Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jocek91


jocek91
aktív tag

Szerintem nem sokáig fognak örülni a tulajok, én már vissza sírom a 4.4-et a nexusomra annyira nembírom megszokni :N

(#2) Maxentius válasza jocek91 (#1) üzenetére


Maxentius
addikt

Szokás kérdése, nekem is marha fura volt az első napokban.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4) BeastMode válasza jocek91 (#1) üzenetére


BeastMode
őstag

Akkor miért nem teszed vissza?

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem GPE-s keszuleket vajon lehet GPE-siteni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) mumk1 válasza Graphics (#13) üzenetére


mumk1
addikt

Igen, lehet.
Utána már OTA-n érkezik a frissítés is. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#15) APippo


APippo
tag

Van még olyan GPe ami nem kapta meg az 5.0-át a moto g-n kívül? Értem én, hogy budget telefon de akkor is GPe. :O

(#16) Graphics válasza APippo (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hivatalosan GPE?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Fr0z3n válasza APippo (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A moto nem gpe telefon. Csak a google tulajdonában volt. Ne keverd.

(#18) catroot válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


catroot
veterán

Nem kavar semmit, van Moto G GPE változat is.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#19) TRIvidore


TRIvidore
tag

XDAn a nem GPEre is elèrhetô lesz rövidesen, bàr az M8 a KitKattal is kifogàstalan. A Blinkfeedre kívàncsi leszek Lollipoppon, remèlem eye-candyPOP lesz :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#20) HUNgabus válasza mumk1 (#14) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Ha jol ertelmezem mert nem vagyok egy angol zseni akkor a nalunk kaphato m8 ra lehet teni rootolas nelkul, de a garancia akkor is ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#21) mumk1 válasza HUNgabus (#20) üzenetére


mumk1
addikt

Nem teljesen. :)
A készüléket először S-OFF-olni kell (Ez kizárólag a HTC-kre jellemző biztonsági kapcsoló, amit ki kell kapcsolni)
Erre létezik egy ingyenes (firewater), de garancia vesztős és egy fizetős (sunshine), de garancia megtartó metódus.
Ez után jöhet a teljes konverzió, ami után egy stock GPE készülék a végeredmény.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#22) APippo válasza Graphics (#16) üzenetére


APippo
tag

Nem, a ROM az az ami GPe. De nem is azzal van bajom, hogy speciel az enyémre nem jött, hanem konkrétan semmi infó nincsen róla. Azonban mikor, jött a kitekat az gyorsabban jött mint a gyári rendszerre.

(#23) Xaels válasza mumk1 (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Mint a képeden is látszik, csak a hírből nem derül ki, hogy az a kis csúszás azért volt mert nem 5.0 jött hanem már a javított 5.0.1.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) vicze válasza APippo (#15) üzenetére


vicze
félisten

Eddig csak a G Pad 8.3-ra csordogál szó szerint alig van valami, 1 szem full backup került fel, OTA sehol nem fellelhető. És most a M8 és M7 azonkívül több GPE nem kapta még meg.

(#25) mumk1 válasza Xaels (#23) üzenetére


mumk1
addikt

Én már meg is bocsájtottam a két hetes csúszást. :DDD :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#26) Xaels válasza mumk1 (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Én elég hamar megbékéltem a Lollipoppal. A Holo UI-tól néha agybajt tudtam kapni, pláne a Sense után. Ez sokkal élhetőbb lett szerintem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) APippo válasza vicze (#24) üzenetére


APippo
tag

Z Ultra is megkapta már két-három napja, S4-re kiszivárgott a béta. Az LG tab is ahogy írtad lassan kapja hiába van róla infó. Itt a HTC-re is de ezt már vártuk. A kicsi motorolán meg semmi infó. Közben kint van már pár gyári telefonra is, meg a moto x másodig generációra is. Azt hittem a GPe azért jelelent valamit. ;]

(#28) Hunujv válasza APippo (#15) üzenetére


Hunujv
tag

Tudtommal a moto g-n kivűl még s4 gpe nem kapta meg.

(#29) HUNgabus válasza mumk1 (#21) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, ha jól látom 25$, használta már vki? működik tényleg nem vmi vírusos pénz lehúzás?!

(#30) vicze válasza APippo (#27) üzenetére


vicze
félisten

Akkor még egy nekifutás részemről. WW rollout nincs egyből se. Sony és LG is régiós, sőt még Nexusokra is jelenleg szünetel, nagyon sokan sírnak, hogy nem kapták még meg. S4-nél 1db kép volt talán, ott még nincs semmi, de lehet csak egy szimpla AOSP port volt a képen.

Moto G-nél(sima, 2013) 3 régióban van teszt épp, USA-ra és EU-ra még nem engedték rá.

Azért a dashbord-on szépen látszik, hogy a Dec1.-es frissítéssel is még 0,1 alatt van a 5.0 aránya, szóval nagyon-nagyon kevés ember kapott OTA-t.

A GPE annyit jelent, hogy gyártói módosítások nélküli Android fut rajta, és könnyen unlockolhatod, ezen kívül semmit az ég világon. :N
Több főverzió frissítést könnyen meglehet, hogy nem kapnak úgy egyáltalán.

(#31) HUNgabus válasza vicze (#30) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nekem 3 hetes Nexus 5 van/volt és már bekapcsoláskor jött az 5.0, míg nálam volt, ( tegnap adtam el ) működött is rendesen, illetve egy kis hiba volt vele, leírom hátha okulnak páran belőle:

a 32gb csak 16gb látott a rendszer, fel se tűnt a 3 hét alatt, csak amikor el akartam adni mondta a vevő hogy 32gb hirdetek de ez csak 16, egy rendszer visszaállítással viszont megjavult a dolog és már látta mind a "32"gb

(#32) Garada válasza HUNgabus (#31) üzenetére


Garada
őstag

Érdekes hiba volt akkor.

(#33) Zoja™ válasza HUNgabus (#31) üzenetére


Zoja™
őstag

Pont ez az egyik olyan hiba, ami akkor szokott lenni, ha főverziót váltasz factory reset nélkül.

(#35) atike válasza jocek91 (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Szokni kellett vagy 1-2 napig tény, de nálam (és még elég sokunknál) eléggé bevált... :) Tuti nem downgradelnék... :U

(#36) feenty


feenty
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Böngészem az XDA-t, de nem találtam (vagy csak átsiklottam felette) olyan firmware.zip-et amiből ki van hagyva a stock recovery és a belső tárhelyet sem törli, plusz ugymond CID függetlenné van téve. Létezik ilyen, találkozott már vele valaki?

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#37) vicze válasza feenty (#36) üzenetére


vicze
félisten

Ha Sense-ről GPE-re váltasz, akkor mindenképpen gyalu az egész.

(#38) feenty válasza vicze (#37) üzenetére


feenty
aktív tag

Váltottam már régebben is oda-vissza gyalu nélkül. Ha olyan a firmware update akkor nem szükséges a gyalu.
Na de mindegy, szerintem Mike, aki az ARHD romokat csinálja majd készít egy ilyen fw.zip-et amikor kiadja majd a GPE ARHD-t.

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#39) vicze válasza feenty (#38) üzenetére


vicze
félisten

Értem.
A systemet mindenképp felül kell írni, és ha csak azt gyakod abból lehetnek gondok bizonyos appoknál, meg a Sense system appok és főleg az SMS-ekkel nekem mindig problémám volt ilyenkor.
Ha a zip-ben csak a system.img-t hagyod benne akkor működhet.

(#40) feenty válasza vicze (#39) üzenetére


feenty
aktív tag

Ja hogy te úgy érted a full gyalut... Az tiszta sor, én is szoktam formázni a data partíciót, úgymond nem szoktam dirty flash-elni.
Én egyébként arra gondoltam, hogy olyan firmware.zip-re lenne szükségem ami nem nyúl hozzá a belső memóriához ("SD kártya"), hogy ne kelljen az összes zenét/videót, stb... mentegetni.
Időközben találtam ilyet, de abban még mindíg benne van a stock recovery és supercid kell hozzá.
Vajon ha kiveszem a zip-ből a recovery.img-t, és a megfelelő file-t kiegészítem az én CID-emmel ugy működhet a firmware.zip?

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#41) ferob válasza feenty (#40) üzenetére


ferob
őstag

Super CID nélkül nem ajánlatos ilyen módosításokat csinálni, mert gondok lehetnek.
A legtisztább az, ha inkább lemented azt, amire szükséged van és utána felrakod az 5.0.1-es RUU-t innen.

Ha mégsem tetszik a dolog, akkor az is elég, ha letöltesz egy nandroid mentést, mert működik Sense firmware alól is.

Mellesleg maga a firmware.zip módosítható, akár custom recovery-t is lehet hozzá mellékelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.