Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) BonFire válasza Narxis (#12) üzenetére


BonFire
veterán

"Van, úgy hívják jelszókezelő ami tud mondjuk szinkronizálni több eszköz között és akkor telefonon is csak megnyitod és copy-paste."

Szóval akkor a böngésző beépített jelszókezelőjént, amely hol frissíti a jelszót, hol nem, legyen egy külön applikáció, hogy keresgéljek a döglött jelszavak között? Eleve már az macerás, ha el kell kezdeni turkálni a jelszókezelőben, mert lehet, hogy a jelszavam azóta már megváltoztattam, az újat nem frissítette, és végül mindenképpen resetelnem kell. Kétlépcsős autentikáció megvan, mondjuk telefonra küldött kód SMS-ben, ami olyakor egy óra múva érkezik meg, addigra lejárt az időkorlát, újra kell kezdeni az egészet, és reménykedni, hogy a következő SMS gyorsabb lesz. Aztán jön a captcha, amit nem jól fejtek meg, ezért lehet kezdeni elölről.

Nem egyszer történt meg már velem, hogy fokozott biztonságú fiókba, mint az ügyfélkapu vagy a netbank, 2 óra hosszán át kínlódtam, hogy mi a teendő, végül telefonálni kellett, ott persze nem segít a support, csak széttárják a karjukat, mert nem tudom igazolni, hogy enyém a fiók.

Ez a helyzet tarthatatlan. Ezért használ mindenki MÉG MINDIG ilyen egyszerű és hülye jelszavakat, mert ezekkel sosincs gond.

Kivéve, mikor feltörik a fiókot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.