Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A címen besírtam :D A telefon meg.. :U

Everybody lies.

(#2) kaller1 válasza Barthezz2 (#1) üzenetére


kaller1
veterán

A cím hasonlóan gyengére sikerült, mint a készülék. :)

.::> <::.

(#3) Binczet


Binczet
aktív tag

A cím tényleg találó. A telefon meg siralmas; ilyen kicsi felbontású videót a k750 rögzített, és már akkor is meg lett szólva!

(#4) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Még a tesztet nem olvastam el, de ez a cím :D

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#5) Maxentius


Maxentius
addikt

Karma nagy hatással lehetett Kindre, hogy ez lett a teszt címe. :D

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#6) St_Riv


St_Riv
csendes tag

Na ha valami szar akkor ez az. Éppen tegnap nyomogathattam a buszon. A menü gombot kb. negyedszerre sikerült eltalálni... Még szerencse nem az enyém volt, mert ilyenkor már csattant volna a szobafalamon.

(#7) dui


dui
aktív tag

Hm...vajon komolyan gondolta ezt a Nokia? ;]

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy néz ki, mintha valami kínai klón lenne :D

(#9) B1T3


B1T3
addikt

Nem Series S40 fut a telefonon? (A cikkben Symbian szerepel.)

(#10) St_Riv


St_Riv
csendes tag

Azért kíváncsi lennék, mikor jön rá az a sok ember, hogy a Nokia már nem olyan mint régen. Arra a százalékra akarok rávilágítani, aki azért veszi meg, mert, hogy régen a Nokia 3310 milyen sokáig jó volt (ami igaz is). A másik pedig az üzleti élet tagjai, akik megint csak elvből veszik a Nokiát mert ez szokássá vált. Nokia még tartja magát főleg Európában, de ha nem kapja össze magát, akkor így komoly gondok lehetnek. Persze csak eszmefuttatás, nem is akarom lealacsonyítani őket, hiszen top első telefongyártó cég. De azért kicsit összekaphatnák magukat no, mert, amit alsó és középkategóriában művelnek az siralmas.

(#11) csoki46


csoki46
aktív tag

Ez a telefon tényleg olyan mint egy jó vicc. :/

(#12) Pete55555


Pete55555
addikt

A címen én is besírtam :))
Azt nem értem, hogy egy alapvetően remek, jól átgondolt konstrukciót, hogy lehet ennyire elb...énázni.

St_riv hiszen top első telefongyártó cég
Ez már nem igaz :N

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#13) Gabor113


Gabor113
tag

Találó lett a cím, grat. :D :)

Ha megengedtek kettő pontosítást:

1,
A Nokia háza táján mostanában viszonylag nagy csend uralkodik. A Nokia World rendezvényen bejelentett telefonok közül egyelőre mindössze a Windows Phone 7-et futtató Lumia 800 került piacra, a többi készülék megjelenése még várat magára.

Ez azért nem teljesen pontos:

Pl:

http://shop.nokia.hu/457/nokia-asha-300/

Illetve a 710 is piacon van már. Illetve Mo tekintetében a 800 sincs piacon, persze nem hivatalos forrásból kapható. :)
2,

A telefon egyszerre két SIM-kártyát is kezel, ami elsőre jól hangzik, azonban nem szabad elfeledni, hogy ebbe a Nokiának már kétszer is beletört a bicskája. A kétkártyás Touch & Type mobilok ugyanis eddig nem muzsikáltak valami fényesen, a C2-02 és a C2-03 is több sebből vérzett.

Ez azért lenne furcsa mert a 2-3. negyedéves eredményeket elnézve pont ezek segítettek nekik életben maradni. Nekem sem kéne de szvsz ezeket a készülékeket alapvetően nem Európai szemmel érdemes nézni, Indiában, Kánában, Afrikában, Latin Amerikában más az összehasonlítási alap.

Ez volt a tárgyilagos rész. Egyébként ez nekem sem kéne, szerény minőséget tükröz. :C

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#14) tixem


tixem
addikt

Hát ez a telefon valami eszméletlenül ocsmány. Hogy néz már ki az az ormótlan bazári krómnyelv az alján. Nokiáék elfelejtettek telefont csinálni, vagy mi a halál, ez siralmas.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15) kcsa válasza B1T3 (#9) üzenetére


kcsa
veterán

"...így tesztalanyunkon is a Symbian S40 rendszer módosított változata fut..."

...A kegyelemdöfést a Symbian magyarra fordított verziójára jellemző rövidítések adják...

Olvass és értelmezz :)

(#16) Wictor


Wictor
senior tag

Én még ilyen (hogy fogalmazzak, hogy ne legyen sértő) rondaságot nem láttam. Bár lehet, hogy olyan, mint VV Annamari: buta, csúnya, de szerethető.

Vagy... tévedek?! ;]

(#17) B1T3 válasza kcsa (#15) üzenetére


B1T3
addikt

„Mint minden Touch & Type telefonon, így tesztalanyunkon is a Symbian S40 rendszer módosított változata fut”
Ettől függetlenül ugyebár lehet, hogy a Symbian rendszerre jellemző rövidítések megvannak a C2-06 esetében is.

Különben köszönöm a javaslatot, de egyébként is szoktam értelmezni az olvasottakat.

[ Szerkesztve ]

(#18) MadcapLaughs


MadcapLaughs
csendes tag

Nokia OS (ISA) != Symbian

(#19) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Sry, az S40 nem Symbian, javítva.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Az a krómos hátlap aztán gyönyörű. Ez elég netrosexuális modell lett...

(#21) Peathee


Peathee
aktív tag

Hát ez sem az új telefonom. Pedig mennyire szeretnék már egy dual-sim-es Slide-os telefont az E66 leváltására. Persze olyan minőségben is mint az E66! :N

(#22) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Hát ez igen...Nokia rulz :DDD Az a króm alsó rész, meg a touch kijelző kellett mint egy falat kenyér ....szánalmas :(

(#23) B1T3


B1T3
addikt

Különben élőben láttam már C2-02-t, nem néz ki olyan vészesen szerintem, hiába a nagy krómozott felület.

[ Szerkesztve ]

(#24) pingwin011


pingwin011
aktív tag

Most lehet én vagyok hülye, de a c2-02, c2-03 és a c2-06 teljesen ugyanúgy néz ki, nem? És ezek közül a c2-02 mintha nem lenne 2 kártyás, csak utóbbi 2.

(#25) blueMerle


blueMerle
veterán

Tudom hogy nem ez a telefon elsődleges funkciója, de a 176 x 144 pixeles 15fps videózási képességen felnyerítettem. A Nokiának senki nem szólt, hogy néhány hét és 2012-őt írunk? Vagy ők valami ős-finn naptár szerint még csak 2002-ben járnak? :U

(#26) superecneB


superecneB
őstag

Kár, pedig nekem a formája tetszik :(

(#27) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hát sajna továbbra sem megy ez a nokiának....Szerintem kellene kínából egy két mérnök akik a klónókat gyártják tudnának tapasztalatból jó ötleteket adni...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#28) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Atya ég...

Ezt a Nokia meg meri engedni magának 2011 végén?! Már egy hónap sincs, és 2012-t mutat a naptár!

-"a töltő bemenetét és a microUSB-aljzatot pedig a készülék tetején találjuk; utóbbin keresztül nem lehet tölteni a telefont." WTF?! Hahó Nokia! Szabvány töltés!!

" Egy mezei TFT-LCD megjelenítőről van szó, ennek megfelelően kicsik a betekintési szögek, a fakó színekről nem is beszélve. Az érintéseket egyszerre maximum egy helyen, rezisztív módon érzékeli, sajnos nem is túl pontosan: a listák görgetése közben az ember hajlamos véletlenül rákattintani egy-egy elemre." :(

"Az alsó rész kicsúsztatása után előbukkan az enyhén lötyögős klaviatúra,"

"A gombsor kivitelezése hagy némi kivetnivalót maga után: a billentyűk túl kicsik, ráadásul a felületük sem áll ki eléggé az előlap síkjából, így könnyen félrecsúszik az ember ujja."

Ergo sikerült egy érintős-billentyűs kombó telefont kiadni, aminél az érintőkijelzőt és a billentyűt is eltolták... ;]

Mint kiderült, a szoftver is kellemetlen meglepetéseket hordoz... :U
Többek közt ez mindent visz:

"Beáll. téma szer., a Szink. és bizt. m., a Gyári beáll. v.áll. és a Befej. fedél bezár."

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) kcsa válasza B1T3 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

óó b+, maximális sorry, reflexből helyesen olvastam. Tényleg bocs :D :R

(#30) #95590400


#95590400
törölt tag

ütőképes termék. becsapódáskor, ha elhajítják.

(#31) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez már nem tudom hanyadik C model Dual SIM-es kivitelben?
Minek ezt erőltetni?
Inkább jönne már a Qwerty Dual SIM-es mobiljuk...

[ Szerkesztve ]

(#32) tixem válasza Misi 007 (#31) üzenetére


tixem
addikt

ahogy elnézem ezt a teljesítményt az se lenne különb ;]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33) Napfénysüti

Ez így bukta kedves Nokia. :(

Més que un club!

(#34) Pantal


Pantal
senior tag

Jó cím. :DDD

A telefon meg ha nem kezelne két kártyát, egy vicc lenne. Sőt, így is egy vicc.

(#35) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Az Asha 300 is elérhető már bizonyos piacokon, de itthon.... pl. MM is kapható. (máskor cikk írása előtt érdemes lenne körülnézni)

A töltésről.... Az EU-Bizottság 2011-től írta elő kötelező jelleggel a gyártó vállalatoknak az egységes mobiltelefon töltők alkalmazását adatátvitelre alkalmas mobil készülékeknél.

Kár érte, mert a Touch & Type kategória alapvetően egy jó ötlet, de.... sajnos hiányzik belőle a navi gomb. Mert akkor a tisztelt felhasználó döntené el, hogyan használja a telefonját, igy meg rá van kényszerítve, hogy tapizza ezt a sz@r kijelzőt.

Anno én is nagy nokiás voltam, de az E51, E72 és 6303 óta jó telefont nem tettek le az asztalra. Sajna a Microsoft felvásárolja 1-2 éven belül, és mégegy legendával szegényebbek leszünk.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#36) mkRoland


mkRoland
senior tag

Nem igazán érdekelt volna a teszt, de viszi "az év címválasztása" díjat, és így megérdemel egy elolvasást!

[ Szerkesztve ]

(#37) dedike válasza St_Riv (#6) üzenetére


dedike
addikt

:Y
Neked busz a szobád? ;]

A telefon meg felejtős szerintem. Ezt más gyártók jobban oldják meg.

Jó szerencsét!

(#38) nicu71


nicu71
addikt

annyira,annyira sikeretlen lett szerencsétlen :(((
nincs is rá szó.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#39) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

elkurtak,nem kicsit...

(#41) Moleman


Moleman
addikt

A Nokia mikor veszi már észre magát? Az elmúlt egy évben az összes telefonjukért a reális ár kétszeresét kérik... És sokan meg is veszik a szemetet, mert leragadtak 10 éve, hogy a 3310 jó volt, akkor biztos most is jó lesz.

(#42) ch003067 válasza V.T.CS. (#39) üzenetére


ch003067
addikt

... nagyon :(

Ez valahogy nem illik a nokiához.. Bár, lehet, hogy csak egy vicc akart lenni az egész :D

(#43) kazie


kazie
tag

Nem tudom, hogy sokan miért vannak kiakadva a rövidítéseken. Mi a baj vele? Vagy ha valami úgy van rövidítve, hogy bill. zár akkor már fogalmatok sincs, hogy az mi lehet?

(#44) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

2012 felé a Nokiától egy rezitív kijelző..? :(

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#45) sh4d0w válasza kazie (#43) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Szink. és bizt. m."

Igazad van, ebből tényleg kéne tudni, hogy mi a rossebet jelent...

Vmi más elfoglaltságot kéne keresnie a Nokiának, nem telefonokat gyártani, ez szemmel láthatóan nem megy nekik. Vergődés, amit művelnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#46) B1T3 válasza sh4d0w (#45) üzenetére


B1T3
addikt

Én értem, de ez nem mérvadó persze. :D

Különben ilyen éles kijelentést tenni egy alsó kategóriás, rétegtelefon tesztje után nem biztos, hogy kellene. Mondjuk a múltban is volt pár (sok) baklövés, de az új felhozatal már nem azt az érzést kelti, hogy hagyjanak fel a telefongyártással. (Bár még mindig nem az igazi, majd meglátjuk,mi lesz 2012-ben.) De végül is miért ne, ha Te mondod… :D

(#47) gzbotii válasza kaller1 (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a cim hivan tukrozi a telefo. tudas. :P ;]

(#43) kazie: talan azert, kedves forumtars, mert ezek legtobbszor erthetetlenne teszik az egeszet es sokszor olyan helyen hasznaljak, ahol szuksegtelen mert mondjuk simman kiferne a szoveg. De persze ez igy jo maj. en is igy iro. mert tokelt. erthet. minden nem baj ha kihagy. 1-2 karak. a szo veg.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#48) sh4d0w válasza B1T3 (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem értem, mert régen volt utoljára Nokiám. Azóta sem sikerült meggyőzniük, hogy azt kéne vennem...

Egyébként egy alsókategóriás rétegtelefon 65 ezer színt, rezisztív érintőképernyőt érdemel? Már a hiperolcsó kínai tabletekben is kapacitív a kijelző.

Számomra egyértelműnek tűnik a Nokia teljes tervezésbeli csődje és ebből a Microsoft sem húzhatja ki, pláne, hogy nem is érdeke.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) kazie válasza gzbotii (#47) üzenetére


kazie
tag

Én eddig mindig minden rövidítést értettem a Symbianokon. Ha van az embernek szókincse akkor mindent rögtön megért. Ha nincs akkor meg majd rájön...

"De persze ez igy jo maj. en is igy iro. mert tokelt. erthet. minden nem baj ha kihagy. 1-2 karak. a szo veg."

Hát azért rövidíteni is tudni kell... (de én így is gondolkodás nélkül el bírtam olvasni amit írtál)
Én pl. a mobilarena fórumán kívül még sehol sem hallottam valakitől, hogy ez problémát okozna.

(#50) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Mekkora cím! :C

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.