Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edward2


edward2
addikt

Nagyon jó lett! Ideje visszapontoznom a mapsot play storeban.

(#2) tariattila


tariattila
veterán

majd ha a távolságmérő eszközt és a 'saját helyek'-et visszarakják akkor beszélhetünk fejlődésről... addig csak leépülés :W

(#3) edward2 válasza tariattila (#2) üzenetére


edward2
addikt

Saját helyekre már ezer éve van sokkal jobb megoldás.

A centi mondjuk hiányzik, de a mostani frissítés sokkal komolyabb dolgokat hozott.

(#4) Tsebacsi válasza tariattila (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezzel egyet kell értenem, a távolságmérést hatalmas hiba volt kivenniük. Nem1x kellett volna, de nagyon. A másik, hogy az útvonalszerkesztő motort is javíthatnák, mert néha a desktopos felületen olyan +10km-es elkerülőket tesz be, hogy csak pislog az ember...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Nekem a legnagyobb bánatom az egyujjas nagyítás eltüntetése volt. A buszon kifejezetten életveszélyes.

(#6) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

"a Drive-dokumentumok szerkesztéset"
"- ez a funkció is limitáltan jeleni meg"

Kis elütések, elírások :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#7) tariattila válasza edward2 (#3) üzenetére


tariattila
veterán

mobilról hogy tudnám a mentett 'saját helyek' térképeim behívni?
chrome -ból elég körülményes... nem tudom miért nem fér el a maps-ben.. :U
vicces

(#8) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

A sáv asszisztens pl. csak kb. három országban működik. És nagyon hiányolom hogy a csillagozott helyeimhez nem tudok megjegyzést fűzni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9) BDave


BDave
őstag

Offline térképmentés Budapesten nem érhető el... Erről ennyit. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) Cobalt14 válasza BDave (#9) üzenetére


Cobalt14
tag

Magyarországon hol érhető el egyébként az offline mód? Elérhető egyáltalán valahol?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#11) Lomha 8V válasza Cobalt14 (#10) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Tudtommal nem.

(#12) a2d2


a2d2
addikt

Nem kellett volna ennyit koptatni a billentyűzetet, elég lett volna egy [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13) student


student
őstag

ez a ***** offline térkép miért nem érhető el nálunk? ha áthúzom ausztria területére azonnal müxik :W

(#14) fatorzs válasza Cobalt14 (#10) üzenetére


fatorzs
tag

Úgy tűnik, Magyarországon és Szlovákiaban nem érhető el. De pl. Nagyváradot, Belgrádot, Zágrábot engedi lementeni. Szóval országfüggő.

(#15) Tsebacsi válasza fatorzs (#14) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már bocsánat, de mindig is országfüggő volt a Google maps. :U Sebaj, újabb ok, hogy offline navikat használjunk helyette. A másik, hogy a hazai mobilnet árak még mindig nevetségesek. Én marha szívesen naviznék szinte csak google maps-el, Budapesten belül pl. csak vele akarnék, de mivel az 500MB-os csomagom seperc alatt enné meg, és az 1 vagy 2 gigás meg horror áron van, marad az offline...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) Zolik


Zolik
senior tag

Nem csodálom, hogy nem működik az offilne mód itthon. Ennek is biztos valami elaxott jogszabály az oka ami miatt nem engedik! Persze a WP telefonokban ez is tökéletesen megy. Egy giga milliárdos cég meg nem tudja megoldani hogy minden EU-s országban legyen offline használható navija, SZÉGYEN!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#17) hemaka válasza zeorsdfd (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

A kopp-kopp nagyitas mukodik, vagy valami masra gondoltal?

Amugy jo lenne az offline terkep. En altalaban bkv-ra hasznalom, hogyan jutok el A-bol B-be, ha meg uj a hely.

[ Szerkesztve ]

(#18) fatorzs válasza Tsebacsi (#15) üzenetére


fatorzs
tag

Pár verzióval ezelőtt, akkor még kézzel ki lehetett jelölni, hogy mekkora területet akarsz lementeni offline, akkor Magyarország bizonyos területei elérhetőek voltak. Pl Budapestet le tudtam menteni, de volt olyan város, amit nem. Szóval nem értem igazából.

[ Szerkesztve ]

(#19) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát kb semmire nem jó. Fel tesz az ember egy offline navit és kész.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#20) helixP válasza zeorsdfd (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem tűnt el. Kétszer koppintasz, második koppintásnál rajta hagyod az ujjadat és fel-le húzva működik a nagyítás. Ennél egyujjasabb nincs :)

fatorzs: Erről hallottam már akkor is, de nekem egy délutánt próbálgatva sem jött össze már akkor sem :DDD

(#21) tomab04a válasza fatorzs (#18) üzenetére


tomab04a
aktív tag

A kerdes ujra. Miert csak bizonyos helyeken mukodik?

Nincs ekezet.

(#22) Gzolo válasza BDave (#9) üzenetére


Gzolo
senior tag

Egy kicsit játszva a Maps-szel, simán le lehet szedni a térképeket. Meg kell találni a lementhető legnagyobb méretet, és ha rögtön nem is hagyja, kicsit áthúzod Szlovákiába majd vissza, és nem fog ellenkezni. A fekete kockák a lementett részeket jelzik, gyönyörűen navigál rajtuk :) (képernyőkép BB Z10-ről, mielőtt valaki kérdezné, hogy mi az a nyíl a kép alján, nem a legfrissebb apk, de ebben minden jól működik)

[ Szerkesztve ]

(#23) zeorsdfd válasza hemaka (#17) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Igen, az még valamennyire okés lenne, (bár bizonytalan, mert előfordul nem duplakoppintásnak érzékeli és elkezd valamit betölteni zoom helyett)
...de próbálj csak kifele zoomolni, egy kézzel...végülis lehetséges, de hogy a zoomgomboknál rosszabb megoldás az biztos.

szerk: kérdés megoldva! helixP, :R hoppá! Ezer köszönet! (Eddig csak a kétujjas koppintást ismertem)

[ Szerkesztve ]

(#24) zeorsdfd válasza Tsebacsi (#15) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Egyrészt alig eszik adatot, másrészt belassított nettel is tökéletesen működik.

(#25) Tsebacsi válasza Zolik (#16) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Németországban pl. nincsen street view, szóval van olyan fejlett eu-s ország, ahol úgymond nem fenékig tejfel az élet guglimaps szempontból :P

(#24) zeorsdfd : Na ezt ma a kedvedért kipróbálom... Másra emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26) helixP válasza Gzolo (#22) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem-nem-nem és nem :)) Ez az a módszer, amivel próbálkozom, akárhányszor megírják, hogy meg lehet oldani, de nem sikerül :) Nem lehet, hogy készülékspecifikus?

Tsebacsi: Ausztiában sincs, gondolom jogi szabályozás.

Lirion: Egy Zalaegerszeg-Budapest út megvan kb 30 megából nálam.

[ Szerkesztve ]

(#27) Lirion válasza Tsebacsi (#25) üzenetére


Lirion
addikt

Nálam is alig fogyaszt és megy belassított nettel is.

(#28) fatorzs válasza tomab04a (#21) üzenetére


fatorzs
tag

Jó kérdés, talán egy google-alkalmazott tudja rá a választ :DDD

(#29) halkow


halkow
őstag

hát a fele selejt :( ,én inkább maradok a waze -nél az legalább alap droid telomon is viszonylag jól fut

Alcatel onetouch idol2s the king

(#30) Maxentius válasza helixP (#26) üzenetére


Maxentius
addikt

Régebbi, 6-os verzió alatt működik a dolog, újabbaknál már ez sem. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#31) szilasz007


szilasz007
aktív tag

A Sajat Terkepere kiadtak a Google Maps Engine appot. En is ma vettem eszre, hogy igy kulon vettek.

En uvolteni tudnek emiatt. A drive-os szet szeleteles miatt is. A regi google mapsbe, minden benne volt EGY appba.

Most ha megakarod nezni hogy merre jarnak barataid: Google+ / Locations
Terkep: Maps. Tomegkozlekedessel nem navigal.
Sajat terkepek: Google Maps Engine.

Es most meg erre jon a drive, meg meg hozza 2-3 app.

Agyhalal.

Hozzateszem az a Google Maps Engine se jobb, mint ami regen volt. Pl A regibe rich textkent lehetet egy elmentett ponthoz szoveget irni, ebbe nem. Ez hasznos volt, hogy szepen tagolva tudd az infokat gyujteni egy latnivalohoz, kiemelve a fontos reszeket.

Tavaj voltam Japanba ket hetet es gyakorlatilag az egeszet a regi maps-el jartam vegig. Elkeszitettem a terkepeket es navigaltam a-b-be. Neha buszon jol jott, hogy navigalt es szolt, a kovetkezonel szalljak le, mert kanji tudasom a jaj de szep kepek szintjet fedi le es hat nem minden buszon itjak ki latin betukkel is az allomas. Egy appal bejartam mindent.

Most ha ugyanezt szeretnem, felpercenkent bambulhatnam a terkepet, ja bocs, a Maps Engine-t, ami azert navigalna is.

Egyszeruen ertelmetlen, ugyanarra a feladatra most van ket kulon alkalmazas, es csak a funkcionalitas 25%-ba kulonboznek. Mi ez, ha nem rossz dizanj?.

Ha hivo lennek imadkoznek azert, hogy rugjak ki az osszes vezetot aki ezt kitalalta es keritsenek valakit, aki visszatereli oket abba az iranyba, ami miatt ilyen sikeres lett a maps: Egy egszeru, mindent tudo, kenyelmes alkalmazas.

Nem pedig egy szetszabdalt, csicsamicsa szar.

Lehet ez egy kicsit aggresszivra sikerult, de ez mar miota az uj maps megjelent, azota gyulik bennem :)

(#32) #79335424 válasza hemaka (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én külföldön a Metro -t használom. Nem kiváltó alkalmazás, de hasznos. Még Symbianon ismerkedtem meg vele. Szerencsére van Androidra is.

(#33) zeorsdfd válasza szilasz007 (#31) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

+1

egyébként meg tavaly ;-)

(#34) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Na még egy két nagyobb frissítés és máris eléri a régi maps színvonalát, gratula érte :W

(#35) <Adamsky> válasza szilasz007 (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1

Már épp készültem én is egy ilyen kis szösszenetet írni, amikor megláttam a hsz.-ed.
Elég jól benne van a lényeg. Tény, hogy a jelenlegi Maps egyre jobb, na de mihez képest? Ez így még mindig mérföldekre van a klasszikus (nem tudom hányas verziójú) Google Maps-től.
Aztán ott van ez a "Google Maps Engine". A semminél jobb, de tényleg csak annál.

Ja, aztán ott van még a Hangouts. Broáf. De ez már off-topic.

(#36) ollie válasza Zolik (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megtudja oldani, csak nem akarja.

***

(#37) CJ4567 válasza Cobalt14 (#10) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, Szentes térképét el tudtam menteni, és offline is működik

No Sana No Life

(#38) petymeg


petymeg
addikt

A sávváltás előrejelzése már nagyon időszerű volt, én sokszor keveredtem már el nagyobb városokban ennek hiánya miatt és ezért inkább más navit használtam, de vidéken, pályán jó.

Egyébként pont ma vitt be a maps valami sötét cigánytelepre a megadott célpont valós helyétől vagy 2 km-re...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#39) szilasz007 válasza szilasz007 (#31) üzenetére


szilasz007
aktív tag

*tavaly

Jaj anyam... elnezest, de ez azert utolag eszreveve megutott :p

(#40) a2d2 válasza szilasz007 (#39) üzenetére


a2d2
addikt

Én csak rápillantottam a kommentre, nem olvastam el de kapásból tajvan-nak láttam :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41) dr. Kind válasza Seangaijin (#6) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Thx, javítva :R

(#42) nfsu17


nfsu17
veterán

Nekem kicsit elegem van már a google frissítéseiből (is).
Ha meglátok egy cikket (pl ezt is) egyből azt keresem benne (amit nem fog persze írni, de ez nem a cikkíró hibája), hogy na mi az, amivel kevesebb lesz, mint az előző verzió.
Mert oké, hogy valami újat hozzátesz, de még olyan frissítést nem láttam, ami ne vett volna el valamit..persze, olyat, ami nekem pont fontos lenne.
S4 4.2.2 alatt szépen ment az offline mentés az akkori gyári maps appal. 6 valamennyi verzió.
Ha azt lefrissíted, akkor bachatod a mentést.
Na most ebben az a baj, hogy a 4.3 alatt már alapból olyan a maps (7-es verzió), hogy semmi esetre sem fog menteni offline. És persze vissza sem fogod tenni (gondolom root nélkül) a korábbi verziót. Mint ahogy a 4.2.2 JB-t se az S4-re.

Én már kb 1 éve kikapcsoltam a frissítést minden telefonomon, sőt, már az értesítésre se vagyok kíváncsi, hogy mi frissült. Ha nekem megfelelően működik az app, akkor nem érdekel az újabb verzió belőle, mert elegem van már abból, hogy minden frissítés után megy a hajtépés.

Kíváncsiságból majd megnézem, hogy S2 alatt egy ezeréves maps-szal működik-e az offline.
Fog, ezt garantálhatom.

(#43) ollie válasza nfsu17 (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmit nem vettek ki belőle most. Az offline mentés már régóta nem működött.

[ Szerkesztve ]

***

(#44) edward2 válasza tariattila (#7) üzenetére


edward2
addikt

Google Maps Engine. Már feljebb is írták.

(#45) tariattila válasza edward2 (#44) üzenetére


tariattila
veterán

köszi!
de jó, hogy benéztem ide... működik... bár csúf, hogy a jelölők közepét rakja oda ahol gépen a jelölők hegye van... :N

(#46) tomab04a válasza tariattila (#45) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Írsz egy ticket-et és jövő hét végére kijavítják.

Nincs ekezet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.