Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ha én majd a jövőben veszek egy mezei GPS-t, akkor az orosz, kínai, európai műholdakat is fogja tudni használni?

[ Szerkesztve ]

(#2) .mf


.mf
veterán

Teljesen igaza van az embernek, nem kirúgni, hanem kitüntetni kéne. A sok hülye bürokratát és politikust kellett volna lapátra tenni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) daninet


daninet
veterán

Tyűűű de nagy pénz megy itt valakinek a zsebébe...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) deathtania


deathtania
senior tag

Amerikától tényleg nem árt függetlenedni, de először is gazdaságilag, pénzügyileg és katonailag kellene talán, nem egy ilyen marhaságot építgeni.

Különben is egy háború esetén mit ér a GPS vagy Galileo? a harcoló felek (egyik) első dolga lesz, hogy lelődözik egymás műholdjait... ezek után szerintem is teljesen felesleges ilyen marhaságokra költeni a pénzt... az átlag állampolgárnak (átlagjúzer) meg úgyis teljesen mindegy, hogy amerikai, tajvani vagy éppen kelet timori műholdakhoz kapcsolódik helymeghatározáskor. inkább a "nagy közös európai gazdaságot" tennék rendbe előbb. :(((

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5) dabadab válasza deathtania (#4) üzenetére


dabadab
titán

"először is gazdaságilag, pénzügyileg és katonailag kellene talán"

Penzugyileg nem fuggunk az USA-tol, a masik kettonek meg resze a sajat navigacios rendszer.

szerk: magat a konkret taviratot megtalalta valaki?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez hatalmas pazarlás, kíváncsi vagyok kinek esik le végre hogy ilyesmit nem lehet a földel elkövetni, 1 rendszert kellett volna amit mindenki tud használni, nem függ egyik szárházitól sem.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én nem ismerem a tényeket, és az állását vesztett személyt sem, de ha a bögyében vannak a franciák, nekem szimpatikus. ;]

(#8) dabadab


dabadab
titán

Na, elotalaltam a taviratot: eredeti tavirat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) domi007


domi007
őstag

Fegyverkezési verseny numero 2...megint egy Unió vs USA...vajon ki fog most nyerni? Csillagháborús tervet nem akarunk írni? Ennyire régen volt már 1980-85?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) Sotho válasza deathtania (#4) üzenetére


Sotho
őstag

Nem olyan könnyű lelőni egy 38.000 km magasan lévő gps műholdat. :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Morden24 válasza deathtania (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

És nem érzed úgy, hogy a gazdasági és katonai függés erős része a helyzetmeghatározó rendszer? :F

(#1) WonderCSabo Nem akarok baromságot modani, és javítson ki valaki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a gyártók licencelik az L1 használatát, ergo ha több rendszer van, akkor úgy tudná egy eszköz az összeset használni, ha kifizeti a díjat a gyártó. Kivéve persze, ha a használat ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ki akarja ezeket a baromságokat?, nincs pénzünk kajára és ilyesmit nyomnak a pofánkba mert nekik ez üzlet, ébresztő!!!!!Józsibá GPS nélkül is hazamegy hót részegen a kocsmából nekünk meg milliárdos műholdak tömkelege kell hogy eljussunk valahova???Nem a fejlesztés ellen prédikálok csak a pazarlás ellen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Oké, hogy valakik nagy lóvékat tesznek zsebre, ez a beruházások egyik, khmm..., sajátossága. Azt viszont ne felejtsük el, hogy a GPS-t csak békeidőben lehet szabadon használni, ha háború van, akkor az amerikai hadseregé. Na épp ezért kell Európának is saját rendszer. Bár szvsz. nagyon elkéstek vele, sokkal hamarabb neki kellett volna állni.

[ Módosította: dajkopali ]

(#14) atesss válasza dabadab (#5) üzenetére


atesss
addikt

"Penzugyileg nem fuggunk az USA-tol"
Ezt szerintem gondold át jobban...

Ebben a globalizálódott világban MINDENKI függ az USA-tól, mivel egyrészt övék a világ legerősebb gazdasága, másrészt meg a világ bankrendszerét (itt nem a kis lakossági bankokra gondolok, hanem a befektetési bankokra) is döntően ők írányítják - és nyúlják le.
A tőzsdevilág központja, ha az amerikai indexek gyengélkednek, akkor a világ többi tőzsdéje is ezt a trendet követi alapvetően - hacsak nincs valami nagyon komoly pillanatnyi helyi hatás az ellensúlyozására.
Az amerika jegybank ha fog egy papírt, és ráírja, hogy "DOLLÁR", akkor minden további nélkul "túl tud adni rajta", mert hogy a nagy és erős USA van mögötte. (Már ameddig ez a rendszer egyszer össze nem omlik...)
A "Nemzetközi" (=Amerikai) hitelminősítőkről nem is beszélve...
És sorolhatnék még pár dolgot ami miatt a világ pénzügyi központjának számít az USA (azon belül pedig ugye elsősorban New York).

AZ EU a töketlen, hogy ez ellen már évtizedekkel ezelőtt sem tett semmit.
Pl. csak egy "apróság": miért használunk még mindig amerikai bankok tulajdonában lévő Visa és Mastercard bankkártyarendszert Európában, aminél a működtetési költségek a lenyúlt pénzhez képest kb. elenyészőek...

A témánál maradva:
A Galileo project szerintem egy jó ötlet, és ha európai cégek valósítják meg, akkor ebből a pénzből az európai gazdaság nőhet - kvázi magunkat segítjük meg. Plusz az európai kutatás, tudományos oktatás fejlődhet.
Csak ehhez az kéne, hogy európai rendszerek, alkatrészek legyenek felhasználva benne, európai beszállítóktól.
Ezt elő is kellene írni - nem mutyizva (mint pl. magyar szokás szerint a közbeszerezéseknél), hanem nyíltan kijelentve.
Csak akkor ugye jön az USA, Kína, meg a világ többi része, hogy "Európa a globális piac ellen van", merkantilista, stb, stb...

(#15) atti_2010 válasza ^Clown (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem! Egy olyat kellett volna csinálni amit senki sem tud kisajátítani, holnap nem látszanak a csillagok a szr műholdaktól.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) dabadab válasza atti_2010 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Józsibá GPS nélkül is hazamegy hót részegen a kocsmából nekünk meg milliárdos műholdak tömkelege kell hogy eljussunk valahova???"

Akkor most el kellene donteni, hogy gazdasagilag az a meghatarozo-e, hogy Jozsi bacsi hogyan jut haza a kocsmabol, vagy a legikozlekedes, a foldmeres, etc, etc mukodese. Szerintem ez utobbi, ezekben meg hatalmas (es egyre novekedo) szerepe van a muholdas navigacionak. Egyebkent kajara penz az ugynevezett "uzletbol" szokott lenni.

DRM is theft

(#17) WonderCSabo válasza Morden24 (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vhogy én is így tudom.

atti_2010: Pff...

(#18) atti_2010 válasza dabadab (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A légi közlekedés meddig működhet még?? Elfogy a petró lassan és a villanymeghajtás felé kell nézelődni, atomerőmű stb, ott nem lényeges a GPS.Az Amerikai gazdaságot követjük sajnos, építünk egy oszlopot és arra vigyáz 1000 ember hogy el ne dőljön, 600 pedig azon gondolkodik hogy mire lehetne használni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) dabadab válasza atesss (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Csak ehhez az kéne, hogy európai rendszerek, alkatrészek legyenek felhasználva benne, európai beszállítóktól."

Smutny egyebkent tobbek kozott arra is panaszkodott, hogy ez nem fog menni, mert a muholdak orajat is svajciak szallitjak (akik ugyan europaiak, de nem EU-tagok) ill. valoszinuleg jopar komponenst meg az USA-bol kell beszerezni, mert mas nem gyart olyat.

DRM is theft

(#20) WonderCSabo válasza atti_2010 (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már hogy a frászba ne lenne lényeges a helyzetmeghatározás, könyörgöm!

(#21) zoltanz válasza domi007 (#9) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Fegyverkezési verseny így is elég gondot okozott, pl sok ember él a földön, kőolaj alapú energiahordozók előnybe részesítése, túlzott pénzkidobás az űrprogramokra.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) atti_2010 válasza WonderCSabo (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A helyzeted nem csak biliárdos műholdakkal lehet meghatározni, pláne vasúton.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) Zolli77 válasza atti_2010 (#18) üzenetére


Zolli77
csendes tag

És szerinted a repülők mivel navigálnak? :Y
Azt mondja a pilóta hogy: "Nézd csak Józsi! Múltkor is ezt a hegyet láttuk... Vagy nem? " - Hogy a te hozzáállásodnál maradjak.

Kicsi ON: Az elektromos meghajtás ma már egy igencsak gyorsan fejlődő dolog, de még mindig nem elég költséghatékony és elterjedt. Nem a hajtással van a baj mert ahoz meg lenne a technológia, hanem inkább az energiaellátás problémás dolog.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#24) HPAA


HPAA
őstag

azért ez jellemző : elmondta a véleményét , és már nem is dolgozik ... :)

************* censored

(#25) WonderCSabo válasza atti_2010 (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

GPS-el a legegyszerűbb és legpontosabb. Továbbá nem csak vasút létezik a világon, és az is tévképzet, hogy megszűnik a repülés.

[ Szerkesztve ]

(#26) atti_2010 válasza Zolli77 (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én azt írtam hogy a repülőket egy időre hamarosan elfelejtheted, sokat fogyasztanak abból ami így is fogy, a hidrogén és egyéb üzemanyagok használata a repülésben meg nagyon messze van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) Zolli77 válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Utolsó OFF ígérem.

Én is azt írtam fönt hogy az energiaellátás problémás, de amíg nem tudunk biztonságos és stabil (lássuk be ez a két szempont repülésnél elég fontos) módszert kifejleszteni a hidrogén elektromos árammá alakítására addig az elektromos hajtást a hajukra kenhetik a mérnökök.

Üdv.

(#28) atti_2010 válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

GPS-el a legegyszerűbb és legpontosabb: De menyibe kerül???, lézeresen földközelben olcsóbb lenne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) dabadab válasza atti_2010 (#28) üzenetére


dabadab
titán

"lézeresen földközelben olcsóbb lenne."

Konkretan mennyibe kerulne?

DRM is theft

(#30) atti_2010 válasza Zolli77 (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Olyan villanyvonatokról nem hallottal amik átszelik a kontinenst???

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) zoltanz válasza atti_2010 (#28) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Véletlenűl Optika felderítőknél szolgáltam és használtunk lézertávmérőket, pontosabb mint a GPS.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32) Zolli77 válasza atti_2010 (#30) üzenetére


Zolli77
csendes tag

De, de ha nem vetted volna észre a itt a biztonságról is szó van. Azért egy teljesen elektromos repülőnek még nagyon sok idő kell hogy olyan biztonságos legyen mint egy mi gázturbina.

Az EU-ban pedig ez egy kicsit jellemző viselkedés sajnos. Meghoznak egy döntést és akkor már azt szentírásnak tekintik, semmi változtatás, kompromisszum.

Üdv.

(#33) Rickazoid válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Rickazoid
addikt

Egy kicsit talán nem ártana bekapcsolni azt az intelligenciának nevezhető főemlősi sajátosságot, amivel elvileg minden ember rendelkezik, majd csak az után nyilatkozni.
A repülés olyan alapvető tevékenység, ami sosem fog megszűnni. Bőven megfizetik az árát, a nyersanyagok elfogyása pedig egy jókora kacsa (előbb-utóbb a most használtak megszűnnek, de utána vannak hatékonyabbak is, politikai okok miatt nincsenek használatban), a folyamatos fejlődésről nem is beszélve, a repülés kihúzásával alapjaiban omlana össze a gazdaság, az előző világválság semmiség lenne ahhoz képest. Ráadásul napról-napra fejlődik a technika, ami ma pazarlás, holnap elavult és jön az újabb pazarlás, ami másnapra megint elavult, mindeközben milliós munkahelyeket teremt, a közben elért eredmények pedig a legtöbb iparban és oktatásban is hasznosíthatók.
Mihez használnak ma GPS-t amúgy, ami biztosan megkönnyíti az életed, neked személyesen és lehetővé teszi, hogy most ide írogass? Légi, vízi és szárazföldi személy és teherszállítás. Ezen kívül ha elmész mondjuk 100 km-rel arrább, te sem szeretnél se eltévedni, se benzinkút nélkül maradni (igen, a jobb GPS-szoftver azt is tudja, hol tankolhatsz).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) dabadab válasza zoltanz (#31) üzenetére


dabadab
titán

A lezer pontos lehet, de kellenek hozza referenciapontok, megpedig (a lezer sajatossagaibol adodoan) latotavolsagon belul. Eleg csak abba belegondolni, hogy onmagaban az, hogy Budapestet telerakni annyi referenciaponttal, amibol mindig latszik legalabb harom, mekkora melo lenne - ehhez kepest a Galileo par milliard eurobol lefedi a Fold mind az 510072000 negyzetkilometeret.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) kovy79 válasza atti_2010 (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Azért azt se felejtsd el, hogy ezeknek a pénzeknek a nagy része Európában marad, európai cégeknél.
Bár én is eldobom az agyam, akkora összegekről van szó.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) saguaro válasza kovy79 (#35) üzenetére


saguaro
tag

Azért még mindig olcsóbb, mint a 4es metró. :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#37) majom2


majom2
senior tag

azt se felejtsük el, h ha jól tudom, az EU rendszer egy nagyságrenddel pontosabb lesz a GPS-nél (ez pl nem kis fejfájást okoz az amcsiknak). tehát nem teljesen ugyan az a két rendszer. főleg, h ugye amerika a GPS-t akkor kapcsolja le "amikor akarja". továbbá a nem kevés befizetett használati díj is hozzájuk vándorol, tehát ez nem csak pénzt vinne, de pénzt is hozna (a cikkben szerepel, h jelenleg egy 130milliárd eurós piacról beszélünk).
legutolsósorban pedig próbáljuk elhinni, h európát nem tök hülyék irányítják, és egy "kicsit" több infó és tudás birtokában születnek döntések, mint amennyit itt a fórumon összelapátolunk.

#36: annál minden olcsóbb :U

[ Szerkesztve ]

(#38) atti_2010 válasza Rickazoid (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csakhogy a repülés nagyon energiapazarló(jelenleg), ahogy a közúti szállítás is, a közeljövőben csak a vasút képes kiváltani, legyen szó mágnesvonatról vagy gyorsvasútról, egy repülőgép Tokió- ig 30000 liter üzemanyagot fogyaszt amit vasúton jóval több áru-ember szaliciláthoz elég, ezt nem én találom ki hanem az unió, és elég okosan.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) Integra


Integra
titán

engem az igencsak érdekelne, hogy majd az akkori telefonom képes lesz e mindegyik műhold hálózatra felcsatlakozni.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) atti_2010 válasza dabadab (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ne feledjük hogy a televíziózás terén a műhold csődöt mondó állapotban van, hiszen jóval gazdaságosabb a digitális földi adók fejlesztése, a műholdas közvetítés csak a hidegháború torzszülöttje, a GPS is kiváltható jóval precízebb földi állomásokkal.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) majom2


majom2
senior tag

mégvalamit nem szabad elfelejteni. ez említett igazgató mindezt négyszemközt nyilatkozta egy amerikai diplomatának. miközben köztudottan amerika a legnagyobb ellenlábasa a projektnek, mivel ezáltal jelentősen sérülnek a gazdasági és katonai érdekei. tehát simán lehet, h az ember csak azt mondta, amit a másik fél hallani akart.

[ Szerkesztve ]

(#42) Bici válasza dabadab (#19) üzenetére


Bici
félisten

Nekem meg az a gyanúm, hogy a pénz elég jelentős része ázsiai cégek zsebébe fog menni, mert máshol nem gyártanak ezt-azt... :U
Vagy mert így is sokba került, majd csökkentik azzal, hogy olcsóbb helyről szerik be az alkatrészeket. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) Integra válasza atti_2010 (#40) üzenetére


Integra
titán

a műholdas tévézés fényévekkel veri a kábeltévéket, nem tudom honnan veszed ezt, főleg hogy ahol lehet ott műholdat használ az ember és nem kábelt, ahol elhelyezkedéstől és kiépitéstől függően szépen kedvükre cserélgetik a sugárzott csatornákat...
inkább a kábel tévézés a csőd jelen formájában (nem csak mo-n..), de kinek mi jelenti a minőséget.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) Rickazoid válasza atti_2010 (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

És hogy viszel el bármit Európából pár nap alatt vasúton Tokióba? Építesz egy hatalmas mágneses vasutat, megfúrva milliónyi alagutat, kivágva milliárdnyi fát, építve több tucat hidat? Más nagyságrendekkel minden egyes helyre, ahova szállítani akarsz? Egy repülő megépítése lényegesen kisebb és egyszerűbb feladat, mint egy az egész bolygót behálózó maglev vasútrendszer kiépítése. Nem mellesleg a távolsági légi közlekedés kétszer olyan gyors. A repülés energiapazarlása örök érvényű, de csak addig probléma, amíg a jelenlegi üzemanyagokat alkalmazzák. Már ma kész vannak a hatékonyabb módszerek, például a hidrogén, ne adj isten a deutérium, de a napenergia is ide sorolható, csak épp a kidolgozása és gyakorlatba ültetése annyi pénzt vinne el, amennyit jelenleg a gazdaságok nem akarnak, nem tudnak erre szánni (a háttérben pedig ott a politika). Ettől függetlenül nem fog a fejlődés visszafelé haladni, csak mert pár embernek zavarja a szemét az a folyamat, ami tőle függetlenül zajlik, de az előnyeit ugyan úgy élvezi.
Minden, ami nem helyhez kötött, sokkal hatékonyabb megfelelő alkalmazást tekintve, mint a helyhez kötött, millió+1 alkotóelemet igénylő dolgok. Más kérdés, hogy jól van-e alkalmazva, de attól még érvényes. Egy olyan társadalom, ami az egész bolygót mozgásban akarja tartani, nem engedheti meg magának, hogy helyhez legyen kötve, hogy ne lehessen valamit könnyen és egyszerűen elérni, a többi alternatívához képest.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#45) Bici válasza Integra (#43) üzenetére


Bici
félisten

Nekünk is műhódas TV-nk van 10 éve, és a Upici, meg a Tré is folyton variálja a csatornákat.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) dabadab válasza atti_2010 (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Ne feledjük hogy a televíziózás terén a műhold csődöt mondó állapotban van, hiszen jóval gazdaságosabb a digitális földi adók fejlesztése, a műholdas közvetítés csak a hidegháború torzszülöttje"

Ize, azert neha egy kicsit utanezhetnel a tenyeknek is, mert azok pont ellentmondanak ennek.

"a GPS is kiváltható jóval precízebb földi állomásokkal."

Nem nagyon valthato ki, meg szarazfoldon se, tengereken meg ugye plane nem. Letezik egyebkent foldi navigacio is, mint pl. a WAAS meg az EGNOS, de ezek a GPS kiegesziteseul szolgalnak mert csak nagyon kis teruleten mukodnek, ugyanis baromi dragak - raadasul a WAAS-t kifejezetten azert csinaltak, hogy az addigi foldi adotornyokra alapulo legi navigaciot lecserelhessek GPS-alapura, mert az gazdasagosabb.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) atti_2010 válasza Integra (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Földi átjátszók nélkül nem, de akkor mi értelme a műholdnak???Emberek értsétek meg hogy egyes emberek rájöttek hogy a GPS mizéria megoldható a földön is , földi árakkal, ez nem tetszik egyeseknek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) Integra válasza atti_2010 (#47) üzenetére


Integra
titán

neked volt már valaha műholdad? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) majom2 válasza atti_2010 (#47) üzenetére


majom2
senior tag

ne égesd már magad tovább. nekem ciki olvasni amiket írsz...

Iridium projektről hallottál már? ezek szerint erről sem...

(#50) azbest válasza atti_2010 (#40) üzenetére


azbest
félisten

El vagy tévedve... egy földi hálózatot több tucat fő és sok-sok átjátszó állomással sokkal drágább használni. Míg ugyanezt egyetlen műhold megoldja egész európa területére. Ha jól emlékszem a sat transponder bérleti díjak is mintha olcsóbbak lennének a földi mux-nál (valahol olvastam - de fix me ha nem).

A földi állomásokkal is éppen úgy el vagy tévedve... hány kellene, hogy lefedjen egy országot... több mint az egész földet lefedő.

A műholdaknál főleg a feljuttatás a drága, de utána nagyon hatékony.

A repülős offtopic témádra csak annyit, hogy bioüzemanyaggal kiválthatják, ha valóban nem lesz kőolajból elegendő.

#47: anyám borogass... fogalmad sincs miről beszélsz :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.