Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Miwa, irigykedünk, irigykedünk? ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) fekeandras


fekeandras
őstag

Középső kártyának nyílván nem fázik... :U
Amúgy ennek pont itt a helye?

[ Szerkesztve ]

(#3) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#1) üzenetére

Hallod:

Párbeszéd 2016-ból:
-Paks?
-Igen, tessék.
-Játszanék, kaphatok 2 MegaWattot?
-Hát, jelenleg sokan játszanak, de fél óra múlva lesz egy üres helyem, oda beteszem a listába. 3 órás szakasz megfelel?
-Rendben, köszönöm.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Thunderzolee válasza fekeandras (#2) üzenetére

Ilyen a magyar, mi? ;]
Csak a hibát nézi minden jóban is..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) LoliKa válasza fekeandras (#2) üzenetére


LoliKa
tag

úgy gondolom személyes bejegyzésben nyugodtan publikálhatom... nem mindennapi látvány még KÉPen sem. :Y :R

(#6) Klemens


Klemens
őstag

Jólvannahátvalaholennyireszarulmegy! :D :C

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7) LoliKa válasza Klemens (#6) üzenetére


LoliKa
tag

menne nekem ennyire szarul :Y :R :C

(#8) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Viszont csak egy sz@r gyári Intel hűtőre futotta... Akármit raknak abba a lapba procinak, az csak alapon hajtva (mert a gyári hűtő nem engedi a tuningot) nem hajtja ki azt a 3-way SLI-t.

Harrrr!!!!

(#9) gézu


gézu
őstag

Na, csak játszható lesz végre a krízis :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) LoliKa válasza gézu (#9) üzenetére


LoliKa
tag

:C

(#11) Klemens válasza LoliKa (#7) üzenetére


Klemens
őstag

Erre varrjál gombod öcsém! :DD

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#12) LoliKa


LoliKa
tag

beszarsz. azok milyen karik? :))

betszem az öccse mellé :C :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#13) Thunderzolee

Nice, nice.. Very nice! :))

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Dany007 válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Komoly, de az a dúrva, hogy tényleg erre felé haladunk!
Még csak most kezdik észrevenni magukat, hogy lassan már 1Kw-ot is megzabál egy gép...
Amióta (2éve) 8800GTS-em van, meg core 2 stb.. Chieftech 550-es tápom... Havi 5000Ft.-tal többet fizetünk havonta a számláért. Igaz megy is napi 12 órát a gép, de akkoris.

(#15) LoliKa válasza Dany007 (#14) üzenetére


LoliKa
tag

:S Sajnos igen... Én nem érzem meg, pedig fejlesztve volt, de inkább lemondtam 8800 sorozatról..és a gyengébb de kevesebb fogyasztású cuccnál maradok. Most őszintén! Mi a pics@nak 3x gtx280!? Kérdezem én minek ez az elvárása!? Még a krízishez is elég egy darab belőle..Rendben, gyönyörű, de ennyire nem kedvez se árban sem pedig fogyasztásában.

Amilyen sz@rul indult be ez a kis képecske, most olyannyira felkapott lett. Hajrá hajrá:)) Lassan már írok belőle egy címlapos sztorit, de kedves raceman kioffolna onnan hamar, hogy mit képzelek én..ugyanis tesztelni nem ártana, de kérdem én, hiogyan ba*meg!!!!? :F :R

(#16) LoliKa válasza LoliKa (#15) üzenetére


LoliKa
tag

bezzeg amikor "benchmarkolok" mint a hülye, meg teszt ide amoda, az a kutyát se érdekli :))

(#17) Klemens


Klemens
őstag

Látom nagyon bejön ez a sok VGA-as dolog Ha hazaértem akkor linkelek megint egy 4-est. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#18) Tüzi

Amúgy ennek van értelme? Mármint optimalizált program.
Anno még hogy leszólta az nVidia a 3dfx-et, hogy minek 2-3-4 csip egy kártyára. Most igaz egy csip van (vagy kettő), de kell 2-3-4 kártya. Hű de jó. Nesze neked gazdasági válság :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19) LoliKa válasza Klemens (#17) üzenetére


LoliKa
tag

Be, de nem azért...hanem mint írta mis, abszolút nem értek vele egyet.. :R

Tüzi :)) Jogos..

(#20) Thunderzolee

Hmmm, ez a legutolsó darab..
Hát hiába, 4 ram modul párja 4 VGA.. Se több, se kevesebb. :U

Jót r×högnék egy ilyen sokkártyás rendszerre 32bites oprendszert telepítene a júzer. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) harry válasza Dany007 (#14) üzenetére


harry
veterán

Szerintem meg nem haladunk errefelé - nemrégiben jelentek meg a netbook-ok, atom procik, és jönnek még minimális fogyasztású procik, chipek, mégis egyre nagyobb teljesítménnyel, 50W fogyasztás alatt...
A csúcs hardverek mindig is sokat ettek, ezen semmi meglepő nincs, főleg ha 2/3/4 vga-t kötünk össze, meg 4 magot, stb. De egy normális, ám mégis játékra szánt konfig fogyasztása teljesen átlagos, az 500as tápok is sok esetben fölöslegesek. Sőt, az újabb hardverekben az energiagazdálkodás és fogyasztás is javulni szokott. Szóval szerintem egyáltalán nem igaz, hogy minél újabb, erősebb, annál többet fogyaszt.
Havi 5000Ft-al több? Nézzük csak, 1kW áram 43Ft, vagyis 116kW-al fogyasztasz többet, ami napi szinten 3876W. De azt mondod, hogy a gép csak 12 órát megy, tehát akkor nem 24 órára kell ezt leosztani, hanem fele ennyire, vagyis 1 óra alatt 322W-ot fogyasztasz. Ha feltételezzük, hogy az előző géped evett 100W-ot, akkor a mostani 422-t eszik. Ez így szerintem nem túl reális, a ~250 valósabb lenne, lásd pl. PH tesztek, vagy akár itt van 3 konfig: [link].

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) Vakegérke válasza LoliKa (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már bocs, több tiszteletet is tanusíthatnál.

"...kedves raceman kioffolna onnan hamar..."
Még ha nick is, illenék pontosan leírni. Racecam, méghozzá nagybetűvel, és nem raceman.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) LoliKa válasza Vakegérke (#22) üzenetére


LoliKa
tag

adok-kapok. Én korrektül álltam Ő hozzá, Ő felém nem jellemzően. Az én cikkemet lehurrogta és levette, mikor meg az övét olvastam..hát nem tudom. Ha már egy kurwa cikkért "nyalni kell" akkor inkább személyes bejegyzés. Az én cikkemet zabálta a nép, addig a kemény 15 percig amíg fennt volt, és várták a folytatást, de nem lehetett belőle semmi. És kb kétszer annyi munkám volt benne mint neki olyan cikk-jében ami állítólag címlapot ér..

Egyébként igen, igazad némi tiszteletet megérdemelne, ámbár ne felejtsd el, hogy az irónia szól, és ez nem a bejegyzéshez tartozott. Lehet, hogy paraszt voltam, sőt biztos, de kb annyira, mint Ő velem.

[ Szerkesztve ]

(#24) LoliKa válasza harry (#21) üzenetére


LoliKa
tag

Igaz-igaz, az 500-as táp szerintem is fölös. ÉN egy FSP 400W BlueStorm II.-vel barátkozom, ami a jövő hónapban érkezik meg. A fogyasztást is aláírom, a mostani lapok és procik nagy teljesítmény mellett fogysztanak keveset, és ez már csak javulni fog. Tehát nem kell félni nem fog fájni! (Ahogy egy kedves parlamentbéli ember mondotta) DE EZ NEM IDEVALÓ.

(#25) LoliKa válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


LoliKa
tag

Nem kizárt, hogy kedves júzer 32 bites oprendszert használ, de akkor röhögjünk együtt :DD

(#26) Vakegérke válasza LoliKa (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem támadtalak, csupán arra hívtam fel a figyelmed, hogy egy nicket személynévként illik kezelni. Ez akkor is igaz, ha két perce regelt be az illető.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Dany007 válasza harry (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, átlagban most 300wattot fogyaszt a gép alapon. Ha csak be van kapcsolva.
Játék közben felmegy 380-400-ra is. Ezt lemértük, mert itthon mindig azzal basztatnak, hogy mennyit eszik a gépem...
múlt év elején jött egy 30.000 Ft-os többletfieztési csekk az átlag áramfelhasználás megnövekedése miatt :) És azóta ha igazat mondanak nekem akkor 4-5 ezerrel többet fizetünk / hó...
De ez egy majd 2 éves gép... Azóta is a jó (csúcs) hardverek szintén sokat fogyasztanak, főleg a VGA-k...

(#28) kavicssli válasza Dany007 (#27) üzenetére


kavicssli
addikt

Nekünk most az általány 58.000ft lett! :DDD :W
Jó mondjuk rendesen fel van szerelve a kecónk! :B

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#29) Dany007 válasza kavicssli (#28) üzenetére


Dany007
veterán

mivan ? :D :Y

58.000??? Nekünk olyan 9-10 volt, mostanában 13-14 ezer asszem. De van 2 hűtő, mosógép, meg egy LCD, meg 2 gép. Durván ennyi...

(#30) kavicssli válasza Dany007 (#29) üzenetére


kavicssli
addikt

Jaja 58k!
Nállunk általában 20k szokott lenni a havi villanyszámla!

3 szgép,5 TV :D ,2 hűtő,fagyasztóláda bla bla bla

...és a legrosszabb hogy ezek sokat vannak bekapcsolva

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#31) LoliKa válasza kavicssli (#28) üzenetére


LoliKa
tag

aszencségit :Y

(#32) kavicssli válasza LoliKa (#31) üzenetére


kavicssli
addikt

Karácsony előtt mindig kijön egy ilyen aranyos számla! :B

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#33) ollie


ollie
MODERÁTOR

A "by me" azt jelenti, hogy te építetted a rendszert, vagy készítetted a képet?

***

(#34) lesaux válasza LoliKa (#23) üzenetére


lesaux
veterán

Hol a cikk?
Tudom, én is bunkó vagyok, mint raceman.

(#35) Zolaash válasza ollie (#33) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Stand by me ;]

lesaxu mit bunkóskodsz? :P

kavicssli: nem érné meg jobban egy saját erőmű a kert végében?

Lolika: a képek meg jók. ;)

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#36) LoliKa válasza ollie (#33) üzenetére


LoliKa
tag

"ajánlás".. az egyik képet úgymond Klemens küldte..és gondoltam kirakom, de ha zavaró vagy ilyesmi, kiveszem belőle :R

(#37) LoliKa válasza lesaux (#34) üzenetére


LoliKa
tag

A "zalman"-os lett volna. Megvan a befejezése is. Még kb egy oldalt tudnék hozzá írni, de már nem foglalkozom vele. :R

szerk: "Akkor válaszd ezt a lehetőséget, ha úgy gondolod, hogy írásod közérdekű, érdekes, igényes, átgondolt és elég informatív ahhoz, hogy LOGOUT címlapjára kerüljön." (címlapos bejegyzés)

És én így gondoltam. Ő nem.

[ Szerkesztve ]

(#38) LoliKa válasza Zolaash (#35) üzenetére


LoliKa
tag

Köszönöm, végre valaki :R

(#39) Klemens válasza LoliKa (#19) üzenetére


Klemens
őstag

Nyugi, én se mértek egyet a dologgal! :D
Ez nem éri. Pont a 4. képet akartam linkelni. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#40) cizoe


cizoe
őstag

(#41) LoliKa


LoliKa
tag

:C :R

(#42) Thunderzolee

...áááááááááááá, a hűtéssel nem lesz gond. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43) cizoe


cizoe
őstag

Vírusvédelem felsőfokon...

(#44) Dany007


Dany007
veterán

Látom bővül a képtár :D Nagyon komolyak!

Ehhez a fogyasztás dologhoz még annyit, hogy nem 4-5 ezerrel növekedett nálunk a fogyasztás az új gép után... Hanem durván ennyi pluszba kerül. Rosszul írtam az előző hszekben.
Mivel a gép durván 350Wattot fogyaszt átlagban. Napi 12 órát biztos megy. Az fentiekből kiindulva 43ft/kW-tal számolhatok.
Tehát... 350x12 az 4,2Kw / nap. Vagyis 180Ft.-/nap. Ez havi 30-cal számolva (átlagosan) havi 5400Ft.- ba kerül az, hogy megy a gépem :)
Pedig aztán Core2Duo (nem is 4 magos) 8800GTS, 4gb ram stb... 1 vinyó, 1 dvd... Na meg mondjuk egy 21'-os Samsung CRT... Az biztos visz vagy 80-100wattot.

Szal sz.tem lassan tényleg eljutunk arra a szintre, ahol már azt is kell nézni, hogy mennyit fogyaszt a gép / vagy a kártya. Eddig ugye senkit nem érdekelt, ha 600Wattos táp kell, meg külön tápcsatlakozó a VGA-nak akkor az tuti jobb lehet, de azért ha majd valaki maga fogja fizetni a havi villanyszámlát azért nem mind1...

(#45) MmDorian válasza cizoe (#43) üzenetére


MmDorian
őstag

:C :C :C :C

(#46) Klemens válasza Dany007 (#44) üzenetére


Klemens
őstag

Szerintem az a 21-es Samu az több, mint 100W-ot eszik. :D
Én a múltkor akartam venni egy 19-est, de az evett volna 100W környékén így egyből le is tettem róla (inkább megvettem ezt az LG F700B-t), csak már nem tudom a típusát.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#47) cizoe


cizoe
őstag

Ilyen árak mellett ideje bekapcsolni a C&Q-t, Gpu-t és vramot is minimálon járatni 2dben, monitort meg shutdownra nyomni pár perc üresjárat után. Több ezer ft megtakarítás, főleg ha sokat megy a gép.

Dany007: Viszont az átlag 350 wattos fogyasztás nem épp hihető, terhelés nélkül 120-150nek kéne lennie ennél a konfignál. 100-ra Terhelve 300 alatt bőven. Átlagban (nem hinném hogy 12 órán keresztül állandóan benchmark programok futnak) szerintem kb a fele reális, még ezt a pici oc-t beleszámítva is.

Lidl-ben 2290 ft a fogyasztásmérő, elég tapír de viszonylag pontosan mér. Tessék beszerezni és megmérni a gépet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) LoliKa válasza Dany007 (#44) üzenetére


LoliKa
tag

Bővül bővül :C

Hál istennek a fórumozók emelik a bejegyzés színvonalát :DD

HAJRÁ :R

(#49) cizoe válasza LoliKa (#48) üzenetére


cizoe
őstag

Ha már a photoshopos gépmoddingnál tartunk: [link]

Régi kedvenc, még a nyár elejéről. :DDD A durva, hogy sokan el is hitték... Még a Softpedia is cikkezett a teremtményemről anno. :DD

"Before you get all hyped up, know that this is nothing more than a practical joke made by someone who just wants a lot of attention." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) LoliKa válasza cizoe (#49) üzenetére


LoliKa
tag

beszarsz! :D Kirakjam én is !? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.