Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) VW


VW
aktív tag

Pár napja érkezett meg a 9S, MIUI 11.04.0.(QJWEUXM) global EEA rommal.
Nem talál frissebb verziót, eu-ra jelenleg ez a legújabb ?

[ Szerkesztve ]

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#152) rsf válasza VW (#151) üzenetére


rsf
senior tag

Igen.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#153) Narmiaren


Narmiaren
tag

Sziasztok, csatlakoztam hozzátok.
Első Xiaomi telefonom ezért valószínű hogy lesz jó néhány kérdésem hozzátok.
PL: A MI fiókot telefonszámmal vagy email cimmel célszerű regisztrálni?

(#154) scream24 válasza Narmiaren (#153) üzenetére


scream24
senior tag

Ha később lecserélnéd a gyári romot egy élhetőbbre, úgyis kelleni fog a telefonszám. :DDD Amúgy tök mindegy.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#155) TeeJay válasza scream24 (#154) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak akkor a készülék keresést jó előre nyomja ki :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#156) Narmiaren válasza scream24 (#154) üzenetére


Narmiaren
tag

:R

(#157) VW


VW
aktív tag

A majdani MIUI12 frissítés előtt, ajánlott gyári visszaállítást csinálni?
(azért kérdezem, most mennyire lakjam be a telefont)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#158) aprokaroka87 válasza VW (#157) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Inkább Android főverzió váltás esetén ajánlott, de természetesen ha anomáliák lépnek fel, akkor lehet nincs más út :)

(#159) pulutodurumo válasza VW (#157) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Úgy csinálják meg, hogy ha nagyanyám rányom a frissítésre, akkor se szálljon el a telefon. Szóval nem kell tiszta telepítést csinálni.
Viszont ha Xiaomi.eu-ra, vagy más custom romra mész, akkor nyilván kell előtte a wipe.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#160) Viktor0610 válasza pulutodurumo (#159) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem szoktam hr-t nyomni főverziós frissítés után, de ha valami hiba van, akkor mindenképp' ajánlott. :)

Samsung Galaxy A54

(#161) barabbas


barabbas
kezdő

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9s-review-2104p3.php
Eszerint támogatja a HDR10-et a kijelző. Vagy nem? :F És maximum fehér fényerőnek 575 nitet írnak.

Nem mindegy, hogy valaki az órát vagy az orrát húzza fel.

(#162) Faby


Faby
senior tag

Aki nem akar romolni, de nem szereti a Google tárcsázó, névjegy appokat az EEA romon, annak megoldás lehet egy 3rd party tárcsázó. Én a True Phone-t ajánlom, [Google Play link] kb 5 éve, a Lenovo P70 óta használom (plusz Redmi Note4, Mi 9T), elsősorban a rohadt jó két sim kezelés/támogatás valamint a normális magyar ékezetes T9 keresés miatt. Szerintem jobb, mint a MIUI gyárija, a Google-félétől meg fényévekkel jobb.
Van benne beépített hívásrögzítő, rettenetesen jól testreszabható.
Egy nagy hátránya van, appon belüli reklámok. Adblocker régebben megfogta, mostanában már nem. Viszont szerintem megéri az árát, ha valaki megveszi a pro változatot.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#163) TeeJay válasza Faby (#162) üzenetére


TeeJay
félisten

global ROM-ot is fel lehet tenni könnyen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#164) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nincs előttem a készülék, alap MIUI-n valaki le tudná írni, hogy hol tudom beállítani, hogy látszódjanak a SIM névjegyek? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#165) rsf válasza Graphics (#164) üzenetére


rsf
senior tag

A Névjegy app beállításaiban! :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#166) Graphics válasza rsf (#165) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt sejtettem ,de valami pontos útvonal leírást, mert távsegítséget nyújtok. :) mivel nekem Poco F1 van, és azon MIUI tárcsázó dolgozik ,ezért másabb a kettő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#167) Viktor0610 válasza Graphics (#166) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár nekem Redmi Note 9 Pro van, de azon nem találtam ilyen beállítást.

Csak importálásra van lehetőség a SIM-kártyáról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#168) this is life válasza Graphics (#164) üzenetére


this is life
Ármester

Ha miui tárcsázó, névjegyzéked van akkor a névjegyek alkalmazás megnyitása, klikk a felső sarokba , beállítások,sim névjegyek megjelenítése. A google tárcsázóban passz . Az egy hétig volt a telefonomon , nem ismerkedtem meg vele (mert egy retek) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#169) Viktor0610 válasza this is life (#168) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neki az van, de akinek segítene, annak Google-féle. ;)

Samsung Galaxy A54

(#170) this is life válasza Viktor0610 (#169) üzenetére


this is life
Ármester

A google névjegyzék alapból megjelenítette a sim névjegyeket , csak nem címkézi fel mint a miui névjegyzék. Emiatt volt minden névjegy nálam négyszerezve , mert sim+google fiók
+exchange+miui névjegyek felhőből, és az istennek sem sikerült egyesíteni őket( igaz túl sok energiát kb semmit sem fordítottam rá , mer csak a bl nitást és ugrott is fel a miui eu rom.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#171) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Tervezek egy ilyen telefon beszerzést. Annyi kérdésem lenne hogy megéri a 4/128as kivitelt venni? Nem feltétlenül akarnám kifizetni érte a felárat, de ha a 3GB ram kevés akkor az sem túl jo. Játszani nem szoktam telefonon, csak az alap alkalmazásokat használom.

(#172) Viktor0610 válasza ron8 (#171) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

4/64 és 6/128-as kiépítésben kapható.
Elég a kisebb is.

Samsung Galaxy A54

(#173) F.B.I. válasza Viktor0610 (#172) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én ha még egyszer venném, akkor már a 6Gb-os változatot szerezném be (már ha nem pár hónapra veszi az ember).
Későbbi eladásnál is jobb, a több.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#174) pulutodurumo válasza F.B.I. (#173) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Note 4-em 3/32 volt, plusz egy 32-es kártya. Azon is elfértem. Ez most 4/64, fotóknak, videóknak meg ebbe is tudok SD-t tenni ha majd később kell.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#175) TeeJay válasza pulutodurumo (#174) üzenetére


TeeJay
félisten

A több RAM a lényeg nem a belső tárhely :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#176) pulutodurumo válasza TeeJay (#175) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az meg minek, a MIUI úgyis mindig üresen tartja. :D Ahelyett hogy használná, és bent tartaná a futó appokat. Annak volna értelme.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#177) shootme2 válasza ron8 (#171) üzenetére


shootme2
aktív tag

Helló!

Nem a sima note 9-re gondolsz? Abból van 3/64 és 4/128... Én egy kicsit több mint 1 hónapja vettem 9S-t akkor 7000Ft különbség volt a két méret között. Sima note 9-nél ez csak 5000Ft.
Ennyit simán megér a plusz ram... Redmi 5 plus 3/32-ről jöttem annál rohadtul idegesítő volt hogy nem tudtam normálisan váltogatni az appok között mert állandóan bezárta őket.
A 4Gb verziókat ez hamar utol fogja érni úgyhogy én mindenképpen a nagyobbat ajánlom.

(#178) ron8


ron8
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Kb 4500 ft a különbség szóval a nagyobbat veszem

(#179) F.B.I. válasza pulutodurumo (#176) üzenetére


F.B.I.
veterán

Note 4-ről váltasz? Ha igen, akkor vedd a 6Gb ramos változatot, hidd el, akkor tényleg fogod látni a változást...MIUI12 alatt én már kevésnek érzem a 4Gb-ot és sajnos az appok sem lesznek kisebbek, főleg nem jobban megírtak... :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#180) pulutodurumo válasza F.B.I. (#179) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Már megvan egy jóideje a 9S is. A Note 4-re olyan jó romok voltak, (egy - kettő aktív már csak) hogy nem is gondolkoztam a váltáson. Csak már öreg az akksija, és a kijelzőjét is megtörtem kicsit.
Vicces, hogy egy AEX, vagy crDroid milyen jól tud működni egy MIUI-jal szembeállítva. Eleinte nem volt bajom a gyári rendszerrel sem, de ahogy jöttek a frissítések, egyre jobban érett bennem a gondolat hogy lecserélem.
Ha végre lesz normális TWRP, vagy OrangeFox, akkor remélem erre a telefonra is beindul a fejlesztés.
3/4 giga rammal vígan elvolt a rendszer, csak a MIUI örökös aggódása nyírta ki az egészet. Folyton bezár mindent, a widgetek nem frissülnek ha nem állítod be 4 helyen az engedélyeket, satöbbi. Az egész Xiaomi a custom romból nőtte ki magát, de mostanra már teljesen megváltoztak a prioritások. Már nem csak egy jól beállítható rendszer, kell a reklám a pénz miatt. A tisztító app, hogy az r=1 user is érezze a törődést. És még sorolhatnám...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#181) Cyrin válasza pulutodurumo (#180) üzenetére


Cyrin
addikt

ma próbáltam a boltban, van olyan beállítás hogy egykezes használat.

le is írja hogy kell előhívni, az app menü gombról kell valamelyik irányba húzni az ujjat, le is van rajzolva.

ja hogy a MIUI launcher alatt nincs menü gomb??? az nem számos... :W

(#182) Viktor0610 válasza Cyrin (#181) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem a launchertől függ, hanem a képernyővezérlési módtól. Gesztusvezérlésnél nincs navigációs sáv, így az egykezes használat sem működik.

Samsung Galaxy A54

(#183) scream24 válasza Viktor0610 (#182) üzenetére


scream24
senior tag

Ez annyiban nem teljesen igaz, ha gesztus vezérlés van beállítva, a lebegő labda bekapcsolásával az egykezes mód is elérhető.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#184) Viktor0610 válasza scream24 (#183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem akartam a lebegő labdát leírni (csak annyit, hogy gesztusvezérlésnél alapból nincs egykezes mód), de igen, én is használtam így az egykezes módot. :K

Nem fogalmaztam pontosan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#185) jenei1994


jenei1994
addikt

Miui12 -ot mikor kapja meg a telefon? A külső hangszóró csak nálam halk ? Nem valami hangos az előző telefonomhoz képest.

(#186) smokin


smokin
tag

Sziasztok!

Azt miért csinálja a telefon (Note 9pro), hogy 50% alá merül akkor kikapcsol és csak töltőn hajlandó elindulni?

i'm too old for this shit

(#187) varmi2 válasza smokin (#186) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az valószínüleg hibás példány.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#188) jimmedly válasza smokin (#186) üzenetére


jimmedly
senior tag

Akkuhibás, szervíz.

(#189) smokin


smokin
tag

Nálunk asszonyé az első Xiaomi(Note 9pro) telefon a családban,de nem indul jól a kezdés.
-Ha 50% alá megy akkor kikapcsol és csak akkor lehet bekapcsolni ha töltőre dugom ugyan ez igaz az újraindításnál is.
-Pár appot nem hajlandó betölteni pedig tegnap még semmi baja nem volt velük.
-Ja és néha rá jön az öt perc és nem lehet feloldani.

i'm too old for this shit

(#190) smokin válasza jimmedly (#188) üzenetére


smokin
tag

2napos telefon :C

i'm too old for this shit

(#191) zorzy4 válasza smokin (#190) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez bárhol előfordulhat. Múltkor vettem egy videokártyát, 3 percig működött.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#192) scream24 válasza zorzy4 (#191) üzenetére


scream24
senior tag

De jó neked, én vettem egy új tápot s be se röffent! :DDD:DDD:DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#193) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

2 napja vásároltam egy Note 9S-t és már többször is előfordult, hogy ha belépek a kamerába akkor lefagy a telefon, vagy egész egyszerűen nem fényképez csak ki van meredve.
Az én telefonommal van a baj vagy valami szoftveres hiba lehet? Tapasztalt ilyet valaki?

Volt már jó pár telóm de ilyet még nem láttam eddig, kicsit aggaszt a dolog.

(#194) jenei1994 válasza mentoloshypo (#193) üzenetére


jenei1994
addikt

Szia! Csinálj egy gyári visszaállítást. Ha nem javul akkor szervíz.

(#195) TeeJay válasza mentoloshypo (#193) üzenetére


TeeJay
félisten

Melyik ROM fut rajta?
nálam már 11.0.11.0 megy és semmi ilyen gondot nem láttam mióta megvan a telefon
igaz én 11.0.3-al kezdtem (Global)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#196) mentoloshypo válasza jenei1994 (#194) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ilyenkor minden elveszik amit letöltöttem? Játékok, zene, filmek stb. Mondjuk ha megoldja a problémát akkor ez legyen a legkevesebb.
Tehát egyéni készülék probléma lenne? Mire gyanakszol?

Turbado-tól vásároltam, van náluk szerviz futár tudja esetleg valaki?

(#197) mentoloshypo válasza TeeJay (#195) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nem tudom erre gondolsz-e konkrétan. Tegnap reggel frissített nekem, jelenleg újabbat nem talál a rendszer.

(#198) Drughi válasza mentoloshypo (#196) üzenetére


Drughi
addikt

Ha neten vásároltad, akkor van 14 napos elállási jogod.
Próbáld ki a visszaállítást, ha nem segít, akkor jelezd feléjük a problémát és hogy el akarsz állni a vásárlástól.
Ha normálisak, akkor küldenek egy új készüléket, ha nem akkor a pénzedet

(#199) mentoloshypo válasza Drughi (#198) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Írtam nekik, kérnek egy napot amikor menjen a futár a hibás telefonért utána rögzítenek egy új rendelést, gondolom akkor küldik az újat (nem volt még ilyen szituban)

Egyébként teljesen tanácstalan vagyok, hogy cseréltessem-e vagy sem mert jelenleg jól működik a kamera, gyári visszaállítást is csináltam most is működik. Ha gyíkja lenne a telefonnak akkor folyamatosan lefagyna kamerába lépéskor, nem? Vagy ha 1-2szer csinálta az is elég?

(#200) Drughi válasza mentoloshypo (#199) üzenetére


Drughi
addikt

inkább valami szoftveres nyűg volt, "beakadt"
Várj 1-2 napot, használd és ha nincs baja, akkor maradhat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.