Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amanoba


amanoba
őstag

még mindig iszonyat drága :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#2) Pompi válasza amanoba (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mi az, hogy még mindig?! Még meg sem jelent...

Feel Good Inc.

(#3) amanoba válasza Pompi (#2) üzenetére


amanoba
őstag

"még mindig" drága a nokiák kezdőára, mint pl a sima n97-é is volt... :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Viktor0610 válasza Pompi (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem arra gondol, amire én is a hír olvastán, hogy a várható ára a nevével ellentétben nem lesz Mini. :D

Samsung Galaxy A54

(#5) total90


total90
veterán

Szép és jó is, no meg drága is. Van ezen valami meglepő? :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) nrgia


nrgia
őstag

Jahh ennyit nekem sem ér meg...bár nagyon csábító ez a teló....

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#7) Konflikt válasza nrgia (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

majd az unnepek utan, jan-ban eri ez meg. akinek kell, addig erdemes lehet varni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) Karma


Karma
félisten

Mi értelme az N900 és az X-ek mellett ilyen retket kiadni (ismét)? Főleg ennyiért... Annyival nem olcsóbb az N900-tól, mint amennyivel gyengébb.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#9) m@xsys


m@xsys
senior tag

Drága, mert Nokia! De nem kellene drága legyen, mert tömegtermék ez is. Na majd talán Karácsonykor olcsóbban mérik a szolgáltatóknál. Minden esetre nagyonvárom az arenás cikk publikálását a készülékről!

(#10) Quar


Quar
csendes tag

Kapacitív vagy rezisztív a kijelzője?

(#11) joey04


joey04
titán

155k ezért? :))

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Geller72


Geller72
veterán

A 6600 Slide-om 2.2"/1000 mAh -húdenagyonvigyázok, max 3 nap készenlét, pedig nem baxogatom, nem filmezek.

Ez meg ugye 3.2", 7 óra beszélgetést vagy 13 nap készenlétet biztosító 1.200 mAh.

Nem hiszem el. A felét sem.

(#13) Scenic


Scenic
tag

Kell!!! 5-6 hónap múlva 70-80K-ért használtan... :P

XPERIA Z2

(#14) Straw


Straw
senior tag

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, ünnepek után valószínüleg olcsóbb lesz, de ez a kezdő ár szerintem is irreálisan magas. Ha ez a "mini" és ennyibe kerül elképzelem mennyi lenne egy "nano" belőle. És még az is furcsa hogy a nagytesó N97 már 130K alatt van. Na mind1 ilyet úgy se vennék.

42

(#15) Pompi válasza Straw (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mindig ugyanazok a körök.... a nagytesó már egy ideje a piacon van, nyilván esett az ára. Annak kezdőárához érdemes hasonlítani maximum.

Feel Good Inc.

(#16) Straw válasza Pompi (#15) üzenetére


Straw
senior tag

Teljesen mind1, ha ezt mininek hívják olcsóbbnak kéne lennie, mert kevesebb anyag kell bele plusz a kijelző is kisebb és az nem tartozik az olcsó összetevők közé. Abban igazad van hogy kezdő árhoz kell viszinyítani, megtettem az N97 kezdőára a Mobilarénás cikk szerint 165K ami csak 10K-val több az N97 mini-nél.
Akárhogy nézed nem olcsóbb annyival hogy megérje megvenni, persze ez célközönség és erősen pénztárca függő.

[ Szerkesztve ]

42

(#17) Tenoce válasza Pompi (#15) üzenetére


Tenoce
tag

Vegre, valaki nemcsak a hulyeseget mondja, hanem gondolkozik. Koszi!!!

Ertelemszeruen, mint minden keszulek, ez is magasan kezdi az arat, de 2-3 het alatt be fog allni es akkor ismet meglesz a Nokia N97 es az N97 Mini kozotti 100-150 ERU-nyi kulonbseg. Ahogy OPK a delelotti beszedeben mondta, nem csodalkozna, hogyha ezt a keszuleket elofizetsesen akar meg ingyen is adna a szolgaltato.

(#18) Magnum_ válasza Pompi (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

no, hát meg vagy dícsérve :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#19) Cleinor


Cleinor
tag

Nah e nagyon kéne.

6300ám van és ez eddig az első olyan nokia amire azt mondom hogy erre szívesen váltanék :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#20) joey04 válasza Tenoce (#17) üzenetére


joey04
titán

szerintem meg hülyeség állandóan a kezdőárral jönni, megjelenik, lesz egy ára, azt kell a többi modell aktuális árához hasonlítani. ha majd x hónap múlva esik y forintot, akkor meg azzal az árral kell mérni. mindig az aktuális ár a lényeg. az elején, ez értelemszerűen a kezdőár lesz. ami itt nevetségesen magas.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Geller72


Geller72
veterán

Én meg verem a fejem a falba, hogy a W850i után a falaxért vettem 6600 szlájdot. :W :W :W Amikor már nem először szembesültem azzal, hogy Nokiját többet soha.

(#22) Straw válasza Tenoce (#17) üzenetére


Straw
senior tag

Ez csak marketing duma. Csak papíron van 100-150 Eur különbség a két cucc között, meg max finnországban.
Itt nálunk, sohasem lesz a kettő között 30K különbség ami még csak nem is 150 eur.
Ha lenne akkor tényleg lenne értelme mert 100K-t még meg is érne.

42

(#23) Tenoce válasza Straw (#22) üzenetére


Tenoce
tag

Honnan tudod? Meg meg sem jelent...

(#24) Jadro válasza Straw (#16) üzenetére


Jadro
veterán

"Teljesen mind1, ha ezt mininek hívják olcsóbbnak kéne lennie, mert kevesebb anyag kell bele"

De a sok cuccot kisebb helyre kell összezsúfolni kisebb alkatrészekből. Ez viszont költségesebb, lásd még laptopok.

Ehhez jön a későbbi megjelenés.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25) EczkE


EczkE
addikt

húúú ez nagyon tetszik ebben a színben :))

Asszem mindenféleképpen!

(#26) Straw válasza Jadro (#24) üzenetére


Straw
senior tag

Ebben van valami, de ha megnézed a 32GB helyett ebben csak 8GB belső memória van, ami mondjuk fele akkor IC mint a 32GB-s. Így máris van hely mondjuk a VLAN modulnak, a D-pad ugye teljesen eltünt ezzel együtt az alatta lévő mechanika is ami szerintem pont elfoglalta azt a részt ami így felszabadult.
De ha ez alapján gondolkodunk akkor az Iphonnak relitív olcsónak kéne lennie mert bár vékony de hatalmas tepsi és ott meg szét lehet teríteni a cuccokat benne.

[ Szerkesztve ]

42

(#27) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Inkább az X6 még ha nincs is rajta QWERTY.

(#28) plus44


plus44
veterán

Ha már ennyim lenne, akkor spórolnék a nagytesóra, az szvsz sokkal jobb.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#29) (An)Dante válasza joey04 (#20) üzenetére


(An)Dante
őstag

És tudnál mondani egyetlen iparágat ahol ez így működik? Tehát ha egy több éves, egykoron csúcsmodell ára töredékére csökken, akkor ezentúl minden következő készüléket is egyre nyomottabb áron kellene piacra küldeni. De persze legyen benne jobb kamera, kijelző, hangszóró melyet nyilván ingyen fejlesztenek a mérnökök, sőt a szoftvert is teljesen ingyen készítik el hozza mint ahogy a gyártás, szállítás, reklám is karitatív tevékenység. Tehát az egész mobil iparágban olyan jótét lelkek dolgoznak, mint te, akiknek pénz nem kell, csak hogy cége szép nagy profitot termeljen a befektetőknek..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#30) Duree


Duree
veterán

Inkább egy normális PDA mondjuk egy HTC

duree54

(#31) Jadro válasza Straw (#26) üzenetére


Jadro
veterán

Igen ebben is van valami. Akkor marad az hogy az eredeti N97-en felkapaszkodva próbálják kihozni belőle a legtöbb pénzt.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#32) <NewL>


<NewL>
addikt

Nagyon tetszik ez a szín,de akkor már inkább N900 mint ez :)

There's an app for that

(#33) Quasi_modo válasza <NewL> (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de akkor már inkább N900 mint ez
Szvsz az egy jóval magasabb árkategória lesz.

valami

(#34) <NewL> válasza Quasi_modo (#33) üzenetére


<NewL>
addikt

miért? :U

There's an app for that

(#35) Karma válasza Quasi_modo (#33) üzenetére


Karma
félisten

De csakmert nem olvasol elég alaposan. Ott van a bejelentésekben: az N97 Mini 450 euró nettó, az N900 pedig 500 euró nettó.

“All nothings are not equal.”

(#36) Ricardo


Ricardo
félisten

Nagyon szép. Nekem jobban bejön (így képen) mint az N97. Az ára meg magas mert Nokia, És N széria. Ez a szokásos menetrend, én már nem lepődöm meg.

(#37) Quasi_modo válasza Karma (#35) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor az alap különbség máris 50 euro+áfa. De én ráadásul a az itthoni árképzésre gondoltam.

valami

(#38) joey04 válasza (An)Dante (#29) üzenetére


joey04
titán

ez mind szép és jó. a gyártó szemszögéből. csak ez engem mint vásárlót nem érdekel.
mert én úgy vagyok vele, hogy ha egy adott készülék többet tud mint egy másik ugyanolyan árban lévő(aminek csak azért van olyan ára mert újabb készülék) akkor természetes hogy az elsőt veszem. és aki nem divatból választ készüléket az szintén.
ezért vásárláskor nem fog érdekelni hogy mi indokolja a magas árat, ha azt a tudást egy másik készüléktől olcsóbban is megkapom.
ezt általánosan mondom, nem pont ide.
ezért tartom kukának szinte az összes SE modellt mert azt a tudást megkapom olcsóbban is akár tőlük, akár mástól.

szóval ez a jobb kijelző meg kamera stb amit írtál nem egészen így van, ha valami jobbat adnak ki akkor lehet drága, csak ne legyen drágább egy ugyanolyan tudású készüléknél csak azért mert új.
ezért fizetek ki szívesebben több pénzt egy csúcs közeli modellért mert az is túl van ugyan árazva de legalább valóban újdonságokat kapok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem rossz tényleg, de azért 150e Ft-s kezdő ár egy majdnem ugyan olyan készülékért mint az előd...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#40) (An)Dante válasza joey04 (#38) üzenetére


(An)Dante
őstag

Számos vásárló egy cég alkalmazottja is egyben! Fejlesztések akkor is vannak, ha azt látod, hogy az új modell látszólag ugyanolyan kijelzővel jön, mivel számos esetben vékonyabb, könnyebb, gyorsabb, nagyobb betekintésiszöggel vagy napfényben is jobban olvasható, kisebb fogyasztású modullal állnak elő a gyártók, melyek ugye nem szerepelnek az adatlapon.
Képérzékelők, lencsék, képfeldolgozó algoritmusok, hangszórók és más megoldások terén is ugyanúgy van fejlődés folyamatosan még ha ezek két telefon adatlapjának összenézésekor nem is látszanak. Nem azt mondom, hogy reálisak ezek az árak, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy pl a Samsung és Nokia milyen minőségű hangszórókat rak bele a mobiljaiba. Vegyél elő egy pár éves sztereó mobilt és rakd egy újabb Nokia mellé, ott majd érzed a fejlődést, akkor is ha az adatlap egyezést mutat a sorokban. :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#41) joey04 válasza (An)Dante (#40) üzenetére


joey04
titán

Jó, ez pár éves modelleknél valóban igaz lehet, de amikor 1 éven belül valamelyik gyártó kiadja ugyanazt a telefont más köntösben vagy 3x, és amit elsőnek adtak ki az x ft amit utoljára az meg x+20k, pedig ugyanaz, vagy esetleg mert leesett az ára az eleji modellnek, év végén meg egy kicsit gyengébbet kiadnak ugyanolyan áron, akkor hiába kezdőár, szvsz túl magas, hiszen jobbat kapok olcsóbban, csak nem 2 hetes modellt, aminek a kezdeti nyűgjeit, esetleges HW hibáit ki sem javították még.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) (An)Dante válasza joey04 (#41) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az N97 mini új mechanikát kapott. Nyilván minél kisebb egy készülék annál nehezebb összeszerelni, mert a nagyobb alkatrészek beültetését emberek végzik. (Nem éri meg gépesíteni.) Parányi gombokat és más cuccokat csipesszel a helyére illeszteni elég durva feladat, pláne ha több ezer modell megy át egy ember kezén naponta.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#43) joey04 válasza (An)Dante (#42) üzenetére


joey04
titán

Én ezt értem, de én továbbra is gonosz vásárló vagyok, aki a vételnél nincs tekintettel arra, hogy milyen nehézségeken megy át a gyártó, ha látok ugyanolyan, vagy jobb készüléket olcsóbban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Quasi_modo válasza (An)Dante (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Parányi gombokat és más cuccokat csipesszel a helyére illeszteni elég durva feladat, pláne ha több ezer modell megy át egy ember kezén naponta.
Hát erről tudnék mesélni...

valami

(#45) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek valami megbízható információja, hogy mikortól kapható a készülék kis"Nagy" Hazánkban?

Üdv.: BLC

(#46) beccyboy válasza joey04 (#41) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Abba gondolj bele, hogy ha a gyártók folyamatosan azt figyelgetnék, hogy az új telefonok olyan áron jöjjenek ki, hogy olcsóbbak legyenek a hasonló tudású telefonnál márkán belül, akkor az összes sarki GSM boltot is figyelniük kéne, nehogy valamelyikben drágább legyen az újabb, kisebb. Arról már nem is beszélve, hogy én is, mint vásárló, elvárom, hogy egy fél éven belül azért csökkenjen az ára az új készüléknek. Ha meg az alacsony kezdőár még csökken is, akkor profit hiányában bezárhatnak a gyárak szépen lassan.
Azt meg egyébként soha nem értettem, hogy miért rohan valaki a boltba azonnal, mikor egy új készülék kijön. Ahogy írtad, illik megvárni, hogy a kezdeti hibákat kijavítsák. Addig meg pont helyrebillen az ára...

Caffeine addict.

(#47) joey04 válasza beccyboy (#46) üzenetére


joey04
titán

ez mind szép és jó és elhiszem. korrekt magyarázat. de akkor is csak magyarázat. ha van olcsóbban ugyanolyan árú készülék, akkor is azt fogom választani.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) beccyboy válasza joey04 (#47) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Amúgy teljesen igazad van, én is örülnék neki, ha 110k-ért vezették volna be ez a telót, és valószínűleg pont azért fog esni az ára, mert baromira senki nem fogja megvenni, inkább a nagytesót... Ennyi eszük tényleg lehetne (van is, mert tudják, hogy nem érné meg nekik, ha most olcsón adnák...)

Majd ha helyreáll az egyensúly, akkor elgondolkodok rajta...

Caffeine addict.

(#49) mumm55


mumm55
csendes tag

Én vettem egy kinai minit,de nincs magyar nyelv rajta.Ez vajon megoldható,vagy kuka? :C

mumm

(#50) kakuk100 válasza mumm55 (#49) üzenetére


kakuk100
őstag

Megoldható. Át kell írni a product kódot. A Nokiaprogramok.hu-n mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.