Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UHHH


UHHH
senior tag

Nálam a dropbox akkor ásta el magát, amikor miatta felkerültem a https://haveibeenpwned.com/ -ra... :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

https://www.theguardian.com/technology/2014/jul/17/edward-snowden-dropbox-privacy-spideroak
Ajánlom a cégeknek, hogy inkább kerüljék el, vagy megszívhatják.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) bencze válasza UHHH (#1) üzenetére


bencze
senior tag

6 site-al vagyok fent, már nem is számolom ;) egy oldalban sem lehet teljesen megbízni, még a legnagyobbakban sem. Mostanában a lastpassre bíztam magam, így lehetnek egyedi jelszavak, de ha azt viszik... hajjajj... /o\

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#4) 7s26c


7s26c
senior tag

Online munkaterület? hmm... egy kis paranoiát belekeverve szerintem megkönnyíti az ipari kémkedést adott esetben.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Adatvédelmi szempontból aggályos és megbízhatatlan a szolgáltató és a szolgáltatás is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) #83685760


#83685760
törölt tag

A fontos céges adatokat meg terveket véletlenül sem tölteném felhőbe, még az online Office-t is kerülöm. No nem feltétlen azért, mert a Microsoft vagy a Dropbox esti mesének olvasná, de ami egyszer kikerül a gépről (és a munkahelyi hálózatról), afelett nincs sok kontroll.

(#7) junpet válasza bencze (#3) üzenetére


junpet
tag

Hát én a lastpasst kerülném, őket is feltörték már.

(#8) cami][us


cami][us
senior tag

Mintha a mobilon is így működne.

(#9) bencze válasza junpet (#7) üzenetére


bencze
senior tag

Ha minden igaz nem vittek el különösen értékes cuccot. Plusz egy ilyen cég remélem nem 10 éve deprecated algoritmusokat használ hanem mondjuk egy aes256-ot. Mindenki feltörhető, a probléma az, hogy utána derül ki, nem védték az adatokat megfelelően, simán hanyag a legtöbb cég, nem használnak bevált, standard technológiákat sem.
Másrészről, ha ez sem akkor mi marad? Postitek? Jegyzetfüzet? Azt nehéz lenne titkosítani... tudom yubikey vagy hasonló, de persze az is hackelhető, és sok helyen nem működik :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#10) 7s26c válasza junpet (#7) üzenetére


7s26c
senior tag

Mindent feltörnek...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek helyett inkább egy privát felhő, de bizonyos fájlokra inkább valami totál offline tárolás. Nem kell mindent mindenhonnan elérni, akárhogy is sulykolják.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) pomm


pomm
tag

A privát felhő jó vpn-en keresztül.. amúgy nem értem ezt a dropbox hírt, mert a google elég régen nyújt hasonlót, ráadásul magán felhasználásra, mind a felület, mind a tárhely mérete jobb. Komoly cég meg harmadik félre úgy sem bízza az adatait...

üdv: pomm

(#13) cami][us válasza pomm (#12) üzenetére


cami][us
senior tag

Komoly cég meg harmadik félre úgy sem bízza az adatait...

A "komolytalan" cégek korát éljük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.