Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Tippelek: gémer vasakban lesz, üzleti gépeknél marad a betonkemény "mekkvagyok, tutira" érzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) kiliman


kiliman
tag

Lehet a rosszhoz is hozzálehet szokni, sok évnyi macbook klaviatúra használat után vettem egy mechanikus billentyűzetet. Nincs mindennapi használatban, de akárhányszor ahhoz a géphez ülök, egyszerűen nemtudok rajta gépelni :D, mindent félreütök, játékokban se találom úgy a gombokat.

(#3) Pöttön válasza kiliman (#2) üzenetére


Pöttön
őstag

Szokni kell a mechát is.
És nem csak a kapcsolótol függ a gépelési élmény.
Rengeteget számít a keycap minősége is. ;)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#4) kiliman válasza Pöttön (#3) üzenetére


kiliman
tag

Valószínűleg ez is közrejátszik, továbbá nekem még az volt problémás, hogy maga a felület amit "elkell találni" az kisebb mint ezeknél a kilapított kisúton járós billentyűknél. Ellustultak az ujjaim :D
Valahol majd kipróbálok egy felsőbb kategóriásat.

(#5) Pötyi


Pötyi
őstag

Amikor megláttam a hírben azt a kereszt alakú gomb-erősítést, elsőre azt hittem, hogy ez valami elsősegély-doboz informatikusoknak.

:DDD

QNX is cool!

(#6) Tyrel válasza Pötyi (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

...és tulajdonképpen az is... :))

Turenkarn

(#7) copass válasza kiliman (#2) üzenetére


copass
veterán

meg kell szokni hogy van visszajelzés, feltéve ha taktilist vettél.
nekem megváltás a mechanikus billentyűzet a gumidómos után, cherry mx blue-m van.
eleve c64-en kezdtem sokat kódoltam, rajzoltam, utána voltak az ibm model m rugós mechái amik viszont kemények voltak, majd a gumidómos tucat billentyűzetek ami minden volt csak jó nem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) bencze


bencze
senior tag

csak annyit kérdeznék mikor lesz thinkpad x szériában? :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#9) Cs1csó válasza kiliman (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy Pöttön írta, szokni kell, az elkényelmesedés is sokat számít. Anno én a középiskolában tanultam a 10 ujjas vakon gépelést még mechanikus írógépen az utolsók között voltam akik még ezen tanultak, más a hozzáállásom a gépeléshez mint aki csak PC-n pl. membrános billentyűzeten tanult meg gépelni.

(#10) Pxs válasza bencze (#8) üzenetére


Pxs
aktív tag

Szerintem sohanapján kiskedden, ismerve a Lenovo durva ragaszkodását az "AccuType" csodáikhoz.
(amik már nem rosszak, de sehol sincsenek a régi ThinkPad billentyűzetekhez képest, azokon szinte soha nem volt kihagyott betűim, ezen meg viszonylag gyakran előfordul)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#11) Tin


Tin
veterán

nekem bejönne egy low profile desktop billentyűzeten. a mechákkal az egyetlen gond, hogy túl magasak.

(#12) Hg3X


Hg3X
tag

Na ezt szívesen kipróbálnám majd, kíváncsi leszek az eredményre. :K

Jeff who??

(#13) beef


beef
őstag

Azért így 30(?) évnyi fejlesztés után végre van laposabb billentyűnk. Szerintem ne rohanjunk ennyire :D

(#14) Hg3X válasza beef (#13) üzenetére


Hg3X
tag

:DDD Ha ilyen tempóban haladnak, kicsúsznak a kanyarokban

Jeff who??

(#15) pengwin válasza beef (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Ez is csak azért történt meg, mert fél kellett zárkózniuk...

Ugyanis már kaphatóak alacsony profilú mechanikus billentyűzetek a kínai "másoló" cégek lapos kapcsolóival.
És nekik (Kailh/Kaihua) még clicky kék kapcsolójuk is van lapos kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Dr. Akula válasza copass (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem semmi gond a gumikupakkal, Mondom ezt úgy hogy 2 mechanikus (Corsair K95, Logitech G613) van nálam. Amiben szarabbak az a kevesebb egyszerre lenyomható gombok száma, de ez meg odafigyelés, vagyis elektronika kérdése, nem a lenyomószerkezeté. A Primo pl, na annak szar volt. Meg a ZX Spectrum gumiszarjai. Ezekhez képest itt már szinte semmi eltérés nincs.

BTW, az MX Speedtől agyfaszt tudok kapni ha gépelni kell. Elég csak ránézni egy mellette lévő gombra, már lenyomódik, állandóan javítani kell a beírt szöveget.

(#17) Dr. Akula válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nyilván, még a jobb minőségű gumiharangot se voltak képesek elviselni, kellett a szigetes szar.

(#18) copass válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


copass
veterán

elég nagy a különbség. ha megszokod a mechát pláne a kíket, akkor nehéz lesz utána gumidómossal gépelni, ugyanazzal a tempóval.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) pengwin válasza bencze (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Mivel a ThinkPad X-ek lassan vékonyabbak, mint ez a kapcsoló, így én arra tippelek, hogy soha.

Mert egy munkagépnél a vékonyság fontosabb, mint az ergonómia.
Ahogy egy másik témában valaki kifejtette: meg kell felelni a kor követelményeinek, vékony, könnyű gép kell!

Üdv, pengwin

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

LOL, mégis ezek mit képzelnek?! Ebből kb. semmi nem lesz, a notebookoknak vékonynak és dizájnosak kell lenniük, nem pedig használhatónak!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.