Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) littlebrandy


littlebrandy
tag

Sztem -109 :DD A tiédtől függetlenül én is ugyanúgy számoltam ahogy te

[ Szerkesztve ]

Hard work never killed anybody, but why take a chance?

(#2) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Ez bezony 0.

Am matek tagozat? Pfujj

[ Szerkesztve ]

(#3) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

a -109 a korrekt válasz.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4) whiz


whiz
aktív tag

hülye vagyok, benéztem :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) zozo1414


zozo1414
csendes tag

-109

(#6) picur220


picur220
veterán

Nos igen, szerintem is -109, legalábbis annyi jött ki.

(#7) picur220 válasza Taknyoshal (#2) üzenetére


picur220
veterán

Mielőtt lefujjogod a matek tagozatot, szólnék, hogy a megoldásod semmilyen esetben sem tekinthető jónak. Egyébként az egész suliban egyedül nálunk ittak órán sört elsőben, szóval nem olyan osztály ez, mint amilyenre te gondolsz...:D

(#8) harylmu válasza picur220 (#6) üzenetére


harylmu
őstag

úgyszint

(#9) Taknyoshal
fail

[ Szerkesztve ]

(#9) Taknyoshal válasza picur220 (#7) üzenetére


Taknyoshal
tag

De ha 0-val szorzunk, akkor az eredmény nem 0 lesz? :F

(#10) puttputt


puttputt
őstag

Ezt még én rögzítettem anno... - ide a logoutra is.

Nem tudták kitalálni, hogy a megfejtés "almafa". :DDD
A nő maga sem értette, nem tudta megmagyarázni, miért az... :U

Ezek ilyenek...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#11) picur220 válasza Taknyoshal (#9) üzenetére


picur220
veterán

Nos, ha valamit megszorzunk nullával, az nulla lesz. De ha ehhez hozzáadunk egyet, akkor már 1, nem?

(#12) picur220 válasza puttputt (#10) üzenetére


picur220
veterán

A macskának az alma (a macskaalom) fából van, ezért a macska alma fa. Kicsit bonyolult...:D

(#13) puttputt válasza picur220 (#12) üzenetére


puttputt
őstag

Szerintem lenne helyed a csatornán... :P Sajnos én nem tudlak beprotezsálni. :N :DDD
Viszont az alom kétséges (persze, én is rámondtam volna, meg be is mondták ezt a megoldást a nőnek); hiszen mereven elutasította, mikor valaki benyögte. Még azt sem mondta, hogy közelít.
Mindegy, fő az, hogy azzal sem nyert senki. :D

Azt mondják, el kell vonatkoztatni a képtől. Na de ennyire? Egy dolgát végző macskából almafa? Na neee. :))

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#14) picur220 válasza puttputt (#13) üzenetére


picur220
veterán

Persze, de egyik képjátékkal sem nagyon nyertek...:) :(

(#15) Gergő_


Gergő_
őstag

42

(#16) picur220 válasza Gergő_ (#15) üzenetére


picur220
veterán

Vezesd már le légyszi:D

(#17) Gergő_ válasza picur220 (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

nekem ez a mondat tetszett legjobban:
"Mivel Speciális matematika tagozatos gimibe járok, elkezdtem megfejteni a feladványt."
:DD

(#18) Taknyoshal válasza picur220 (#11) üzenetére


Taknyoshal
tag

Annyi...ismét bebizonyosodott, hogy semmi tehetségem a matekhoz. Francba, még a legegyszerűbbet is elszúrom, mi lehet a hiba? :O

(#19) picur220 válasza Gergő_ (#17) üzenetére


picur220
veterán

Gondoltam, így nem bombáznak a hszekkel, hogy mit foglalkozok én ilyen hülyeségekkel.:D

(#20) picur220 válasza Taknyoshal (#18) üzenetére


picur220
veterán

Nem tudom... hány éves vagy? Nekünk elsőben tanították, hogy mi az a kommutativitás, asszociativitás. Gondolom téged még erre nem tanítottak, vagy csak nem figyeltél oda, de az is lehet, hogy tényleg semmi tehetséged a matekhoz.:D

Amúgy bő 1 óra alatt 20 hsz...:D Csak így tovább! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Gergő_ válasza picur220 (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

(#22) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Piszkos anyagiakkal nem foglalkozunk?
Mennyibe is kerül egy hívás? Csörög, kapcsol, köszönik forintocskáimat, de nem jókor próbálkoztam, tegyem meg újra.
Egyszer bedőltem, újra próbálkoztam. Kitalálható, rosszkor.
Hány forintocskám bánja?

Részvétlenül nézem, hogy a műsorvezető nyüglődik, igyekszik hasznot termelni. Ez a dolga, tegye csak.
De amikor rázendít, hogy miért vagyok olyan lusta, balga, hogy nem telefonálok, az már dühít.

Hány ember pénzecskéjéből szurkolnak le a nyertesnek annyit, hogy a maradékból fenn tudják tartani a gépezetet?
Megjegyzem tuti nagykanállal esznek a kitalálók, beosztottak, műsorvezetők.
A hiszékenyek pénzéből.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Gergő_ válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

4-5 ezer ember betelefonál átlagosan 5-ször
tessék kiszámolni :(

(#24) picur220 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


picur220
veterán

Engem inkább az háborított fel, hogy a sokak által jónak vélt megoldást, a mínusz 109-et nem fogadta el.
De amikor rázendít, hogy miért vagyok olyan lusta, balga, hogy nem telefonálok, az már dühít.
Ezt csak egyes köcsög csatornákon csinálják, mint az ATV vagy a TV2. Az RTL-en sosem volt még erre példa. Ott tök jó a hangulatod még akkor is, ha nem nyertél és nem is telefonáltál, csak nézed a műsort.
Gergő: hát kábé...:D

[ Szerkesztve ]

(#25) puttputt válasza picur220 (#24) üzenetére


puttputt
őstag

Egyszer odakapcsoltam... Épp a munkahelyéről telefonált be egy ürge. :DDD
Ennél már csak a sok kisnyugdíjas jobb... már bocsánat. :U Úgyis sejthető, hogy nem a mezei munkában megfáradt, tisztességben megőszült öregjeinkre célzok.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#26) Taknyoshal válasza picur220 (#20) üzenetére


Taknyoshal
tag

16 vagyok. Az az érdekes, hogy fizikából meg dicséretes vagyok. Értem, érdekel minden.
Matek nem érdekel, nem megy, de elszomorít. :O Most is 3-as voltam év végén.
Sosem fogom én ezt már megtanulni.

(#27) Alexios válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem ezzel még nincs is gond, hiszen aki telefonál, az pontosan tudja mire számíthat. Na de ha a jó megoldást se fogadják el, ott már baj van(konkrétan átvernek), ráadásul gondolom el se magyarázták, hogy miért annyi a megoldás, hogy balga fejünkel, mi, a pórnép is megismerhessük, hogy szerintük miért -118 miért nem -109

(#28) Vakegérke válasza picur220 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esztert szeretem, és néha csak a kedvéért nézem az adást, ha máshol nincs jobb. De még kedves mosolya sem tud rábírni, hogy telefonáljak. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) Alexios válasza picur220 (#16) üzenetére


Alexios
veterán

Az élet, a világmindenség, meg mindenre a válasz 42, úgyhogy erre is 42 a válasz:)

(#30) Csemike


Csemike
csendes tag

Lehet, már volt. De szerintem nincs megoldás, mivel a nulla szorzóként szerepel. Nulla nem szerepelhet szorzóként.

6x0 nem lehet egyenlő 0-val, mert 0:0 nem egyenlő 6.

Szerk.: Tehát a feladvány értelmetlen, megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hasek válasza Csemike (#30) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

A 0 valóban nem osztható 0-val, de ha 0-szor veszed a 6-ot(vagy bármilyen más számot), akkor az 0. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#32) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Van egy nagyon találó gyűjtőneve az ilyen csatornáknak. [link]

A "hány láb van a buszon" feladvány már lassacskán világhíres... :U

Harrrr!!!!

(#33) Csemike válasza Hasek (#31) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szerintem nincs igazad, mert annak, hogy "nullaszor veszel valamit" nincs értelme. Ha előveszel egy matematikai példatárat, szerintem egy feladatban sem találkozol a nullával se szorzóként, se szorzandóként.
Persze ez már filozófia-metafizika, és talán már nem is matematika.

(#34) kételkedem válasza bolondember (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

a matematika szigorú tantárgy, a négy alapművelet különösen.
a helyes válasz valóban -109! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#35) Elrood válasza Csemike (#33) üzenetére


Elrood
őstag

Ezt a véleményedet inkább ne hangoztasd, mert marhaság.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#36) Hasek válasza Csemike (#33) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Én csak azt mondtam, amit gimnáziumban tanultam, hiszen ott sok olyan feladat volt, amiben 0 volt a szorzó(példaként kapásból a másodfokú egyenleteket tudom felhozni, ahol számtalanszor találkozhat az ember 0-val, mint tényezővel).

A "nullaszor veszel valamit" felvetésem meg értelmes. Hiszen mi is a szorzás? Az egyszerűbb magyarázat kedvéért, vegyük a 6*3-at. Ez mi? 3+3+3+3+3+3. Nem? Ugyanúgy, mint hatványozás esetén, csak ott a 3^6, az 3*3*3*3*3*3. Az-az, szorzás esetén, mondhatjuk, hogy 6-szor veszem a 3-at. Most ha 6*0, akkor 6-szor a 0-t... Innen már kitalálható, hogy van értelme. Sőt vissza is lehet vezetni, de csak egy féle módon. 0:6=0

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#37) Csemike válasza Elrood (#35) üzenetére


Csemike
csendes tag

Oké, én meg azt mondom, hogy nullával szorozni marhaság, értelmetlen. :) Ennyi.

Ha 6x0=0 akkor a 0:0=6-nak is igaznak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#38) Alexios válasza Csemike (#37) üzenetére


Alexios
veterán

Nem, mert a nullával való osztás értelmetlen, míg a nullával való szorzás nem. Hiszen ha nullaszor veszel valamit akkor nulla marad, de nullával nem tudod elosztani hiszen mondjuk a 6-ban nemtod hányszor van a nulla, értelmetlen. Ja, és kinyitsz egy matek példatárat, tele lesz olyan feladatokkal, hogy nullával kell szorozni.

(#39) Csemike válasza Alexios (#38) üzenetére


Csemike
csendes tag

A 6:0 példát nem én hoztam fel... Előttem szóló nyilatkozott úgy, hogy csak ebben a sorrendben ellenőrizhető vissza a 6x0=0 egyenlet.

(#40) Hasek válasza Csemike (#37) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Igaz is, meg nem is. Meg az is, hogy 0:0=7; 8; 9; 10; 11; 12; 13.

Nullával osztani azért nem lehet, mert értelmezhetetlen. Hiszen az se igaz, hogy 0-val egyenlő az eredmény, az sem, hogy 1-el, meg semmi sem. Nincs eredménye. Ennyi. De ez egy matematikai szabályba is le van írva, a függvénytáblázatban is benne van, hogy a 0:0=nincs értelmezve. Éppen ezért mondom, hogy igaz is, meg nem is. Egy olyan példában, amelyben 0 a szorzó, abban visszavezetésképpen nem hogy nem kell igaznak lennie a 0-val való osztásnak, de még alkalmazni sem szabad(vagy legalábbis butaság), és az oka pediglen az, amit pár sorral feljebb írtam.

Tudod a 0, az körülbelül annyira különleges szám, mint amennyire különleges a víz. Végtelenül egyszerűnek tűnik, de mégis a legbonyolultabb dolgok egyike, a maga kategóriájában.

Üdv. H

(#41) Hasek válasza Csemike (#39) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem, az előtted szóló(gondolom rám gondoltál), azt hozta fel, hogy 0:6-al, ami megint más, és az már értelmezhető.

Ugyanis a 0-ban tudod hányszor van meg a 6. 0-szor.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#42) Csemike válasza Hasek (#40) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én abszolút meggyőzhető vagyok, de te írtad le, hogy 6:0=0 :)
Bocsbocs, nullát osztottál hattal. Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#43) #65675776 válasza Csemike (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 0/0 nem értelmetlen művelet, hanem határozatlan alak (ahogy a ∞/∞ is). Amennyiben egy függvény határértékeként jelenik meg, akkor van megoldása is.

(#44) R


R
aktív tag

inkabb torlom

[ Szerkesztve ]

(#45) picur220 válasza Vakegérke (#28) üzenetére


picur220
veterán

Én is szeretem Esztert, mint műsorvezetőt, de sosem telefonáltam még.

Nullával szorzás: Nullával lehet szorozni bátran, mivel egy matematikai axióma kimondja, hogy bármely szám nullával vett szorzata nulla. Nullával osztani valós számkörben nem lehet, vagyis elvileg lehet, csak az eredmény a végtelen. Ugye ilyen szám pedig nincs. A végtelent számhalmazokra szokták értelmezni, van megszámlálhazóan végtelen számosságú halmaz, meg van kontinuum számosságú halmaz, hogy mi a különbség, azt ne kérdezzétek, annyit tudok, hogy a kontinuum a bővebb.
A hány láb van a buszon hozzám is elért, benne van a nevem a listában, tovább is küldtem, hogy kinél milyen listás verzió van, azt a jóisten sem tudja. A megoldását most nem teszem közzé...

(#46) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Ha helyesen meg van zárójelezve a feladat, akkor könnyebb kiszámolni.

38 + 10 + (6 x 0) - (7 x 22) + 8 - 11 + (3 x 2 x 0) = -109

Ha rosszul zárójeleztem, akkor szóljatok.

Nekem még azt tanították, hogy:
X * 0 = 0 = 0 * X
Ha nincs jelölve akkor az szorzás és az osztás műveletek előnyt élveznek a másik két alapművelettel szemben.

Ha valami változott ezek közül szóljatok. (Bár ez valószínűtlen)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#47) Vakegérke válasza picur220 (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szorozhatunk, oszthatunk, kitalálhatjuk a feladványt, mindegy. Sok hívás sokszor x forintocskáért, szinte esély sincs elhaló hangon benyögni a helyes megfejtést.
Lenyúlnak. Lenyúlnak mindenkit, aki beszáll. Nem jó időben tárcsáztál, próbálkozz újra, és újra.
Hányszor hány pénz ez?
A boldog nyertes persze örül, és lehet, hogy nyereményét elszórja arra, hogy újra és újra tárcsázza a "nyerő" vonalat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) whiz válasza picur220 (#45) üzenetére


whiz
aktív tag

Megszámlálhatóan végtelen pl. a természetes számok halmaza. Az egyik végét tudod (0-val kezdődik ugyebár), tehát elméletileg meg lehet számolni, viszont a másik vége a végtelenbe megy, tehát mégsem. Kontinuum számosságú halmaz pl. a valós számok halmaza, ahol semelyik végét nem látod. Bármelyik számot is válaszd, mind pozitív, mind negatív irányba végtelen sok számot találsz még. Ez a megszámlálhatónál nem igaz. Na remélem érthetően adtam elő... :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#49) picur220 válasza lorenzen (#46) üzenetére


picur220
veterán

Ha nincs jelölve akkor az szorzás és az osztás műveletek előnyt élveznek a másik két alapművelettel szemben.
Ez így van, de a hatványozás még ezek felett van, jó ha tudod.

(#50) picur220 válasza whiz (#48) üzenetére


picur220
veterán

Az írásod félig igaz, félig nem. Az egész számok halmaza is megszámlálhatóan végtelen, és elméletileg ugyanannyi egész szám van, mint természetes. (A természetes számok halmazának axiomatikus definíciója miatt.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.