Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

A kínaiak sokkal olcsóbban kínálnak ilyet :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) M@cika


M@cika
őstag

70 dollár? Hát annyiért egy szép kis SSD-t is kapok, mondjuk egy 500 gigásat. Mondjuk egy ilyennel az egész gépét tudja valaki hurcolni, nyilván szoftveres oldalra gondoltam. Szóval bárhol rádugja egy USB 3.1-re és mintha a saját gépe előtt ülne. Ha azt veszem, hogy a winfos2go elfutogat egy 32 gigás 3.0-ás pendriveról is (ami mondjuk 100/30-at tud) ez biztos komfortosabb. Jövőre kipróbálom, ha az ára a felére esik, meg az SSD árak is még lejjebb lesznek. :-)

Armagedown: Na, ez már tényleg barátibb. Ennyit még meg is ér egy próba vele.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) haxiboy válasza M@cika (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Hacsak nem jön megint egy árvíz vagy a romulánok ami miatt drágulhat ismét.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) Pompi válasza Armagedown (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Annyi, hogy amit linkeltél nem tudja az nvme-t, azok inkább olyan 30 dollár körül kezdődnek az alin is.

Feel Good Inc.

(#5) azbest


azbest
félisten

A múltkori satás ssd ház kapcsán feltűnt a saját kínai dobozomnál, hogy meglepően gyatra írás sebességet hozott win10 alatt, még linuxhoz képest is.

Kiderült, hogy alapból az ilyen külső házat is gyors eltávolításra optimalizálva ismeri fel a win. Így kb 60 MBájt/sec sebesség volt a max talán. Az eszközkezelőben átállítva, a szabályos leválasztást igénylő módot használva persze felment 200 fölé is. Állítólag a gyors eltávolításos mód még az ssd saját belső cache memóriáját is letiltja, hogy ha az okos felhasználó kitépi a portból leválasztás nélkül, akkor kicsi legyen az adatvesztés esélye.

Gyanítom a mostani házzal is hasonló lehet a helyzet. A mezei felhasználó az írás sebességnek csak töredékét fogja tudni kihasználni. És még az sem biztos, hogy nem melegszik ugyanúgy, vagy nem koptatja mégjobban az ssd-t. Mert a gyors eltávolításos módnál igyekszik azonnal kiírni minden adatot a rendszer, ami az ssd és flash eszközök esetén többszörös írási blokk újraírást is eredményezhet. Attól függően mennyire okosan tudja ezt kezelni a vezérlője. Szóval, ha nem saját gépen, beállítva használjuk, akkor marha sokáig eltarthat a felmásolás. A lefelé másolás talán nem érintett.

[ Szerkesztve ]

(#6) #96851200 válasza Armagedown (#1) üzenetére


#96851200
törölt tag

A kínaiak mindent olcsóbban kínálnak. Az egyedüli problémát a hosszú szállítási idő jelenti.

(#7) Zotya84 válasza Armagedown (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

És az viszi az NVME-t is? Megsúgom: nem valószínű, minthogy a sebessége max 6Gbps, ami SATA-ra utal, még ha le nem is merik írni... Csak mert még sehol sem találtam olyat, ami boldogul azzal is. Mindegyik csak az m.2 NGFF-t támogatja, és abból csak a SATA-s eszközökkel boldogul. Pedig nagyon keresek olyat, ami mindkettő formátumot kezeli, mert m.2 -> m.2 klónozáshoz jól jönne. Lett linklelve, bár nem olyan, ami viszi mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) Laraxior


Laraxior
titán

~38EUR-ért kb ugyanazt tudja...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9) Zolik válasza #96851200 (#6) üzenetére


Zolik
senior tag

azt gondolom hogy megéri várni pár hetet ha cserébe fele/harmad annyiba kerül

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#10) gyulank


gyulank
addikt

Ez pendrájv. Mitől esesdébb mint a többi pendrájv?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11) persil válasza gyulank (#10) üzenetére


persil
nagyúr

Attol, hogy ez egy haz, amibe a sajat ssd-det rakod bele.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) Lacika112 válasza gyulank (#10) üzenetére


Lacika112
aktív tag

NVME PENDRIVE!!! :W

ha rácsapnak 2 ledet már gémer is lesz :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) Béééla válasza Lacika112 (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Jobb. Gyorsabb, azt teszel bele amit tudsz, esetleg adatmentéshez sem utolsó. Na meg ezekben a vezérlő sokkal okosabb mint a zsugorfóliás pendriveon.

Bélabá

(#14) M@cika válasza Lacika112 (#12) üzenetére


M@cika
őstag

Sebesség szempontjából itt az NVME vakítás, mert az USB nem tud 1000 MB/s-et, nemhogy 3000-et.
Tud valaki róla, hogy a PCIE 4.0-val karöltve jön-e mondjuk PCIe x8 NVME SSD, vagy az már túlzás lenne?

(Úgy néz ki lesz, legalábbis találtam a guru3d-n egy utalást rá még 2018 augusztusból)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#15) King Unique válasza azbest (#5) üzenetére


King Unique
titán

Általában minden USB-s meghajtónál a gyors eltávolítás az alapértelmezett beállítás Windowson, ez nem újdonság. Az viszont érdekes, ha nálad ettől ennyire belassult az adatátviteli sebesség és SSD-vel nem ment 60 MB/s fölé. Egy korábbi tesztnél sem éppen azt tapasztaltam külső SSD-nél, pedig ott is az alapértelmezett beállítással volt használva. De kivétel előfordulhat, ahogyan szükség esetén át is lehet állítani a házirendeknél jobb teljesítményre, vagyis az írási gyorsítótárazást engedélyezni.

(#14) M@cika:
Azt nem írják a mostani cikkben sem, hogy az NVMe teljes sávszélessége kihasználható lenne USB-n egy ilyen eszközzel. Konkrétan max. 800+ MB/s értéket írnak, ami reális az USB 3.1 Gen 2-nél. Illetve NVMe PCIe alapú megoldással már összejöhet az 1000 MB/s körüli szekvenciális érték is (példa). Az USB 3.2 viszont már többet fog tudni, az előzetes teszteknél 1,6 GB/s értéket mértek eddig. De még ez is elmarad attól, amit a Thunderbolt 3 tud, azzal már kb. csaknem teljesen kihasználható az NVMe sebessége (példa).

[ Szerkesztve ]

(#16) prolad válasza gyulank (#10) üzenetére


prolad
őstag

Nekem Silverstone ház van, és abban egy m.2-es SSD (Satás, most úgyis nevetségesen olcsók). A pendriveval ellentétben tudja a ráírt sebességet, nem csak ilyen up to érték az első 5 másodpercben. Az annyiból tetszik jobban, hogy kicsúsztatható USB-je van, nem kell hozzá külön kábel.

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Én a halott laptopjaimnol operáltam ki az SSD-ket, raktam külső házba, most kvázi külső tárhelyek, csak sokkal gyorsabbak mint a pendrive/HDD.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) azbest válasza King Unique (#15) üzenetére


azbest
félisten

nekem samu evo 850 msata van, abban 512MB ram a gyorsítótár. Lehet megsínyli, ha nem használja. Más chipseteseknél, ahol esetleg egyáltalán nicns ram cache ott lehet kevésbé fájó, ha gyors eltávolításos módban van.

(#19) Balu77 válasza haxiboy (#3) üzenetére


Balu77
őstag

"romulánok"

Most ezen kész vagyok. :DDD :R :R :R

[ Szerkesztve ]

izé

(#20) Zolik


Zolik
senior tag

Nekem olyan kérdésem van, ami most felmerült bennem, hogy a régebbi gépek is fel fogják ismerni meghajtóként? Tesóm vett m.2 ssd kártyát a régi gépébe de mivel az alaplap nem ismerte fel az ssd-t így sajnos úszott a dolog. Vagy usb esetében ez lényegtelen?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#21) haxiboy válasza Zolik (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

Az m2 egy formátum, az interface ami csücsül rajt lehet SATA vagy PCI-E, az alaplapgyártótól függ hogy mit vezetékezett rá, a legtöbb alaplapon van lehetőség mindegyik vezérlő használatára, de az EFI-ben be kell állítani hogy melyik módban működjön, az újabb lapoknál már van automata beállítás de nem mindig működik megfelelően. A laptopoknál rendszerint csak egyféle mód támogatott.

Az M2. Sata SSD-khez Sata vezérlő jelenléte, az NVME-hez PCI-E vezérlő jelenléte kell. Az USB-s vezérlőknél szintén van egy köztes vezérlő így ebben az esetben lényegtelen hogy az adott alaplap tudja-e kezelni vagy sem.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) gyulank válasza prolad (#16) üzenetére


gyulank
addikt

De a pendrive-ban is SSD van nem? Ez meg úgy is néz ki. Aztán a sebesség megjelölés gondolom az SSD-knél is túlzás, főleg az olcsóbbakon.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#23) azbest válasza gyulank (#22) üzenetére


azbest
félisten

szó szerint véve, az is szilárt, mozgó alkatrész nélküli meghajtó. Csak ahogy egy papírlap és egy tablet között is van némi különbség, így a pendrive és a merevlemez célból készültek sem teljesen egyformák.

(#24) gyulank válasza azbest (#23) üzenetére


gyulank
addikt

Jajj, szó szerint véve.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25) prolad válasza gyulank (#22) üzenetére


prolad
őstag

Én úgy tudom az átlag pendriveban sima emmc van. De ez kb mindegy is, ha lassú és köze nincs a gyárilag megadott upto xx értékekhez. Van egy-két olyan pendrive ami tudja,de azok olyan áron is mennek. Egy SSD az meg mégiscsak egy SSD, lehet, hogy az olcsóbbak nem maxolják ki a sata3 sebességet, de lényegesen gyorsabbak mint egy pendrive (akár szintetikus tesztben, akár a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.