Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfdfdf


dfdfdf
őstag

NAh ilyen zsear lesz veszek egyet az már biztos :)

(#2) h-yle


h-yle
addikt

Az én P4-es gépemben meg 2GB RAM van, meg 1GB VRAM aztán mégis odaveri az XBOX csúnyán. Botrány.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) james001


james001
veterán

csak úgy röpdösnek a pletykák az új psp-ről :D
lehet nem is lesz semmi belőle csak idegelnek minket ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon kemény lesz. A hűtőventi kifújja majd a kezemből. :DDD Na meg valami áttörést is bevezetnek majd akkor az áramforrás területén. Sötét anyag? :F :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) h-yle válasza Abu85 (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Beletesznek egy kis napot. Ha sokat játszol lebarnul a kezed. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Ez már azért komoly. :Y

(#7) dunc


dunc
nagyúr

Sőt lecserélik rá a híres Kinai szuperszámitógépeket. :DD :DD :DD

(#8) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

először jön a normál verzió szélcsatornás hűtéssel majd a slim vízhűtéssel majd a GO lecsúsztatható folyékony nitrogén hűtéssel
ha már ennyire előre látjuk a jövőt én egyik este azt álmodtam hogy kis polckival jöttek az ufó-k (beszarás csak igaz ne legyen=

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#9) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Azért ne tévesszük szem előtt Sony-ék eddigi munkáit.
Eléggé ott vannak technológiailag, fejlettek ez nem vitás.Én el is hiszem ezeket a pletykákat.

(#10) Peat;) válasza Ateszzero (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

1. Miért nem házon belül hasonlítják? Amennyiben x360-at megközelíti játékok területén akkor a ps3-at is.
2. A ps3 nem pletykák, hanem a sony szerint "tény" hogy agyba főbe veri az x360-at. Ennek ellenére máig nem látni egy olyan játékot sem ami akár egy fél kategóriával szebb lenne mint egy xboxos nagyobb cím. Talán a gt5 lesz mint egyetlen, no de ha 5-6 évig írnak egy játékot akkor persze hogy többet hoznak ki az adott hardwareből. Annyi idő alatt még egy wiiből is korrekt látványt lehetne előhozni...

(#11) Peat;) válasza Peat;) (#10) üzenetére


Peat;)
veterán

3. Abba kellett hagynom :D , szóval a 2.-es pont szerint ha megközelíti akkor mélyen alatta lesz. Ami nem baj. Egy kézi konzol fogyasszon keveset és ha valaminél akkor annál nem a grafika a legfontosabb dolog. (a nagyoknál sem annak kéne a középpontban állnia)
4. Miért adják ki a konzol/telefon keveréket ha jön a psp2? Nekem ez homályos :)

[ Szerkesztve ]

(#12) fasirTTT


fasirTTT
őstag

na meg az annyukat, nem ? :D
szerintem ez a technika még nem elérhető....

(#13) julius666 válasza Abu85 (#4) üzenetére


julius666
addikt

A trükk, hogy nem kell majd fogni, mert a ventilátorok által keltett légnyomáskülönbségnek köszönhetően a cucc már magától repülni fog :DDD

(#14) julius666 válasza Peat;) (#10) üzenetére


julius666
addikt

2. A ps3 nem pletykák, hanem a sony szerint "tény" hogy agyba főbe veri az x360-at. Ennek ellenére máig nem látni egy olyan játékot sem ami akár egy fél kategóriával szebb lenne mint egy xboxos nagyobb cím. Talán a gt5 lesz mint egyetlen, no de ha 5-6 évig írnak egy játékot akkor persze hogy többet hoznak ki az adott hardwareből. Annyi idő alatt még egy wiiből is korrekt látványt lehetne előhozni...

Az az igazság, hogy ezt az "agyba főbe veri az XBOX360-at hardverben" duma elég nagy kamu, a 2 gép tudása nagyjából hasonló. A hiperszuper cell prociból sem hiába nem lett semmi komoly, PS3-on kívül senki sem használja jóformán. A "nehéz rá programozni" duma is már így 4 év múltán erősen kezd kifújni.
Ez az egész csak a marketingesek agyszüleménye.

(#15) Ateszzero válasza Peat;) (#10) üzenetére


Ateszzero
őstag

PS3-mal nem lehet összehasonlítani, mert x360 gyengébb konfig. Tehát azért nem is házon belüli konzolt említenek.
Játékok terén nincs különbség? Egy darabig nem is lesz. Az én gépem és tesóm gépe közt sincs látványbeli különbség 1280*1024-es felbontáson,pedig az ő gépe dupla annyiba került, és dupla olyan teljesítményre is.

(#16) leviske


leviske
veterán

Nehezen tudom ezt elhinni. Most akarják a Sony Ericssonra is kiterjeszteni a platformot ugye a pletykák szerint. Ezt hogy egyeztetnék össze egy X360 erejű tenyérgéppel?

(#17) nanorambo


nanorambo
őstag

Ez mind szép és jó, de hogy fogják hűteni? :)

Ahogy a japánok tecnika/technológia terén állnak még akár lehetséges lenne olyan erős marokkonzolt csinálni mint egy xbox 360, de az kb. másfélmillió, (ha nem több) forintba kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Ryuu válasza nanorambo (#17) üzenetére


Ryuu
tag

Folyékony nitrogénnel talán le tudják hűteni... talán... :))
Egyébként ez tényleg jó kérdés.

(#19) CUskater válasza Ateszzero (#15) üzenetére


CUskater
tag

Már most is van különbség, de bizony az xbox javára! A multiplatform játékok jobban futnak és nagyobb felbontásban boxon. Lehet papíron gyengébb, de a tények mást bizonyítanak. Pl.: GTA4, Dead Rising 2
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#20) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Pletyka...de mért ne játszunk el a gondolattal. Ha ez igaz (lenne) tényleg csak kohászoknak járó hőálló kesztyűben lehetne megfogni a PSP2 öt.
Nézzük csak:
X360 CPU: 3x3.2GHz Ez alá milyen aksit kívánnak tenni? Üzemanyagcellás lesz? Vagy a boot képernyő után a "vas" rögtön sipítozna a töltésért? És akkor a kijelzőről és "VGA" ról nem is beszéltünk :)
Komolytalan....
(aki meg elhiszi hogy, egy 1GHz porcival + zseniális programozói tudással, ugyan azt az eredményt/teljesítményt ellehet érni, az csak gondoljon bármilyen emulátorra...)
A másik, talán ha valami megmutatta a SONYnak hogy, a hardware nem minden, akkor az pont a PSP volt. Az NDS nem kicsit alázta meg!
Technokratáknak persze jó lesz megint, és azért az egy stabil vásárlóréteg még Japánon kívül is, de talán aki játszani/szórakozni is is akar majd hordózható gépen, az innovatív N gépe megint nyerőbbnek tűnik.
(talán csak az van a hátérben, ahogy a konkurens gépe (3DS) kezd befutni, meg kell mutatni mi is itt vagyunk ám, és hát a bizonytalanokat valamivel fel kell tartani....)

[ Szerkesztve ]

(#21) Poll Tamás


Poll Tamás
csendes tag

A RAM mérete igazából nem árul el semmit. :DDD Nemrég megjelent egy HTC telcsi, amiben 768mb RAM van.
Szerintem olyan PS2 szintű lesz a hardver, ha azt megüti, szerintem az bőven elég. :R

De, hogy őszinte legyek, örülnék, ha kicsit kicsípnék a gép külsejét. Sőőt, az sem volna baj, ha olyan formája volna, mint a DS-nek.

Kényelmes lenne, szerintem a FAT-nál sem volt rossz, csak elég nagy kis gép.

Nekem valahogy a GO vonalai nem jönnek be.

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#22) Pöttön válasza RepeatSector (#8) üzenetére


Pöttön
őstag

A vízhűtéses verziónál kapsz ajándékba egy hátizsákot amibe hordhatod a radiátort... :))

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23) zsigus válasza Peat;) (#10) üzenetére


zsigus
őstag

A Sony hardver gyártó hiába erősebb hw téren a PS ha egyszer nem tud olyan támogatást/tapasztalatot sw terén nyújtani mint az MS.
Ennek az eredménye az, hogy nincs kihasználva a gépben rejlő teljesítmény. De az exkluzív címeknél látszik azért a cell ereje, pl. az Uncharted 2-t melyik x360-as game veri látványban?

A Microsoft szoftver fejlesztő cég, ehhez értenek ebben tudnak pluszt adni a gépükhöz.
Gyengébb hw-ből is ki lehet hozni többet, csak megfelelő optimalizálás kell hozzá.
A multi címek ezért néznek ki jobban, de az eddigi összehasonlításoknál olyan hű de nagy különbség nem volt a PS és Xbox között.

A két cég teljesen eltérő módon közelíti meg ugyanazt, PS game-eknél a szoftveres támogatás rosszabb, xbox-nál a hardver.
Csak éppen a PS ereje nem jön ki csak nagyon ritkán és az sw többet számít, kivéve PS exkluzívok.

julius666:
"A "nehéz rá programozni" duma is már így 4 év múltán erősen kezd kifújni."

Szerinted ha 4 éve nehéz volt rá programozni akkor most nem az? Tudtommal semmi forradalmi újítás nem volt az ügyben szóval most is nehéz rá programozni, hiába unalmas ez van (sajnos).
Elég megnézni a multiplatform játékokat amiket az előbb említettem, bár nincs eget rengető különbség a kettő között, de valóban néha észre lehet venni, persze ha egymás mellett van a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#24) Peat;) válasza zsigus (#23) üzenetére


Peat;)
veterán

Az említett játék persze hogy szép, csak éppen az sem szebb egy fél kategóriával sem mint egy komolyabb x360-as cím.
Egyébként a sony látszik hogy mit ért el, máig sokan elhiszik, hogy erősebb a gép. Közben gyengébb benne a vga és a cell-t kell befogni grafikára is hogy elérjék az x360 szintet/majd átlépjék egyszer a jövőben, ezért gyengék sokszor a multi címek ps3-on mert cell-el grafikát olyan mint borotvával fogat mosni. Vannak gyengébb részei mint az x360-nak és vannak erősebb részei. A gyengébb részek a legfontosabbak a konzolnál, mint a ram és gpu, sony pont ezt hanyagolta el. Ha jól tudom ps3-ban még kevesebb ram van. Szóval psp2 akkor már gyorsabb lesz mint ps3 :D

[ Szerkesztve ]

(#25) zsigus válasza Peat;) (#24) üzenetére


zsigus
őstag

Sztem megy ugyanannyi ram van a PS3-ban mint az Xbox360-ban.
Csak az xbox-ban egységesen 512 (GDDR3), a PS3-ban pedig külön 256 (rendszer) 256 (VRAM).
Ráadásul a PS3-ban a rendszer számára fenntartott memória XDR ram ,ami gyorsabb is mint az Xbox-é, a VRAM a PS-ben is GDDR3.

[ Szerkesztve ]

(#26) zsigus


zsigus
őstag

"Egyébként a sony látszik hogy mit ért el, máig sokan elhiszik, hogy erősebb a gép."

Mert valóban erősebb processzor téren, ami a Sony-n múlt az teljesítette.
De meg kell hagyni, hogy a GPU választás nagyon rossz volt mert az nVidia RSX konkrétan sz*rt sem ér az xbox360 ATI GPU-hoz képest, de processzor téren valóban erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ateszzero válasza CUskater (#19) üzenetére


Ateszzero
őstag

AKKOR NÉZD MÉG EGY KICSIT AZT A LISTÁT.
VEGYESEN VAN AMI BOXON FUT SZEBB BEÁLLTÁSOKKAL , ÉS VAN AMIM PS3-MAN.FFXIII, EZT 20MP ALATT NÉZTEM, NEM ÁSTAM BELE MAGAM.

SZERK.:BOCSI A NAGYBETŰKÉRT , DE MIRE FELNÉZTEM MÁR KÉSZ VOLT A SZÖVEG.ÚGY FELEJTETTEM A CAPSLOCK-OT.

(#28) tundrak


tundrak
tag

nekem a klassikus psp formavilág jobban bejön,mind fogásra,mind kinézetre.
és az umd elhagyása jó ötlet,mer ma már majdnem midenki flash-en nyomul:)
1 gb RAM :Y az lenne a tuti:D:D :C

do the right thing

(#29) julius666 válasza Peat;) (#24) üzenetére


julius666
addikt

+1

Hiába van ott az erős(ebb) Cell proci, amivel fizikai számításokat meg hasonlókat izomból lehetne számoltatni, ha a programozóknak azzal kell szopniuk, az x360 grafikai szintjét valahogy sikerüljön elérni. Úgy, hogy már x360-on is szopni kell a növekvő igények miatt az optimalizációval.

Az uncharted 2 pedig valóban fantasztikusan néz ki, de egyrészt x360-as címek között is vannak azért hasonló szintű grafikák, másrészt inkább a zseniális designerek miatt olyan gyönyörű, mintsem az alápakolt hardver miatt (ez amúgy játékok terén általánosságban is igaz, a végtermék szempontjából sokkal többet számít hogy hogyan gazdálkodnak az adott lehetőséggel a fejlesztők, mint hogy milyen lehetőségek adottak. A számítógépes grafika a trükkökről és a szem becsapásáról szól).

(#30) adalbert1


adalbert1
veterán

Viszont ha ez igaz, akkor a PS3-at meg verni fogja, nem? :)) ;]

(#31) Poll Tamás válasza adalbert1 (#30) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

GPU és GPU tekintetében szerintem nem.

Megmerem kockáztatni, hogy még a PS2, szintet sem fogja elérni grafikailag.

Most a RAM mennyiségéből, nem igazán lehet, erre következtetni. :K

[ Szerkesztve ]

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#32) CUskater válasza Ateszzero (#27) üzenetére


CUskater
tag

Mindegy.......

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#33) Def26 válasza adalbert1 (#30) üzenetére


Def26
félisten

;] :C

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) penge010 válasza dfdfdf (#1) üzenetére


penge010
tag

Ez álltalában úgy szokott indul hogy valamelyik észlény kitalálja hogy most adnak ki ilyet hogy hallotál e már róla csak hogy feltünősködjön és a többi haverja is elkezdi veretni ezt a baromságot főleg ha találnak egy-két fake videót vagy valami hasonlót na akkor vége mindenek!
DE én fogok elnézést kérni mindenkitől ha tényleg úgy lesz mint hogy mondják!

(#35) dante18 válasza h-yle (#2) üzenetére


dante18
csendes tag

azért kiványcsi lennék hogy a gépednek van e olyan szép grafikálya mint egy xbox360-nak
meg azt is figyelembe kell venni hogy hiába nagyobb de egy xbox360-an csak játékra van tervezve

(#36) dante18 válasza nanorambo (#17) üzenetére


dante18
csendes tag

a japánok a legjobbak a Playstaton a legjobb és a legjobb telsesitmény jelenleg a világon a ps3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.