Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

Ez nagy hír lenne, ha nem 5 évvel ezelőtt került volna a kezembe az első hasonló eszköz.

(#2) localhost válasza Gregorius (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azmiaz?
Ez nem szintaktikai hibákat keres, hanem hibákat és ismert biztonsági réseket keressen a kódban.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Gregorius válasza localhost (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

http://www.splint.org/
Akkor még asszem másnak hívták.

[ Szerkesztve ]

(#4) localhost válasza Gregorius (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm, ismét tanultam valamit! :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) joghurt válasza Gregorius (#3) üzenetére


joghurt
addikt

PC-lint is van, a Gimpeltől.

Hasznos dolog, ha már megvan hozzá a cégkultúra.

Nem tudom, a Rational mivel jobb a Lintnél, de biztosan megéri azt a sokezer dollárt. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#6) FTeR válasza Gregorius (#1) üzenetére


FTeR
addikt

ez támogat javat-t ;)

.net-hez is rakat ilyen cucc van, mondjuk a hatékonyságról nincsenek információim, de azok legalább a legtöbb .net nyelvet támogatják, de C#-ot és a VB.net-et biztos.

asp.net-hez is van vmi ilyen, habár asszem még nem végleges a cucc (alpha?), viszont legalább az egész szerver konfigját elemzi...

[ Szerkesztve ]

(#7) Gregorius válasza FTeR (#6) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha jól emlékszem, az FxCop az 2003 környékén indult, és a 2005-ös VS-ben már gyárilag be volt építve. Minden .NET nyelvet támogat lévén nem közvetlenül a forráskódon, hanem az IL-en dolgozik (habár az majdnem ugyanaz). És nagyobb projektet még nem láttam, amibe ne kötött volna bele.

[ Szerkesztve ]

(#8) Integra


Integra
titán

cobol-ra is van ilyen????:DDD
meg esetleg qmf-re...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) FTeR válasza Gregorius (#7) üzenetére


FTeR
addikt

szerkesztés előtt én is írtam ezt, de ha jól rémlik az csak fordítás után fut le és nem a forráskód írása közben.

(#10) burgatshow válasza joghurt (#5) üzenetére


burgatshow
veterán

Például, hogy a saját Eclipse alapú JAVA és sok más editorjával könnyen össze lehet lőni, teljes támogatás és valószínűleg a RAD-ból kiindulva még ezer plusz ficsőrt tu.? Nekem van Rational Application Developer a gépemen a munkám miatt és néha király lenne, ha a logikai hibákra is jelezne.

Addig marad a szintaktikai check. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Gregorius válasza FTeR (#9) üzenetére


Gregorius
őstag

Hát ha valaki szintaktikai hibáktól mentesen nem tudja megírni a programját, akkor inkább ne is kódanalizáljon. De ha jól emlékszem, akkor a C# 4.0-ra a Spec# fordítóból vonatkozó kódanalizáló elemeket már át fognak emelni a mainstream fordítóba is (pl. invariáns-ellenőrzés), szóval nem kell az egésznek lefordulnia ahhoz, hogy előjöjjenek a spéci hibák.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.