasza whatwhatwhat (#27) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Elképzelhető, hogy már nem sokáig erőlteti a bixbyt és galaxy storet, lásd ITT.
Lehet, hogy csak pletyka de lehet, hogy van/lesz valóságalapja.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#31) Micsurin válasza xZer0kidx (#30) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szomorú lenne, így 1 hónap bixby után azt kell mondjam messze használhatóbb mint az assitant.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32) noPublicFG válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


noPublicFG
senior tag

+1
Bármilyen telefonom volt eddig, én is azt használom.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#33) csorbajeno válasza kiskeni (#8) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én eddig ezt nem is figyeltem, de most a te képedet kicsit részletesebben megnézve az oda nem illő betűk kicsik. Ez nekem azt jelenti, amit te is írtál, hogy a Dz, Ny, Zs. Az, hogy miért nem ennek megfelelően ugrik, azt passzolom. De nézd meg a listádat, hogy vannak-e ilyen kezdőbetűs címeid.

(#34) csorbajeno válasza #24536576 (#18) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akartad mondani, NiceLock, mert nálunk nem elérhető a GoodLock :R

(#35) kiskeni válasza csorbajeno (#33) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nincsenek Dz, Ny, Zs betűkkel kezdődő zenéim, de ha lenne sem ugrálna rá, mert mikor lapozom nem ismeri fel. Annyit meg nem ér, hogy próbálgassam hogy na most átnevezem a zenét Dz, Ny, Zs kezdőbetűkre, angolra állítom a telót stb. mert szinte nem is használom már a Samsung Music-ot. Dísznek van fent, meg amolyan B tervnek, ha netán nem lennék net közelben. Amúgy Youtube-ot (Vanced) használok manapság, egyszerűbb, bárhol elérhető, nem kell pepecselnem a letöltéssel. Csak így érdekességképp jegyeztem meg ezt a bugot, bevallom én magam sem vettem ezt észre míg haverom (aki nem sokkal utánam S9+-t szerzett) nem szólt róla.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36) csorbajeno válasza kiskeni (#35) üzenetére


csorbajeno
veterán

Dobd be a másik topicba, hátha valaki már találkozott vele ;)

(#37) #24536576 válasza csorbajeno (#34) üzenetére


#24536576
törölt tag

Mivel a GoodLock a gyári, ezért azt akartam mondani. Persze a cikk kitérhetett volna a "mókolásra".

(#38) csorbajeno válasza #24536576 (#37) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igazad van, a GoodLock a gyári, de azt itt nem tudod telepíteni mókolás nélkül. Persze, ettől még én is szivesen olvasnék róla, nevezzék bárhogy is :)

(#39) kiskeni válasza csorbajeno (#36) üzenetére


kiskeni
aktív tag

És kajak. Nem is néztem kivel beszélek :D Na majd mindjárt.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#40) Schuler888 válasza xZer0kidx (#30) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk tobb mint 2honapos pletyka es azota semmi tovabbi vagy valodi bejelentes... plane hogy pl. Jelenlegi slagerjatek a fortnite egyedul a galaxy store-bol erheto el.. egyebkent az assitantnal valoban jobb a bixby, persze ha az ember gyereke beszel angolul :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) kiskeni válasza Schuler888 (#40) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ha háttérbe is szorul, a Samsung soha nem fogja eldobni a saját áruházát és a saját appjait. Miért is tenné? Hogy hoppon maradjon, ha netán egyszer őket üldözné valami oknál fogva Trampedli? A saját processzorokat is szerintem ezért nyomatják csak. Jó, ha van saját, nem vesznek el ha szorul a hurok. Aztán lehet rosszul gondolom.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#42) xZer0kidx válasza Schuler888 (#40) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Igen, azóta én sem hallottam róla semmit, mondjuk nekem mindegy mert a bixbyért nem vagyok annyira oda.

Amíg a bixby a play music parancsra csak a samsung musicot dobja fel addig nekem sajnos nem sokat ér. Régiós korlátozások miatt a spotifyal nem tud mit kezdeni.

Az assistant erre a parancsra legalább a spotifyt el tudja indítani itt pedig az a vicc, hogy a választható google zenei szolgáltatás még mindig a play és nem a yt music.
Azt hogy néha magyarul jelenik meg az assistant felülete néha angolul az már csak hab a tortán. Mintha nem tudnák eldönteni ,hogy frissítsék le magyarra legalább a szöveges részét vagy még ne...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#43) Schuler888 válasza kiskeni (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

Fene tudja, azert a katonai szovetseg a tengeren az usa es d-korea kozt, plusz eszak-korea feken tartasa eleg eros indok, hogy az usa bekenhagyja a samsungot, de a galaxy apps szamomra igazabol nem oszt nem szoroz ha ugyanazt elerem gplaybol is, de bixby hianyozna

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#44) Micsurin válasza xZer0kidx (#42) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A rutinok terén meg messze jobb mint a hasonlóak, ilyen szintre még Alexát sem tudtam felhozni pedig nem 2-3 skillt tettem fel rá az évek alatt, hogy hátha de nem egyszerűen nem tud eseményeket rutin szerűen kezelni és eszközt kezelni.

Assistantról meg ne is beszéljünk ha már Alexához mértem eleve...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#45) kiskeni válasza Schuler888 (#43) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Semmi sem tart örökké. Szövetségek ilyen-olyan céllal mindig voltak, majd fel is bomlottak és erre egész jó példa a 2. világháború. Persze egy szinten ésszerűen kell viselkedni és ha a körülmények úgy adják, felesleges harci készültségben lenni és kényszeresen megtartani a saját ökoszisztémát, de azért nem árt az elővigyázatosság.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#46) Schuler888 válasza kiskeni (#45) üzenetére


Schuler888
senior tag

Azert most a kinai szankciok kellos kozepen, nyilvan nem lesz semmi, szukseguk van d-koreara, de ez csak 1 terulet... tehat sztem pont d-korea akiknek nem mennenek nekik :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#47) samu74


samu74
addikt

Jó a cikk.Nemis értem a samsungot hogy ha vannak jó appjaik és folyamatosan fejlesztik/bővítik, akkor miért nincsenek alapból fent.Főleg női ismerőseim pánikolnak, hogy pl. nem találják a zenelejátszót. :)

-----------

(#48) Schuler888 válasza samu74 (#47) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sokaig attol voltak hangosak a forumok, hogy a samung mindent elore telepit, most az a baj, hogy 2 kattintast kell tenni ertuk... van sapka, nincs sapka.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#49) samu74 válasza Schuler888 (#48) üzenetére


samu74
addikt

Na igen, sok ember szemében bloatware=samsung. :) De mondjuk lehetne ezt úgyis integrálni a rendszerbe, hogy első bekapcsoláskor felajánlja hogy akarod-e,nameg 1 bites módon 3 szóban leírja hogy mire való adott app.

-----------

(#50) xZer0kidx válasza Micsurin (#44) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A rutinok valóban nagyon jó én is szeretem használni, bár külön appként szerintem nem von le az érdemeiből, ha azt állítom,hogy a google assistant és a bixby hangasszisztens párhuzamos használata során azt tapasztaltam, hogy az előbbi azért csak mélyebben bele tud turkálni a rendszerbe lásd fent említett probléma és ez csak egy volt a sok közül :)

Más:

A cikket (ami nagyon jó lett) többször elolvasva kis hiányérzetem támadt. Hiányzik egy +1 a végére. Lehet nem itt lenne a helye hanem inkább egy külön írásban, de szerintem elfért volna ide is kakukktojásként a Samsung cloud és az aktuális helyzete.
Mivel ez egy átmeneti időszak ezért van még kérdőjel. Például az, hogy az ingyenes 1 év letelte után milyen áron kapjuk a tárhelyet. A leírásban aktuális árszabás van említve ami az MS-nél azt jelenti ha jól értelmeztem, hogy ha kell a tárhely vehetem meg a Miscrosoft 365-öt?!

Szerintem ez is megérne egy cikket.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.