Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Én különválasztanám az újságírást, most a fórumozástól. A fórum nekem kb. úgy jó ahogy van, nem a külcsín a lényeg.
A prohardver azonban hiába szuper tartalmilag, :) /ez a testvéreire is igaz/ nem veheti fel a vesenyt a nyomtatott sajtóval egyelőre, dizájn szempontjából. A képek természetesen szuper jó, hogy vannak, a mennyiség is jó nekem, mert én szeretek olvasni, azonban gondolhatnátok arra is, aki kevésbé. Az érzés, hogy újságot olvasok, nincs meg. Nem igazán értek, a weboldalszerkesztéshez, de a cikkeket nagyon feldobná, ha nem mindig ugyanaz a betűméret, betűtipus, háttér, dizájn jelenítene meg mindent. Megoldható volna ez ?
Még az Indexnél is mindig ugyanaz a dizájn egy kategórián belül, de ott a gyorsaság élteti őket, itt viszont a szakértelem dominál, egy cikk jó esetben több hónapig aktuális lehet, igazán érdemes volna megpróbálni a külsőt érdekesebbé tenni, mert a mai széles monitorok korában, az is furcsa, hogy a képernyő közepét kell görgetni 4-5, vagy több alkalommal, a két szélén, meg mindig ugyanaz van. Azt is értékelnék szerintem sokan, ha volna kicsinyített verzió az érdekesebb cikkekből, amit elolvasna az is, akinek a teljes cikk nehéz, vagy túl szakmai. Azért a Prohardverről írtam mindezt, mert az összes internetes időm túlnyomó részét e körben töltöm, de a leírtak az online újságírás szinte egészére igazak.
Ha valóban kialakulna az online sajtó, akkor egy jobb cikket több oldalnak is el lehetne adni, létezhetne exkluzív megjelenés, stb.
Óriási előny, a gyorsaság, de nem minden. Az általam szeretve tisztelt Wiki tele van piros hivatkozásokkal, azaz valóban gyorsan frissíthető, de messze nem egy Encyklopedia Britannica egyelőre. Ami nagyon hiányzik az internetes sajtóból /micsoda képzavar ez a kifejezés is :) / az a szerkesztés, az információ megválogatása. Mivel gyorsan lehet bármit megírni, meg is írják, hogy aztán néhány óra múlva már alig lehessen megtalálni, a hírek dzsungelében. Majd akkor tüntetheti el, a nyomtatott lapokat az internet, ha lesznek profi módon megírt, legalább fél, egy napig a címoldalon található cikkek, ha egy hír a hátsó oldalra szorul majd, ha keveseket érdekel.
Érdekes módon, még a legjobb magyar lapok online kiadásai sem bírnak hasonló tulajdonságokkal, mint papíralapú megfelelőik. Gondolom a pénz, a ráfordított idő, energia, szakértelem még oda öszpontosul, ahol jobban el tudják ezt adni, vagy ez a megszokás miatt lehet így ?
A talán legszínvonalasabb magyar fotóslap már letölthetővé teszi legfrissebb lapszámait előfizetőinek pdf formátumban, de ez nem lehet a jövő útja szerintem.
A sávszélesség drasztikus növekedése lehetővé tenné már a nyomtatottal legalább azonos minőségű internetes kiadványokat, de az online újságírás, még gyerekkorát éli.
A véleményem a magyar internetes oldalakra áll, az angol nyelvű oldalakat sajnos nem értem, a webfordítás pont hu meg azért még nem az igazi újságolvasás céljára. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.