Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Te, Oli, jól gondolom, hogy vannak bizonyos tények, de a cikk nagy része az eseményekből levonható következtetés/feltételezés?

(#2) Zso2


Zso2
őstag

Minden napra fog már jutni egy Bulldozeres rémhír? :) Jöttem kicsit trollkodni
Most már elég lenne csak a hivatalos infókat közölni, habár ez is csak marketing..

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#3) F34R


F34R
nagyúr

istenem még meddig húzzák :W

(#4) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Legalább még van időm gyűjteni :U :P

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) Oliverda válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Tény: csúszik

Más tény egyelőre nincs, ha csak azt nem veszed ténynek amit az AMD okként közölt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Angel1981 válasza enginev3.0 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Jah....
Azt még az is lehet, hogy olyasmire gyűjtünk, amiről a végén kiderül, hogy nem is éri meg... :U
Nagyon remélem, hogy nem így lesz!

(#7) vinibali


vinibali
őstag

nagyon jó cikk köszi:)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) antikomcsi válasza Oliverda (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Értem, szóval semmi konkrét. :)

(#9) Blase19 válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Blase19
tag

Én speciel örültem hogy írt bele következtetést/feltételezést, nem kell elfogadni de nem árt a széles látókör, jó cikk. :R

(#10) .mf


.mf
veterán

No de Maaargit, dehiszen az egy exkavátor, nem egy buldózer :))

Eléggé találgatós, meg Capt.Obvious-os a cikk, de mondjuk aki nem követi a fejleményeket, annak hasznos összefoglaló lehet - bár, az lehet, hogy nem is olvassa végig :))
Én már úgyis csak a páholyból fogom nézni, i5-750 szerintem még évekig kiszolgál, nem váltogatok gyakran lapot-procit, utóbbi 8 év alatt volt AthlonXP és Allendale-C2D ezen kívül... de drukkolok nekik, remélem összehoznak valami jót.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Day 'n' Nite válasza F34R (#3) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Ha a felhasználó is annyira húzhatja ezeket, mint a gyártó... :DDD

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#12) Oliverda válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolkoztam, hogy inkább az ADATA 16 gigás pendrivejáról szóljon-e ez a hír. Abban több lett volna a konkrétum, de végül mégis inkább ez lett.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) antikomcsi válasza Blase19 (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem is állítottam ennek ellenkezőjét. ;)

Semmi baj azzal, hogy összegyűjti helyettünk a morzsákat valaki, és emészthetően tálalja, egy szép kerek kalács formájában.

(#12) Oliverda

Gondolom azért ezt választottad, mert nem tudtál volna mit kezdeni a fennmaradó szabadidőddel ha a pendrive mellett döntesz. ;]

Köszi az összefoglalót!

Én amúgy is a lapokat várom. :B

[ Szerkesztve ]

(#14) Sub-ZeRo válasza F34R (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem nem baj, hogy csúszik, legalább gyűjtögetem a pénzt... De kíváncsi vagyok milyen teljesítménye lesz. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) Móci


Móci
addikt

Hát, én bíztam benne, hogy nem fog sokat csúszni, de...
Remélem tényleg ütős lesz a cucc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) F34R válasza Sub-ZeRo (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

Én csak pont arra vagyok kíváncsi ha a mostani i7 2500k tól nem lesz jobb és relatív magas ár várható akkor nem veszek, pont platform váltás miatt filózok :ennyire :U

[ Szerkesztve ]

(#17) Paul119


Paul119
addikt

"csúszást pusztán egy stratégiai döntéssel indokolják" ez jó hagynak még pár dodó előnyt az intelnek? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#18) BiP


BiP
nagyúr

"Miért késik az AMD Bulldozere?"
Mert gyártási nehézségekkel küszködik a Caterpillar? :)

(#19) eszterencs válasza BiP (#18) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

:C

(#20) whiteman0524 válasza F34R (#16) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

nincs olyan processzor hogy i7 2500k

(#21) Sub-ZeRo válasza F34R (#16) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én maradok amd-nél, pedig intel proci + amd vga az nagyon jó. De már megszoktam az amd-t. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22) Picturemaker


Picturemaker
őstag

"Bull-dózer FOREVER" - DNF hardveres megvalósítása. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23) Gabo0905 válasza whiteman0524 (#20) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

én már nagyon kiváncsi vagyok rá :) :C

(#24) Duree


Duree
veterán

Szerintem nincs szó stratégiáról,hanem valami gond van a gyártás körül,de nem merik bevallani.Remélem nem lesz bukás ez a proci széria.

duree54

(#25) blackydan


blackydan
senior tag

Szóval sandyka után a bull sem ússza meg a nehézkes kezdést :(

(#26) Paul119 válasza Picturemaker (#22) üzenetére


Paul119
addikt


kép a készülő prociról :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) DraXoN


DraXoN
addikt

Szerintem egyszerűen csak stratégiai okai vannak a fusion miatt ami így kimehet gyártóknak tömegesen amik belemennek a laptopokba, így iskolakezdésre több fajta ilyen fajta laptop lehet (ami nagy üzlet).
A bull meg laptopba vélhetőleg nem fog menni csak asztali gépbe és szerverbe, és az utóbbi terület éppen hogy egyre kisebb a laptopokhoz képest..
Simán lehetségesnek tartom, hogy a gyártókapacitást inkább most a fusion chipek tömeges termelésére állították be (én legalábbis ha az AMDnél dolgoznék ilyen döntési helyzetnek megfelelő pozícióban, inkább a laptop szegmenst választanám csúsztatva kicsit a bull-t)..
Mert asztalinak elég lehet 1 hónap a rajtra, hogy tömegesen legen piacon elég termék, de a laptopnak kell 2-3 hónap...

(Persze lehet, hogy akkor már csinálnak egy jobb steppinget is közben ha már úgy is csúsztatják..)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) [CS]Blade2 válasza Duree (#24) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Esetleg akkor látnám értelmét, ha rengeteg Phenom II rohad a nyakukon, és még megpróbálják egy részét drágán eladni, mert a LLano meg a Bulldozer mellett ennyiért nem vinnék el. Ezt tuti nem nyilatkoznák le, így passzolna is a "stratégiai okokból" kijelentés, de közben meg égető szükségük, hogy kiadjak valami versenyképeset, így őrültség a kész procikon ülni.

(#29) andras87


andras87
tag

Most már lássuk azt a nagy "csodát" a 16 megás gyorsítótárral! Eddig csak szöveg volt de abból már van elég... :)

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#30) Petike1007


Petike1007
tag

Mikor látom már azt a címet,h ITTVAN BAZZEG BULLDOZER! ? :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#31) F34R


F34R
nagyúr

#20) whiteman0524

i5-t akartam írni

(#21) Sub-ZeRo

nekem mindegy éppen mi van de már az intel sem elérhetetlen közelségben van.

(#29) andras87

és szerinted lesz akkora benne ? ;]

(#32) Youri


Youri
veterán

A legtöbb találgatás után is a stratégiai döntés tűnik a legreálisabbnak. Én annyira nem várom, most tuti nem cserélnék.

Amúgy az új alaplapok mikorra várhatóak?

RTX ON

(#33) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Remélem hogy nagyot fog szólni a bull, ha már ilyen soká húzzák-halasztják :)

(#34) Tonyius777


Tonyius777
tag

Hát sajnálom AMD túlhúzta. Kötél élén táncolt AMD vs Intel,
de nem bírtam tovább így megint ínteles lettem kb 4napja nyúzom az I5 Ks max 4,3on. (megéri a K)
Remélem az Ivy is jó lesz majd a Z68-ba.

És ma még merem írni hogy nem bántam meg nekem úgy is a CPU kell nem a VGA! A részletekbe nem megyek bele, de nagyon ütős (csak mellékesen előtte I7 950 3,3on volt szóval nem PI-ről váltottam)

(#16) F34R: talán nem éri meg idegekkel várni :C

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#35) Joachim21 válasza Youri (#32) üzenetére


Joachim21
senior tag

Elég negatív visszacsengése volt a csúszásnak, erre élő példa hogy mennyi találgatás kering, ami mind a chip lehetséges hibás/nem megfelelő működéséről szólnak. Akárhogy is, egy csúszást nehéz kedvező fényben beállítani, marketing szempontból elég aggályos lépés volt, főleg stratégiai döntésként tálalni.
Mert, ha az opteronok miatt csúsztatják, akkor ezek szerint a kispénzűek, akikre az AMD eddig igazán támaszkodott most le lettek... a nagyobb haszon miatt.
Ha a Llano miatt, akkor azért, mert nem tudják felmérni a gyártópartner kapacitását. Mondjuk még mindig az lett volna a legjobb, ha a készletfelhalmozásra fogják, és elkerülik a találgatást.
Tipikusan az az eset, amire igaz, hogy sose mondj igazat, ha tudsz egy hihetőbb hazugságot, de a semminél az igazság is jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#36) Peter13 válasza Tonyius777 (#34) üzenetére


Peter13
senior tag

Detto. Év elején kezdtem el gondolkodni az e7200+p35 cseréjén, és nagyon gyúrtam arra, hogy AMD platformot veszek megint (előtte 939 volt A64-el), főleg hogy kicsit jobban csípem az AMD/ATI videokártyákat is....de az isten se bírja ezt kivárni.
;)
Azért várom a bulldozert, tényleg kiváncsi leszek rá hogy mit tud. Hajrá srácok :C

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) ViZion


ViZion
félisten

Bulldózer a HW szektor Duke Nukem-je... :D
Nem hiszem, hogy az ilyen "kész van, de nem dobjuk piacra, mert ez a stratégiánk" magyarázatot a befektetők tolerálnák... ez egy profitorientált cég -akkor is ha néha csak lelkes amatőröknek tűnnek.

Legyen jó a fogyasztás, szorongassa meg az i5 CPU-kat, frankón lehessen húzni, mindezt baráti árcédulával és gyári hűtőcskével. Hát olyan sokat kérünk? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) BioNiCMaN válasza .mf (#10) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Lehet, hogy azért csúszik, mert most tudták meg, hogy amit eddig csináltak, az nem buldózer, hanem exkavátor. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#39) Bogyó bá' válasza ViZion (#37) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Hát olyan sokat kérünk?" Igen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#40) Petike1007


Petike1007
tag

Az AMD Bulldozer gyártósora most tudja meg,hogy az ötöslottó e heti főnyereménye 1919millió forint...MENNYI?
És leáll minden :U

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#41) emmm


emmm
senior tag

Már csak azt a hírt várom: "Az AMD Bull-dózerolja az Intelt" :D

(#42) mirrmur


mirrmur
aktív tag

én nem tom de az az érzésem hogy az előző szériás Core i5/7 szintjét sem fogja elérni a buldózer. Kb olyasmit várok hogy amennyivel magasabb az órajele mint a mostani phenomoknak annyival lesz gyorsabb +10-15%, köszönhetően az "optimalizálásoknak". Ne legyen igazam DE SAJNA AZ LESZ.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#43) Youri válasza Joachim21 (#35) üzenetére


Youri
veterán

Stratégiai döntés, csak nem úgy. Mi a legvalószínűbb dolog a stratégiai döntés mögött? Valószínűnek tartom, hogy nem durrant volna akkorát most amekkorát kellene, ezért még kap egy kis tréninget mielőtt ringbe küldenék.

Én továbbra is drukkolok az AMD-nek, mert kellenek a piacra, meg a gépembe is :) Remélem, hogy most ez a lépés az minőségnek szól, nem a marketingnek.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#44) hohoo válasza mirrmur (#42) üzenetére


hohoo
senior tag

unalmas már hogy minden topikba benyomod ezt a károgó alaptalan agymenést. ha annyival lenne gyorsabb mint amennyivel egy emelt órajelű phenom valszeg nem költöttek volna rá milliókat... ugyanis a semmire nehéz költeni.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#45) vanye válasza mirrmur (#42) üzenetére


vanye
senior tag

A Phenom II-ig bezárólag idestova 2003 óta az összes AMD-processzor ugyanarra a struktúrára épült; a Bulldozerrel most egy teljesen új architektúra jön. Éppen ezért régen rossz lenne, ha ez az új processzor/APU valóban csak annyit hozna pluszban, amennyit jósolsz neki.
Amúgy ha emlékszünk, az a nyolc évvel ezelőtti fejlesztés szép nagyot szólt (még az Intel gáncsoskodása ellenére is), így most ismét az a kérdés, mint oly régóta, minden új AMD CPU megjelenésekor: van-e bennük annyi potenciál, hogy ismét vmi forradalmit alkossanak? (Lásd: Athlon 64) Vagy az lesz, ami a Core 2 megjelenése óta megy, hogy t.i. továbbra is csak kullognak az Intel után. (Halkan jegyzem meg, hogy sztem a józan többség inkább egy ár/értékben domborító procit vár, lévén az Intel előnye már-már kozmikusnak tűnik.)

Stern des Südens!

(#46) leviske válasza Joachim21 (#35) üzenetére


leviske
veterán

"Mert, ha az opteronok miatt csúsztatják, akkor ezek szerint a kispénzűek, akikre az AMD eddig igazán támaszkodott most le lettek... a nagyobb haszon miatt."

Nagyon, nagyon "fura" a gondolatmeneted. Az asztali és szerver piacot eleve nem lehet "kispénzűek-nagypénzűek" alapon kezelni és ha már a "kispénzűekről" van szó, akkor Őket pont nem a Zambezi érinti, hanem a Llano, ami érkezik az eredeti ütemterv szerint.

(#42) mirrmur: Az eddig pletykált árazás szerint az FX-ek többsége 200-400 dollár közt lesz. Ezt az AMD nem engedhetné meg magának, ha versenyképtelenek volnának a Sandy Bridge cuccokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#47) Remus389 válasza mirrmur (#42) üzenetére


Remus389
veterán

Veszmadar.

Majd meglatjuk, ki nevet a vegen. Szerintem felemas gyozelem lesz. Talan egyszalas teljesitmenyben el fog maradni a szanditol valamivel clock2clock, de 8 magos lesz es magasabb orajelu. Tehat amely program ki tudja hasznalni ott le fogja dozerolni az intelt. Azt varom hogy a 6 magos sandy-val lesz egyszinten a 8 magos bull, ahogy korabban a 6 magos amd tudott lepest tartani a 4magos i7-tel.

Es nagyon magas orajellel jon, hirek szerint a csucsmodell 4,2ghzen jon, 4,7{!) Ghz turboval!

Felemas gyozelem meg lehet(elmeletben amd a gyorsabb de gyakorlatban az intel mert a progik nem tudjak meg kihasznalni)... A 8mag miatt

Vayne: Stern des Suedens szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#48) rocket válasza Oliverda (#12) üzenetére


rocket
nagyúr

2 hirt nem lehet irni 1 nap?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) vanye válasza Remus389 (#47) üzenetére


vanye
senior tag

Nab**meg! És télleg! :DDD
Azért ez egy olyan drukkertől, aki már élőben is látta kedvenceit, nos, eléggé kínos.

Stern des Südens!

(#50) Remus389 válasza vanye (#49) üzenetére


Remus389
veterán

Nem tudom mirol beszelsz en csak szimplan beszelek nemetul. Tschak szerenyen.

Ez valami foci csapat?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.