Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorbep


gorbep
senior tag

Visszanyalt a fagyi... :)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#2) moma


moma
őstag

Asszem Rousseaunál van olyasmi, hogy legyen a házak fala üvegből, hogy mindenki szemmel tarthassa egymást és így mindenkinek könnyű lenne megfelelően viselkedni. Lehet, ha mindenki tudná ki mire költ, akkor mindenki okosabban igyekezne elkölteni a pénzét.

we all deserve a bit of luck.

(#3) Fecogame válasza moma (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehet, ha mindenki tudná ki mire költ, akkor mindenki okosabban igyekezne elkölteni a pénzét.

Amíg az egyén erre magától rá nem jön, a nagyközönség előtt sem fog :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) opr


opr
veterán

Anno beleneztem a cpp ethereum forraskodjaba. Tobb volt benne a hiba, mint a kod. Akkor es ott mar tudtam, hogy ebbe penzt rakni egyszeruen nem szabad.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) devast


devast
addikt

A használati statisztikák alapján mára az Ethereum a legnépszerűbb kriptopénz.
Angol tudósok jól megmondták gondolom.... :DDD :DDD

(#6) hegedis válasza opr (#4) üzenetére


hegedis
tag

ethereumot több nyelvben is megírták, és nem csak cpp-ben megírt program fut a node-okon. Pl. Geth

[ Szerkesztve ]

(#7) opr válasza hegedis (#6) üzenetére


opr
veterán

Tisztaban vagyok vele, megis, amikor neztem, az volt a legnagyobb, a Go meg eppen jott felfele. Asszem akkor meg a cpp ethereum volt az egyetlen, ahol tudtal gpu-n banyaszni.
De nem ez a lenyeg. Barmire, ami barmiben ilyen minoseget (illetve annak a teljes hianyat) megenged, egy kettetort tompa villat se szabad bizni, nemhogy penzt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) -Skylake- válasza moma (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Lehet, ha mindenki tudná ki mire költ, akkor mindenki okosabban igyekezne elkölteni a pénzét."

És mit érezne az a tömeg aki látná, hogy matekozni kell , hogy melyik nap legyen párizsi is a zsömlébe és melyikben kizárólag vaj , miközben én átlagosan 400 gramm lazacot reggelizek meg hetente ? Így is rettenetes ellentéteket szül a jövedelemkülönbség , hát a Te ötleted az konkrétan C4 a tűzre. :U

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) moma válasza -Skylake- (#8) üzenetére


moma
őstag

ez a valóságot mutatná meg, ami most rejtve van. ha csak azért fenntartható a jelen állapot, ha el van rejtve az ami van, akkor gond van. amivel szembe kellene nézni.
pl azzal, hogy jó döntés e bizonyos erőforrás mennyiséget arra költeni, amire most költve van. szép e ez így. vagy jobb lenne másként.

we all deserve a bit of luck.

(#10) -Skylake- válasza moma (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

A valóság az, hogy nem mindenki egyenlő , nem mindenki kaphat meg mindent amit más is. A valóság az, hogy egy boltba kellenek árufeltöltők és egy ügyvédi irodába is kellenek jogászok és a valóságban közel sem fogja azt a kompenzációt kapni az árufeltöltő a polcpakolásért amit egy jogász két cég fúziójának lebonyolításáért. Amúgy meg ki dönti el, hogy jó döntés e ? Párizsis zsömlét enni jó döntés , mert 70 forintból megreggelizel , 20x annyiba kerülő lazacot enni is jó ötlet , mert nagyságrendekkel egészségesebb és jobb a szervezetnek , mint a párizsis zsömle. Mi alapján fogsz dönteni ? Az elképzelésed szép egyébként , csak sosem működhetne úgy , mint amit mondjuk Te ettől várnál.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) moma válasza -Skylake- (#10) üzenetére


moma
őstag

nem hiszem, hogy van konkrét mérce. de azért tudunk különbséget tenni döntések között szerintem. ez a dolog pont azért érdekes, mert nincs annyival letudva, hogy nem vagyunk egyenlőek abban, hogy mennyi erőforrásról dönthetünk. hogy valaki dönt valamennyi erőforrásról életében és ezeknek van egy eredménye. és ez független attól, hogy hogyan vagy megérdemelten jutott e abba a pozícióba, hogy ő dönthet ezekről. ezen a ponton az számít mit dönt. és szerintem két közösségben ahol így vagy úgy döntenek óriási különbségek lehetnek a végén abban, hogy hogy fest ez a közösség. mennyire erős, mennyire vonzó stb.

és ez a dolog azért is érdekes lenne, mert azt mutatná meg, hogy több dologról dönteni több felelősséget jelent. szóval aki többet keres igazából annak a vállán több felelősség van.

we all deserve a bit of luck.

(#12) Penge_4 válasza gorbep (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem nyalt vissza semmi, ez már 2013-ban ezerszer lefutott itteni vita volt még a Bitcoinos topicokban, amikor jöttek a rettegők, hogy "drogokra meg illegális dolgokra használják, meg lekövethetetlen".

Közben meg már akkor nyilvánvaló volt az értelmesebb emberek számára, hogy az államok azért harcolnak ellene, mert nem lehet inkasszózni, nem lehet elvenni önkényesen az egyéntől a vagyonát. Az összes többi csak vetésforgóhoz hasonló politikusi szarpropeller érvelési módszer... Ami néha önmagának is ellent mond, ezért kiváltképp vicces. Ilyen például ez is, egyszer csúnyagonoszokadarkweben, utána meg nyilvánosfőkönyvtotálisdiktatúraorwell.

Leírtam már akkor is. A Bitcoin pont annyira anonim az egyik oldalon (ezzel megteremtve a valódi magántulajdon intézményét amit a hatalmak önkényesen el nem vehetnek az embertől és a vagyonát sem láthatják - ha az illető nem ostoba és önként meg nem mutatja azt), amennyire lekövethető a másik oldalon (tehát aki illegálisban utazik és csúnya dolgokat akar vele az még mindig jobban jár lokálisan a készpénzzel, aminek nincs szaga, digitálisan pedig a titkosítottabb kriptókkal, mint ZCash vagy Monero).

Már a legelején lehetett látni, hogy a kriptopénzek valódi csemegék lesznek a Big Data elemzők számára, tekintve, hogy az átlagember mentalitása az őskortól nem sokat változott és ma is kiteregeti a fél életét a közösségi oldalakon.

De az ilyenektől lesz igazán igazságos ez a fizetőeszköz. Mert a hülyét ezentúl nem csak a saját bankja (és akinek a saját bankja értékesíti az adatait) fogja tudni nyomon követni, hanem tetszőleges harmadik fél is, aki kellő energiát fektet az adatbányászatba.

Ellenben az okos ember simán tud magánvagyont bújtatni kevesebb macerával, mint ami a kriptopénzek előtti időkben rendelkezésre állt. Így gyakorlatilag az offshore huszárkodás már nem csak a gazdagok kiváltsága, egy döglődő házasságban is ki lehet menekíteni így a vagyont, akinek nincs bizalmas strómanja, akinek a nevére ingatlant vegyen, ahol ő a haszonélvező az tud inflációkövető megtakarítást eszközölni magának kriptóban, de még egy jobb sorsra érdemes egyén, aki a Kalányos családban látta meg a napvilágot is könnyebben tud gyűjtögetni lelépési pénzt és nem fenyegeti a veszély, hogy "Dicsak, hajjámeg! Há' rejtegeted itt a pízt a családod elől te ganéj! A húgodnak most született a harmadik pulyája te meg itt dugdosod a parketta alatt a húszezreseket hogy hajjá meg! Eriggyé' betonozni a bátyáddal, hogy legyen píz a családnak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.